ProSadGuru.com

Mało wymagające byliny kwiaty: co wybrać do ogrodu?

Wiosną prawie każdy ogrodnik myśleć niż do dekoracji kwiat łóżko w domku, aby to miłe dla oka długo i nie wymaga wiele pielęgnacji. Mało wymagające byliny kwiaty do ogrodu - to najlepszy wybór dla zapracowanych ogrodników. Byliny będzie służyć jako wielki dekoracji strefie podmiejskiej, ale nie w stabilnej nawadniania, każdy regularny uwaga nie musi być. Prawie wszystkie kwiaty byliny dobrze znosi mróz. W przeciwieństwie do tego samego wieku i roczniaków potrzebują wolnego miejsca, aby móc się rozwijać.

Wybierając spośród wielu wytrzymałych kwiatów, należy wziąć pod uwagę rodzaj gleby, jej wilgotności, warunków klimatycznych, a także oświetlenie i cieniowanie wybrany na przestrzeni łóżku. Tak, szałwia i waleriany rosną na najtrudniejszych rodzajów gleby (piaszczysta, skalista), ale malwa, sinica, łubin w tym zakresie, kapryśne i wymagają żyznej ziemi.

Większość wytrwałych byliny do ogrodu

Mało wymagające byliny kwiaty

Nagietki do łóżek

Mało wymagające byliny kwiaty szybko się zakorzenić i rosną. Jeśli nie brać pod uwagę dziką wrotycz pospolity i krwawnika, listę hardy okazów do ogrodu, można bezpiecznie wysłać wszystkie zwykłe nagietki, nagietek, rumianek i dzwonki. Dla mistrzów wytrzymałości i długim kwitnieniem obejmują Kosmy, ziele dziurawca, goździki i Larkspur.

Są inne opcje:

  1. Jeśli te rośliny wydają się być mierny i chcesz feerią barw, można spojrzeć na Piwonie, Irysy, asters, lilie, płomyk wieloletnia sadzenia która nie jest tak skomplikowane. Mattioli i Iberis zadowoli nie tylko delikatnych kwiatów, ale także przyjemny zapach.
  2. Ważnym warunkiem wyboru hardy bylin - stopień oświetlenia przyszłych klombów. Jeśli chcesz ozdobić kwiatami, zacienionym miejscu, najlepiej jest zatrzymać się na cebulowych odmian: kolorowe tulipany, delikatna konwalia lub snowdrops dotykania. Wśród chlubnym preferując cieniu kochany przez wielu i Scilla Difolia eritroniumy.
  3. Bez słońca rozwijać różne pnączy - winogrona dziewczyną, która często zdobią Arbor, i niezwykłe piękno powojników. Różnorodność gatunków ostatni szacuje klas 3 setki, więc jest dużo do wyboru.
  4. Ci, którzy nie mają czasu na wykonywanie klombu, można zaproponować takie mało wymagające byliny jak Boudreau, paproci lub pahizandra. Najbardziej wyraziste kolory w tej grupie mają zhivuchka i mankiet.
  5. Jeżeli miejsce wybrany jest słonecznie, a następnie jego biżuteria pasuje piwonie i dzwonki. Na skraju możliwego sadzenie aster lub ząbki.

Sekrety doskonałego klombów

Spać zadowolony z całego sezonu, rośliny powinny być sadzone prawidłowo i miejsce. Aby utworzyć kwitnąca łąka w kraju jest wystarczająco siać wybrany obszar kwiaty. Idealnie, można skorzystać z koniczyny, chaber, stokrotki. Prawdziwy hit - dywan kwitnących maków. Kwiat typu ogród trawa wymaga minimum opieki, będzie służyć jako idealne tło dla pikników i spotkań na świeżym powietrzu.

Ciekawym rozwiązaniem - lądować na klombie, jak w tym samym wieku i bylin. Schemat ten kwiat ogród jest prosta: „rdzeń” składający się z bylinami otaczają ciągle zmieniającym tym samym wieku. W rezultacie, nie zawsze będzie kwiat ogród ozdobny wygląd.

Ułożone klomby - trend kilka sezonów. Masa opcji tutaj: można stworzyć kwiatowy ogród roślin o różnych wysokościach lub złożyć kwiaty w ogrodzie byliny na różnych poziomach, jak tort weselny. Wiele ogrodnicy jak tworzyć takie kompozycje, stosując łatwo dostępne materiały. W toku są plastikowe lub szklane butelki, opony, skrzynie. Tworząc kwiat ogród i liczba jego warstw zależy wyłącznie od gustu i wyobraźni rzemieślników. Najlepiej byłoby, gdyby każdy poziom jest pełen roślin tego samego koloru, pożądane jest kontrast. Kwiaty różnych poziomach powinny być w zgodzie ze sobą kolorem, kształtem i wielkością.

Jak ozdobić kwiaty alpejskie wzgórza i ożywić altanę?

Niewielka elementem górskiej scenerii będzie wyglądać reprezentacyjny w dowolnym miejscu. Ważnym punktem w tym przypadku - aby wybrać odpowiednie kolory do dekoracji alpejskie łąki. Nie powinny one tylko idealnie pasuje skaliste otoczenie, ale również znosić różne reżimy temperatury, jak również jest niewymiarowe. Najlepszym wyborem:

  • wesoły skała alissum-
  • chickweed, nie dając szansy na jakiekolwiek sornyaku-
  • Różni członkowie rodziny Caryophyllaceae, skutecznie przenosząc suszę.

W regeneracji tego alpejskiego ogrodu nie może się obejść bez takich oryginalnych bylin jako mech irlandzki i młodych. To właśnie te rośliny tworzą gęstą zieloną wykładziną dywanową i doskonale rozcieńczono jasnych odcieni roślin wieloletnich.

siewem nasiona astrów

Astry wśród skał

Kwitnienie pnączy - idealne rozwiązanie dla łuku lub altany. Oprócz Maiden winogron, która słynie z szerokich liści, stając czerwony jesienią i powojników, różnorodność gatunków i prostoty, która sprawia, że ​​marzeniem każdego letniego mieszkańca można wyróżnić róże wspinaczki i drzewa trąbka. Fakt, że królowa kwiatów okaże się najbardziej przeciętny łuk w luksusowych elementów wystroju, powiedzmy, prawdopodobnie nie jest to konieczne. Jednak, jak każdej osoby krwi królewskiej, wspinaczka wzrosła nieznacznie kapryśna.

Dla roślin kwitnących ściany muszą być odpowiednio ukształtowane i zamocowane na kracie. Aby pąki było wiele, konieczne jest umieszczenie go łodygi pod kątem. Im więcej oddziałów tak ustalona, ​​tym lepiej. Idealny kąt, przy którym trzeba zamocować trzon różany na nośniku, wynosi 45 °. To właśnie w tym miejscu zakład zapewni największą liczbę bocznych gałęzi kwitnących.

Do dekoracji wysokimi łukami zalecanych do korzystania z dwóch krzak róży za niska - delikatnie toczenia z jednej strony na drugą.

Znacznie mniej kłopotów z drzewo trąbka, która nie boi się suszy, bez żadnych szkodników, bez zimowania bez dachu nad głową. Ale ta piękna bylina o delikatnych kwiatów i rzeźbionymi liśćmi, jest jedna wada -. Bardzo agresywny wzrost korzeni, stanie zdobyć wszystko rośliny w odległości do 10 m Dlatego Trąbka należy natychmiast ograniczyć rozprzestrzenianie się ogrodzenia, budynek gospodarczy lub ściany domu.

Mało wymagające byliny - najlepsze rozwiązanie do ogrodu, gdzie znajduje się zwykle wiele spraw związanych z uprawą owoców i warzyw. Aby nie ciągle rozproszony przez układ klombów, można sadzić kwiaty bezpretensjonalny, odporne na mróz, nie wymagają regularnego podlewania i ciągłego stosowania nawozów. Hardy wieloletnie kwiaty nie tylko kilka sezonów będzie proszę zobaczyć, ale również znacznie zaoszczędzić budżet rodzinny.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Jasny wiosenny kwiat łóżkoJasny wiosenny kwiat łóżko
Bulwiaste bylinyBulwiaste byliny
Kwietniki z bylinami - leniwy wybór lub powód, aby stworzyć arcydziełoKwietniki z bylinami - leniwy wybór lub powód, aby stworzyć arcydzieło
Nisko rosnące bylinyNisko rosnące byliny
Byliny, zimowania w otwartym poluByliny, zimowania w otwartym polu
Doradzić trawnik kwiaty, które kwitną przez całe latoDoradzić trawnik kwiaty, które kwitną przez całe lato
Kwiat rośnie w otwartym terenieKwiat rośnie w otwartym terenie
Mało wymagające bylinyMało wymagające byliny
Ogród i rośliny wieloletnie byliny, klomby - byliny do ogroduOgród i rośliny wieloletnie byliny, klomby - byliny do ogrodu
Byliny do ogrodu: kwiaty, trawy, rośliny wodneByliny do ogrodu: kwiaty, trawy, rośliny wodne
» » » Mało wymagające byliny kwiaty: co wybrać do ogrodu?
© 2022 ProSadGuru.com