ProSadGuru.com

Dlaczego żółty i traci swoją dekoracyjną Dracaena?

Aby zrozumieć, dlaczego żółty draceny, warto pamiętać o środowisku jego siedliska. Kolebką rośliny są uważane tropikach, gdzie wilgotność jest zawsze wysoka, tak wiele odmian dorastać do 10 m wysokości. Do uprawy w domu przy użyciu olbrzymich okazów, średniej wysokości roślin i krasnoluda. Wśród odmian odpornych należą przedstawiciele Smok Godsfera. Można go często znaleźć na parapety Bordered instancji i Sandera, lub bambus. Houseplant Dracena nie lubi przeciągów i nagłe zmiany temperatury, częste wskaźników uwodnienia i jasnym słońcu. Ale częste spryskiwanie i obsypać jej sympatię.

zawartość:

  1. Przyczyny przemijające i żółknięcie liści jesienią
  2. Wpływ nawadniania, gleby i nawozów dolistnych na warunku

Przyczyny przemijające i żółknięcie liści jesienią

opieki draceny

Dracena we wnętrzu

W celu znalezienia powód liście żółkną w draceny, warto pamiętać, że w ich wieku 2-3 lat jest przydzielona. Dlatego okresowe spadając dolne liście - proces naturalny i nie należy martwić się o niego. Jeżeli beczka z czasem znacznie narażony, to pomoże tylko na odmłodzenie i obsadzanie młodych sadzonek wzdłuż obwodu doniczce.

Tropical egzotycznych preferuje jasne parapety. Z brakiem jasnych odmian pstrych zaczynają obracać zielone, szerokie białe pasy na przemian na wąskie i żółtawe. Jeśli pokój jest gorący, a następnie wyblakłe liście są tworzone na szczycie. Kiedy nadmiar chloru i wapń w wodzie stosuje się do nawadniania, liść żółknie płyty, ale żyłki pozostają zielonkawy.

Jasne słońce i suche powietrze

Draceny często wysycha z jasnym słońcu na płytkach liściowych są wykonane natychmiast żółte plamy. Projekt powoduje również pewne uszkodzenia od zwykle okazuje brązowy koronę. Kiedy liście zaczynają zwijać rurki, a następnie schładza kwiat. Pod wpływem niskich temperatur może zamrozić glinianego grudkę, a następnie blaszki liściowe stać się ospały i odpadają, nawet żółte. Do rehabilitacji roślina powinna być odmrożone skropić korona ciepłą wodą. Korzenie przed mrozem oprócz szczepienia nie pomogło.

Ten tropikalny jak mieszkaniec monstera, opieka dla których specyficzne, nie lubi nadmiernego ciepła i zimna. Dopuszczalny zakres temperatury - 18 - 25 ° C W draceny suchy końcówek liści i w obecności suchego powietrza. Pomoże w tym przypadku, częste opryski bronił wodą. Jeśli absolutnie nie ma czasu dla takiej procedury, możliwe jest spryskać co najmniej 2 razy w tygodniu, lub umieścić donica na tacy mokrych kamieni, żwiru i kamieni ozdobnych. Ważne jest, aby pamiętać, że woda w wazonie nie powinno być. Bardziej kosztowne rozwiązanie problemu - zakup nawilżacza. On bowiem zbawi nas od zgubnego wpływu grzejników w zimie.

Powrót do spisu treści

Wpływ nawadniania, gleby i nawozów dolistnych na warunku

Dracena spada liście z uwilgotnienia gleby i nadmiernego przesuszenia go. Jeżeli podłoże jest zbyt mokre, tlen do systemu korzeniowego nie wejdzie do właściwej ilości, więc szybko zagniyut. Liści nie jest już coraz składników odżywczych zaczyna zanikać i żółkną. Stała wilgoć służy jako źródło rozwój zarodników grzybów, co prowadzi do śmierci systemu korzeniowego. Pomoc jest terminowe przeszczep. Jeśli tułów był miękki w niektórych miejscach poczerniałe, a następnie zapisać tylko sadzonki.

Jak przeprowadzić prawidłową reprodukcję draceny w przypadku zanikania, powiedział w filmie.

Ważne jest, aby stosować się do pierwotnie ustalonego systemu nawadniania. Dojrzałe rośliny i osobniki o szerokich liściach wymagają więcej wilgoci, więc odparować go chwilami intensywne.

podlewania zasad:

  • Przed następnym zmoczeniu gleba powinna wysuszenia na szczycie 2-3 cm.
  • Eksperci wodnych zaleca się wlać cienką budowie blisko ścianek garnka, tak aby składniki odżywcze nie są wypłukiwane z gleby szybko.
  • Po wodę do nawadniania z miski zdecydowanie powinien zostać usunięty.

Rośliny ozdobne w dużej mierze zależy od składu podłoża. Tropikalne egzotyczne korzystnych przepuszczalnych i lekkich składników. W przypadku zasolenie górnej warstwy zagęszczania podłoża i składników odżywczych dla roślin podawane w minimalnych ilościach, a zatem słaby wzrost i złym stanie. Aby uniknąć trudną sytuację, konieczne jest zorganizowanie przeszczepu dorosłych roślin co 2-3 lata. Gleba nadaje się uniwersalna, nie boli go dodać wermikulit, skorupki i gliniec drenaż. Dodanie węgla, aby pomóc pozbyć się zgnilizny korzeni.

Gliny i torfu substratami draceny nie są odpowiednie.

Karmienie mogą być organizowane po 3-4 miesiącach od przeszczepu. Odpowiednie rozwiązania dla palm i uniwersalne. W okresie wegetacji zapłodnienia może być 2 razy w miesiącu. Ponieważ rośliny charakteryzuje się zwiększoną wrażliwością na zawartość fluoru, zastosowanie nawozów fosforowych nie jest dozwolone. Woda powinna być gotowane i wykorzystywane do podlewania i opryskiwania. W Dracaena pozostawia często wpadają z tego powodu, tak lekceważąco odnoszą się do tej zasady, eksperci nie radzę.

Skorygowany opieka czas pomoże roślinę, aby odzyskać swój dawny urok ponownie. To jarzmo nie wstydzi się przedstawić prezent albo wziąć honorowe miejsce dla niej.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Dracena deremskaya - zielony piękno w domuDracena deremskaya - zielony piękno w domu
Uprawa Dracena „lucky bambus”Uprawa Dracena „lucky bambus”
Draceny, bambusDraceny, bambus
Dlaczego jest to, że wysusza Dracaena?Dlaczego jest to, że wysusza Dracaena?
Dracena roślin ozdobnych pokójDracena roślin ozdobnych pokój
Co jeśli suchych liści Dracaena?Co jeśli suchych liści Dracaena?
Kwiat Dracena w naszym domuKwiat Dracena w naszym domu
Problemy Dracena - żółkną i suche liścieProblemy Dracena - żółkną i suche liście
Dbać o kwiaty DracaenaDbać o kwiaty Dracaena
Co jest powodem, że z suchych liści draceny i jak to naprawićCo jest powodem, że z suchych liści draceny i jak to naprawić
» » » Dlaczego żółty i traci swoją dekoracyjną Dracaena?
© 2022 ProSadGuru.com