ProSadGuru.com

Łuki i kratach do wspinania róże

Jak zrobić wsparcia funkcjonalnego do wspinania róże z ich rąk, do wspinaczki roślin ogrodowych wyglądał bardziej spektakularny? Na początek będzie musiał zdecydować się na projektowaniu. krata ogrodowe wybraniu siatki ram drewnianych, z łukami pergoli, plastikowe i metalowe siatki. Wsparcie dla róży wspinaczkowe mogą być budowane ręcznie lub zakupione gotowe.

Aby stworzyć dobrą podstawę dla róży wspinaczkowej, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę podstawowe wymagania:

 1. Musi być niezawodne, trwałe i wytrzymałe na masę luzem kwiatów ramka nie zacieków i nie jest złamana. Dla większej stabilności ramy wykopane do gruntu lub zamocowany za pomocą palików. On musi w pełni odpowiadać wartości zakładu.
 2. Konieczne jest, aby harmonijnie spojrzał na ogród jako całości, dlatego wsparcie powinno być dobrane z uwzględnieniem obszaru stylistyczną.
 3. Wsparcie dla róży wspinaczki powinna być zwarta, dzięki czemu roślina wyglądała grube i zadbane.
 4. Dokonując zakupu i montażu materiału podłoża z własnym, można znacznie zaoszczędzić.

Różnorodność gatunkowa podporach ogrodowych, z arrasów do łuków

wsparcie dla róż z rękami

Drewniany Struktura wsparcia

My, ogrodnicy słysząc różne rodzaje podpór. Gobelin baza oczek jest dość korzystne dla różnych kwiatów ogrodowych. Dla majsterkowiczów produkcji jest najlepszy, jest tanie, to nie jest widoczne dla roślinności. Traktowane krata siatka jest odporna na działanie promieni słonecznych, idealne dla delikatnych róż pnących. Można nadać mu dowolny pożądany kształt, znajduje się w środku działki lub ściany domu (z przerwą 15-30 cm).

Kolejność prac instalacyjnych:

 1. Zdecyduj się na miejscu instalacji. Poprzez wstępnie i oznaczone krawędzie kopać bieguny (które mogą być wykonane z metalu lub drewna).
 2. Uchwyt lakier bazowy lub farby.
 3. Zainstalować siatkę plastikową lub metalową.

Jest o wiele bezpieczniej jest być krata wykonana z drewna z ich rąk. Aby to zrobić, trzeba najpierw zrobić ramkę z litego barów, a następnie zainstalować cienką płytę w układzie siatki. kilka tuleje mogą być umieszczone na tej konstrukcji nośnej tak, aby uzyskać estetyczne lub wybarwianie pokrywę partycji dla stref działce. Jeśli taka struktura będzie zlokalizowany w pobliżu ściany, konieczne jest, aby pozostawić szczelinę o szerokości 15-30 cm, tak że zielona masa coraz powietrze.

Łuki i pergole

Na łuku wzorów wymaga minimum przestrzeni. Spektakularny wszystkim, wyglądają przy wjeździe lub przy altanie. Drewniane modele są połączone z kwiatów w różnych odcieniach, zawsze wyglądać pięknie i dostojnie. Fani klasycznego metalu konstrukcja łukowatych podporach są wykorzystywane do wspinaczki róże.

Wideo: angielskie róże wspinaczkowe - kwiaty rośliny

Podstawą drobnych metalowych prętów posiadających róż z cienkich delikatnych łodyg i drewna często wykorzystywane do uprawy masywne i długie krzewów.

Pergola, własnymi rękami który nie tak trudne - nie mniej atrakcyjną opcją dla ogrodu. Składa się on z filarów i latticed dachu. Razem z kwiatami, ten projekt może stać się pergola lub taras letni. Najczęściej słupy metalowe zainstalowane i wzniesiono drewniany dach. Wymiary pergoli są wybierane ze względu na swoją funkcjonalność i dostępnej przestrzeni.

Proces montażu:

 1. Wysoki i silny filar trzeba kopać w ziemi. Według niego nastąpi splot podstawowy krzew.
 2. W okręgu w tej samej odległości ustalonej cienkie ale mocne pręty metalowe lub drewniane klocki. Przymocować je do dolnej podstawy i górnej belki. Jeśli to potrzebne, konstrukcja może być wykonany w postaci stożka.
 3. Końcowy etap pracy - sadzenia.

Róże trzpienia powinien być umieszczony na cokole w spiralę, tak pędy rozciągają poziomie, zapewniając obfity wzrost kwitnących łodyg. Taki sposób zwijania jest zalecany dla wszystkich rodzajów róż wspinaczki. Aby ukryć gleby pod krzewami można sadzić Ajuga reptans w pniach drzew. Od jego dekoracyjnych liści, stworzy reprezentacyjny dywan.

Film: Jak zrobić pergolę do winogron

Kratka z tworzywa sztucznego i drutu do realizacji pomysłów

Plastikowa kratka siatka ma małe braki, i to jest ich wola sznurka roślin. Taka struktura zapewnia właściwą cyrkulację mas powietrza, nie boi się różnych zjawisk pogodowych. Do mocowania zakupione plastikowe internetowych stosowane zszywki, haki, zagięte paznokcie. Za pomocą ostrego noża lub sekatora można łatwo pozbyć się nadmiaru krawędzi siatki i nadać mu pożądany kształt. Produkcji siatki z drutu stalowego - długi proces, ale wynik uzasadnia całą mąkę, więc służy jako ramka około 15 lat.

Kratka doskonale oddychająca, trwała stal i radzi sobie z ciężarem gałęzi i kwiatów.

Wideo: Climbing rose

Jak sprawić, by wsparcie dla wspinaczki róże z drutu:

 1. Osadzony w pasku gruntu, otwory w nich, zostały poprowadzone przez zakrzywione gwoździe hakiem (nie bliżej niż 20 cm od siebie).
 2. Pin do paznokci z walcówki szczypce z tego samego narzędzia i wyrównać go w razie potrzeby. Aby przekazać jeden koniec przewodu do drugiego haka i zamocować ponownie.
 3. Spłaszczyć i przykręcić ramę do oporu. Sprawdź jak solidna konstrukcja okazało.

Jakie wsparcie zrobić dla ulubione kolory? Można korzystać z istniejących klasycznych form lub skonstruować podobieństwo ogród na Wieżę Eiffla. Niezależnie od podstawy ani została skonstruowana, należy pamiętać, że wspinaczka róża nie zwijają się na własną rękę. Trzpień powinien być kierowany i wiązać, nadając im pożądany kształt.

Przycinanie róże pnące i przygotowanie do zimy

Arch dla róż

Arch dla róż

Jeśli obszar ten róże pnące, opiekę nad nimi powinien być odpowiedzialny. Istnieje błędne przekonanie, że trudno jest zrobić bez żadnych problemów. Jeśli znasz podstawowe warunki treści kwiat, uprawa jest tylko zabawa.

Pielęgnacja wspinaczka wzrosła w pierwszym roku życia, aw kolejnych środków wiążących przycinanie i kształtowanie krzewów. Działania te powinny być wykonywane dokładnie na wiosnę i w trakcie sezonu. Na dużą klasach wymagane połączeniu cięcia gałęzi wzdłuż całej wysokości. Najsłabszym z nich wyciąć włosy krótkie, a reszta - pędy pół silny nie może zostać odcięty. Kwitnienia odmian raz w sezonie znacznie skrócić niemożliwe, w przeciwnym razie nie będą tworzyć pąki kwiatowe w następnym roku.

Głównym problemem dla wspinaczki róże - zimowania. Wraz z początkiem zimnej gałęzi będzie zginać i pokryć konieczne. Należy to zrobić przy braku opadów atmosferycznych i temperatury do -10 ° C, Jeżeli zastosujemy się do tych warunków, główną część pędów z powodzeniem przenieść mroźnej zimy.

Procedura:

 1. Najpierw trzeba dokładnie usunąć bicz ze wsparcia, usuń wyschły gałęzie i liście pozostałe.
 2. Traktuje każde fugnitsidom.
 3. U podnóża krzewu umieścić kawałek sklejki. Zwinięte i związać się na rośliny pierścień jezdnych schylania i umieszczone na arkuszu jedna na drugiej. schylić odmian kolczastych trudne. Przylegają do ubrań i wszystkiego, co staje na drodze. Rozwiązanie - korzystanie z róż bez kolców i przy minimalnej liczbie nich. Można wstępnie przyjąć specjalne wsparcie, na przykład, zdejmowaną kratkę, lub łuk składany, który następnie nie będzie trudne do usunięcia i położyć na ziemi.
 4. Nestle rzęs lutrasilos 2 warstwy. Top polietylen mogą być ustanowione dla ochrony przed deszczem. Końce ujawnić trochę powietrza. Kiedy dysk mróz im lepiej zamknąć.

Z należytą starannością róże szpagat zadowoli swoją dekoracyjną widok każdego sezonu.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Wspinaczka róża sympatia zwiększą każdy krajobrazWspinaczka róża sympatia zwiększą każdy krajobraz
Wybór wspinaczka różaWybór wspinaczka róża
Wspinaczka róże: odmian i gatunkówWspinaczka róże: odmian i gatunków
Róże i mrózRóże i mróz
Róże przycinanie wspinaczkoweRóże przycinanie wspinaczkowe
Rodzaje podpór używanych w projektowaniu ogroduRodzaje podpór używanych w projektowaniu ogrodu
Sadzenie róż wspinaczkoweSadzenie róż wspinaczkowe
Dekoracje ogrodowe: wsparcie dla powojnikówDekoracje ogrodowe: wsparcie dla powojników
Róże w ogrodzieRóże w ogrodzie
Róże! No, jak można ich nie kochać?Róże! No, jak można ich nie kochać?
» » » Łuki i kratach do wspinania róże
© 2022 ProSadGuru.com