ProSadGuru.com

Zalecenia dotyczące uprawy sadzonek astry

Uprawa i sadzenie nasion astry podlega nawet początkujący ogrodnicy. Absolutnie skromny kwiat, okres kwitnienia zależy od połowy czerwca do mrozem (w zależności od zakupionego odmiany). Soczyste pąki z kolorowej palety doskonałej harmonii z zielonym małych roślin, takich jak lobelia i petunie. Średnia wysokość i karłowate osobniki należy sadzić wzdłuż torów, na przemian kształtów i odcieni kolorów. O pawilony przy wejściu do domu grzbietów dwustronnych będzie wyglądać reprezentacyjny, składający się z odmian sredneroslye w centrum i dolnej - na krawędziach.

Od przygotowania sadzonek przed sadzeniem

aster w pojemniku

Aster w pojemniku

Wideo: sianie dla sadzonek astry

Astra nasienie w domu mogą być uprawiane sadzonek lub nonseedlings metody. Niezależnie od tego, która metoda zostanie wybrana, należy sprawdzić datę ważności materiału rozmnożeniowego, od 1-2 lat tracą zdolność kiełkowania do 30-40%. Jeśli nasiona zebrano na własną rękę, muszą przetwarzać przed sadzeniem.

W tym celu, słaby (około 0,5%) do trwałej ondulacji roztwór nadmanganianu potasu (potasowej) obniża się gazy z nasion przez 25-30 minut. Po przetworzeniu, powinny one zdecydowanie umyć pod bieżącą wodą. Dezynfekcja może być przeprowadzona przy użyciu dowolnego środka grzybobójczego. Na przykład, fundazol który wykazuje właściwości ochronne i terapeutyczne. Po tym zabiegu, sadzonka można namoczyć w wilgotnej pieluszki. Warto dowolnym silniku przetwarzania wzrostu, najczęściej - „Appin”. Po 3-4 dniach, większość materiału rozmnożeniowego będzie rostochku, wtedy można rozpocząć sadzenie.

  • Sadząc sadzonki astry celowe?

Zwykle przeprowadza się siew pod koniec marca / na początku kwietnia, jak kwitną średnio, na trzecim miesiącu po posadzeniu. Jeśli istnieje możliwość dostarczenia sadzonki sztuczne oświetlenie uzupełniające, prace mogą być przeprowadzane na początku marca. Podobna zasada odnosi się do wieloletnich stokrotki, petunie, lobelia i inne kwiaty, które są uprawiane metodą siewek.

Najczęściej stosowane do uprawy sadzonek zakupionych ziemi, zmieszany z piaskiem w proporcji 5: 0,5. Doświadczeni ogrodnicy przygotowują swoje własne podłoże. Do tej mieszaniny, ogrodniczych i darń ziemia lepiej lekko piasek płukany i torfu w stosunku 1: 2: 0,5. 5 litrów gleby dodać jesionu szkła.

Niektórzy ogrodnicy zalecane dodanie filiżanek perlitu, pochłania nadmiar wilgoci, a następnie stopniowo uwalnia pędy, dzięki czemu gleba nie zamieni się w bagno.

Niezależnie przygotowane podłoże przesiewa się i dezynfekcji. To może być przelana z wrzącą wodą, fungicyd, schłodzonego roztworu nadmanganianu potasu lub miejsce na godzinę w piecu. Ten etap nie można przegapić, jak sadzonki tych kolorów podlegają choroby grzybowe. Jak Grow Aster metodę siewek z nasion? Jest to konieczne w celu rozłożenia mieszaniny gleby w płytkim (około 5-7 cm) pojemników i podlewano. Preparowane nasiona są rozmieszczone równomiernie na powierzchni przy użyciu dwukrotnie złożone ulotki lub namoczone wykałaczki. Posypać otwory praży piasku. Zwilżyć piasek nie jest to konieczne, będzie czerpać wodę z gleby. Hodowli truskawek z nasion Wykonywany w podobny sposób.

Zbiorniki muszą ukryć folii lub szkło w celu uzyskania efektu cieplarnianego i usunięcia w ciepłym (20-22 ° C) miejscu. Gleba delikatnie nawilża z opryskiwacza tak wysycha. 7-8 dni będzie pierwszym rostochku, schronieniem jest już możliwe, aby strzelać. Z podlewania Najważniejsze to nie jest przesadzić, ponieważ korzenie przetargowe są najbardziej podatne na choroby w tym okresie. Jeżeli czarny noga wciąż widoczne na niektórych sadzonek, które wyrastają muszą być usunięte przez przelewając wszystkie grudka grzybobójczego.

Szczegółowe mistrzowska jest w filmie.

Nurkowe i sadzonki hartowania astry

Gdy tylko młode sadzonki będą 2-3 liści, mogą nurkować. Rostochku z grudki ziemi łatwiejsza do usunięcia z pojemnika łyżką deseru lub talerza. Doświadczeni ogrodnicy powinni dodać złożonych nawozów mineralnych w zbiorniku gruntu. Wyhodowane kiełki są posadzone w małych filiżanek. Po pierwsze, w środku wgłębienie, a następnie umieść sadzonki tak, że liście pozostać co najmniej 1 cm. Wpasowuje przelewa, starając się nie dostać wodę na liściach. Garnki są czyszczone w jasnym miejscu, gdzie nie ma słońca, ponieważ bezpośrednie światło słoneczne może spalić liście rosną. Odczyty temperatury w pomieszczeniu powinna wynosić co najmniej 17-20 ° C Jeśli jesteś zaznajomiony z, uprawa sadzonek pomidorów, trudności z sadzonek kwiatowych i nie powstaje.

Kiedy pojawiają się 5-7 liści kapusty, można zorganizować twardnienie. Aby to zrobić, doniczki z sadzonkami w bezwietrznej pogodzie jest konieczne, aby na ulicę przez 1-2 godziny i umieścić je w cieniu. Każdy dzień powinien być zmieniony na słonecznej okolicy. Zwiększenie czasu umieszczenia na ulicy codziennie o 2:00.

Lądowania w otwartym terenie: zalecenia ogrodników

Czy podoba Ci się aster, kiedy siać nasiona już znasz? Potem w lewo, aby dowiedzieć się czas przesadzania klombu. W maju, podczas gdy w południowych regionach w kwietniu, można sadzić do stałego miejsca dla dzieci w ogrodzie. Astra łatwo przenosi luz (do -2 ° C) na zimno. Lądowanie jest najlepiej wybrać słoneczne lub lekko cieniowania. Wskazane jest, aby uniknąć tych obszarów, w których poprzednio uprawianych roślin cierpiących fuzariozą ponieważ zarodniki mogą przetrwać w glebie do 5 lat.

Jeśli ziemia jest glina, konieczne jest, aby piasek i torf, aby woda nie stagnacji. Nie zaszkodzi dodać nawóz mineralny złożony, na przykład, nitrofosfatu, w wysokości określonej w instrukcji lub superfosfat i nawozów kalisodergaszczye. I popiół z drewna dodaje się w ilości 100-150 g na 1 m. Astra nie toleruje nawozu, ponieważ sprzyja rozwojowi Fusarium. Posadzone dzieci lepsze w nocy, przy zachowaniu odległości 15-20 cm od siebie (w zależności od wybranego rodzaju i wysokości roślin dorosłych). Po podkładu jest konieczne torf zamulchirovat i obficie podlać.

Metoda Bezrassadnoj lądowanie

kwitną astry

Kwitnienie astry w ogrodzie

Jeśli nie ma czasu na pracę w ogrodzie, sianie astry można dokonać bezpośrednio w otwartym terenie, czyli bez rosnących sadzonek. W tym celu konieczne jest, aby kopać ziemię w spadku i zrobić nawóz. Pod koniec kwietnia, gdy zagrożenie minęło powtarzającego mróz, nasiona są sadzone w otwartym terenie. Aby to zrobić, należy bruzdy i materiałów siewnych wylać, szerzyć je w otworze. Posypać ją piaskiem lub torfem, napoić i przykryć folią do stworzenia odpowiedniego efektu cieplarnianego. Pędy będzie miał tydzień twardnieć, podnosząc materiału pokryciowego. W maju, kiedy powstała ciepłą pogodę, schronieniem jest usuwany, a sadzonki rozcieńczona, ostrożnie kopanie niewielka łopata zbędne pędy, które następnie mogą być posadzone w innym miejscu.

Nasiona są ulubionym z wielu astry mogą być sadzone w otwartym terenie i w-zimowym okresie. Początkujący ogrodnicy zastanawiasz się, jak zapobiec kiełkowanie posadzone jesienią zarazków, takich jak rośliny aster, kiedy siać nasiona. W tym celu, pod koniec listopada, kiedy to powstała zimna, ale nadal nie ma mrozu, gleby wykopane i zrobić nawóz. Następnie dokonać szerokość rowka 2 cm i ukrywanie ich film. Kiedy odczuwalne trochę zimno, nasiona sadzi się w bruzdach i pokrywać gleba nie jest zamarznięta mieszanka torfu i piasku lub gleby pobranej z góry. Następnie film łóżko schronienie i lewo aż do wiosny. W kwietniu, kiedy pojawiają się pierwsze pędy, muszą być rozcieńczona się i ustawić łuk filmu. Sadzonki kwitną średnio o 2-3 tygodnie wcześniej niż ich odpowiedniki w pomieszczeniach.

Sadzonki astry z nasion posadzono w glebie w okresie zimowym otwartym będą bardziej odporne na choroby, ponieważ występuje naturalne uboju w słabszych sadzonek.

Dalsza opieka astry obejmuje standardowe procedury, takie jak terminowe podlewanie, pielenie i nawożenia. Paszy złożone nawozy zawierające odpowiednią ilość potasu i fosforu, to jest zalecane w tworzeniu pączków i 2 połowie lata. Fosfor stymuluje obfite kwitnienie i potasu zwiększa odporność na różne choroby.

Sadzonki posadzone na żyznych gleb astry z należytą starannością zachwyci ogrodnicy obfite kwitnienie aż do pierwszych przymrozków.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Astry w działceAstry w działce
Rosnące astry z nasion w domuRosnące astry z nasion w domu
Astry uprawy z nasion, kiedy sadzić?Astry uprawy z nasion, kiedy sadzić?
Jakie czynniki wpływają na uprawę sadzonek ogórka?Jakie czynniki wpływają na uprawę sadzonek ogórka?
Wieloletnie astryWieloletnie astry
Wiele, wiele astryWiele, wiele astry
Porady astry sadzarkiPorady astry sadzarki
Astry z sadzonek przed przesadzania do glebyAstry z sadzonek przed przesadzania do gleby
Sadzenia sadzonek petunieSadzenia sadzonek petunie
Chiny aster: sadzonki i nonseedlings sposoby rosnąChiny aster: sadzonki i nonseedlings sposoby rosną
» » » Zalecenia dotyczące uprawy sadzonek astry
© 2022 ProSadGuru.com