ProSadGuru.com

Jak rozmnażać rośliny doniczkowe?

Kiedy uprawy roślin wewnątrz, prędzej czy później pojawia się pytanie o ich rozmnażania. Odbywa się to z różnych powodów: potrzeba zwiększenia liczby jednostek rzadkich lub pięknym widokiem, w celu aktualizacji starego faworyta. Początkujący zazwyczaj chcą po prostu zwiększyć liczbę kopii, ale doświadczeni hodowcy już zaangażowany w hodowli nowych hybryd, a to wymaga pewnej wiedzy i umiejętności. Reprodukcja kolorów - proces ten jest bardzo ciekawy, choć nie najłatwiejszy.

Stosuje się różne metody tutaj. Dla każdego typu ma swój własny wachlarz możliwości. Na przykład, mini fioletowy Może być propagowane nawet liść i łatwa w uprawie cyklamen z nasion lub sadzonek.

Jak korzystać z macierzystych, górne i liści sadzonek?

przycinanie roślin doniczkowych

przycinanie roślin doniczkowych

Sadzonki rozmnażane Coleus, pelargonia, rośliny kauczukowe, niektóre kaktusy, etc. Sposób polega na tym, że sadzonki są oddzielone od rośliny dorosłych jest nieco mniejsza niż węzeł liści znajduje. Następnie przygotowano sadzonka idzie do gleby, jego konserwacja odbywa się w pełnej zgodności z wymaganiami. Podlewanie po posadzeniu jest wymagane nie jest bardzo obfite, jest zwykle wystarczająco sprayu.

Rozmnażanie przez sadzonki roślin wewnętrzny - jest jednym z najbardziej powszechnych sposobów. Arkusz może być stosowany do produkcji nowych kopii większości sukulentów, fiołków, peperomiya, begonii i innych przedstawicieli świata kwiatowego. Gdy powielanie jest niezbędne w celu oddzielenia liści łodygi (nie cięte i odgryźć).

Niedopuszczalne jest, aby pozostać na łodydze najmniejszej rany, jakie mogą wystąpić zgnilizna, a to jest trudne do wyleczenia. Więc nie bądź leniwy, aby robić traktowaniu ze sproszkowanym węglem aktywowanym.

Następnie tnąca jest umieszczony w podłożu, gdzie jest już zakorzenienia. W niektórych przypadkach po prostu położyć liść na piasku, więc niech korzenie, na przykład, Grubosz Odtwarza dokładnie.

W toku są wąsy, potomstwo i zrazy

Doniczkowych, z których słownikowych dokonuje się za pomocą wąsów, nie różnią nastrojowym dyspozycji. Można to przypisać episcia, Kalanchoe, skalnica, Chlorophytum. Na końcach pędów tworzą małe dziecko w postaci sadzonek cienką anten.

Hodowla tu dwie opcje:

  • Jeśli wąsy mają swoje korzenie, lecz mogą być bezpośrednio oddzielono i sadzone w przygotowanej pochvu-
  • jeśli nie własnych korzeni, korzeń wąsy jak konwencjonalne sadzonek.

pokój Flower i można rozmnażać za pomocą potomstwo. Metoda ta jest doskonała dla bromeliads, wszystkie żarówki, sansiverii. Żarówki lub małych dzieci mogą być łatwo oddzielone od matki z dorosłej rośliny. Należy to zrobić ostrożnie, gdy cząstki pozostają dzieci lub rodzica łodygę, wtedy nie będzie gnić zmian, które leczą długo i ciężko. Dlatego lepiej jest, aby dokładnie wykonać przetwarzania, niż rozwiązać poważny problem.

Należy wybrać sadzić cebule bardzo silne, który posiada już dużą liczbę własnych korzeni. Są wewnątrz rośliny, pielęgnacja i rozmnażanie której można zaufać nawet dzieci, różnej wytrzymałości. Młode zwierzęta są objęte ogólnymi warunkami opieki, która znacznie ułatwia proces rośnie.

propagacji sadzonek

cięcie blach fiołki

Krajowy hodowla roślin wewnątrz pomieszczeń jest możliwe i za pomocą warstw powietrza. Sposób ten jest dla tych przypadków, które mają stosunkowo grube macierzystych, na przykład, FIG. zrazy powietrzne są stosowane do roślin, takich jak begonie, pokój cyprys i inne.

Proces ten jest dość skomplikowany, ale nawet z niewielkim doświadczeniem w hodowlanych kolory to jest całkiem możliwe. Aby to zrobić, zrób małe nacięcie na łodydze, której głębokość nie osiąga środku łodygi, a następnie włóż małą drzazgę że nacięcie nie zamyka się. Musimy pracować tylko z ostrymi narzędziami, które muszą najpierw zostać wysterylizowane.

Aby związać kawałek folii z tworzyw sztucznych mogą być za pomocą drutu tuż pod wycięcie. W taki prosty sposób wynikający worka wypełnione Sphagnum. Niedługo będzie młodych korzeni z cięcia, która wypełni worka, może być stosowane, a także szczepy nieznacznie cięcia poniżej cięcia, sadzone w oddzielnym naczyniu. Powielanie kwiatu w tym czasie, aby być ostrożnym, gdyż młode korzenie delikatne, łatwo ulec uszkodzeniu przez każdego nieostrożnego ruchu.

Nasiona i zarodniki wytworzenia roślin odpornych

Wnętrza zwierzaki często propagowane za pomocą nasion. Taka metoda jest doskonała do psiankowatych, różnych drzew, szparagi, owoce męczennicy. Do tych doświadczeń, zaleca się, aby wziąć tylko pre-sterylizowane podłoże, tuż przed sadzeniem, gleba powinna być zwilżona.

Małe nasiona powinny być równomiernie rozłożone na powierzchni, posypać nich nie jest wymagane, ale duży, jak w kawie jest konieczne pokrycie gruntu o grubości od połowy do jednej i pół centymetrów. W niektórych przypadkach, warstwa 3 cm.

Po zaszczepieniu jest wykonany powinien garnki pokrycie szkła lub przezroczystego kawałek folią. Każdego dnia muszą być lekko otwarte do wentylacji zbiornika. Kwiaty doniczkowe, opieką w tej chwili jest bardzo prosta, wymaga stałej wilgotności gleby, ale nie może w każdym razie sprawiają, że mokre.

reprodukcji kolorów

propagacji nasion

W osobnych doniczkach młode rośliny są sadzone w różnych momentach. Wszystko tu zależy od rodzaju odmiany użyć tej metody. Wiele odmian wymagają przesadzania kilkakrotnie Plus wykonać ściśnięte.

Zarodniki wykorzystywane znacznie rzadziej. W ten sposób rozmnażać paprocie. Tworzenie warunków dla powstawania zarodników musiał zorganizować odpowiedniej opieki dla roślin tego rodzaju. Sam proces nie różni się zbytnio od nasiona, ale jest jedna różnica.

Zebrane zarodniki po prostu rozpada się na przygotowaną powierzchnię podłoża, nie mogą wysypać ziemi. Dalsza uprawa jest już w pełnej zgodności z ogólnymi wymogami każdego konkretnego typu.

Rośliny wyhodowane z nasion lub zarodników są bardziej wytrzymałość, są one lepiej przystosowane do warunków mieszkania.

Każdy, kto rozpoczął houseplant, prędzej czy później zastanowić, jak go powtórzyć. Zwykle odbywa się to do zwiększenia liczby kopii, ale doświadczeni hodowcy już zaangażowani w hodowli, hodowli nowych hybryd. Można używać nie tylko nasiona, ale również sadzonki, zarodniki. Głównym ściśle stosować się do wszystkich warunków wymaganych dla poszczególnych roślin.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Reprodukcja passifloryReprodukcja passiflory
Reprodukcja cyklamen użyciu bulwy, nasiona i liścieReprodukcja cyklamen użyciu bulwy, nasiona i liście
Rodzaje rozmnażania roślin o wartości sadzonekRodzaje rozmnażania roślin o wartości sadzonek
Pielęgnacja, konserwacja i reprodukcja królewskiej pelargoniiPielęgnacja, konserwacja i reprodukcja królewskiej pelargonii
Lilie reprodukcjaLilie reprodukcja
Coleus kwiatColeus kwiat
Pokrzywki i ich powielaniePokrzywki i ich powielanie
Coleus: Konserwacja i pielęgnacjaColeus: Konserwacja i pielęgnacja
Jak rozmnażać storczyki?Jak rozmnażać storczyki?
Reprodukcja HoyaReprodukcja Hoya
» » » Jak rozmnażać rośliny doniczkowe?
© 2022 ProSadGuru.com