ProSadGuru.com

Jak zniszczyć przędziorków?

Każdy, kto zajmuje się uprawą kwiatów w domu lub w ogrodzie, w obliczu faktu, że wyładunki są atakowane przez szkodniki, w tym przędziorków. Zauważyć jego obecność nie jest tak trudne. Roślina staje się słaby, pozostawia charakterystyczny pleciony srebrną pajęczynę. Na dolnej stronie pojawiają się białawy punkt. przędziorków na rośliny doniczkowe i ogrodowe hodowle zasilane sok komórkowy, czyli pozostawia swoją ofiarę bez środków do życia. Nie mniej trudne komary w kolorach, mszyce, owady skalę, wciornastków.

zawartość:

  1. Co to jest kleszcz?
  2. Jak radzić sobie z przędziorków w domu?
  3. Jak radzić sobie ze szkodnikami w ogrodzie kolonii?

Tak, że zakład nie został zabity, to wrócił do zdrowia i urody, powinny być na pierwszy znak do rozpoczęcia walki ze szkodnikami. W trakcie licznych technik może iść począwszy od spraye specjalne preparaty do prysznice z ciepłą wodą z mydłem. Blisko upraw ogrodniczych, eksperci zalecają sadzenie roślin, roztocza specjalne odstraszające. W celu zminimalizowania takich strat, należy postępować dokładnie wszystkie warunki opieki, ponieważ jest nieuwaga do potrzeb kolorach i jest główną przyczyną ich bezbronność.

Co to jest kleszcz?

przędziorków na roślinach

podstępny pająk

przędziorków na roślinach - mała szkodników, które ma okrągły korpus z małych włosków. Kolor może być różny, najczęściej obserwowane zielonkawe, żółtawe, brązowe odcienie, ale są odmiany o ciemnych plam na każdej stronie. Kolor czerwony i czerwonawy są kobiety, są one większe niż mężczyźni, ich ciała rundzie. Prędkość propagacji zależy od temperatury zewnętrznej. Cieplejsze to intensywność zwiększa się liczbę kolonii.

Jako gość wejdzie to na parapecie? Pierwszy penetracja sposób - przez otwarte okna. Doprowadzić zdradliwe oszczercy może być w domu z bukietem kwiatów lub nowych roślin doniczkowych. W rzadkich przypadkach, są one wpisane na parapecie z nabytej ziemi.

Rośliny doniczkowe, które są zakażone kleszcze zazwyczaj w ciągu 15 dni po jaja są całkowicie pokryte szkodników. W temperaturze 15 ° C w etapie wynosi 2 tygodnie, a przy wyższych - 2-3 dni. Funkcje życiowe jednego pokolenia trwa od 7 do 36 dni.

Zbyt suche powietrze nie rozpylanie, podlewanie rzadkich, wysokich temperatur - doskonałe środowisko do rozmnażania. Lepiej jest unikać takich warunków, więc nie trzeba szukać zabiegów dla swoich zwierząt. Szczególnie trudne jest cierpienie z takich ataków rose Home oraz ogród.

Oznaki tego, że rośliny doniczkowe zdumiony roztocza, kilka. Głównym - liście są pokryte białymi kropkami. Dość szybko zapakowana w srebrnym świetle korony pajęczyna.

Na powierzchni uszkodzonych liści na pierwszym wypełnionych bladymi kropkami, tworzą się one w miejscach, gdzie SAP komórka nie ma. Potem plamy wzrost i martwe liście opadają. Zbędne roślinki szybko traci siły, obnażone.

Kleszcze są niebezpieczne i często fakt, że w niesprzyjających warunkach, które następnie nory w ziemi i hibernacji. Wszystkie procesy ich funkcji życiowych są hamowane. Z chwilą zaistnienia korzystnych warunków dla nich zaczynają gwałtownie rozwijać i mnożyć, zajmując całą koronę.

Powrót do spisu treści

Jak radzić sobie z przędziorków w domu?

Doniczkowe ozdobne create hit pająk, jak radzić sobie z tego gościa? Zastosowanie owadobójczy jest bezużyteczny, lecz również nadaje się preparatów o działaniu jelit styku:

  • oparte narzędzia butoksikarboksima. Na naczyniu o średnicy 12 cm potrzeba trzpień dla dużych - 2-3. Trzymają się w glebie w odległości 2 cm od trzpienia, a następnie przez regularne podlewanie i Intensywny natrysk. Coli stopniowo rozpuszcza lek wchodzi w grunt, po czym szkodnika pogibaet-
  • dimetoat stosowane podobnie do wcześniejszego przygotowania, pierwsze wyniki mogą być widoczne w ciągu kilku dni, efekt jednego patyka - 6-8 nedel-
  • aktellik - oznacza to, sprayu stosowane jednocześnie z ciepłymi prysznicami mydlany. Podczas przetwarzania konieczne jest stosowanie ochronnych rękawic i maskę.
przędziorków na rośliny doniczkoweMetody te pomagają radzić sobie z przędziorków nie tylko w ogrodzie, ale również w domu. Stosowanie naparów na składników roślinnych dość skutecznie, ale nie należy zapominać, że szkodnik występuje, gdy warunki uprawy nie są spełnione. Żaden z funduszy nie daje doskonałe rezultaty w leczeniu pierwotnego, więc należy wydać powtórnych procedur.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Szkodniki i choroby różSzkodniki i choroby róż
Naturalne sposoby szkodnikaNaturalne sposoby szkodnika
Zwalczanie przędziorków - rada kwiaciarniaZwalczanie przędziorków - rada kwiaciarnia
Pająk na róży - co robićPająk na róży - co robić
Away - pasożyty: jak radzić sobie z przędziorkówAway - pasożyty: jak radzić sobie z przędziorków
Przędziorków na rośliny doniczkowe rujnuje ichPrzędziorków na rośliny doniczkowe rujnuje ich
Troska o hibiskusaTroska o hibiskusa
Irytujące szkodniki roślin wewnętrznych - jak skutecznie sobie z nimi radzićIrytujące szkodniki roślin wewnętrznych - jak skutecznie sobie z nimi radzić
Szkodniki ogrodowe na rośliny doniczkoweSzkodniki ogrodowe na rośliny doniczkowe
Przędziorków na róż - przyczyny i walka z nimPrzędziorków na róż - przyczyny i walka z nim
» » » Jak zniszczyć przędziorków?
© 2022 ProSadGuru.com