ProSadGuru.com

Gorgeous piwonie na kilka lat od posadzenia do opieki

Jasny purpura, biały, bordowy sadzenie piwonii i opieki, które wymagają pewnej wiedzy, jej urok oczaruje każdą ogrodnika. Frotte kwiaty zadziwiająco kapelusze wyglądają na tle ażurowej liści. Tak że one kwitną obficie i wyglądał zawsze bez zarzutu, trzeba wiedzieć, jak zorganizować właściwą opiekę piwonii. Terminowe nawożenie, uprawa, przycinanie krzewów sanitarnych pozwalają utrzymać efekt dekoracyjny przez długi czas.

zawartość:

 1. Dalej od ściany z ochroną przed wiatrem
 2. Jesień - najlepszy czas na szczepienie i zakorzenienie
 3. Jak dbać o piwonie?

Jakie rośliny są najlepiej się dogadać? Na wiosnę na tle spektakularnego zieleni tych piękności będzie wyglądać kuszące krokusy, przebiśniegi, tulipany. Można posadzić liczbę Floks, maki, łubinu. Przeciwko tle kwitnących żywopłotów róży należy umieścić czerwone i białe piwonie. Rozprzestrzeniania krzewów egzotycznych frotte, wielu ogrodników jak ozdobić trawniki, klomby, nisko rosnących odmian nadających się do ogrodów skalnych. Aby Flower Garden zafascynowany lub jeden miesiąc, można sadzić w pobliżu lilia, kwitnienie w lipcu. Wielkie firmy mogą być tworzone z purpurowych piwonii, fioletowych irysów i lawendy.

Dalej od ściany z ochroną przed wiatrem

piwonie sadzarki

dorosły krzew

Uprawa piwonii w jednym miejscu z dobrą opieką możliwego do ponad 10 lat. Na stronie znajduje się tuż na słoneczne lub lekko zacienione, wymaganej ochrony przed wiatrem. Ogrodnicy ćwiczyć lądowania otoczony małymi krzewami, które nie utrudniają rozwój systemu korzeniowego i stworzyć odpowiednią barierę przed pronosnogo wiatru. W cieniu obfite kwitnienie drzew i nie mogę się doczekać.

Bliskość budynków mogą odgrywać kiepski żart. Ściany odzwierciedla ciepła, co skutkuje przegrzaniem rośliny. Jeśli chcesz sadzić krzewy w pobliżu okien, pit lądowania lepiej jest umieścić na ścianach co najmniej 2 metrów. Mokradła zaleca wysokie łóżka z obecności spustowego w dołach lądowania co najmniej 20 cm. Jak to jest odpowiednia rzeka piasek, keramzyt, połamane cegły, małe kawałki płytek ceramicznych.

Przygotowanie gleby - kolejny ważny etap, którego nie można pominąć. Jest to najlepiej rosną rośliny w glinie. Ciężkich gleb glinka zostaną wzbogaciły torfowego, humus i piasku rzecznego w stosunku 1: 2: 1. Na glebach piaszczystych, system korzeniowy zaczyna się rozwijać aktywnie, pąki będą stanowić wcześniej niż zwykle, ale obfite kwitnienie nie będzie. W celu poprawy składu gleby, trzeba dodać trochę glina, miesza się z torfu i próchnicy, popiół z drewna.

Powrót do spisu treści

Jesień - najlepszy czas na szczepienie i zakorzenienie

Sadzenie piwonii w jesieni jest najbardziej korzystne. Na początku września, część terenu zakładu zatrzymuje swój rozwój, pąki odnowy są już uformowane, dzięki czemu można bezpiecznie dostać się do pracy. W południowych regionach może być odroczone do października. Ukorzenienia zajmie około miesiąca przed mrozem krzewów powinny umacniać.

Pit lądowania z 70 * 70 * 70 cm parametry muszą przygotować się w lipcu, dodając do niego oprócz humusu i torfu ma kilka elementów:

 • 250 g superfosfata-
 • 500 g muki- kości
 • Siarczan żelazawy wystarczająco 1 st n
 • Popiół drewno wymaga 0,5 litrów.

Jak sadzić piwonie w boksie już przygotowane? Należy zauważyć, że odległość między sadzonkami powinna wynosić od 60 do 120 cm z cech odmiany. Przed sadzeniem korzenie delenok lepszy proszek Kornevinom. Jak sadzić piwonie w otworze? Pogłębienie zrobić 30 cm, w środku jest mała górka, tak było wygodniej umieścić materiału rozmnożeniowego, rozkładając wszystkie swoje korzenie. Długie korzenie mogą być cięte przez 1/3.

Sadzonka traktowane grunt tak, że wznowienie nerki warstwa gleby 3-5 cm. Pozostaje również nawadniano krzewów tydzień Wlać ziemi, jeżeli nakrywkowym. Z tego sadzenie piwonii w upadku szybko się zakorzenić i przygotować się do zimy.

Przed rozpoczęciem mróz roślin spud torfem lub suche listowie wysokości 15-17 cm.

Skokowo piwonie transplantacji w upadku:

 1. Odciąć łodygi z przeszczepionych krzewów, pozostawiając kilka liści dla dalszego rozwoju. Zrób okrągły rów wzdłuż zakładu, tym lepiej wykopać jego widły.
 2. Strząsnąć gleby z korzeniami i sprawdzić je pod kątem uszkodzeń. Jeżeli przyjmuje się, a potem obniżyć ich w roztworze nadmanganianu potasowego w ciągu 30 minut, a następnie węgiel drzewny proszku.
 3. Kłącze starannie podzielone wzdłuż bez zerwania małe pędy. Umieścić w dołki przygotowanego, rozłożenie korzeni i przykryto ziemią.

Czy sadzenie wiosną jest możliwe?

To nie jest pożądane, ale hodowcy nadal praktykowane. Ważne jest, aby pracować w krótkim czasie, aż nerki nie zaakceptował wzrost. Warto zauważyć, że wzrost drobnych korzeni ssących rozpoczyna się wskaźniki temperatury w 3-7 ° C, Jeśli nie będzie rozwijać się w czasie, to pędy szybko podnieść składników odżywczych z korzeni, ich opróżniania.

Jest bardziej radykalna wersja sadzenia wiosną. Nabyte sadzonka można sadzić w doniczce, kilka tygodni prikopat go na miejscu, a jesienią już przeszczepione do stałego miejsca.

Powrót do spisu treści

Jak dbać o piwonie?

sadzenia piwonii w upadku

piwonie sadzarki

wartość Piwonie troska, pozytywnie odpowiedzieć na terminowe gracowania i nawożeniu. Rozluźnić glebę po deszczu lub podlewania na głębokość 5 cm. Podlewanie organizować raz w tygodniu, za krzakiem dorosłych wymaga 25-30 litrów. W czasie upałów, częstotliwość wzrasta nawilżania. Pierwsze 2 lata pąki powinny być odcięte, dzięki czemu roślina zyskała siłę.

Troska piwonia nie jest bez pasynkovaniya. Jeśli chcesz uzyskać duże kwiaty, pędy boczne są usunięte na etapie pąków ulubionych. W celu zapobieżenia chorobom grzybiczym sprężyna opryskuje się 1% roztworze ciekłego Bordeaux.

Jeżeli gleba jest dobrze nawożone początkowo, opatrunek jest wymagana tylko na trzecim roku, gdy roślina zaczyna intensywnie kwitną. W sezonie, trzeba kilka karmienia:

 1. Azotu i potasu jest konieczne sprężyny po stopnieniu śniegu. Wystarczy, aby rozrzut wokół rośliny do 15 gramów azotu i potasu.
 2. podczas formowania pąków kwiatowych wymagane jest azot, potas dodaniem fosforu. Pierwsze dwa składniki w stopniu wystarczającym do 10 g fosforu dodano 15 g.
 3. Potas, fosfor potrzebne po kwitnieniu na zakładkę nerki CV. Wykonywanie 12 g potasu i 20 g fosforu.

Te wskazówki pielęgnacyjne dla uprawianych krzewów pomoże rozwijać nie tylko kilka egzemplarzy frotte w ich domku letniskowym, a ostatecznie stworzyć luksusowe pionary o przyjemnym aromacie i idealnego piękna.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Piwonii zielnychPiwonii zielnych
Przycinanie piwonii w upadkuPrzycinanie piwonii w upadku
Piwonie oczerniaćPiwonie oczerniać
Uprawiamy piwonieUprawiamy piwonie
Przystojny piwoniaPrzystojny piwonia
Piwonia: sadzenie i pielęgnacjaPiwonia: sadzenie i pielęgnacja
Piony uprawa bloom zależy lądowaniaPiony uprawa bloom zależy lądowania
Moje piwonie w ogrodzieMoje piwonie w ogrodzie
Piwonie pielęgnacjiPiwonie pielęgnacji
Piwonie: sadzenie, pielęgnacja, zdjęciaPiwonie: sadzenie, pielęgnacja, zdjęcia
» » » Gorgeous piwonie na kilka lat od posadzenia do opieki
© 2022 ProSadGuru.com