ProSadGuru.com

Przesadzanie róż ogrodowych jesienią

Przesadzanie róż na jesieni - jest odpowiedzialny, żarówka musi mieć czas, aby zgromadzić wystarczającą ilość składników odżywczych przed hibernacji. Spóźniony zmiana miejsca zamieszkania może doprowadzić do tego, że przyszłoroczny wygląd łodygi opóźnione. Jesienią trzeba wymyślić pełną odpowiedzialność za opiekę nad roślin domowych. wymagają uwagi Zigokaktus, poinsecja, potrzebują czasu, aby przygotować się do zimy kwitnienia.

Przy podejmowaniu decyzji, jak przeszczepić lilie jesienią, należy zwrócić uwagę na głównych czynników:

 • rasteniya- gatunek
 • temperatura grunta-
 • stan żarówki obecność rostkov-
 • Strefa klimat.
lilie przeszczep

lilia ogród

lilie jesień przeszczep po kwitnieniu nie jest czasochłonne, jest ważniejsze niż zgadywać czas. Jeśli posadzone wcześnie, kwiaty będą przyjmowane w rozwoju, a to nie może być tolerowane. roślina nie będzie miała czasu na podjęcie głównego na koniec sadzenia. Zaleca kierować średniej dziennej temperatury nie powinna przekraczać 10-12 ° C

Timing może być:

 • na Syberii jest najlepszy czas na manipulacje ogrodowych przypada na początku września i październik-
 • Ural odpowiednie dla całej września i pierwsze dni październik-
 • w środkowym pasie wszystko zależy od tego, ile będzie ciepła jesień, ale zazwyczaj jest to dobry czas dla transplantacji to druga połowa września, w niektórych przypadkach października.

Instrukcje krok po kroku: przelew bez błędów

Prawidłowe i bezpieczne przeniesienie do innego miejsca lilie powinny być przeprowadzane w sposób ścisły, biorąc pod uwagę wszystkie kryteria, w tym warunków klimatycznych i odmiany roślin. Ważne jest, aby najpierw sprawdzić żarówki powinno być gęste i wolne od zgnilizny. Cebule o średnicy 8-10 cm w pierwszym sezonie nie może zadowolić kwitnienie.

Instrukcje dotyczące przygotowania:

 • łodygi są cięte blisko pochvy- powierzchni
 • dla ułatwienia wykopaniu bulwy mogą widelcem, aby nie uszkodzić korzeni System-
 • zgniłe i suszone płatki delikatnie udalyayutsya-
 • czy cebula nie jest podzielony na kilka mniejszych kawałków, może być podzielony nozhom-
 • Materiał do sadzenia powinien posiadać manganu w roztworze przez około pół godziny dezynfekcji.

Studzienki potrzebne do zapłodnienia głębokość co najmniej 50 cm u dołu każdego odprowadzania ustalenia. Dla nawozów doskonałą mieszankę o składzie:

 • Konwencjonalny peregnoy- arkusz
 • Mieszaninę liścia i formy nawozu w stosunku 1: 1 lub 1: 2.

Należy pamiętać, że każda odmiana potrzebne do kwasowości gleby innego. Azjatyckie, amerykańskie mieszańce orientalne i wolą lekko kwaśny, Martagon i Kandium, cylindryczne - lekko zasadowy. Może zwiększyć kwasowość torfu, trocin, kory i igliwia. Wapnione zalecanej mąkę dolomit, tradycyjne wapno i popiół drzewny.

Jak przeszczepić lilię, nie uszkadzając go? Głębokość sadzenia - 2-4 cm, ale wschodnie hybrydy wymagają pochówku do 18 cm żarówek Szyja powinna wzrosnąć trochę nad ziemią, tak, że zakład nie będzie już cierpią z powodu gnicia .. Tuż przed lądowaniem na dnie studni jest wypełniona piaskiem, korzenie lekko wyprostowane, pokryte piaskiem, a następnie ziemi. Po tej pracy gleby kompostem, ściółka, bogato nawilżona.

Co zrobić, jeśli kupić w kwiaciarni z kiełków cebuli? Musi poczekać, aż dorosną do 20 cm, a następnie dokładnie je usunąć. Lekkie ruchy obrotowe kiełki są wyciągane z żarówką do swojej maksymalnej długości. Posadzone w ziemi nie jest później niż do końca września, tak że nie ma wystarczająco dużo czasu na zakorzenienie.

W planowaniu handlowe przeszczep w spadku, nie możemy zapominać o nawozach. Prawidłowo i dobrze nawożonej kompostem organicznym i gleby w jednym miejscu pozwala rosnąć orientalne hybrydy i bardziej kapryśny różnorodność. Są one idealne do rosnąć bez konieczności przeszczepu co najmniej 10 lat.

Zależność odmian lilii przeszczepie

lilie przeszczepie jesienią

sadzenie lukovok

Jesienne wiersze sadzenia mogą być wykonywane w różnych momentach. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę wszystkie cechy uprawie niektórych odmian, aby ustalić, w jakim momencie po kwitnieniu mogą wykopać do dalszego sadzenia. Lily Kandidum wchodzi w okres spoczynku na koniec lata, około drugiej połowie sierpnia. Jest to czas, aby kopać lilie całkiem rozsądne. Wskazane jest, aby zwrócić uwagę na prawo hiacynt, irysy, tulipany i inne żarówki.

Na początku października lub na wiosnę może rozpocząć rurowy przeszczepienia lub orientalne hybrydy. Jeśli temperatura gleby spadła do zera, aby wykonywać prace takie jest już zbyt późno, ponieważ żarówki ulegnie przechłodzenia, wzrost korzeni będzie zmniejszał oporność na różne choroby, będzie się zmniejszać. Podczas formowania pąków dozwolonych hybrydy bezstratnego przenoszenia przeszczep Azji, a także wczesnych odmian. Natychmiast po posadzeniu lilia pritenit należy obficie zwilżyć.

Na początku jesieni z nadejściem września mogą być przeszczepione klasy średniej okres kwitnienia. W tym przypadku, ponieważ blaknięcie kolorów powinna pójść na miesiąc i pół. Pozwoli to na bańki, stając się elastycznym, gęsty, aby osiągnąć żądaną wielkość. Szybko się silniejszy, być w stanie odpowiednio przygotować się do sezonu zimowego. Wykonać przeszczep w wczesną jesienią, konieczne jest przy ścisłym przestrzeganiu zasad żywienia, nawodnienia. Podczas ciepłej jesieni można uprawiać wszystkie rodzaje lilie przeszczepie, należy przechowywać je w domu, aż do wiosny, gdy temperatura gleby jest zbyt niska.

Przy przeprowadzaniu transplantacji, zaleca się umieścić małą tabliczkę z nazwą odmiany. Można tylko naszkicować schemat instrukcje lądowania roślin, aby ułatwić opiekę nad kwiatami w przyszłości.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Kiedy przeszczepione liliaKiedy przeszczepione lilia
Obchodzi liliaObchodzi lilia
Kiedy sadzić lilie w otwartym terenie na wiosnęKiedy sadzić lilie w otwartym terenie na wiosnę
Przesadzanie kwitnące żonkilePrzesadzanie kwitnące żonkile
Co robić w zimie, kiedy zniknął lilia?Co robić w zimie, kiedy zniknął lilia?
Sadzenie i pielęgnacja lilia jesieniąSadzenie i pielęgnacja lilia jesienią
Tulipany sadzenie jesieniąTulipany sadzenie jesienią
Kiedy przeszczepione lilie w lecie, jesienią lub wiosną?Kiedy przeszczepione lilie w lecie, jesienią lub wiosną?
Gdy roślin ogrodowych pierwiosnek?Gdy roślin ogrodowych pierwiosnek?
Jak przeszczepić SPATHIPHYLLUM w domu?Jak przeszczepić SPATHIPHYLLUM w domu?
» » » Przesadzanie róż ogrodowych jesienią
© 2022 ProSadGuru.com