ProSadGuru.com

Sadzenie żonkili jesienią, po odejściu

Z wyrazami są nowoczesne hodowcy nie tylko wspaniałe piwonie, ale także wdzięczne żonkile. Nawet w małej kolekcji bulwiasty im zawsze jest miejsce. Sadzenie żonkili jesienią planuje się z wyprzedzeniem, na zmianę, można kupić podwójne lub dwóch odmian barwnych. Kwiaty nieskazitelnie wyglądać na tle wiecznie zielone lasy, skaliste wzgórza. Aby utworzyć kompozycję urzekający sprężyny zaleca się kupić hiacynt, w domu żarówki też mogą rosnąć, w miarę możliwości je sadzić w otwartym terenie nie.

zawartość:

  1. Wybór na sadzenie
  2. Kiedy sadzić żonkile i dworzec kolejowy?
  3. żonkile sadzenia jesień i dalszej opieki

Rozdziel je na oddzielnych łóżkach nie ma potrzeby, cebula zawierają toksyny, które przyczyniają się do odparcia szkodników. W związku z tym, mogą być używane jako naturalnych barier do ochrony tulipanów, Muscari, lilie. Wczesne Withering łodygi i liście nie będzie trudno ukryć starannie Phlox lub Viola.

Wybór na sadzenie

żonkile sadzarki

Kwiat łóżko żonkile

Ogrodnicy często odnoszą się do kolorów żonkile dla „leniwy”, a ich wytrzymałość, wytrzymałość, odporność na wiele chorób, zasługują na najwyższe uznanie. Początkujący często urzeka i nie jest wymagana, że ​​roczna kopania i ich sadzenia. Te żarówki są dekoracyjne bez utraty zapach w jednym miejscu przez około 3-5 lat, jeśli łóżko jest chroniony przed zimnymi wiatrami, a co najmniej pół dnia jest słoneczny.

Jeśli woda gruntowa odbędzie się blisko powierzchni, żarówka może gnić lub spowolnić ich wzrost. Dla kwietniki właściwe wykorzystanie nawet przestrzeń między drzewami liściastymi ogrodowych.

Cebula lądowanie zaleca się bliżej latem lub jesienią terminy lądowania. Materiał do sadzenia wcześnie otrzymany przechowywane w wskaźników o temperaturze pokojowej na 17-18 ° C ciepła i jeden tydzień przed jej wyładunku obniża się do + 12 ° C Hodowcy powinni natychmiast zakupić przedmioty insectoacaricide fosalonu (przez wciornastki i roztocza) oraz wszelkie grzybobójczego. Plastikowe torby do przechowywania nie może być używany.

Powrót do spisu treści

Kiedy sadzić żonkile i dworzec kolejowy?

Witryna doświadczonych ogrodników przygotować już w lipcu, do czasu osła lądowiska i odpowiednio zagęszczona. Ta sama zasada powinna być stosowana, jeżeli przeprowadzona stokrotki sadzenia, mieczyk, lilie i większość innych przedstawicieli kwitnienia. Kwiaty doskonałe czują się w każdej glebie, ale jest to idealne miejsce dla gliny im. Na piaszczystych terenach zakładu początkowo będzie miło kwitną od istniejących składników odżywczych, następnie cebulę zaczynają rosnąć płytkie i przestają produkować pąki. W glebie piaszczystej roślina jest gorzej toleruje mrozu, więc nie zbędne, aby dodać trochę gliny i próchnicy umówiony.

Jeżeli tylko część opanowane, następnie wstępnie usunięty z skał, korzeni i innych budynków śmieci. W ciężkich gliny co piasek, humus, kompost lub zgniłych nawozu gleby. 1 m jest wystarczająca, aby dodać 1-2 wiadra poszczególnych składników, w zależności od początkowego składu gleby. nawozy organiczne są stosowane w ziemi na 2-3 miesięcy przed sadzeniem. Część wykopane do głębokości 25 cm.

Jeśli jest tylko świeży obornik, następnie dodaje się go do serwisu w ciągu roku, w przeciwnym razie żarówki zagniyut.

Do wzrostu i tworzenia się pąków tych kolorów musi być więcej potasu i fosforu. Pierwszą potrzebę formowania skrobi i cukru, a drugie - do kwitnienia. Przez nadmiar azotu zaczyna gwałtownie rosnąć ulistnienia roślin, i staje się podatny na różne choroby. Dlatego być gorliwy nawożenie azotowe nie jest konieczne, żonkile taką opiekę nie doceni.

W różnych regionach w okresie wysiadania mogą się różnić, więc należy skupić się na warunkach pogodowych. Gdy temperatura gleby zostanie stabilnie zatrzymanie 2 tygodnie w temperaturze około + 8-10 ° C, mogą być przygotowane w celu zorganizowania wyładunku materiału do sadzenia. tulipany sadzenie jesienią prowadzone według tych samych zasad. W centralnej Rosji po raz najkorzystniejszy jest okres od połowy sierpnia do 10 września. Kiedy sadzić żonkile w cieplejszych regionach? Prace ogrodowe mogą być opóźnione o 2-3 tygodnie.

Przed pierwszym mróz powinien dorastać system korzeniowy, zwykle trwa 3 tygodnie. Wczesne obsadzone materiału rozmnożeniowego w wysokiej temperaturze i wilgotności podgniet. Jeśli lądowanie nie było późno, może być przeprowadzone w czasie odwilży w październiku, ale żarówki koniecznie ukryć. Powierzchnia humus ściółka, suche trawy lub liści. Wystarczy go warstwą 10 cm.

Powrót do spisu treści

żonkile sadzenia jesień i dalszej opieki

żarówki bezpośrednio zależne od ich wielkości Głębokość sadzenia. Zazwyczaj chowają 3 wysokość na glebach lekkich może być trochę więcej. Duży zwykle pogłębia 15-20 cm - 10 cm mniejszych Jak sadzić żonkile na jesieni, tak że one kwitną wcześniej.? Jeśli chcesz osiągnąć ten efekt i zwiększyć liczbę sadzonek, roślina powinna być mniejsza. Na koniec kwitnienia cebule mają pogłębić więcej, ale z zastrzeżeniem, że zapewnia dobry drenaż.

Jak sadzić żonkile w jesieni, tak że szybko się zakorzenić? Cebula w otworze Doniec dół w odległości 15-20 cm pomiędzy dziećmi mogą być pozostawione 7 cm. Odwrócony będzie rosnąć, ale będzie poświęcić więcej energii, a zatem kwitnąć będzie gorzej. Ogrodnicy zalecane sadzenia żarówki w kole 15 cm od siebie sprężyny w kwitnieniu wyglądały jak elegancki bukiet. Żonkile reprodukcji dzieci jest stosunkowo szybki. Po roku silnej żarówki rośnie grono 3-6 sztuk. żonkile przeszczep trwa około 3 lat, od zatłoczonych kwiatów będzie słaby.

sadzenia żonkile jesienią

Sadzenie cebul w specjalnym koszu

Dalsza opieka wraz z nadejściem wiosny będzie terminowe stosowanie nawozów, podlewania i gracowania. Kwiaty szybko zareagowała na brak wilgoci, więc nie da się wykluczyć glazury. Na 1 m2 wody wymagane wiadra. Po nawodnienie i nawożenie gleby w kwietnik koniecznie poluzowane, aby umożliwić dostęp powietrza do systemu korzeniowego.

Ważne jest, aby nie zapomnieć o podlewanie po kwitnieniu. Liście są nadal zielone 1,5 miesięcy, będzie musiała zająć się gromadzeniem składników odżywczych dla młodych lukovok. W związku z tym, należy pozostawić kwiaty bez należytej uwagi jest niemożliwe, nawet jeśli nowe pąki już dawno minęły. Średnia wilgotność zespół prowadzony aż do lipca, jeszcze nie zaczęły więdnąć liści.

Karmienie nie mniej ważne dla tych kolorów. Spędź je z wyglądu sadzonek, w czasie pączkowania i kwitnienia. Do organizacji tych opatrunków stosowanych nawozów mineralnych. Można użyć NPK, następujących proporcjach:

  • Pierwszy karmienia 100 g / m -
  • dla drugiego i trzeciego - 70 g / m.

Następnego karmienie powinno być zaplanowane po kwitnieniu. Na nim odpowiedniego superfosfat (40 g) oraz siarczan potasu (20 g). Jeśli ziemia jest żyzna, proporcja może być zmniejszona o 2 razy. Przed nawożenie gleby koniecznie wstępnie zwilżone. Organizowanie opieki kaczeńce, stokrotki, można użyć tego samego nawozu.

W trosce o cebuli nie jest tak trudne, więc można łatwo zaopatrzyć się w sadzenia i ścielenie łóżek. Jeśli chcesz osiągnąć wspaniały efekt, to lepiej, aby utworzyć kompozycję kilku odmianach o różnych odcieniach.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Żonkile sadzenia jesieńŻonkile sadzenia jesień
Dlaczego żonkile krótkich szypułkach kwiatowych?Dlaczego żonkile krótkich szypułkach kwiatowych?
Przesadzanie kwitnące żonkilePrzesadzanie kwitnące żonkile
Żonkile - właściwego sadzenia i pielęgnacjiŻonkile - właściwego sadzenia i pielęgnacji
ŻonkileŻonkile
Jak sadzić żonkileJak sadzić żonkile
Wczesne promienie ogrodzie - żonkileWczesne promienie ogrodzie - żonkile
NarcyzNarcyz
Żonkile sadzarkiŻonkile sadzarki
Zmuszając żonkileZmuszając żonkile
» » » Sadzenie żonkili jesienią, po odejściu
© 2022 ProSadGuru.com