ProSadGuru.com

Jak dbać o zwierzęta domowe wewnętrznych podczas mroźnej zimy

już po miesiącu od listopada jest uważany za zimowe dla roślin wewnątrz pomieszczeń. Wielu mieszkańców kwiatka rozpoczyna okres odpoczynku, ale to nie znaczy, że musimy się nimi zająć mniej. Opieka doniczkowych podczas zimowych powinny koncentrować się na tworzeniu jak najlepszych warunków dla ich zimowania: prawidłowe podlewanie, opryskiwanie, dodatkowe oświetlenie i odpowiednią temperaturę.

Jak dbać o rośliny w zimie

Pielęgnacja kwiatów doniczkowych

miniaturowe kompozycje

Gdy okna mróz oraz skrócenie czasu trwania światła dziennego. Wnętrza łagodne stworzenia, które rosną na parapecie, cierpi na nią mniej niż te, które znajdują się na półkach w pokoju. Kwiaty z wdzięcznością zareaguje na to, że jeśli sztucznie świecić.

W tym celu, odpowiednie świetlówki, będzie doskonałym wyborem i metalu. Można je powiesić na dowolnej wysokości od doniczek, bez obawy o płonących liści.

Gdy w kolejnym sezonie ogrzewania, ciepłe powietrze prowadzone z chłodnicy, mogą być szkodliwe dla zielonych zwierząt. Muszą chronić przed tym, w przeciwnym razie będą one przestają kwitnąć, albo spadną liście.

Przeciągi i zimne powietrze z okien mają również negatywny wpływ na krytych łagodnych stworzeń. Dlatego konieczne jest, aby przewietrzyć pokój bardzo starannie, jest również na zimowych dobrze zamkniętych oknach.

Wideo: Znaleziono jelenie dzieci

Zazwyczaj zielone zwierzaki dobrze rosną w temperaturze 15 stopni jest uważany za optymalny dla nich jest to wskaźnik. Ale nadal zimno zimowe parapety mogą powodować system korzeniowy hipotermią. Aby tego uniknąć, można umieścić doniczki na drewnianych lub pianki podstawy.

W zimie, gdy wilgotność powietrza grzewczego maleje. Ponieważ krajowe kwiaty prawie wszystkie pochodzą z tropików, takie stanowisko nie je dopasować. Dlatego dbanie o rośliny w tym przypadku powinna być dokładna. Trzeba dbać o prawidłowe nawilżanie powietrza. Istnieje kilka sposobów:

  • fontanna do domu. Może być zainstalowany, jeśli wielkości zezwolenia apartamentami. Ponadto, zapewnia również walory estetyczne. Szum wody uspokaja i dostosowuje się do odpoczynku.
  • Opryskiwanie roślin. Kilka razy dziennie, trzeba spryskać kwiaty wodą. To zwilżać liści i powietrza w pomieszczeniu.
  • nawilżacz elektryczny. To urządzenie wytwarza parę pod ciśnieniem, nasycając mokrą przestrzeń powietrzną. Prawie każdy pokój kwiat nie da się takich trendów.
  • Palety z wilgotnego napełniania. Wypełniacz może stanowić żwiru lub ekspandowana glinka.

Szczególnie cierpią z roślin suchego powietrza, takich jak paproci storczyków Tillandsia i kwiatów z bardzo delikatne listki. Więc spróbuj w celu ustalenia poprawnej zimę swoich faworytów.

Od nawadniania do uprawy

Podlewanie roślin w zimowych miesiącach powinna być umiarkowana. Niektóre kwiaty z obniżonych ciągu dnia stopniowo przejść w stan spoczynku. Te rośliny, które są wewnątrz pomieszczenia, powinny być częściej podlewane. Podlewanie prowadzi się jak suszenie gleby. Ale musimy się upewnić, że ziemia nie podmokłych. jest prawie nie potrzeba wiele ozdobne kwiaty w wilgoci zimą.

Rośliny, które nie są szybko rośnie, w zimie lepiej jest nie do zapłodnienia, gdyż minerały nie są strawne. Prowadzi to tylko do zasolenia gleby lub korzeni śmierci. można karmić poinsecja, Niektóre gatunki palm, dekabrysta, ale to powinno być wykonywane nie częściej niż raz w miesiącu. Nawóz ten powinien być stosowany w dawce dwa razy mniejszy, niż podano w instrukcji. Jak dbać o rośliny w żadnym wypadku nie powinna być zredukowana do bezsensownego karmienia.

Tsvetovody stosowane jako zasilania wodą po ugotowaniu, ziemniaki. Zawiera minerały i skrobię, które prowadzą do aktywności organizmów glebowych. Przez cały rok można nawozić rośliny, takie jak palmy, poślubnik, Monstera i ficus.

Przesadzanie najlepiej jest pozostawić na wiosnę. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do roślin, które są w okresie zimowym na odpoczynek. Przeszczepione w zimie tylko przez wyjątkowego - choroba.

Przycinanie ściągnięty i reprodukcja lepiej odłożyć aż do początku wiosny. Z silnym pragnieniem dzielić się ze znajomymi przez sadzonki, które bardzo lubiłem.

Szkodników i chorób

Jak dbać o rośliny doniczkowe

przycinanie

Szczególnie szybko aktywowane jesienią roztoczy i owadów skali. Na ich wygląd jest bardzo korzystna, suche powietrze zimą z naszych apartamentów. Rośliny także wpływa mszyca-podushechnitsoy, wciornastki i owady skalę. Metody radzenia sobie z nimi jest niemal identyczny.

Zniszczyć je za pomocą specjalnych leków. W przypadku owadów skalę liście musi być rozpylany karate lub aktellik. Rozwiązaniem jest wyeliminować szkodniki mogą być gotowane w domu. Posiekaną cebulę i czosnek wypełnione wodą i nalegać nie więcej niż jeden dzień. Następnie napięte i nierozcieńczony roztwór liści opryskano obficie trzy razy w tygodniu.

Najczęściej w zimie kwiaty podatnych na choroby grzybowe i bakteryjne gnicie. Niskie temperatury dla ich rozwoju jest uważana za najbardziej korzystne.

Jak dbać o rośliny doniczkowe w zimie to nie tylko prawo do nawadniania i korzystne temperatury. W celu uczynienia kwiaty czuć się komfortowo w każdej porze roku, trzeba śledzić ich czystości. W czasie wykrywania szkodników i chorób, w celu utrzymania atrakcyjny wygląd korony liście muszą być okresowo czyszczone z pyłu, czasami mogą być płukane pod prysznicem.

Większe zwierzęta domowe liście najlepiej czyścić wilgotną gąbką. Jeśli części kosmków, po czym szczotkę do usuwania kurzu lub suszarki z przepływem zimnego powietrza.

Zwiędłych kwiatów i liści powinny zostać usunięte. Pozwoli to nie tylko estetyczny wygląd, ale również zapobiega różnych chorób i szkodników.

Pielęgnacja kwiatów nie jest tak trudne w okresie zimowym. Twoja uwaga i troska, aby pomóc im przetrwać zimę bez problemów.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Musimy dbać o kaktusyMusimy dbać o kaktusy
Kwiaty, które dzieci uwielbiają dbać, Rośliny domoweKwiaty, które dzieci uwielbiają dbać, Rośliny domowe
Jak dbać o róże w domuJak dbać o róże w domu
Nasze instalacje wewnętrzne w zimieNasze instalacje wewnętrzne w zimie
Okres odpoczynku w roślin doniczkowychOkres odpoczynku w roślin doniczkowych
Jak leczyć fiolet dla obfitego kwitnieniaJak leczyć fiolet dla obfitego kwitnienia
Afelandra opieka w domu, liście opadająAfelandra opieka w domu, liście opadają
Nawozy dla roślin wewnątrz pomieszczeńNawozy dla roślin wewnątrz pomieszczeń
Okres reszta roślinOkres reszta roślin
Kwiaty glaksiniya i pielęgnacjaKwiaty glaksiniya i pielęgnacja
» » » Jak dbać o zwierzęta domowe wewnętrznych podczas mroźnej zimy
© 2022 ProSadGuru.com