ProSadGuru.com

Które nawozy używać do wewnątrz rośliny?

Wszelkie houseplant potrzebuje extra pokarm różne składniki odżywcze potrzebne do jej wzrostu. W przyrodzie wszystko jest o wiele łatwiejsze, ale rośliny doniczkowe mogą cierpieć z faktu, że wiele składników mineralnych i pierwiastków śladowych prostu nie przyszedł do nich z wodą podczas podlewania, przez glebę lub powietrze. Dlatego konieczne jest użycie specjalnego nawozu dla roślin wewnątrz pomieszczeń, które różnią się pod względem składu, przeznaczenia i działania.

Nawóz dla roślin w pomieszczeniach

suchy opatrunek

Obecnie istnieje wiele różnych rodzajów nawozów, wśród których największy popyt jest organiczny, bakteryjne i nawożenie mineralne.

Mineralny ściśle wyspecjalizowane, z reguły zawierają one tylko jeden rodzaj składnika. Tak więc nawóz dla roślin może zawierać tylko fosfor i potas, wzrostu - azot.

Bakteryjne uważane za najbezpieczniejsze, ale gdy są używane różne warunki, na przykład, do korzystania z nich nie jest zalecany w pochmurną pogodę, których należy przestrzegać.

Organic - najbardziej popularne. Ten brunatny, kości, rogi, mączka z krwi, obornika, obornik drobiu, zielony nawóz. Stosowanie powinno być tylko ściśle od dawki. Musimy pamiętać, że rośliny doniczkowe często wolą nie świeżych i suszonych produktów.

Szczególnie wybredny azalie, bugenwilli, Data palmy, kawowca.

Mamy tryb obserwować

Wszelkie opatrunek, czy to nawóz fosforan, wykonany własnymi rękami, zakupione gotową mieszankę, wymaga ścisłego przestrzegania trybie aplikacji w glebie. Dla każdego rodzaju czasie indywidualnie, teraz rozważyć przypadki dokonywania składniki odżywcze nie są zalecane:

  • niemożliwe jest karmić zwierzęta, które widzieliśmy uszkodzenia systemu korzeniowego należytej zagnivaniya-
  • organiczny kategorycznie nie nadaje się do kaktusów, choć wielu uważa, że ​​będzie stymulować ich wzrost. to jest niemożliwe do przeprowadzenia takiego nawozu w żadnym momencie!
  • nowo przeszczepione rośliny mogą zacząć nawozić dwa tygodnie. Tak samo jest z młodymi kwiatami, które powinny być podane razem okrepnut-
  • nie można dokonać dodatkowych substancji odżywczych do okresu odpoczynku jak zielone zwierzęta w tym czasie źle wchłaniać minerałów i pierwiastków śladowych, ich naturalny rytm łatwo zbłądzić.

Jak przygotować sos przez siebie?

Oto kilka prostych wskazówek, jak przygotować swoje ręce nawóz dla zwierząt domowych doniczkach. Najczęściej stosowane do tych celów, resztki liści herbaty i fusy.

Nie trzeba dodawać, aplikacja jest bardzo prosta mieszanina była suszona w akumulatorze, a następnie wprowadzone do gleby. Ale jest jedna zasada - nawóz przyciąga stsiarid i grzybów komary, które mogą mieć negatywny wpływ na roślinę, więc konieczne jest, aby spojrzeć na kwiatek.

Video: ash Nawóz doniczkowe

Jako nawóz dla roślin kryte użyciu i skorupki jaj z surowych jaj. Powinien on być podzielony i napełnić wodą przez dziesięć do piętnastu dni. Zapach tej kompozycji nie jest najbardziej imponujące, ale działanie jest doskonała.

Wiele doniczkowy stworzenie pozytywnej odpowiedzi na wodę do nawadniania z resztkami ryb, umyć surowe mięso. Lubią i traktują potasu bananów likieru. To dobrze reaguje na wiele przystojny kwiatów infuzji drożdży. skromny kaktusy cukier i wszystko miłość, wlewa ją do ziemi przed nawilżaniem, tyle jedna łyżeczka w małym garnku. Dla drażliwy piękności cukru - to prawdziwa uczta.

Dla mieszkańców kwiatowych, które preferują kwaśną glebę, można zrobić nawóz ze skórki banana i paproci. Nawozy te są układane na dnie garnka, z paproci sieczki skórki i grubo niezbędny.

Podlewanie może być stosowany w tym przypadku rozcieńczonego soku z cytryny, ale również nie powinny być nadużywane. Dosyć tej procedurze około dwa razy w miesiącu.

Rośliny z tej partii rosną lepiej, szybciej, mocniej. Takie podlewanie jest konieczne, na przykład, do swoich potrzeb hortensja.

pomocnych wskazówek

Nawóz dla roślin w pomieszczeniach

Zakres kwiatem nawozu

kwiaty nawożenia wiosną lub w każdym innym okresie wymaga opieki i ostrożności, ponieważ ich nadmiar równie szkodliwy jak ich niedobór. Oto kilka przydatnych wskazówek, które pomogą Ci rozwinąć piękne i zdrowe kwiaty w domu:

  • nie można uruchomić obficie nawozić rośliny doniczkowe, które zostały posadzone bardzo nedavno-
  • nawet top-dressing roślin jest możliwe tylko dla tych kolorów, które są już dobrze rozwinięte, zdrowego korzenia System-
  • w okresie kwitnienia i intensywnego rozwoju zaleca się doprowadzić składników odżywczych co dwa tygodnie (wiosną i latem) -
  • Nie objadać roślinę, to lepiej, aby nieco zmniejszyć dawkę, a następnie stopniowo uvelichivat-
  • przed nawożenie gleby powinien być lekko wilgotne.

W tym przypadku obserwowany jako nawóz dla roślin wewnątrz pomieszczeń wpływa na kondycję twoich zielonych stworzeń. Jeśli występują problemy, takie jak suszenie końcówek liści, utratę koloru, łodygi stają się ospały, a na podstawie obserwowanego blaszki, opatrunek powinien zostać zatrzymany, aby dowiedzieć się, co jest przyczyną tych zmian.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Nawozy dla roślin wewnątrz pomieszczeńNawozy dla roślin wewnątrz pomieszczeń
Nawożenie w sprężynę porzeczki organicznych, nawozy mineralne, mikroelementyNawożenie w sprężynę porzeczki organicznych, nawozy mineralne, mikroelementy
Nawozy morelaNawozy morela
Jakie znaki na nawóz?Jakie znaki na nawóz?
Nawóz do sadzonek warzyw - rodzaju i wydawanie zaleceńNawóz do sadzonek warzyw - rodzaju i wydawanie zaleceń
Zapłodnione kwiatyZapłodnione kwiaty
Nawozy mineralneNawozy mineralne
Wprowadzenie nawozówWprowadzenie nawozów
Fabryki nawozów w różnych porach rokuFabryki nawozów w różnych porach roku
Nawozy dla roślin wewnątrz pomieszczeńNawozy dla roślin wewnątrz pomieszczeń
» » » Które nawozy używać do wewnątrz rośliny?
© 2022 ProSadGuru.com