ProSadGuru.com

Grudniowiec opieki w domu

Jak dbać o dekabrystów w domu
W trosce o dekabrysty poprawnie

zawartość:

Jak dbać o dekabrystów w domu

środowisko naturalne, znane dekabrystów, - tropikalne lasy położone w Ameryce Południowej. Dzikie gatunki dekabrystów hodowano przez wiele lat temu, ale jego pięknych kwiatów jest, gdy nadchodzi lato do tropików.

Podstawowe cienią kwiaty rośliny - soczysty, czerwony i srebrny-biały. Dzięki tytanicznej pracy ekspertów spotkał się dziś z krzewów pomarańczowy, fioletowy, koralowych kwiatów.

Podstawowe zasady pielęgnacji

Rozhdestvennik lub Zigokaktus Schlumberger - przedstawiciel kaktusy leśnej. W gorących i wilgotnych tropikach, muszą się pogodzić z półcieniu, ubóstwo i znacznej wilgotności gleby. Dodatkowo decembrist zaznajomiony z nagłymi zmianami temperatury. Rosną piękne kwitnienia roślin i dom może być, jeśli tworzysz pozytywną blisko zwykłych warunkach dla niego.

Wymagana ilość wilgoci

Nawadnianie i woda są zbliżone do pielęgnacji roślin liściastych. Najważniejsze - trzymać się z umiarem.
Cały okres kwitnienia rozhdestvennik wymaga starannego podlewania. Niemożliwe jest, że ziemia jest sucha, gleba powinna być wilgotna. Po kwitnieniu i do podlewania kwietnia jest bardziej rzadkie. Wiosną i latem podlewanie krzewów powinny być tylko wtedy, gdy gleba staje się sucha w doniczce. Poczynając od jesieni i przed tworzeniem nowych pąków dekabrystów chłodzenie niezbędne do zapewnienia warunków i zarośla woda jest niezwykle rzadka.

Roślina najbardziej komfortowe ciepło i woda miękka.
W celu utrzymania temperatury Zigokaktus schnięcia, to jest konieczne do rozpylania. Można myć peeling z ciepłym prysznicem, po zamknięciu ziemię do zatrzymywania wody nie jest sprowokowana gnicie korzeni.

światło

Światło ultrafioletowe może spowodować rozhdestvennika śmierci. Latem Zigokaktus Schlumberger lepiej zorganizować swój pobyt na powietrzu, jednakże w celu zapewnienia półcieniu. Jeśli to możliwe, warto krzew do kraju, który jest również chroniona przed promieniowaniem ultrafioletowym.

warunki temperaturowe

Reżim temperatury decembrist bardzo wymagająca i łatwo przenosić temperatury o 2 °, a nawet 37 ° C. Mimo, że nie jest konieczne, aby wystawiać roślinę do takich testów. Najbardziej komfortowa temperatura dla rozhdestvennika - od 18 do 25 stopni.
Gdy roślina przybiera na sile przed kwitnieniem, od września do listopada - reżim temperatura musi być w ciągu 12 - 16 stopni.
Aktywna faza decembrist kwitnienia wymaga temperatury od +18 do + 20 ° C. Po kwitnieniu krzewu musi być zwrócony do chłodnego miejsca.

Nawozy i odżywianie roślin

Dekabrist dość skromny do nawożenia, ale są one niezbędne do prawidłowego wzrostu roślin. Według ogrodnicy uznany za optymalny mieszaninę azotu, potasu i fosforu, który powinien rozpuszczać się w wodzie. Na miesiąc przed pojawieniem się pąków kwiatowych jest ważne, aby przestać karmić rośliny.

Przeszczep Zigokaktus (decembrist)

przeszczep dekabrystów
Przygotowujemy się do przeszczepu Grudniowiec

Podstawowe zasady przeszczepów rośliny:

 • Decembrist zapewnić żyznej gleby, na przykład, stosowanie ziemi torfu lub torfu connect arkusza podłoża, wiórów cegły i trochę piasku.
 • Zapewnić dobry drenaż, który powinien wypełnić donica na trzecim.
 • Doniczka musi płytkie, ale szerokie.
 • Przesadzają krzew jest lepiej, kiedy nie ma kwiatów.
 • Przesadzania młodych Zigokaktus przydatna rocznie. Dorosłych krzewy mogą być przeszczepione nie częściej niż raz na trzy lata.

Powielanie Zigokaktus (decembrist)

reprodukcja decembrist
Metody hodowli decembrist

Na rozrodczość Grudniowiec ogrodnicy powinni zastosować metodę szczepienia.
instrukcje:

 • Nie należy używać ostrych przedmiotów, starannie ręcznie oderwać ostatnie kilka segmentów branży roślin.
 • Sadzonki do wyschnięcia na co najmniej trzy dni.
 • Do roślin z sadzonek w ziemi, płytkiego przykrycia góry, tworząc pozory szklarniach.
 • Zdolność młodego dekabrystów pritenit i, oczywiście, być emitowany.
 • Uchwyt zawierać się w temperaturze od + 15 do + 20 stopni i stopni.

Okres kwitnienia decembrist

kwitnienia decembrist
szypuła decembrist


Zakład jest w pełni nabijane wspaniałe kwiaty - piękne, radosne wzrok. Jednak bez ostrożnie do osiągnięcia kwitnienia Grudniowiec byłoby bardzo trudne. Najważniejsze - aby właściwie przygotować Zigokaktus w okres kwitnienia.

 • Aby krzew obficie kwitły, powinna być uprawiana w doniczce wąskim kształcie.
 • W pokoju z powietrzem chłodnym kwitnienia będą przedłużone.
 • Kiedy Grudniowiec kwitnie, jest surowo zabronione, aby odsłonić nieoczekiwane zmiany temperatury.
 • W tym okresie nie radzę ogrodników przygotowanie sadzonek do rozmnażania i jakoś przesuwać i obracać puli, co zwiększa Zigokaktus. Okres reszta będzie promować powstawanie większych ilości pąków.
 • W zimie, skorzystać z dodatkowego źródła światła.
 • warunki temperaturowe - nie więcej niż 16 stopni, co przyczynia się do większego rozkwitu.
 • W sierpniu, konieczne jest, aby całkowicie wyeliminować nawożenie, opryskiwanie roślin, podlewanie i zredukować do minimum.
 • Następnie pojenia, karmienia może być wznowione, ale z zachowaniem szczególnej ostrożności i ostrzeżenia. Zakład może stracić nawet prawie zawsze otwartym pąki.
Kupując kwitnienie dekabrystów, oczekuje się, że część powinna zanikać kolory. Jest to naturalny proces, który nie będzie w stanie zapobiec. Zakład dostosowuje się nieznanym otoczeniu.

Szkodników i chorób

chorób grzybiczych. Często dla dekabrystów boją się takiej choroby: fuzaroz, fitiuma i Phytophthora. Rośliny Zakażenie następuje poprzez rany lub przez ziemię, a następnie wpływa na system korzeniowy. Rozpoznać choroby jest możliwe dzięki spadających liści i więdnięcie dekabrystów.

 • Rozwiązanie: zastosowanie w leczeniu fungicydów i innych specjalnych przygotowań.

Pająk. Rozpoznać owady mogą być z małych kropek czerwonego, żółtego koloru lub rdzy.

 • Rozwiązanie: leczyć roślinę ze specjalnych preparatów, które mają na celu wyeliminowanie roztoczy.

Wełnowiec. Objawy choroby - białe grudki na roślinę, przypominających bawełniane.

 • Rozwiązanie: W uzupełnieniu do specjalnych produktów do sterowania nawadnianiem i zalać roślinę.

Ważne informacje dla właścicieli Dekabrystów

Najczęściej zadawane pytania
Pytania, które najczęściej zadawane przez czytelników

Co jest potrzebne do kwitnienia dekabrystów?

Jeśli roślina jest w rozkwicie słabo lub nie mają pąki, przyczyna leży w braku zgodności z warunkami uprawy.

Przyczyny:

 • Niewystarczająca ilość witamin i minerałów w glebie;
 • Roślina potrzebuje przeszczepu;
 • Niedostateczne oświetlenie;
 • Niewystarczające nawadniania.

Do buszu w zimie zadowolony z ich kolory, ważne jest, aby dbać i chronić je przez cały rok. Niewątpliwie, okres kwitnienia - okres, kiedy Grudniowiec wymaga trochę więcej uwagi. Jednak okres odpoczynku w Zigokaktus nie stosuje się do jego właściciela.
Jak tylko pozwala na to pogoda brać kąpiele powietrzne, rozhdestvennikom garnek być wysłane do świeżego powietrza. Na przyszłość kwitnienia powinny zapewnić półcieniu dekabrystów, terminowe podlewania i opryskiwania, nawożenie gleby.
Karmić lepiej jest użyć specjalnego składu leków, które są używane do kaktusów.
Na jesieni niezbędnym do niemal wyeliminować podlewania i wyeliminować proste gałązki roślin. Okres ten jest także konieczne chłodne powietrze - nie więcej niż 15 stopni. W okresie odpoczynku od kwiatu do kwiatu przygotowanie odbywa się - tworzą pąki.

Film: Jak dbać o grudniowiec

Co jeszcze powinni zwrócić uwagę, że ogrodnicy Grudniowiec zakwitły?

1. Pot dla rozhdestvennika nie powinno być zbyt przestronne.
2. Nie należy przesunąć pulę, co zwiększa Zigokaktus nie obracać go w okresie spoczynku.
3. Odetnij pąków kwiatowych, że uschła.

Dlaczego Grudniowiec suche liście?

Nie może być kilka.

1. Jeżeli istnieją opadłych liści brązowe plamy - oznacza to, że instalacja musi być zapisany przed owadami skalę. Wyeliminować owad jest dość trudne, ponieważ są one pokryte zbroi. Zazwyczaj można znaleźć owadów na liściach, wzdłuż żył. pasożyty zewnętrzne przypominają plamy rdzy nie więcej niż 4 mm.

 • Rozwiązanie: wcierać miękką szczoteczką i przemyć Zigokaktus ciepłej wodzie z prysznicem. Gdy Bush jest sucha, użyć specjalnego leku. Traktować parapet, gdzie był pot, aby wyeliminować wszystkie larwy owadów skalę.

2. Bezpośrednie światło słoneczne może powodować więdnięcie i opadanie liści.

 • Rozwiązanie: Należy unikać południowej i zachodniej parapety, gdzie większość dnia jasne słońce świeci, dając pierwszeństwo do wschodniego lub północno okien.

Kwiaty Grudniowiec?

Zazwyczaj, okres kwitnienia rośliny jest tylko w zimie, jest to szczególnie piękne w przeddzień święta. Jednak przy odpowiedniej opieki dla dekabrystów może osiągnąć drugi, a przy sprzyjających warunkach nawet trzeci kwitnące przez cały rok.

Wideo Grudniowiec opieka w domu

Może decembrist lato nie jest tak piękne i atrakcyjne, ale w zimie to cud, a tuleja jest przekształcona. Jasne i soczyste kolory ozdobienia domu na miesiąc, zaprzeczając jej kwitnienia zimno i śnieżyce. Jednocześnie kultywować taki przystojny mężczyzna w mieszkaniu, w kraju lub w biurze łatwiejsze niż kiedykolwiek. Najważniejsze - aby kochać roślinę i zapamiętać wszystkie rady doświadczonych ogrodników.
Można także udostępniać swoje tajemnice do opieki dekabrystów w domu. Jeśli masz jakieś pytania - pytaj je w komentarzach poniżej, chętnie na nie odpowiemy.

Interesujące jest to, aby przeczytać! Wiadomości, które mówi, że cały Internet!
Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Moi dekabrystówMoi dekabrystów
Powielanie decembrist (Zigokaktus)Powielanie decembrist (Zigokaktus)
Dlaczego nie kwitną Grudniowiec?Dlaczego nie kwitną Grudniowiec?
Zigokaktus aka decembristZigokaktus aka decembrist
Houseplant Grudniowiec - jeden z niewielu kwitnienia zimieHouseplant Grudniowiec - jeden z niewielu kwitnienia zimie
Schlumberger (decembristSchlumberger (decembrist
Grudniowiec, czekając kwitnieniaGrudniowiec, czekając kwitnienia
Grudniowiec przeszczep lub rozhdestvennikaGrudniowiec przeszczep lub rozhdestvennika
Kwiat dekabrystów (Schlumberger: Opieka w domuKwiat dekabrystów (Schlumberger: Opieka w domu
Moja decembrist zakwitnie ponownie!Moja decembrist zakwitnie ponownie!
» » » Grudniowiec opieki w domu
© 2022 ProSadGuru.com