ProSadGuru.com

Skala owady: jak radzić sobie ze zdradzieckiej małej damy

Często podczas uprawy niektórych roślin doniczkowych takich jak drzewo palmowe, cytryna, bromeliads, liść na powierzchni bagażnika można zobaczyć małe owady, które przylegają do powierzchni. Jest to tak zwana skala Jose lub wielu znanych Coccidae, który jest bardzo do niej podobna z wyglądu i charakteru zmiany.

Jeśli znajdziesz coś takiego na kawałki swoich wewnętrznych zwierząt, nie należy panikować, ale opóźnić przyjęcie środków nie jest odpowiedzią. Ten sam podstępny skala Jose, jak radzić sobie z tym, co zastosowano środki zapobiegawcze, to co zostanie omówione w naszym artykule dzisiaj. Opiszemy objawy klęski, wyjaśni, jakie środki należy podjąć do jego zniszczenia, a następnie prewencji.

Intruz zna opis

Jose skala, w jaki sposób radzić sobie

Skala owady na trzpieniu

Skala owady, walka, która nie jest zbyt skomplikowane, należą do psevdokoktsid rodziny, najbliżsi krewni są Coccidae, co będziemy mówić trochę później. Owad ma długość łydki do pięciu milimetrów, górna pokryta jest osłoną wosku. Jest żyworodne gatunków, ale najbardziej właśnie składa jaja.

Kobiety żyć przez kilka miesięcy, mężczyźni - kilka dni, mogą być przenoszone za pomocą skrzydeł. Pierwsze owady dowolnie przenoszone w całej roślinie, w późniejszym okresie życia, są przyłączone do jednego miejsca, pokryte górnej klapy, aktywności owadów przez cały rok.

Najczęściej obserwowane Jose skala cytryny, palmy, storczyki, inne rośliny mogą być postrzegane rzadziej, choć nie oznacza to, że nie zacznie się na nich.

objawy

Pest trudne skala Jose, który zaczyna aktywnie ssać sok z łodygi, liście i owoce. W rezultacie, na powierzchni uszkodzonych obszarach pojawiają się czerwono-brązowy, żółtawe plamy, które prowadzą do stopniowego śmierci liścia lub łodygi. Zazwyczaj te plamy są wyraźnie widoczne, że są one łatwe do znalezienia w regularnych badań kontrolnych.

Istnieje szereg innych funkcji:

  • pojawienie się płytki nazębnej na pniach i wzdłuż żył. To duże skupiska owadów, które wolą osiedlać się w tych mestah-
  • nagłe zawieszenie wzrostu, żółte liście spadające z drzew - oznaką braku składników odżywczych, roślina zaczyna umierać.

Jeśli nagle znaleźć podobne objawy, konieczność pilnego zwalczania owadów skalę, gdyż w przeciwnym razie może umrzeć kwiat dość szybko.

rodzaje owadów skalę

Skala owady na rośliny rosnące w pomieszczeniach

Atak na liściach

Wśród odmian tego podstępny guest warto wspomnieć:

  • Skala zapyatovidnaya pomarańczowy Jose, metody walki, które różnią się od innych. Można go łatwo dostać się do innych roślin, rodzi się z szklarni, kwiaciarni. Wpływa owoców i liści, całkowicie pozbawiając odżywczych kwiat. Najczęściej można zauważyć w cytrusów, więc przy zakupie dokładnie skontrolować liście, jeśli istnieje - jego owoce. Uwielbia trafić Lemon Tree, mandarynka, lub nawet granat-
  • Europejski kształt gruszki znajduje się na ziarnkowych i pestkowych Rośliny w domu wpływa kwiaty są bardzo rare-
  • Żółty może być prawdziwą katastrofą dla każdego ogrodu, ona chętnie osiadł na jabłko, brzoskwinia, śliwka, jej wybitnych koncentrycznych czerwone plamy. W domu, to może być, ale w ogrodzie zimowym, w oranzheree-
  • Red niebezpieczne dla Rosaceae, cytrusy.

Coccidae

Coccidae różnią się od tradycyjnych tym, że kształt tarczy jest trochę inna, ale za zostawiają słodki, lepki wydzieliny. Usunąć je z powierzchni rośliny jest znacznie trudniejsze, bo jeśli sam otkovyrnut Zasłona szczątki owadów mocno przymocowany do trzpienia.

Metody radzenia sobie praktycznie nie różnią się od zwykłych, oprócz tego, że powinny być ściśle monitorowane w celu zapewnienia, że ​​wszystkie owady zostały całkowicie usunięte z powierzchni liści i łodyg.

Zwalczanie skali owady w domu

Co zrobić z klęską owadów skalę, jak z nim walczyć? Może pomóc tylko regularne kontrole, które będą natychmiast ujawnić żadnych śladów zniszczenia. Szczególną uwagę należy zwrócić na kątach liści, gdzie te szkodniki mogą się ukryć. Po wykryciu chorych roślin należy natychmiast izolowane, a stare i nowe miejsce na przetwarzanie mydło i środek owadobójczy.

Film: Star Princess i siłami zła 1 sezon 3 serie filmów animowanych dla dzieci - Star w porównaniu z siłami zła

Owad czysty wacik nasączone alkoholem lub nafty, oleju, ale należy to zrobić bardzo ostrożnie, ponieważ kwiat mogą być spalane, to zatkane pory. Podstawowa terapia polega na przemywaniu roślin z mydłem lub nalewki tytoniu. Wash należy dokładnie zaleca się używanie miękkiej szczoteczki, pozwala usunąć wszystkie nie zapisane owady.

Po prysznic umieścić roślinę do wyschnięcia, a następnie rozpylania na glebę i jego owadobójczy i obejmują na 30-40 minut z plastikowej torebce. Dwa dni później, powtórz procedurę.

Skala owady na rośliny rosnące w pomieszczeniach - gości podstępna. Ona może walczyć i tradycyjne metody przetwarzania, włącznie z cebuli, nalewki z pieprzu, czosnku, mydła potasowego. Ale to powinno być około sześciu miesięcy, aby sprawdzić instalację, jak owady mogą okresowo ponownie.

Na pytanie, jak pozbyć się owadów skalę, a zaleca się stosowanie środków chemicznych, jest inaczej spryskać owadobójczych. Odpowiednie środki chrząszczy Colorado ale powinien ściśle przestrzegać dawek zalecanych przez producenta, tak aby nie zaszkodzić kryty zwierzaka więcej i nie zatruwać siebie.

pomocnych wskazówek

Z niszczeniem owadów skalę jest konieczne, aby podjąć pewne środki, które pomogą łatwiej i bezpieczniej dla Ciebie i samego kwiatu. Najpierw spróbuj nietoksyczne metody niszczenia, używać silnych środków owadobójczych tylko wtedy, gdy wszystkie podjęte środki nie przynoszą żadnych rezultatów.

Film: Star Princess i siłami zła 1 sezonu 10 serii animowanych dla dzieci - Star w porównaniu z siłami zła

Przed rozpoczęciem leczenia konieczne jest nawadnianie gleby, najlepiej jest to zrobić ze wszystkimi kolorami, które są w pokoju. Mieszanina mydło może być używany tylko raz w tygodniu, a mydło powinno być miękkie, delikatne liście są nie sparzyć. Mamy nadzieję, że poradzi sobie z tym podstępnym małej damy, nie będzie trudne.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Skala owady na rośliny rosnące w pomieszczeniach i jak z nimi walczyćSkala owady na rośliny rosnące w pomieszczeniach i jak z nimi walczyć
Metody radzenia sobie z owadów skalęMetody radzenia sobie z owadów skalę
Szkodniki roślin wewnątrz pomieszczeń, jak sobie z nimi radzićSzkodniki roślin wewnątrz pomieszczeń, jak sobie z nimi radzić
Owady skalęOwady skalę
Owady skalę i metody kontroli CoccidaeOwady skalę i metody kontroli Coccidae
Quadraspidiotus perniciosus / Coccidae (kokcydiowyQuadraspidiotus perniciosus / Coccidae (kokcydiowy
Jak pozbyć się owadów na skalę wewnątrz roślinyJak pozbyć się owadów na skalę wewnątrz rośliny
Skala owady na roślinachSkala owady na roślinach
Jak chronić brzoskwinię owadów skalęJak chronić brzoskwinię owadów skalę
Skala owadów na roślinach wewnętrznych - czy możliwe jest, aby walczyć i jak to zrobić?Skala owadów na roślinach wewnętrznych - czy możliwe jest, aby walczyć i jak to zrobić?
» » » Skala owady: jak radzić sobie ze zdradzieckiej małej damy
© 2022 ProSadGuru.com