ProSadGuru.com

Adenium Opieka w domu

Pielęgnacja Adenium
Zalecenia dotyczące pielęgnacji Adenium

zawartość

Pielęgnacja Adenium

Desert Rose, gwiazda Sabina, Impalskaya lily - wszystkie te delikatne, wyszukane nazwy należą do kwiatka - Adium. Do tej pory, dzięki staraniom hodowców, to dekoracyjny przystojny bardzo popularne wśród ogrodników, który jest pieszczotliwie zwany kwiat „Adeshka” lub „tłuszcz”.

Ojczyzna i wygląd Adenium

Adenium jest domem do Afryki, jednak pojawienie się rośliny całkowicie w zgodzie z gorącym klimacie kontynentu. Ponadto kwiat znajduje się w Arabii Saudyjskiej, Omanie, Jemenie, a tu jako roślina ozdobna kultury hodowane w Indiach, Malezji i Tajlandii.

In vivo Adenium Rośnie w wysokości i szerokości do kilku metrów, a na parapecie kwiat jest miniaturowym drzewa nie więcej niż połowa wysokości.

W ogrodnictwie krytym jest uważany za najbardziej popularny Adenium obesum - jeden z najbardziej wytrzymałych gatunków kwiatów. Jeśli chodzi o kształt i kolor kwiatostanów, hodowcy przyniósł odmian o białych, czerwonych i czarnych płatków nawet istnieją również kolorowe kwiaty. Struktura kwiatostanu mogą być proste, częściowo podwójne i dwukrotnie, płatki mają gładką krawędź i faliste. Liście nie są gorsze w ozdobnych kolorach: są zielone, żółte, czerwone, kolorowe, z lamówką wokół krawędzi, o powierzchni aksamitnej, wąskie i szerokie.
Specjalna egzotyczna roślina daje niezwykły gruby pień lekkie lub prawie czarne odcienie.
Adenium ma bardzo powoli rośnie, więc kwiaciarnia powinien być cierpliwy. Pierwsze kwiaty pojawiają się w drugim roku życia i pobytu na oddziałach o jeden i pół tygodnia.

Należy zachować szczególną ostrożność podczas pracy z zakładu jako trujące Adenium soku. Wszystkie prace na kwiat powinny być wykonane rękawice, w każdym razie, nie trzeć oczu i po zakończeniu pracy umyć ręce wodą z mydłem. Nie zaleca się rozwijać Adium w mieszkaniach i domach, gdzie są małe dzieci i zwierzęta, choć uważa się, że psy i koty są w stanie rozpoznać trujące rośliny, to lepiej nie ryzykować swojego zdrowia zwierzaka.

Nie na darmo Adenium jest tak popularne wśród hodowców. Posiada zaskakujące egzotycznych roślin w połączeniu z wytrzymałością. W ciepłym sezonie Adenium zdobi pokój z soczystych zielonych liści i pąków przetargowych i masz rodzaj bonsai będzie w domu w zimie z oryginalnym, grubej łodydze, która kończy się z potężnymi korzeniami, przypominający splecionych węży.
Jeśli chcesz wybrać najbardziej bezpretensjonalny Adenium nutę różnorodność z podłużne, okrągłe, własny kolorowych liści. Adenium z pstrych liściach jest bardziej wymagający pod względem upraw, i może nie kwitną obficie.

podlewanie i wilgotność

W sprawie Adenium podlewania dość skromny. W tym przypadku konieczne jest, aby dostrzec kwiat są dwie różne rośliny:

 • W lecie - podlewanie dużo ciepłej wody;
 • Winter - prawie bez podlewania, jak kaktusy.

Ważne jest również, aby dostosować system nawadniania zgodnie ze zmianą pogody w chłodnych dni ograniczyć podlewanie w gorącej - wzrost. Zamiast podlewania może być umieszczony kwiat ciepły prysznic.

W razie wątpliwości - podlewać czy nie, to lepiej zrezygnować z podlewania jak Adenium jest o wiele łatwiej niż tolerować krótkie susze nadmiaru wody. W przeciwnym razie, korzenie gniją. Konieczne dostarczanie wody zbiera pnia ADENIUM. Aby uniknąć utraty systemu korzeniowego, potrzebuje dobrego drenażu.

Do nawadniania wykorzystuje czystej wody bez zanieczyszczeń niepożądanych obcych zapachów, obojętnym lub lekko kwaśnym reakcji.

wymagania oświetleniowe

Adenium preferuje dobre oświetlenie, codziennie kwiat musi być co najmniej cztery godziny przed bezpośrednim światłem słonecznym. Jeśli Adenium rośnie w cieniu, rozciągnięte gałęzie, liście stają się blade, małe kwiaty. To jest najlepiej nadaje się do uprawy południowych okien.

Biorąc pod uwagę, że w zimie okres spoczynku kwiat, konieczne jest, aby zmniejszyć natężenie światła, ale w wiosennej przyzwyczaić do normalnego światła Adenium powinno być stopniowe.

warunki temperaturowe

Adenium w cieplejszych miesiącach jest łatwo tolerować temperatury do 35 stopni, jednak aby uniknąć przeciągów. Zimą w okresie spoczynku, to jest konieczne, w celu obniżenia temperatury do 15 ° C.

opatrunek

Adenium jest bardzo dobrze reaguje na nawożenie. Lepsze wykorzystanie nawożenia, który powoli rozpuszcza się lub roztwory z azotu, potasu i fosforu.

W okresie intensywnego wzrostu roślin powinny być karmione dwa razy w miesiącu. Wczesna wiosna to najlepszy do użyźniania gleby z nawozami zawierającymi azot, zwiększy Adenium wspaniałą koronę. Następnie konieczne fosfor i potasowe, które przyczyniają się do obfitego. W okresie jesiennym lepsze wykorzystanie nawozów mikroelementów.

gleba

Gleba powinna być luźna i odżywcze, z obojętnym lub słabo kwaśnym. Skład gleby, można dodać pokruszony węgiel, wcześniej musi być zdezynfekowane lub wysterylizowane.

Optymalny skład Adenium mieszaninę ziemio

 • Kokosowego - 50%;
 • Liściastych i ziemia humus - 30%;
 • Perlit - 20%;
 • Gliniec - 20%;
 • Węgiel.

To nie zawsze jest możliwe, aby znaleźć wszystkie niezbędne składniki do przygotowania podłoża, specjalne powstają trudności z zakupem włókna kokosowego. W tym przypadku, można kupić zwykły grunt dla sukulentów w specjalistycznych sklepach. Podłoże wystarczy dodać pokruszony cegły lub pokruszony polistyrenu.

transplantacja Adenium

transplantacja Adenium
Adenium przygotowanie do przesadzania

Ta zmiana jest jednym z głównych etapów uprawy. Istnieją pewne subtelności procesu. Z pomocą przeszczepów może być sterowany kwitnienia świetność, tempo wzrostu Adenium.

Kiedy trzeba repot Adium

 • Mocny system korzeniowy odkształca wazon.
 • Adenium przestał rosnąć.
 • Zmniejszenie liczby kwiatów lub kwitnienia całkowicie zatrzymany.
 • Na podłożu było śladów soli, brud zostaje oblepione.
 • Uszkodzony system korzeniowy.
 • Adenium dawno dorasta bez przeszczepu.

Zazwyczaj dojrzałe rośliny są przesadzane co pięć lub sześć lat. Jeśli Adenium formowane w bonsai, przeszczep powinien być bardziej rzadkie, ponieważ wspólne zmiana może spowodować zmianę wyglądu zewnętrznego kwiatem.

Zaplanuj lepszy przeszczep na wiosnę, najlepszy czas, gdy pojawią się pąki, ale nie zakwitła liści. W tej chwili Adenium najłatwiej przenieść stres i szybko przyzwyczaja się do nowego środowiska.

etapy transplantacji

 1. Ostrożnie wyjąć roślinę z doniczki.
 2. Oczyścić i umyć korzenie korzenie.
 3. Zbyt długie korzenie przycięte, odciąć uszkodzone części.
 4. Plastry suche, traktować grzybobójczego.
 5. Adenium roślin w nowym naczyniu i nowego substratu.

Funkcje obsługi Adium

Dla młodych roślin odpowiednia metoda przenoszenia, który odbywa się raz w sezonie. Jest to łagodny sposób wymienić doniczkę bez uszkodzenia systemu korzeniowego. W rezultacie, kwiat nadal rosnąć, rozwijać się i kwitnąć. Nadaje się do obróbki dowolnego czasu w okresie wzrostu rośliny. Nowa pula nie powinien być znacznie większy niż poprzedni.

obsługi czynności:

 1. Ostrożnie zdjąć garnek z Adenium.
 2. Usuń drenażu.
 3. Nowa pula umieścić warstwę drenażową, niewielką warstwę podłoża.
 4. Adenium roślin w nowej puli.

reprodukcja Adenium

reprodukcja Adenium
Adenium uprawy z nasion

propagacji nasion

Jeśli kupujesz gotowe rośliny w sklepie nie ma sposobu, można zamówić materiał do sadzenia w sklepie internetowym. Ważne jest, aby sprawdzić trwałość nasion, ponieważ szybko tracą zdolność kiełkowania. Umieścić ich mocy natychmiast po wiosną i zapewnienie dodatkowego pokrycia. Przed zabiegiem, sadzenie nasion moczyć. Mieszaninę stosowano do sadzenia:

 • piasek;
 • Kruszywo węgiel;
 • Perlitu.

Słoik z nasion muszą być pokryte folią i szkłem i przechowywać w jasnej się w temperaturze 25 ° C. Kiełkowanie następuje w ciągu kilku tygodni.

propagacji sadzonek

Nadaje się do ukorzenienia sadzonki, odcięte podczas formowania Adenium korony. długość cięcia 10 cm. Po ciętego materiału roślinnego jest zbyt suche kilka dni i leczenie stymulator wzrostu nacięcia.

Dla lepszego wykorzystania ukorzenienia podłoża mieszaniny opisanych w poprzedniej metody reprodukcji możliwe są również sadzonki korzeniach w wodzie, ale w tym przypadku konieczne jest, aby codziennie zmieniać wodę. Temperatura w pomieszczeniu może być przy 25 ° C.

zwielokrotniania warstw

Używane ścinki, których średnica jest nie mniejsza niż 2 cm optymalny okres reprodukcji. - Aktywność sprężyna wzrostu. Aby uzyskać szczepy muszą ostry sterylizowane nóż do wykonywania nacięcia po okręgu, osuszyć i potraktować czynnik wzrostu. Następnie umieścić cięcia trzeba owinąć mech torfowiec i polietylen. Przez cały miesiąc będzie musiała regularnie zwilżyć mech. Po wytworzeniu korzeni, szczepy są całkowicie oddzielone od rośliny macierzystej i posadzone w doniczkach.

Adenium kwitnienia

Adenium kwitnienia
Adenium kwiat kolec

Każdy hodowca musi być gotowy na fakt, że pierwszy kwitnienia Adenium będzie gorszy: pojawiają się pąki, ale roślina nie ma wystarczającej siły do ​​ich pełnego kwitnienia. Jednak to nie powód do rozpaczy, bo pąki wschodzących wskazują, że koniecznie Adenium zakwitnąć w przyszłości.
Co do zasady, kwitnienie występuje dwa lata po siewie, jednak kolory mogą pojawić się po upływie trzech lat, nawet czterech. Stopa kwitną zależy od kilku czynników.

 • warunki wzrostu roślin. Jeśli dostarczenie jej światła, ciepła, substancji odżywczych i dobrego podłoża, kwitną przyjdzie na pewno i dość wcześnie.
 • gatunków roślin. Wcześniej i lepiej cały kwitnie Adenium arabskie, ale myśleć długie gatunki należą Adium Arabikum.
 • Spokojny, ale spokojny. Tak szybko, jak widać pąki na roślinie, nie dotykaj kwiatka, nie przenoszą się z miejsca na miejsce, aby nie skręcić pulę.
Adium pąki kwitną bardzo powoli - w ciągu miesiąca. Dlatego ważne jest, aby mieć cierpliwość.

przycinanie Adenium

przycinanie Adenium
Przyciąć wierzchołki roślin

Niektóre gatunki Adenium zaczynają rozgałęzia się na własną rękę i nie wymagają dodatkowego formacji korony. Jeśli tak się nie stanie, trzeba prischipnut wierzchołka rośliny. Zrobić to lepiej w drugiej połowie zimy, kiedy kwiat jest gotowy do aktywnego wzrostu. Jeśli roślina jest już dorosła, można przycinać gałęzie boczne, a słabe i zniszczone uprawy.
W odniesieniu do caudex, jego formacja występuje naturalnie. Jeśli chcesz zwiększyć dekoracyjny Adium i rosną caudex postać złożoną, należy wykonać następujące czynności: podczas przeszczepu zostawić niewielką część korzeni nad ziemią. Podczas wzrostu, zaczynają tworzyć bajki beczki kształt. W tym czasie, roślina może być lekko nachylona i bezpieczne.
Przycinanie starą fabrykę stymuluje wzrost nowych liści i kwiatów.

zimowania Adenium

zimowania Adenium
Adenium krople liści w zimie

Jest to najbardziej trudny okres: liście prawie całkowicie odpadają i trzeba przestrzegać szczególnych warunkach Adenium. Po pierwsze, znacznie zmniejszone podlewania, a po pewnym czasie - zatrzymuje się. Temperatura spada do 15 ° C.
Szczególną ostrożność należy wycofać roślinę z okresu spoczynku, tak aby nie zniszczyć Adium.

Choroby i szkodniki

 1. Zgnilizna korzeni. Wydaje się, w wyniku stagnacji wody. Aby uniknąć zniszczenia korzenie potrzebują dobry drenaż.
 2. Roztocza i wełnowce. Zakład się obróbce środkami chemicznymi.

Kwiaciarnia, aby pamiętać,

Adenium FAQ
Pytania, które najczęściej zadawane przez naszych czytelników

Dlaczego nie kwiaty Adenium?

Może być kilka powodów:

 • Brak cięcia w wyniku zakładu spędza dużo wysiłku, aby utrzymać gęstą koronę;
 • Nieprawidłowe warunki w okresie spoczynku, przy czym pierwsza sprężyna podlewania powinny nie wcześniej niż po upływie dwóch tygodni nerek przebudzenia Be.

Dlaczego Adenium liście żółkną i odpadają?

 • Zbliża się okres odpoczynku;
 • Choroby układu korzeniowego;
 • Nieprawidłowo składa mieszaninę ziemi;
 • Niewłaściwy system nawadniania;
 • Robocze.

Wideo opieki dla Adenium


Pomimo faktu, że Adenium rośnie na pustyni - jest to jeden z najpiękniejszych ozdobnych roślin kwiatowych. Kwiat rośnie bardzo powoli, ma oryginalny kształt i bardzo mało wymagające w opiece. Ważne jest, aby obserwować tryb nawadniania, chroniony przed przeciągami, przeprowadzić formowanie korony i przesadzać, jeśli to konieczne. Ważne jest również, aby zapewnić odpowiednie warunki przetrzymywania Adenium podczas spoczynku. Kwitnienie rozpoczyna się w drugim roku, w zależności od gatunku i warunków uprawy.
Można także udostępniać tajniki dbania o Adenium. Jeśli masz jakieś pytania - pytaj je w komentarzach poniżej, chętnie na nie odpowiemy.

Interesujące jest to, aby przeczytać! Wiadomości, które mówi, że cały Internet!
Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Adenium jak głęboko trzeba sadzić w ziemi?Adenium jak głęboko trzeba sadzić w ziemi?
Adenium zmusić rozkwitAdenium zmusić rozkwit
Adenium lub Tolstopyatov przyjechał!Adenium lub Tolstopyatov przyjechał!
Proces Adenium pierwszego kwitnieniaProces Adenium pierwszego kwitnienia
Wojownicy kwiatoweWojownicy kwiatowe
Adenium pustynnym RoseAdenium pustynnym Rose
Adenium - Desert RoseAdenium - Desert Rose
Adenium, Desert RoseAdenium, Desert Rose
Zdjęć Indoor rośliny i kwiatyZdjęć Indoor rośliny i kwiaty
Lub Adenium Adenium arabskieLub Adenium Adenium arabskie
» » » Adenium Opieka w domu
© 2022 ProSadGuru.com