ProSadGuru.com

Krajobrazu ogród z drzew iglastych

Iglaki są cenione i dla wielu innych powodów:

 • bezpretensjonalność i wietrzenia pochvam-
 • absorpcji pyłu i zapewniają silną barierę vetru-
 • Zdolność do nasycenia powietrza z tlenu i lotnych zawieszania propagacji poszczególnych wirusów i insektów.

Iglaki w okolicy trafi idealnie z budynków wykonanych z kamienia, ze stawami, małych drzew i krzewów liściastych. Są one odpowiednie do wykorzystania na kształtowanie alejki, tworzenia żywopłotów, krajobrazu kaskadowe tarasy. Łóżka z Eustoma, powoju, petunie, DAYLILIES skutecznie będą patrzeć na ich tle.

Korzystanie z drzew iglastych: trendy w modzie

Drzewa i krzewy z puszystymi koronnych przerywana igieł żądać nie tylko jako główny element, ale także dodatkową jasnym akcentem w sadzeniu grupowym. Zaprojektować ogród z drzew iglastych zawsze idealna, opcji wdrożeniowych, istnieje wiele:

 1. Szczególną grupą barwiących przyłączony do miejsca lądowania na wybranym kształcie i odcienie koronowego. Niebieski świerk w połączeniu z jodły i Szmaragd jałowce stworzyć niepowtarzalny zespół w dziedzinie ogrodnictwa. sadzenie grupa zawsze przyciąga uwagę, więc lepiej jest umieścić przy wejściu, na skrzyżowaniu ścieżek ogrodowych, na środku trawnika. Tworzenie kompozycji, ważne jest, aby pamiętać, że jego granice powinny być gładkie, w przeciwnym razie nie będzie w stanie osiągnąć naturalność.
 2. Iglaki w kraju ostatnich latach popyt na patio konstrukcja stalowa. Pojemniki z karłowata jałowca Tusi i wygodny i praktyczny projekt dla niewielkiej przestrzeni. Pięknie będzie wyglądać tui, porośnięte kwitnienia powojników. Z tych drzew iglastych nie trzeba się martwić, jak zrobić obsługę powojników.
 3. Tui reprodukcja

  Tuya w projektowaniu krajobrazu

  Mixborders przypadków igieł, krzewów i drzew liściastych roślin - mieszanie wszystkich infield. Tuja kulista „Danica” i poduszka-krasnolud świerk, sosna Bergman będzie wtopić się w centrum kompozycji. Na tle igły korona harmonijny wygląd magnolia, hibiskus, Hortensja. Natomiast można sadzić turbergii i Żurawka z bordowym liści. Dokonywanie mixborders, ważne jest, aby pamiętać, że żaden z czołowych szeregach wybranych drzew nie powinno stworzyć jasną linię prostą.

 4. Alpine pagórek z kamieni i drzew iglastych, otwarty dla wszystkich, aby zobaczyć, dać przestrzeń ogrodu naturalnego i pociągający. Kosodrzewiny, cedru wędrowiec, Lawson cyprys, jałowce z niebieskiej korony spełniają wszystkich kryteriów określonych w ogrodach skalnych. Są wytrzymałe, nisko rośnie i zwarty. Te drzewa iglaste w ogrodzie zawsze odbędzie się w wysokiej wartości dla Sadzenie jałowca lub inny iglasty Egzotyczne długo potrwa nie tak dużo.
 5. Spread dywan granic zielonych i Wide - ważną opcję dla tras narażonych na erozję. Przez odmian pochvokrovnym obejmują Juniper „Golden Carpet«»zielony dywan«i»stare złoto”. Średnicy, rosną o 2 m i więcej.

Przy wytwarzaniu kompozycji należy zauważyć, że niemożliwe jest, krzewy sadzone w pobliżu drzew rozgałęzionych. Odległość między sadzonkami być nie mniejsza niż 0,5 m. Jeżeli nie ma możliwości, aby kupić kilka Stopnie, sadzonki reprodukcji żywotnika, zebranych w parku miejskim - odpowiednią opcją dla nowych ogrodowych zwierząt na miejscu.

Sosnowe łóżka, z kompaktu na kręcone

Aby utworzyć ogród kwiatowy lub zielony płot stworzenie całościowego obrazu sztuki, konieczne jest, aby wybrać rośliny o podobnych właściwościach. Na pierwszym planie architektów krajobrazu polecamy sadzić instancje okrywowe, które obejmują Ajuga reptans, Sedum, Floks rylcowatego. Wczesną wiosną jasnych kolorach doda karzeł tulipany, krokusy i Muscari skromne. Kulisty kształt może podkreślać kolumnowe korony igieł. Iglasty łóżko z sosny lub jodły nie przeszkadza sąsiedztwo z jałowca lub Tusi. Jeśli szukasz pomysłów, Jak ozdobić płot, drzew iglastych - idealne dla eksperymentów.

Wideo z ekspertem na sadzenie nasadzenia wiecznie.

Pomysły na ogród:

 • Kompaktowa łóżko z drzew iglastych jest najbardziej popularne, jest on umieszczony w pobliżu ściany lub ogrodzenia. Na pierwszym planie, zaleca się sadzić jałowiec przybrzeżnej, środkowy lewej do kosodrzewiny, aw środku umieszcza piąta. Zespół igieł nabędzie unikalny malowniczo otoczony róż, różaneczników i wrzosów.
 • Przy podejmowaniu decyzji, jak zrobić zarośla sosnowe, nie powinny być wykluczone z uwagi modelu dwuwarstwowym. Na krawędzi można sadzić pełzanie jałowce, w środku - łuszcząca. Druga warstwa jest utworzona z jałowca okrywowa i kosodrzewiny.
 • Kwiat łóżko w kształcie będzie wyglądać reprezentacyjny, gdy w środku sosnowego posadzonych gustotsvetnuyu prawo - góra po lewej - poziome jałowca. Wzdłuż krawędzi należy zostawić miejsce na byliny okrywowe. skład Natural dodać porosty i skały z mchem. Jeśli pobyt raz mchu, możliwe jest, aby niezwykły kokedamu dla Phalaenopsis.

Przy zakupie sadzonek, należy zauważyć, że większość evergreeny preferuje obszary słonecznie. Prawidłowe oświetlenie trzeba modrzew sosna i wiele ulubionych. Długotrwałe narażenie na działanie promieni słonecznych jest korzystne, świerka i jodły. Shade-tolerancyjny uważane cykuty i Thyssen, choć czują obszary drobne i zapalonych jeśli obficie podlać. Roślinność leśna powinna uwzględniać ich cech i preferencji.

krajobrazu z drzew iglastych

skład płot

Po sporządzeniu schematu rozmieszczenia roślin, wybór miejsca, aby rozpocząć przygotowania gleby. Pomimo faktu, że mieszkańcy kłujący skromny, nie zbędne, aby te składniki odżywcze podłoże z torfu, liści gleby, torfu i piasku, zmieszane w równych częściach. Jak sadzić iglaki w ogrodzie? pit Sadzenie wykopanych w średnicy 40-70 cm, w zależności od wysokości przyszłych drzew i krzewów, nie wypełni ponad warstwa drenażowa 20 cm piasku lub żwiru.

Rozpoczyna się sadzenie drzew iglastych centrum łóżka, krawędzie są do ostatniego. Odległość między drzewami i krzewami jest zrobiony z uwzględnieniem ich przyszły wzrost. Średnia odległość do 0,5-1,6 m musi być umieszczony pomiędzy nasadzeń zimozielonych. nie można zakopać szyję root. Po pnie praca dokładnie pojone w kilku etapach, można wylać na ziemię, jeśli to konieczne. Ściółkowania odpowiednią mieszaninę kory sosny i torfu, wystarczającą warstwę 10 cm. W przypadku stosowania kamieni dekoracji marmuru lub wiórów.

W trosce o posadzeniu: Jak wyeliminować żółknięcie igieł?

Wielu przedstawicieli igieł zimozielonych wydają się przypalać się wiosną, kiedy ziemia nie jest jeszcze całkowicie rozmrożone, a słońce było już gorąco. Igły zaczynają gwałtownie odparowują wilgoć, a jej przepływ z gleby nie jest wystarczająca. Spalanie koronę zwykle obserwuje się po stronie, która jest już w słońcu. Uniknąć takiej sytuacji pomoże podlewania przed zamrożeniem i zamontować ekran młodych roślin na wiosnę.

Żółknięcie igieł i wyjątkowo mroźne zimy z minimalnym pokrywy śnieżnej, gdy ziemia jest głęboko mrożone.

Aby młode sadzonki zakorzenić szybko, muszą pritenyat wczesną wiosną, w celu zapewnienia regularnego podlewania i nawadniania, stosowanie opatrunków. Powinno się zwrócić uwagę na podlewanie jesienią, gdy opady są minimalne. Nawilżać podczas pni drzew sezon rzadko, ale obficie. Przyczynić się około 10-15 litrów młode drzewko.

master class na Strzyżenie sadzonek jest pokazane w filmie.

Wideo: Część 2."Iglaki zachód. Przykłady zastosowań"

Aby uniknąć żółknięcie igieł drzew iglastych opieki musi obejmować podawanie. Dobrze nawozów wielu ogrodników uważa kompostu (5 kg na 1 m) i wermikompost. Jesienią zasilania musi zawierać minimalną ilość tlenków azotu, ale maksymalna zawartość fosforu i potasu. Żółknięcie igieł często mogą być spowodowane brakiem magnezu, więc zakup z wyprzedzeniem zaleca się przechowywać specjalną kompozycję do nawożenia.

nie powinny być wyłączone z przepisów Zwyczajnego ścinanie siewek. Młode pędy sosny i jodły przycinane wiosną 1/3. Jałowiec, cis, cyprys przycięte wczesną wiosną, na przełomie lipca i sierpnia. Rośliny z nielicznych liści mogą być cięte w pierwszym roku.

Właściwa pielęgnacja - klucz do odwołania i dekoracyjnych zimozielonych nasadzeń. Kilka godzin opieki miesięcznie zapewni estetykę swoich ogrodowych i podziwiając spojrzenia.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Kiedy i jak sadzić iglaki?Kiedy i jak sadzić iglaki?
Igły - prawdziwa ozdoba naszych ogrodachIgły - prawdziwa ozdoba naszych ogrodach
Kompozycje iglastych: wśród skały na zboczu, mixbordersKompozycje iglastych: wśród skały na zboczu, mixborders
Kompozycje iglastych: koloryKompozycje iglastych: kolory
5 Tajemnice udane lądowanie iglaste5 Tajemnice udane lądowanie iglaste
Wybierz nisko rosnące iglaki do ogroduWybierz nisko rosnące iglaki do ogrodu
Ogród iglastegoOgród iglastego
Iglastych tajemnic „business-bukiet”Iglastych tajemnic „business-bukiet”
Iglaki w ogrodachIglaki w ogrodach
Kompozycje Drewno iglaste: rozmiar ma znaczenieKompozycje Drewno iglaste: rozmiar ma znaczenie
» » » Krajobrazu ogród z drzew iglastych
© 2022 ProSadGuru.com