ProSadGuru.com

Jak zrobić wodospad w okolicy?

Jak zrobić wodospad z rękami do daczy nabył niezwykłych cech, wypełnione ponętna szmer przepływu wody? Na początek będzie musiał zbudować mały sztuczny staw. Niekoniecznie kopać głęboki dół, możemy ograniczyć materiałów pod ręką i budować staw kąpieli. Bardziej złożony przykład do realizacji - połączenie zbiornika z babbling alpejskie suwaka.

wodospad własnymi rękami

Wodospad w ogrodzie

Na dużej działce będzie bardziej solidny system wielopoziomowego z kilkoma stawami. Idealna lokalizacja dla takiego systemu - strona o nachyleniu. Jeśli powierzchnia jest płaska, trzeba stworzyć sztuczny kopiec, podobny do naturalnego terenu. Zakrzywiona konfiguracji połączenia z częścią zabezpieczającą, a będzie bardziej naturalnie niż struktury o regularnym kształcie geometrycznym.

Proces tworzenia wodospad w ogrodzie

Dekoracyjny strumień paplanina może być umieszczony na części słonecznego w cieniu lub między łóżkami. Warto pamiętać, że wodospad w ogrodzie powinny być oparte na dwóch sztucznych zbiorników wodnych, choć niewielkie. Zewnętrzna miseczka jest wykonana w kilku razy mniejsze niż dolna. Jeśli nie ma gotowych staw, a następnie będzie musiał zbudować. Jako podstawę odpowiedniego gotowego formowania tworzyw sztucznych lub studni, ułożonego gruby z wodoodpornego materiału. master class z opisem technologicznym zostaną podane poniżej.

Do pracy należy przygotować:

  • kołki i verevku-
  • lopatu-
  • wodoodporny materiał z tworzywa sztucznego lub wykończone Wzór
  • Kamienie różnej formy-
  • pompować.

Jeśli witryna jest zaznaczona, kształt i wymiary myślenia, wtedy można przystąpić do znaczników. Bardziej wygodny w użyciu drewnianych kołków i liny. Do ziemi podczas kopania studni nie kruszy się, że okresowo nawilżanie i ubijania, usuwanie korzeni i uderzenia kamieni. Spektakularny całość będzie wyglądać warstwowej struktury z małych glinianych tarasów umieszczania skał i roślin. Po wykopany jest wykop, dolna warstwa piasku wylewa na 10 cm i zagęszcza.

Z wysokiej jakości izolacji zależy od trwałości, a dobrze jest zawczasu nabyć solidną warstwę PCV lub kauczuku butylowego. Pit wyłożone materiałem wodoodpornym jest konieczny, aby doszedł do 1,5 m na brzegu. Po napełnieniu folii miska wody będzie się pożądany kształt i może być cięte, pozostawiając krawędzi 20 cm. Materiał Wybrzeże pokrytej ziemi i kamieni przymocowany.

Najbezpieczniej jest aby beton hydroizolacji staw, ale zdarza się wielokrotnie droższe. Jeśli wybierzesz tę metodę, trzeba zainstalować na szczycie szkielet filmowej i wypełnić je betonem. Przy czym pierwsza betonowa dolny, a dzień później ściana pit. Hill i górna miska, które są niezbędne w celu stworzenia wodospad w kraju, powinny również być wypełnione betonem.

Jeśli zdecydujesz się na stworzenie silnego strumienia wody, a następnie do góry musi przejść przez wąskie głazów.

kamienne schody i parapety między nimi powinna być ustalona z zaprawy cementowej, do wodospadu w okolicy były bardziej wiarygodne. Optymalna wielkość kopca wysokości powinna wynosić 1,5 m. Aby otrzymać wypływający strumień płaski, rozłożone kaskadę płaskich płytek ułożonych w formie piramidy. Tworzenie wodospad z rękami, należy zadbać o obecności gzymsy z kamienia, aby uniknąć rozpryskiwania wody.

Dobór i montaż pompy

Każdy właściciel skromnym domu w ogrodzie lub stałe chcesz stworzyć w lokalnej strefie czymś niezwykłym i niezapomnianym. Przepuszczając strumień wody - jest doskonałym rozwiązaniem do zdobienia porcję. Aby mogli cieszyć się cały sezon, będą musiały zainstalować pompę. Do kaskady z nie więcej niż 1,5 m, wysokość do rozmiarów urządzenia 70 watów. Jest to model sprzedaży z funkcją regulacji przepływu wody. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na obecność filtra. Aby zasilić pompę trzeba transformator niskiego napięcia, lepiej jest zainstalować w suchym miejscu.

do pompy wodospadu

Schemat instalacji pompy

Wideo: staw z wodospadem własnymi rękami

Nabyta pompa zatapialna jest zamontowany na dolnej części przygotowanej wykopu. Wąż, który jest dołączony do portu wyrzutowej, aby utorować szczyt wodospadu, a drugi w lewo na dnie stawu. Wszystkie kable i inne przedmioty ozdobione kamieniami. Średnica węża musi być dobrany z uwzględnieniem istniejących otworów montażowych. Jeśli jest to małe, nieuniknione straty hydrauliczne przekroczenia mocy i kosztów. Słabych silników nadają przekrój pół-calowy wąż.

Film: Jak zrobić wodospad własnymi rękami

Wystrój skał i roślin

Aby zaprojektować odpowiednie do wykorzystania nie tylko rzeźby, ale także szkło, ceramika, płytki dekoracyjne, materiały pod ręką. Najgorętszy element w wystroju ogrodu - kamień. Odpowiednie otoczaki, kamienie różnych frakcji, granitu i żwiru. Kamienie użyte do budowy wodospad w kraju własnymi rękami, zapinany na zaprawie cementowej. Wybrzeże dekoracyjny materiał umieszczony losowo. Które nie kiełkują chwasty wokół stawu punktowy żwiru i kamieni.

Film: Jak zrobić wodospad w okolicy?

Udekoruj górę kaskady marmurowych rzeźb, ceramiki, granitu. Model kamień biały design daje trwałość i luksus, sztuczne ryby i ptaki dodać playfulness i naturalność. Drewna i wikliny dekoracje odpowiednie do obszarów w stylu country. Naturalność doda DAYLILIES i skalnica, paprocie i niepowtarzalne gospodarzy. irysów i tsiperus, lilie i lilie można sadzić w samym stawie. Będą zachwyci rozkwit i utrzymanie czystości w czcionce.

Skutecznie wybrzeża będzie wyglądać traw i karłowatych drzew iglastych.

Film: Jak zrobić prosty wodospad w zagrodzie

W trakcie sezonu, nie zapomnij o dbanie o strukturze wody. Wszystko zanieczyszczenie okresowo czyścić siatkę. W sezonie obniżona wodą 2 razy do czyszczenia dna i zapobiega zatykaniu się filtra. Taka minimalna pielęgnacja pozwoli cieszyć się melodii wody od wiosny aż do przymrozków.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Dokonywanie wodospad w kraju własnymi rękami: krok po krokuDokonywanie wodospad w kraju własnymi rękami: krok po kroku
Dihondra sleeping beauty lub żaba podróżnikDihondra sleeping beauty lub żaba podróżnik
Zimowania staw w ogrodzieZimowania staw w ogrodzie
Odśwież swój ogród wodospad!Odśwież swój ogród wodospad!
Staw z rękamiStaw z rękami
Wodospad w ogrodzieWodospad w ogrodzie
Staw na uchactkeStaw na uchactke
Styl staw i roślin wyborem dla jego rejestracjiStyl staw i roślin wyborem dla jego rejestracji
Magia potoku gaworzenia w krajuMagia potoku gaworzenia w kraju
Twórczy staw z dawnych łaźni i oponTwórczy staw z dawnych łaźni i opon
» » » Jak zrobić wodospad w okolicy?
© 2022 ProSadGuru.com