ProSadGuru.com

Mszyce na rośliny doniczkowe: Usunąć niespodziewanego gościa

Poważnym problemem ogrodnicy - mszyce na rośliny doniczkowe. Jest w stanie trafić pozornie całkowicie zdrowy przed sadzeniem w pomieszczeniach. W co może być przyczyną?

Dość często zdarza się, że handlarze sprzedają zbyt pampered rośliny - bezpośrednio ze szklarni. Oczywiście, te hodowle nie są gotowi, aby istnieć w normalnych warunkach pokojowych. A ponieważ mogą czuć się źle: to właśnie ta kategoria roślin bardziej podatnych na klęski przez różnego rodzaju szkodników.

Zdeformowanych wierzchołka rośliny, zwinięte liście lub małe kropelki, coś przypominającego przezroczysty miód - to wszystko sugeruje, że zakład został uderzony przez mszyce pokoju. Ten szkodnik o długości do dwóch milimetrów, ale dlatego, że jest całkiem możliwe, aby zobaczyć gołym okiem.

mszyce pokojowe powłoka może być różny, wszystko zależy od gatunku. kolonie mszyc składają się z dorosłych (mężczyzn i kobiet), jak i larwy. Sypialnia mszyca ma jedną cechę: to bardzo szybko mnoży.

Skąd mszyce?

I rzeczywiście, jeśli z upraw ogrodniczych i klombów wszystko jasne, gdzie mszyc na rośliny doniczkowe? To było pytanie słyszymy dosyć często. W rzeczywistości, ścieżka szkodniki mogą być bardzo różne.

Mszyce powodzeniem migruje z porażonych roślin, które przynoszą do domu, na zdrowie. Często okazuje się, że samica-rasselitelnitsa mszyca leci do domu przez balkon lub okno.

Tylko jedna kobieta produkuje ponad sto larw. Zatem mszyce na kwiaty doniczkowe bardzo szybko staje się zjawiskiem na szeroką skalę.

Mszyce na kwiat macierzystych

Mszyce na kwiat macierzystych

Przez krótki czas wszystkie Twoje strona kwiaty Mogą być zainfekowany tego szkodnika. Najbardziej podatne na ataki mszyc kwitnących roślin. Ale ostatnią rzeczą kocha drzew.

Zwykle mszyca kolonizuje młode pędy, kwiaty w dziedzinie, pąki i liście (na dole strony). Owady te żyją w dużych grupach. Oni wysysają soki z roślin, a tym samym znacznie spowolnić jej rozwój. Z biegiem czasu, liście zaczynają się odkształcać, rosną okopcony grzyba, który może prowadzić do szybkiej śmierci rośliny. Nie mniej niebezpieczne i że jest zdolny do bycia wektor mszyc niebezpiecznych chorób wirusowych.

Zapobieganie mszyce

Sprawdzać codziennie roślin wewnątrz, szczególnie w zimnych porach roku. Starają się zapewnić optymalną temperaturę wewnątrz rośliny, wystarczające oświetlenie, terminowe pojenia i optymalny tryb powietrza. Te proste środki, w rzeczywistości, są bardzo skuteczne.

Jak pozbyć się mszyc?

Należy podkreślić, że sposoby radzenia sobie z mszycami zależy przede wszystkim od stadium zakażenia. Jeśli okaże się pojedyncze osoby, tylko śmigać je na kawałku papieru i natychmiast zniszczyć. Jeśli mszyce udało się uszkodzić niektóre części rośliny, należy je usunąć. Pamiętaj zwalczania mszyc

Możliwa jako środek zapobiegawczy, aby umyć swoje rozwiązanie do domu kwiat mydła. W tej samej sprawie, jeśli uszkodzenie większy, a środki będą konieczne do podjęcia bardziej aktywne. Pamiętaj zwalczanie mszyc nie toleruje opóźnienie.

Przede wszystkim, jesteśmy pewni, aby skorzystać ze specjalnych środków owadobójczych. To Akarin, Fitoverm, Karate, Faz, Agravertin, Akhtar, konfidor, Spark, aktellik Arriva. Oczywiście, nie jest to pełna lista, istnieje wiele innych nowoczesnych i bardzo skutecznych leków.

Ponadto, dobra kompozycji, która zawiera malation. Uwaga: przed chemikaliami zakładzie przetwórczym, oczyścić go z roztworem mydła. Roślina przetwarzane więcej niż raz, proces ten musi być powtarzany co tydzień.

Istnieje szereg środków ludowej, które pomagają w zwalczaniu szkodników. Na przykład, zaleca się stosowanie pachnący roślin Pelargonium. Należy ją umieścić obok chorego kwiat i kilka dni później mszyce zniknie. W ciężkich uszkodzeń zalecany w leczeniu nalewki z liści pomidora, piołunu, cebuli skórki z czosnkiem. Narzędzie to jest również uważane za bardzo skuteczne.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Mszyce na rośliny doniczkoweMszyce na rośliny doniczkowe
Jak mszyce na rośliny doniczkowe zniszczoneJak mszyce na rośliny doniczkowe zniszczone
Mszyce na roślinach krytychMszyce na roślinach krytych
Jak radzić sobie z mszycy wiśniowymJak radzić sobie z mszycy wiśniowym
Mszyce na różachMszyce na różach
Jak zwalczania mszycJak zwalczania mszyc
Rosanna mszyce porażkaRosanna mszyce porażka
Środek na mszyce na rośliny doniczkoweŚrodek na mszyce na rośliny doniczkowe
Jak zniszczyć mszyceJak zniszczyć mszyce
Mszyce (MszycowateMszyce (Mszycowate
» » » Mszyce na rośliny doniczkowe: Usunąć niespodziewanego gościa
© 2022 ProSadGuru.com