ProSadGuru.com

Chryzantemy na działce: sadzenie i pielęgnacja

Wyjątkowo miłe miejsce na chryzantemy natryskowych, sadzenia i pielęgnacji nie jest czasochłonne, kwiaty są utrzymywane aż do pierwszych przymrozków, co pozwala korzystać z najnowszych jasne kolory i zapachy ukwieconym ogrodzie. Idealne tło dla nich są trawniki, żywopłoty, nawet obok starego ogrodzenia nie stracą blask. Jeśli kwiaty cięte używać do bukietów, to oni stoją za około miesiąc. Dlatego, aby wykonać fitodizayn własne ręce z nich przyjemność. Jasny optymistyczne roślina może nie tylko wypełnić pokój i plac ogrodnictwo jej piękno, ale również umożliwienie gospodarstw domowych radość i pozytywną energię.

zawartość:

 1. Od fantazji Terry'emu
 2. Rosnące z nasion kapusty
 3. Jak dbać o róże w otwartym terenie

Od fantazji Terry'emu

chryzantema troska

Koreański Terracotta

W sumie jest około 650 odmian tej pięknej rośliny, są one podzielone na 30 grup kwiatostany. Hodowle stale dążących do kopii z interesującym koloru, odpornego na niskie temperatury, z długim kwitnienia. Wiele z nich jest w rozkwicie, nawet wtedy, gdy temperatura w nocy spada do -7 ° C, Wbrew powszechnemu przekonaniu, większość przypadków z powodzeniem zimować w otwartym polu i na środkowym pasie i na Syberii, jeśli zapewniają łatwy torfu schronienie, suchych liści lub lapnika.

Wśród odmian ogrodowych jest popyt, co następuje:

 • pierzaste kwiatostany z podwójnymi płatkami, które ukrywają połowie drogi butona-
 • bristling ze smukłym, lekko zakrzywione płatków w wygląd przypominający schetku-
 • Pompone frotte z regularny, okrągły sotsvetiyami-
 • prosty częściowo podwójnej płaskim sotsvetiem-
 • Anemone bujnej, podwyższone seredinkoy-
 • półpełne z płatkami, rozszerzenie do kontsam- kształcie łyżki
 • fantasy z wydłużonych płatkach (nowe gatunki).

Dzisiaj jest możliwe rośnie chryzantemy różnych odcieniach, szczególnie interesujący jest skład zbierane z różnych odmian i form. Pomarańczowe odcienie terakoty ma koreańskie dla rdzenia i żółtym płatków z białymi krawędziami ceniony krzew Saba, białe płatki frotte słynny kuli śniegowej.

Kopie dla ogrodu i domu uprawie wielu jest to konieczne, aby je podnieść, z uwzględnieniem regionu klimatycznego, właściwości gleby i własnych upodobań.

Jeśli początkujący ogrodnicy dręczą pytania, jak zrobić łóżko z rękami, kwitnąca od lata do późnej jesieni, konieczne jest, aby zwrócić uwagę na chryzantemy. Kwiat ogród nie będzie wymagać dużo czasu, aby dbać i można cieszyć się zapach od połowy czerwca do pokładu w rejonie stałego pokrywy śnieżnej z właściwego doboru odmian.

Powrót do spisu treści

Rosnące z nasion kapusty

chryzantema z nasion

Sadzonki z nasion

Sadzenie wieloletnich chryzantemy dostępne w dowolnym miejscu. Nadają się do prawie każdego składu gleby, ale oświetlenie powinno być dobre, jak w kwitnienia półcień otrzymał skąpe. Należy pamiętać, silnie wyrażoną reakcję kwiatka na zmianę dzień i noc. Wraz z nadejściem jesieni będą musiały być zainstalowane blisko sadzenia podświetlenie cieszyć się obfite kwitnienie i ustawicznego.

Najczęściej ogrodnicy sadzenia chryzantemy przechowywanych nasion, chociaż techniki, takie jak sadzonki i podział komórek pszczelich też jest popyt. Metody te są odpowiednie dla roślin jednorocznych i wieloletnich. Zasiewu sadzonki mogą być w połowie lutego. Zasadniczo wszystkie nasiona mają różną zdolność kiełkowania, więc lądowanie lepiej nie zgęstnieje.

Zasady uzyskania sadzonek:

 1. Jak rosną chryzantemy z nasion silne i odporne? Siewki hodowano z nasion w niewielkich skrzynek, dla podłoża sadzenia wykonane z torfu, kompostu i ziemi w szklarni. Wstępnie mieszaninę prażono w piecu w temperaturze 110 ° C Na dolnej skrzynki wylano warstwę pokruszona cegła lub ekspandowana glinka, a następnie rozprowadzić podłoże delikatnie rozłożone nasion. Materiał do sadzenia wysiano w studzienkach w odstępach 20 cm (2-3 nasion), traktowane w górnej warstwie gleby wynosi 5 mm.
 2. Po posadzeniu, glebę spryskano (spray tylko ciepłą wodą), skrzynka jest zamknięta z kawałka szkła lub folii, w celu utrzymania właściwego poziomu wilgoci. Folia jest usuwana po pierwsze sadzonki (7-10 dni), gleba jest delikatnie poluzowane.
 3. Uprawa chryzantem z nasion nie jest kompletna bez pick. Kiedy sadzonki osiągną wysokość 10 cm, usunąć nadmiar, pozostawiając tylko silne rośliny z 3-4 liśćmi. Wybrane pędy korzeniowe mogą być w oddzielnym pojemniku. Aby młode sadzonki zakorzeniły łatwiej, należy natychmiast spryskiwane roztworem Alpin lub cyrkonu.
 4. Plantatorzy początkujący często przyznają, błąd rzeczowy, z wyjątkiem stwardnienie sadzonek przed sadzeniem. Sadzonki zaczynają się rozciągać i żółkną. Aby wyeliminować negatywne aspekty, powinny być 7-10 dni przed przesadzania w otwartym terenie na codzień zrobić sadzonki na zewnątrz. Należy zacząć od 15 minut, a następnie doprowadzono do dnia.

Jak rosną chryzantemy w inny sposób? To może być przeprowadzona poprzez podzielenie buszu, gdy dotarł do 3. roku życia. Przygotowanie siewek z sadzonek również możliwe, pod warunkiem wystarczającej ilości materiału siewnego. master class na sadzonki mają w filmie.

Powrót do spisu treści

Jak dbać o róże w otwartym terenie

Więcej wzrosła sadzenia sadzonek jest najlepszy na wzgórzu, dobrze oświetlone przez słońce. Podkład powinien być lekko kwaśny lub obojętny, powinien być przed sadzeniem zapłodnienia opatrunki organicznych. Zgnił obornik należy wymienić na wermikompost lub humus do sadzonek nie zyskuje ulotne masę zieloną i dał obfite kwitnienie.

chryzantemy ogrodowe dbając miłość, ale nie zbyt wymagający. Pierwszy ściągnięty przeprowadzone po pojawieniu ósmej arkusza do krzaka nabyte atrakcyjnej formie kuli. pędy boczne można prischipnut kiedy dotarli 10 cm. W celu wspierania roślinę zaleca się stosowanie metalowych podpór, które nie dają ula zapaść pod ręką.

Jak dbać o chryzantemy podczas kwitnienia? Podlewanie musi obfite, ale stagnacji wody w korzeniach jest niedozwolone. Niemożliwe jest overdry gleby lub kwitnienia będzie bardzo mało, a tułów zaczyna odresnevat. Nawet po 10 godzin w suchej ziemi rośliny mogą stracić wszystkie pąki. Podczas podlewania zegarek, tak, że ciecz nie przedostała się do liści. Bardziej wygodny w użyciu niewielkiej konewka lub wąż, nawilżające bezpośrednie sąsiedztwo podstawnej Circle. Po 4-5 podlewania gleby wokół krzewu luźny, chwastów wszystkie chwasty.

Za każdym razem nie do przeprowadzenia rutynowej pracy, możliwe jest początkowo używać ściółkę, trociny, wióry drzewne lub żwiru.

Chryzantema troska pokój Wymaga podobny, reaguje pozytywnie na właściwe nawożenie. W ciągu pierwszych 2 miesięcy zieleni mocy stosowanego zbutwiało dziewanny lub odchody kurczaka 1:10. Przygotowanie pożywki może być w dużym pojemniku przez wlanie do niej:

 • 2 wiadra dziewanny,
 • 2 wiadro wody.

Zawartość podawać 3 dni, a następnie przygotowuje się roztwór zasilający: 1 l otrzymanej masy w wiadrze wody. Przygotowany nawóz może być stosowany do większości kwiatów ogrodowych. Dokonywanie dla każdego krzew 1 litr, ale tylko w pre-wilgotną glebę. Przed początkujący należy użyć specjalistycznego potas i nawozów fosforowych, które zapewni wspaniały rozkwit w najbliższych miesiącach.

Rosnące chryzantemy incydenty nie powodowały, jak roślina skromny, daje bogate i piękne kwitnienie aż do późnej jesieni. Ten kwiat jest idealny dla początkujących ogrodników i dla tych, którzy nie mogą spędzić dużo czasu w domku.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Dużą chryzantemaDużą chryzantema
Chryzantemy - królowa ogrodzie kwiatowymChryzantemy - królowa ogrodzie kwiatowym
Jak rosną chryzantemyJak rosną chryzantemy
Kalistegiya TerryKalistegiya Terry
Dianthus chinensis TerryDianthus chinensis Terry
Ponieważ uprawa nasion Gillyflower wdrożeniaPonieważ uprawa nasion Gillyflower wdrożenia
Chryzantemy w moim ogrodzieChryzantemy w moim ogrodzie
Rosnące chryzantemy - tajemnice sukcesuRosnące chryzantemy - tajemnice sukcesu
Piękna chryzantema zdjęciu: sekrety dbania o chryzantem doniczkowychPiękna chryzantema zdjęciu: sekrety dbania o chryzantem doniczkowych
Moje domowe kwiatyMoje domowe kwiaty
» » » Chryzantemy na działce: sadzenie i pielęgnacja
© 2022 ProSadGuru.com