ProSadGuru.com

Bloodroot w ogrodzie: opieka i przycinanie

Ogród nie tylko można ozdobić różne kolory, ale również rośnie ziół leczniczych w tym samym czasie. Bloodroot, pielęgnacja sprowadza się do terminowego pojenia i karmienia, jednej z roślin leczniczych, który znany jest ze swoich właściwości leczniczych przez kilka tysiącleci. Z niej wytwarza się metodą wlewy i wywary dla gruczołu tarczycy, zaburzenia pracy serca i układu pokarmowego. Roślina niepozorna, ale ma szczególny urok. Gęsto rozgałęzionych kuliste krzewy są pokryte śniegiem białe, żółte lub różowe kwiaty nie są pozostawione bez uwagi ogrodników.

zawartość:

  1. Wybór odmian i lądowisk
  2. Sadzonki lub nasiona?
  3. Od nawadniania do corocznego ścinania
  4. Jak zdobyć młode sadzonki?
opieka pięciornik

Bloodroot w ogrodzie

Istnieje wiele rodzajów tej rośliny - tak niewymiarowe okazy i pełzanie trawa i krzewy, które rosną do około 1,5 m wysokości. Pierwsze podejście do łóżek i granic, alpine zjeżdżalnia z długotrwałą kwitnienia roślin wygląda świetnie, też.

Krzewy chętnie wykorzystywane przez ogrodników, aby utworzyć żywopłoty. Są one cenione za trwałość (rośnie w jednym miejscu przez okres do 30 lat) i obfitego kwitnienia w ciągu całego sezonu letniego. W okresie jesiennym wyglądać reprezentacyjny i złote liście, nie latać przez długi czas, zachwycając swą różnorodną kolorystykę.

Wybór odmian i lądowisk

Kultura nie boi się szkodników upraw i preferuje zacienione miejsca. W zacienionych obszarach ogrodzie rosną powoli i kwiat ubogo. Dla ozdobnych uprawy okazów hybrydowych pasuje najbardziej. Są znane z niezwykłej urody kwiatów o średnicy do 5 cm. Wysokość hybrydach zwykle nie rosną większe niż 80 cm.

Odmianowe gama mebli ogrodowych:

  • „William Rollison” pokryta z początkiem letniego czerwonawym tsvetochkami-
  • „Panna Wilmotte” ceniony za różowe płatki ozdobione oryginalnym ciemnym serdtsevinoy-
  • «Roxana» zadowala wszystkie sezon pomarańczowe kwiaty z cienkiej prozhilkami-
  • „Gibsona Scarlet” odmian kwiatów jak miniaturowe maki.

Wideo: Przycinanie krzewów - dobra rada

Lecznicza surowców uprawianych na części bloodroot gęsi biały wyprostowany. biały bloodroot stosowane w leczeniu tarczycy, jej stóp picia na hormonalne usterek w organizmie, kamicy moczowej. Cinquefoil gęsi pomaga zęba, zapalenie jamy ustnej i leczenia zapalenia oskrzeli, dyzenteria i różnych chorób skóry.

Mają ziół leczniczych w okolicy jest nie tylko użyteczne, ale także opłacalne, ponieważ jest zawsze pod ręką jest darmowe skuteczny lek, który pomaga wyeliminować dyskomfort.

Podobnie jak większość przedstawicieli tej osoby ozdobnych kwitnienia preferuje rozproszone światło słoneczne. Prawie wszystkie odmiany są dobrze zaaklimatyzować i ostatecznie tracą na glebach gliniastych zwartość. Bardziej kapryśny różowy uznane za reprezentatywne. doskonale czują się w południowych regionach. W środku pasa w zimie muszą pokrywać krzewów.

Powrót do spisu treści

Sadzonki lub nasiona?

Sadzenie odbywa się wczesną wiosną pięciornik. Jeśli utworzono tory w kraju własnymi rękami, następnie na brzegach jest to możliwe do dekoracji pięciornik krzewów. Nabyć do sadzenia nasion lub sadzonek uprawianych. Przez 2-letnich kopie trzeba przygotować głębokość bruzdy około 50-60 cm. W przypadku materiałów siewnych zakupiono w szkółce lub uzyskanych przez podzielenie należy traktować uprzednio przez wprowadzenie 12H gumiks. Na dnie wykopu przed posadzeniem łóżko wymaga drenaż wapno żwir i lekko posypać swój grunt, zmieszanego z humusu i piasku.

Po tych manipulacjach w przygotowanym otworze można umieścić drzewko. Absorbować to lepiej gleby, który jest zmieszany z nawozami mineralnymi. Nerka wzrost zaglublyat 5 cm ponad nie. Po posadzeniu, gleba powinna być dobrze przelana posypać trociny lub innego ściółkę. Grunty w bawełnę pozostaje wilgotna i chwasty będzie o rząd wielkości mniej. Uprawa pięciornik Po tej pracy jest o wiele prostsze.

Jeśli nasiona sadzi, procedura jest nieco inna. Część do sadzenia, kopania i wyrównuje, umieszcza się w studzienkach nasion. Z góry należy je lekko posypane żyznej gleby i nawilżyć. Niektórzy ogrodnicy są ograniczone jedynie przez uszczelkę i nie używać proszku.

Wideo: bloodroot, TYPY Kurylskie herbata, sadzenie, nawożenie, strzyżenie, grooming,

Po 15-20 dniach nie będzie pierwszym rostochku miesiąc później mogą pomieścić, zachowując odległość pomiędzy przystankami na 40 cm.

Jeśli roślina ma być użyty w celach terapeutycznych, odległość może być zmniejszona o połowę. Bloodroot jest otrzymywany z nasion hardy i mało wymagające. Gromadzenie sadzonek odbywa się późnym latem lub jesienią. To może być pozostawiony do wiosny lub sadzone bezpośrednio w zimie.

Powrót do spisu treści

Od nawadniania do corocznego ścinania

Zastosowanie bloodroot bieli

biały bloodroot

Wideo: bloodroot kwiat - uprawa i konserwacji, sadzenie i hodowla; shrubby pięciornik i bieli

Bloodroot - hardy roślin, ale utrzymanie go przez cały sezon sadzenia dekoracyjnych wymagana jest okresowo do wody, paszy i uprawy. Młode krzewy nawilżają pierwszy 1 raz w tygodniu, potem rzadziej. Podczas okresu zasuszenia objętość wody jest zwiększona.

Witryna, gdzie roślina jest sadzone, konieczne jest zawsze czyste, nie zapomnij o rozluźnienia i usuwania chwastów. Na wiosnę trzeba zrobić nawóz, karmić fosforany i siarczan potasu. Ostatni wprowadza się w ilości 30 g na 10 litrów wody. Łyżki będą wystarczające, aby otoczyć buszu.

Bloodroot, przycinanie konieczna jest corocznie w celu pobudzenia kwitnienia, uwielbia dbając o ich gęstej koronie. Najlepszą porą do formowania - wiosna. Tempo wzrostu w poprzednim roku zaleca się przyciąć do 1/3, upewnij się, że usuwanie martwych gałęzi. Jeśli czas nie tnie rośliny, szybko nabyć niechlujny wygląd. W razie potrzeby, krzew można nadać kształt kulisty.

Powrót do spisu treści

Jak zdobyć młode sadzonki?

Powielanie Potentilla możliwych warstw, sadzonki, podział krzewów i tradycyjnych nasion. Korzystanie z sadzonek jest uważany za jeden z najprostszych sposobów. Wystarczy, aby uciec do nacinania i wyginają się do ziemi, ustalające punkt stykowy i przykryto ziemią. Po sadzonki tworzą własny system korzeniowy, może być przeszczepione do nowej lokalizacji.

Propagowane przez sadzonki trochę mocniej. Kęsy wycięte z zeszłorocznego wzrostu, z dolnych liści są usuwane. ostrze przeciętego i przetwarzane Kornevinom do szybszego tworzenia systemu korzeniowego. Ukorzenienia się w zacienionej części ogrodzie sadzenia folii pokryciowej, szklanego lub z tworzywa sztucznego. Wymagane wentylacji i nawilżania sadzonek do tworzenia systemu korzeniowego.

Pierwsze pąki zerwać, tak aby nie osłabić młodych roślin. W przyszłości opieki kulistych krzewów jest zredukowana do podlewania i nawożenia.

Sposób nadaje się do podziału krzewów, które osiągnęły w wieku 4 lat. Wybrany proces z pąkami wzrostu lekko oddzielony od matki i posadzono sadzonki do nowej lokalizacji. Wstępne Działki na 12 godzin, zaleca się umieszczać w zacieru gumiksa. Młode rośliny zakwitną po 2-3 latach, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Pięciornik uprawa w ogrodzie - to minimalne problemy i maksymalne korzyści. Jej piękno i zapach można korzystać przez cały sezon, a jeśli rośliny odmian leczniczych, w zestawie pierwszej pomocy zawsze jest lekarstwem na ból gardła, zapalenie oskrzeli, skurcze i bóle głowy.

Wideo: karzeł pięciornik Urocza Różowa i Pink Queen. Wiosna przycinanie. I roślin

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Bloodroot AłtajuBloodroot Ałtaju
Bloodroot acaulescentBloodroot acaulescent
Bloodroot owłosioneBloodroot owłosione
Bloodroot tridentataBloodroot tridentata
Bloodroot niskiBloodroot niski
Bloodroot dvuhtsvetkovayaBloodroot dvuhtsvetkovaya
Bloodroot longifoliaBloodroot longifolia
Bloodroot śnieżnyBloodroot śnieżny
Bloodroot serebristolistnayaBloodroot serebristolistnaya
Bloodroot serebristolistnayaBloodroot serebristolistnaya
» » » Bloodroot w ogrodzie: opieka i przycinanie
© 2022 ProSadGuru.com