ProSadGuru.com

Jak rosną ananasy z najlepszych, pędy i nasiona?

Wielu nie zdaje sobie sprawy, że ananas mogą nie tylko rosnąć, ale także propagować w domu i nie trzeba mieć specjalnej wiedzy. Proces jest fascynująca, ale wymaga cierpliwości. będziemy wyjaśniać w tym artykule jak uprawiać ananas z góry lub nasion kiełków.

Opcje reprodukcji

Jak rosną ananasy z góry

homemade ananas

Jeśli zdecydujesz się rozwijać to egzotyczne stworzenia w swoim własnym mieszkaniu, należy wiedzieć, że podobnie jak cały okres Bromelii po kwitnieniu i umiera owocowania roślin. Dlatego, jego reprodukcja należy myśleć z wyprzedzeniem. Istnieje kilka możliwych opcji:

  • przez kwitnienia rośliny powstają pędów bocznych, za pomocą którego może razmnozhatsya-
  • Najbardziej popularnym sposobem jest użycie szczyt jest już dojrzały ananas, lub raczej jej liście, obrane myakoti-
  • może być dość łatwe w uprawie z nasion ananasa, to nie jest najłatwiejsze, ale to jest dopuszczalne i niedrogi sposób hodowli.

Uważamy, każda z tych metod, jak rosną ananasy w domu ze wszystkimi wymogami niniejszej egzotycznego gościa.

pędy reprodukcji

Ananas przed jej kwitnienia zaczyna produkować kilka kiełków, zwykle dwa lub trzy. Odciąć lub zerwać je dopiero po osiągnięciu długości dwudziestu centymetrów. Wyznaczone plastry delikatnie traktowane otrzymane ze sproszkowanym węglem, a następnie pędy lewo od pięciu do siedmiu dni suszenie w wentylowanym i chłodnym miejscu. Eksperci zalecają, aby dodać pobudzające węgla.

Film: Jak sadzić i rosną winogrona. przywództwo

Ukorzenienia roślin dopiero po wszystkie sekcje zarubtsuyutsya. Aby rozwijać własne ananasa w domu, trzeba zacząć spadać wszystkie pasujące pędy do gleby.

Najbardziej optymalny skład gleby będzie dalej: dolne trzy centymetry posypuje darń ziemi, na górnej powierzchni płyty jest ziemia kompostu dwie części warstwy piasku (tylko). W niektórych przypadkach można ukorzenienia sadzonek w luźnej mieszanki z zanieczyszczeniami gruboziarnistego piasku.

Film: Jak rozwijać banana w domu z nasion / pokój banana

Temperatura gleba powinna być co najmniej dwudziestu sześciu stopni. Pot po posadzeniu pędy trzeba przykryć folią, trzymać trzy lub cztery kije całym większość cięcia i upewnić się, że liście nie dotknąć folii.

Młode pędy są potrzebne rozlany, blask, ciepło i wysoką wilgotność. Można umieścić kilka dodatkowych źródeł światła.

sadzenie ananas

ukorzenienia szczyty

Ananas rośnie w domu na podstawie tej metody - długiej okupacji. Koreshochki pierwszy pojawiają się w ciągu kilku miesięcy, przez cały ten czas trzeba uważać na wilgoć, warunki glebowe, zakład musi zawsze być nagłaśniane, unosząc folię na kilka minut dziennie.

Pędy Wysyłanie AliExpress nasiona Ananas, Bean, Blueberry, Watermelon mini rezultaty, nowy siew: wideo

Pierwszy znak, że zakorzenienie poszło dobrze, to jest tworzenie kilku światło zielone, młode liście w środku ucieczki.

Po ukazaniu koreshochkov, roślina powinna być przeszczepione do małej miski. Na dnie doniczki umieszcza się garnek (tylko wklęsły bok w dół), a następnie dwie trzecie zdolność odwadniania i wypełnienie mieszaniną górną gleby.

ziemia kompozycja składa się z dwóch arkuszy część gleby darni, część próchnicy, część oczyszczonego piasku. Ten egzotyczny kwiat będzie w trzech lub czterech lat. Czekać, oczywiście, przez długi czas, ale na własne oczy można zobaczyć, jak rośnie i rozwija tę egzotycznych stworów.

nasiona do sadzenia

Nasiona ananasa są również odpowiednie do rozmnażania. Najpierw trzeba usunąć nasiona z miąższu, powinny być gładkie opaleniznę. Następnie płukanie ich różowawy roztwór nadmanganianu potasu, nieco sucha.

Podłoże wysiewu powinien składać się z równych części piasku, torfu, a arkuszem podłoża, nasiona wysiewa się na głębokości od jednego do dwóch centymetrów. Na wierzchu garnki pokryte są szkłem.

Warunki temperatury i warunków oświetleniowych Podobnie jak w poprzednim sposobie, wymaga regularnego podlewania, paszy wystarczy dwa razy na miesiąc nawozów lub rozcieńczonej odchodów (około piętnaście gramów na litr wody). Po młode liście osiągają wysokość sześciu centymetrów, mogą zanurzyć się w ziemi.

Korzystanie górę

Czy to możliwe, aby wyhodować ananasa ze szczytów? Oczywiście, można. Taki układ rozrodczy jest uważany za najłatwiejszy. Aby to zrobić, wybierz dojrzałych owoców, z jego odciąć górę z całych liści, wycinka traktowanej węglem aktywowanym. Po tym, w ciągu dwóch dni, w górnej części wysuszonego i sadzone w podłożu jest pokryty górną folią i szkłem. warunki ustanowienia, a następnie wzrostu nie różnią się od poprzednich.

Zasadzić ananasa lub dom mandarynka jest dość prosta, choć wymaga przestrzegania pewnych warunków. Wszystkie niezbędne wysiłki są kompensowane, jesteś na własnym parapecie rosną pyszne ananasa, który może cieszyć się i bawić przyjaciół.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Ananas rośnie w domuAnanas rośnie w domu
Ananas, jako roślinę doniczkowąAnanas, jako roślinę doniczkową
Jak rosną ananasy w naszych szerokościach geograficznychJak rosną ananasy w naszych szerokościach geograficznych
Indoor grow ananasIndoor grow ananas
Ananas w mieszkaniuAnanas w mieszkaniu
Rosnące wewnętrzne i dekoracyjne ananasy, dbając o rosnącej ananasaRosnące wewnętrzne i dekoracyjne ananasy, dbając o rosnącej ananasa
Proste rosną ananasy w domuProste rosną ananasy w domu
Jak rosną ananasyJak rosną ananasy
Jak rosną ananasy w domu?Jak rosną ananasy w domu?
Porady jak zasadzić dom ananasPorady jak zasadzić dom ananas
» » » Jak rosną ananasy z najlepszych, pędy i nasiona?
© 2022 ProSadGuru.com