ProSadGuru.com

Szkodniki roślin wewnętrznych: walka od pierwszych dni

Powodów może być kilka kolorów choroby. Główne szkodniki roślin doniczkowych pochodzić z nowo pozyskanych terenów zielonych. Przed postawić garnek na parapecie obok innych kolorów należy dokładnie sprawdzić instalację i sprawdzić czy wszystko jest tak dobry jak sprzedawca powiedział.

zawartość:

  1. szkodników roślin i ich kontrola
  2. środki zapobiegawcze

szkodniki roślin

zakłady przetwórcze

szkodników roślin i ich kontrola

Zwalczanie szkodników powinny rozpocząć profilaktykę. Oczywiście, najlepszym sposobem, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się szkodliwych skutków, niż do uporczywego i żmudnej walce z chorobą.

Stosowanie środków chemicznych jako środków zapobiegawczych, oczywiście, dozwolonych, aw niektórych przypadkach nawet zalecane, ale nie przesadzaj to. Tym bardziej, że wróg musi wiedzieć, w twarz, zanim zaczniesz z nim walczyć. Rozważmy kilka podstawowych rodzajów kwiatów szkodniki.

wciornastki

Wciornastki - owady ssące, że składa jaja bezpośrednio do tkanki liści. Jest to długi i cienki Fly (jeden do dwóch milimetrów), lekki, czarny kolor, czasami w paski. Wykrycia tego pasożyta jest bardzo trudna, na powierzchni są widoczne tylko ślady zmian, które stosowały larw.

arkusz zewnętrzny może obejmować szeroki poplamione ze srebrnym połyskiem. Larwy przylżeńców przed owadobójczy do zwalczania pasożyta doskonałe żółty lepkie pułapki lub niebieskie leki do leczenia Akhtar, Akarina, Inta-Vir fitoverm. Jeśli te szkodniki pojawiły się w tym samym zakładzie, konieczne jest, aby przetworzyć wszystkie rośliny kryte.

Mszyce na rośliny doniczkowe

mszyce na kwiatach

Mszyce na kwiat macierzystych

Jest to dość powszechne szkodliwe owady, który wpływa nie tylko kwiaty, ale także krzewy i uprawy owoców. Głównym zagrożeniem jest to, że zajmuje mszyce sok rośliny, przez warstwę tkanek miękkich.

Mszyce są mikroskopijne, ale jest wyraźnie widoczne na powierzchni, mogą mieć kolor zielony lub czarny. Czasami są żółte i pomarańczowe wzory. Szczególnie mszyce lubią osadzać się na pędów i pąków. Kwiaty w doniczkach na parapetach można bardzo narażeni na plagę.

jako Sposób zwalczania mszycy To zastosowanie natryskiwania zawierających permetrynę. Można również użyć Derris. W tym przypadku, oczywiście powinno się odbyć z przerwą w razie potrzeby.

Caterpillar na kwiaty

Caterpillar ataki narażone wiele roślin doniczkowych. Chociaż szkodniki wolą mieszkać w szklarniach. Jednakże, nie jest niczym niezwykłym, aby zobaczyć je w ich pojawienie się na balkonie lub tarasie. Osiedlić kolory szkodniki domowe są zwykle pod-liści pędy, wolą ukryć przed wzrokiem ciekawskich.

Można je również i na wierzchu gleby znaleźć. Ślady tych odwiedzających natychmiast zauważalne. Ten lewy otwory, obecność skręconych liści na kwiaty.

Jako sposób na zwalczanie wielu po prostu wolą zbierać gąsienice w oddzielnym pojemniku do czasu gdy nie pozostawiają potomstwa. Można również użyć metody natryskiwania preparaty, które muszą być zakupione tylko w specjalistycznych sklepach.

szczypce

chmielowiec

chmielowiec

Może ktoś ma najbardziej złośliwy atak na kolory - to wszelkiego rodzaju roztocza. W małych ilościach, są one praktycznie niewidoczne. Ale gdy staje się fatalny obrót, można zobaczyć wygląd pyłu na rośliny, to jest atak roztoczy.

Ich osada w tym przypadku trudno jest przeoczyć odwrotnej stronie arkusza. W zmianach roztoczy roślin zaczyna stopniowo zanikać. Spowolnienie tempa wzrostu i rozwoju, Liście krawędziowe zacznie wyschnięcia i zwijają się, to samo dzieje się z łodygi, tworzenie pąków ustaje. Takie szkodniki domowe kolory są w stanie zniszczyć roślinę przez kilka dni.

Są szczególnie podatne na szkodliwe działanie, że takie rośliny jak kryte cyklamen, Pelargonium, Saintpaulia, balsam.

Rozpylanie jest mało prawdopodobne w tym przypadku będzie skuteczne. Lepiej jest użyć specjalnego leku, który jest wprowadzony bezpośrednio do gleby. Na przykład, to jest bardzo dobre, aldikarb i Temik.

nicienie

Jeszcze innych szkodników roślin domowych - to nicieni. Ten rodzaj mikroskopijne robaki, które często mogą uderzyć roślin doniczkowych. Zazwyczaj ich szkodliwe skutki widoczne na korzeniach.

W tym przypadku możemy tylko polecić natychmiastowe usunięcie roślin, to znaczy, musi zostać zniszczony, aby zapobiec szybkiemu rozprzestrzenianiu się choroby. Następnym razem zakupić kwiaty powinny stosować sterylizowanego ziemię.

W niektórych przypadkach, na nicienie root knot pomaga usunąć tylko chorych fragmentów korzeni i obróbce cieplnej gorącą wodą w glebie. W celu utrzymania zakładu powinno rozpocząć wzmacnianie korzeni poprzez Ekogel której obecność sprawia, że ​​nicienie żywności niemożliwe.

Skala owady, Coccidae

Skala owady ssące i Coccidae są pasożyty, które żywią się sokiem roślinnym. Pojawiają się one na liście, pędy, łodygi, kwiaty, według przypominają małe kropelki wosku z żółtawym odcieniem i wielkości dwóch do pięciu milimetrów. Po naciśnięciu na pasożyta występuje gruba żółtawej cieczy, a powierzchnia płyty wokół zmienia kolor.

W zwalczaniu szkodników doskonale ułatwia leczenia alkoholizmu, emulsji olejowo-wodnej, a czasami wymagać całkowitej wymiany górnych warstw gleby.

ślimaki

Szkodniki te często można znaleźć w łóżkach. Ponadto, mogą one pojawić się w pomieszczeniu cieplarnianego. Według rodzaju jest to dość duże okazy o wielkości do trzech centymetrów. Ich działanie przejawia się w postaci uszkodzonych liści, czasami można zobaczyć prawie spożywane rośliny.

Obrażenia z takich najazdów może być naprawdę ogromna. Są zagrożone i zwykłych doniczek dużych kwiatach, aczkolwiek w bardzo rzadkich przypadkach.

Aby zwalczyć metaldehyd granulat jest używany, co powinno rozpraszają do granic uszkodzeń. To dobry lek używać Mezurol.

woodlice

Takie owady, takie jak wszy, to szare, czarne lub brązowe zabarwienie. Kocham te kolory szkodniki domu mieszkają w najbardziej mrocznych i wilgotnych miejscach. Aktywne porty rośliny głównie w nocy. Wolą ukryć w ciągu dnia.

Ślady ich pobytu są zazwyczaj w postaci dziury w liściach. Ponadto, mogą zaatakować system korzeniowy, zewnętrzną warstwę uszczelniającą i uniemożliwia przepływ tlenu do korzeni.

Najlepiej jest, aby nie stosować żadnych środków chemicznych, ale po prostu przesadzają rośliny dotknięte do innego pojemnika, po czyszczeniu i dobrze potrząsając korzenie.

mączlika

mączlika

mączlika

Mączlika dotyczy ssące pasożytów, które składają larw na powierzchni liścia. Główne sposoby zwalczania mączlika - jest stosowanie lepkich żółte pułapki, natryskiwanie Akhtar, przetwarzanie Inta-Vir fitoverm.

Jako dalsze skutecznego sposobu obróbki cieplnej wykorzystywane. Ułatwiają na balkonie, wystarczy opuścić fabrykę w słońcu na dzień. Warto zauważyć, że ta ostatnia opcja nie jest odpowiedni dla wszystkich pomieszczeniach zakładów.

wołki

Małe błyszczące beetle - wołki, które żerują na korzeniach, kwiaty roślin wewnątrz pomieszczeń. Wnikają do tkanek, wykonując duże okrągłe otwory.

Pozbądź ryjkowców jest dość proste, najważniejsze - do wykrywania szkodników w czasie. Skuteczne leczenie lekiem Akhtar. Zasada stosując następujący: gleba podlewać do czterech razy dziennie przez dziesięć dni (czasem wystarczy tylko tydzień).

wełnowiec

Mieszkańcy tych szkodników roślin wewnętrznych nazywa shaggy wszy. Odkryli, zielony, biały, różowy, ich ciała pokryte białym rozkwicie. Owady osiedlić się na młodych rostochku na korzeniach lub w kątach liści. Skala owady często ukrywają się pod korą cytrusów oraz łusek cebulowych roślin.

W wyniku ich działań objętych wewnątrz rośliny kwitną, przypominające pajęczyny. Kwiaty zaczynają powoli rosnąć, pąki i liście opadają. Kolory te szkodniki domowe są bardzo płodne, więc należy okresowo sprawdzać roślin.

wełnowiec

wełnowiec

Po wykryciu osady wełnowiec kwiatem muszą być dobrze umyte wodą z mydłem. W przyszłości, w każdym tygodniu należy rozpylać napar z tytoniu lub czosnku. Skuteczne w leczeniu uważane apteka nagietka nalewki.

Jeśli uderzony przez system korzeniowy, trzeba umyć korzenie środkiem owadobójczym, a następnie dokładnie zdezynfekować pulę i należy wymienić glebę.

Powrót do spisu treści

środki zapobiegawcze

Przede wszystkim, jeżeli kupiłeś kwiaciarnię, sprawdzić jego wygląd. Po wszystkie chore rośliny natychmiast zauważalne. On więdnięcie liści, łodyga jest osłabiony, można wykryć tworzenie plamistego. Wszystko to wskazuje na obecność bakterii szkodliwych lub owady, chorób grzybiczych.

Lepiej, oczywiście, jest określenie zakład w miejscu i zabrać do domu. Jeśli te same objawy stwierdzono tylko w domu, powinien natychmiast zorganizować nowych dostawców kwarantanny. Wystarczy zostawić garnek z kwiatka na parapecie samodzielnie i oglądać go przez miesiąc.

Jeśli są szkodniki, szybko dają znać o sobie. Oczywiście, w tym czasie trzeba zrobić rutynową inspekcję i podjąć środki w celu rehabilitacji.

Jeśli jednak, pomimo środków zapobiegawczych nie, szkodników roślin w pomieszczeniach jest nieunikniona, powinna ona być nie tylko prawo, aby wybrać leki, ale także ściśle przestrzegać wszystkich zaleceń i dawkowanie podane na opakowaniu, przestrzegać środków bezpieczeństwa.

Przy wyborze Wytrawiacze dać preferencji Zaleca Klasa zagrożenia 3 i 4. Zakład przetwórczy musi być przeprowadzony na wolnym powietrzu, na tarasie lub balkonie.

Warto zauważyć, że w przyszłości trzeba będzie odzyskać od zakładu do dobrej opieki i troski, prawidłowego nawadniania i nawożenia. Zniknął liści powinien zostać usunięty w czasie, w celu monitorowania poziomu wilgoci w doniczce.

Z biegiem czasu, pokój kwiat podnieść siłę i zachwyci Cię swoim pięknym widokiem.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Szkodniki roślin wewnętrznych w glebieSzkodniki roślin wewnętrznych w glebie
Szkodniki roślin wewnątrz pomieszczeń, jak sobie z nimi radzićSzkodniki roślin wewnątrz pomieszczeń, jak sobie z nimi radzić
Żółte lepkie pułapki dla ochrony roślin balkonowych i wewnętrznychŻółte lepkie pułapki dla ochrony roślin balkonowych i wewnętrznych
Najlepsza szkodników truskawek - jest zapobieganieNajlepsza szkodników truskawek - jest zapobieganie
Szkodniki roślin doniczkowychSzkodniki roślin doniczkowych
Szkodniki i choroby roślin doniczkowych z mączniaka na nicienieSzkodniki i choroby roślin doniczkowych z mączniaka na nicienie
Szkodnikami asterSzkodnikami aster
Szkodniki cebuliSzkodniki cebuli
Szkodniki roślin doniczkowych na zdjęciachSzkodniki roślin doniczkowych na zdjęciach
Szkodniki roślin wewnętrznychSzkodniki roślin wewnętrznych
» » » Szkodniki roślin wewnętrznych: walka od pierwszych dni
© 2022 ProSadGuru.com