ProSadGuru.com

Dzieło łóżka z kamieni i cegieł z rękami

Kwiat łóżko z kamieni z ich rąk w ich domku letniskowym tworzyć wiele. Opcje popyt w postaci dekoracyjnych ścian niezwykłych rekwizytów, granic, ich wysokość może być różna do indywidualnych wymagań. Niezależnie od tego, kwiat łóżko jeszcze nie odebrał, to w każdym przypadku będzie wyglądać estetycznie i atrakcyjnie.

Łóżka kamieni

Kompozycja z kilku warstw

Poniżej przedstawiono typowe opcje z kamienia:

 1. Skalny - ogród ozdobny składu karłowatych roślin i niewielki ułamek wapienia, tuf lub głazów. Na centralnej części wybranych kilka dużych kamieni.
 2. Alpine zjeżdżalnia, własnymi rękami ustanowiony został zaprojektowany, aby naśladować stoku góry, naturalny materiał losowo miniaturowego wzgórza.
 3. stoki szeregowe budują w kraju o różnych kształtach i wysokościach. Do stosowania krajobrazu posiekane litej skale w postaci kwarcu, znanego granit, wapień na malowniczy dodany.
 4. Japoński ogród stworzony dla prywatności i relaksu w naturalnym otoczeniu. Stosowane w projektowaniu dużych skalistych skały, pokryte mchem. Rośliny posadzone trochę, pozostała przestrzeń jest wypełniona kamykami starannie.
 5. Arabesque - łóżko kwiatu w postaci zwierząt, owadów, samochodem. Proces tworzenia własnych rąk pracochłonne ale fascynujące.

Co to materiał naturalny pasuje najlepiej?

Na kamienistych kwiat łóżko skała jest korzystne nabyć następujące:

 • Wapień jest porowate, drobne usterki, są one dobrze zaaklimatyzować mchy.
 • Tuf - rodzaj wapienia, w tej rasy są dobrze zakorzenione rośliny okrywowe. Rasa ta jest idealna do tworzenia sztucznych tarasach.
 • Piaskowiec ma mnóstwo kolorów, oddychających, tak szybko upadnie.
 • Bazalt jest jedną z silna, że ​​jest odporna na negatywny wpływ środowiska zewnętrznego.
 • Kamyki ma estetyczny wygląd i gładkie krawędzie, może pomóc wyciągnąć żadnych kwiat z łatwością.
 • Granit - trwałe, naturalny materiał interesujący struktura, ma na celu zakwaszenia gleby.

Jeśli zdecydujesz się zrobić w ich domku letniskowym skalistym zarośli, konieczne jest, aby przygotować piasek, kamień kruszony lub żwiru do drenażu. Ściółkowanie gleby może nie tylko kamyki, ale także torfu, kory.

Podnoszone łóżka - praktyczne rozwiązanie

Najczęściej kwietniki w ogrodzie tworzy beztłuszczowej gleby. Z podwyższonym klumbochki można zbudować oddzielną wyspę do uprawy egzotycznych kolorów. W przeciwieństwie do zbiorników taki przykład wykonania daje więcej swobody w roślinach, to jest łatwiejsze, aby poradzić sobie z procesem wzbogacania gleby, na przykład, konwersji gleb alkalicznych w bardziej wzbogaconej stosując środowisku kwaśnym.

Główną zaletą może być uważany za łatwość uprawy. Jest możliwe, aby umówić się na ogród kwiatowy żądaną wysokość z możliwością dotrzeć do każdego kawałka ziemi bez większego wysiłku. Jedynym ważnym wymaganiem jest poprawna konsolidacja ścian i stworzenie fundamentu. Z dobrymi roślinami mikroklimatu dobrze przyzwyczaić i szybko rozwijać. Ze względu na wysoką pozycję w projektowaniu szybko oczyszczone i nasycone mikroelementami. W pogodne dni nie są trudne do zauważenia, że ​​ziemia nagrzewa się szybciej. Kamienie podgrzewane w słońcu, długo utrzymać ciepło. Kamień obsługuje już w stanie utrzymać vlagu.Pri wolą, można stworzyć ciekawą i pionową kwietnik.

Jak wybrać kamienie i kwiaty mogą być postrzegane jako proponowane.

Aby zbudować taki cud jest możliwe nie tylko kamienie. Nadające się do pracy, bloczków betonowych, cegieł, a nawet podkłady kolejowe. Można utworzyć ogród kwiatowy całkowicie dowolną postać. Będzie wyglądać jasne kwiatowe tarasy rosnących jeden po drugim. Najważniejszą rzeczą jest, aby zapomnieć o stylu ogrodu.

Urządzenia technologiczne przedstawia się następująco:

 1. Mamy sporządzić szkic klombów i podnieś kamień dla niej. Konieczne jest, aby obliczyć ilość materiałów potrzebnych do budowy.
 2. Dokonywanie część liczenia przy użyciu ostrych słupki i sznurka. Według aby etykiety kopać głębokość wykopu 30 cm pod przyszłej fundacji. Wydobyty grunt najpierw dzieli się na 2 części: płodne i niższe. Następnie jest on również użyteczny do nas.
 3. Wypełnić wykop betonem. Do pracy potrzebne M400 cement, piasek, żwir i czystą wodę. Wiadro cementu wymaga czterech porcjach piasku 3 - gruzu, 1 - woda. Mieszać należy dokładnie grudek powinno pozostać. Gotowe mieszanki betonowe wypełnienie wykopu, zakryła film i poczekać kilka dni suszenia.
 4. Jeśli podstawa wyschła, przejdź do układania. Ściany rozprzestrzeniania pod lekkim nachyleniem do wewnątrz. Instalacja rozpoczyna się zawsze z dużymi kamieniami, najbardziej gładkiej i pięknej najlepiej pozostawić w górnym rzędzie.
 5. Jak zrobić łóżko kwiatu kamienie silniejszy? Powstałe przestrzenie powinny być traktowane betonem od wewnątrz roztworu. Jeśli są duże, możliwe jest dodatkowo wypełnić je żwirem. Koniecznie trzeba zostawić kilka otworów drenażowych w dnie do odprowadzania nadmiaru wody.
 6. Następnie, w przypadku utworzenia warstwy drenażowej. Do pracy odpowiedniego opałowego, żwiru, gliniec. Dobrze warstwa powinna być zagęszczona przed zasypaniem żyznej gleby.

W tej pracy jest zakończone po ziemi osiedlił się nieco, można rozpocząć sadzenie roślin. Jeśli kwiat okazał się przyzwoity, następna opcja do pracy w ogrodzie - staw kąpieli, budować to nie trudniejsze niż luzem kwietnik.

I cegły zostaną wykorzystane

Łóżka z cegły

Praca z cegły

Łóżka wykonane z cegieł nie wyglądają mniej estetycznie. Jeśli prace budowlane był w obfitości, oto on należy. Do pracy należy przygotować:

 • cegła
 • rozwiązanie tsementa-
 • piasek i scheben-
 • szpagat i słupki.

Po Część wykopano podział głębokości wykopu 25-30 cm jest wypełniona piaskiem i zagęszcza. Na wierzchu ułożonych odprysków lub żwiru, warstwa ostrożnie zagęszcza i wyrównuje. Następnie ułożone cegły, niektórzy eksperci nie radzę zapiąć zaprawa cementowa 1-2 serie, które było gdzie do odprowadzania nadmiaru wody. Może być wykonany z kilku poziomach łóżek w razie potrzeby. Po zakończeniu konstrukcji murowanej pozostawia się na kilka dni w celu utwardzenia.

Wybór roślin

Jeśli podniesione łóżka nie było tylko łóżko kwiatu, a elementem witryny ogrodzenie nadaje się do uprawy większy, wysokich roślin. W przeważającej części jest to inny rodzaj krzewów iglastych, kwiatów wieloletnich z silnym kłącza.

Dobór kolorów zależy od stopnia i obszaru oświetlenia i lokalizacji. Przy prawidłowej selekcji, można utworzyć klombu ciągłe kwitnienie.

Jeśli obszar pozwala, zaleca się sadzić iglaki karłowate i krzewów. Wskazane jest, aby wykorzystać rośliny odporne na suszę. Nadaje tymianek, młody, dzwonek karpacki. W suchych obszarów w całej okazałości pokaże jasną portulaka. Doskonałym wyborem na uzupełnienie składu - petunii, uprawiane z nasion. Na zacienionym klumbochek stosowne calceolaria jasne, uroczy jej buty dodadzą wyrafinowania i doskonałości. Przez biennale to stokrotki, Forget-me-viol. Popularna bylina pierwiosnka, hiacynt, floks, Rogownica Kutnerowata.

Podnoszone klumbochka skał lub cegły - to prawdziwy majstersztyk twórczy. To doskonale udekorować witryny i nadać jej odrobinę oryginalności.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Wyposażenie domków z własnymi rękami: wideo z fontanny i liny łóżkoWyposażenie domków z własnymi rękami: wideo z fontanny i liny łóżko
Jak sprawić, by złoże kamieni: kilka wskazówekJak sprawić, by złoże kamieni: kilka wskazówek
Jak wybrać projekt łóżek ogrodowych?Jak wybrać projekt łóżek ogrodowych?
Skalniak, ogród skalny, ogród alpejskiSkalniak, ogród skalny, ogród alpejski
11 Pomysły używać kamieni w ogrodzie11 Pomysły używać kamieni w ogrodzie
Dokonywanie klombów własnymi rękami - proces twórczyDokonywanie klombów własnymi rękami - proces twórczy
Jak pięknie ozdobić kwiat łóżko w domku?Jak pięknie ozdobić kwiat łóżko w domku?
Rockeries styluRockeries stylu
Ramka na ogrodzie kwiatowymRamka na ogrodzie kwiatowym
Jakie są gabiony i dlaczego są one potrzebneJakie są gabiony i dlaczego są one potrzebne
» » » Dzieło łóżka z kamieni i cegieł z rękami
© 2022 ProSadGuru.com