ProSadGuru.com

Uprawa pyszne truskawki z nasion: pierwsze wysiłki

Wideo: ton truskawek z 1 splocie jest prawdziwe (pierwsze wyniki)

Aby móc zmieniać menu, użytecznych jagody, niekoniecznie je kupić w sklepach, można rozwijać je na własnym parapecie. Uprawy truskawek z nasion - wielką szansę, aby uzyskać dojrzałe owoce prosto z drzewa. Aby umówić się na skromne plantacji jagodowych, konieczne jest, aby właściwie przygotować się do sadzenia nasion. Truskawki - kultura ze swoich kaprysów, nie różni szybkiego kiełkowania i obfite. Na przykład, hang-zestrzelenia begonie z nasion w związku z tym jest o wiele łatwiejsze. Najwygodniejszym sposobem pracy z sadzonek, ale nie zawsze mają możliwość zakupu odpowiednich odmian, więc trzeba kupić nasiona i uprawy od zera.

zawartość:

 1. Jak przygotować nasiona?
 2. Od sadzenia do pobrania
 3. Jak dbać o truskawek w domu?

Jak przygotować nasiona?

Hodowli truskawek z nasion

Home truskawki

Uprawy truskawek w domu nasion - proces nie jest najłatwiejszy, ale nadal jest dość łatwo dostępne, wynik pracy staje się obfite i smaczne soczyste jagody zbiorów. Przed rosną truskawki z nasion, sadzenia materiału niezbędnego do prawidłowego przygotowania. Powinny one być 2-3 dni przed sadzeniem moczyć w deszczu lub (jeśli jeszcze śnieg) wody topnieć, zmieniając go 2 razy dziennie. Następnie nasiona należy umieścić na cienką warstwą wilgotną ściereczką i umieścić w plastikowym worku.

Następnie materiał ten sposób przygotowane do sadzenia wpływem światła, ale nie w słońcu. Tak szybko, jak kiełkują, zaczynają sadzenia. Ostrzone mecz ostrożnie wziąć każdy ziarno i wysłany do przesianej i tyle luźne gleby. Metoda ta będzie stanowić silny i szybki kiełkowania.

Wideo: Przygotowanie do sadzenia truskawek

Istnieją inne sposoby przygotowania nasion. Mogą być w formie wilgotne przed sadzeniem, aby trzymać w lodówce na dolnej półce około 3-4 tygodni. Po zdolność kiełkowania jest wymagane, aby odsłonić, a następnie zorganizować siewu.

Powrót do spisu treści

Od sadzenia do pobrania

Truskawek, uprawy nasion, które różnią się pewnymi trudnościami, domaga się uwagi. Jeśli materiał roślinny został przygotowany, a następnie można przystąpić do jej uprawy w ziemi. Istnieje kilka sposobów sadzenia, każdy wybiera najbardziej odpowiednie:

 • siewem nasion kiełkujących w borozdki-
 • sadzenie w śniegu.

Gleba powinna być wyrównane, sprasowane płytki mały przygotować małe bruzdy do sadzenia. Wykiełkowały nasiona są starannie rozplanowane użyciu mecz lub pęsety. Etap powinien wynosić około 2 cm. Posadzone kilka odmian, to jest konieczne, aby oznaczyć każdy rowek, lecz lepiej jest siać każdej odmiany w oddzielnym pojemniku.

Truskawki z nasion

Preparat do siewu rowki

Do nawadniania zaleca się użyć rozpylacza. Do szybkiego kiełkowania wymaga dużo wilgoci, ale nadmiar jest szkodliwy. Jeśli pojone od konewki, możliwe jest, aby rozcieńczyć glebę, nasiona tylko zgromadzone w jednym miejscu. W związku z tym w sprayu jest najlepszym narzędziem do podlewania sadzonek.

Pudełko po niezbędnym przykryć folia, umieścić w dobrze oświetlonym miejscu. W celu zapobieżenia gromadzeniu się kondensatu wymagane jest codziennie do podnoszenia folii, zapewniając lądowania wentylacyjnych przez 2-3 godzin. W tym samym czasie, zaleca się podlewać rośliny.

Druga opcja, jak uprawiać truskawki jest zasiane w śniegu. Sadzenia sadzonek petunie często organizowane w ten sposób. Metoda ta zmniejsza ryzyko silnej penetracji nasion. Wylewa się do przygotowanej gleby warstwy śniegu o grubości około 1 cm, nasiona są rozmieszczone równomiernie na nim. Jak śnieg topnieje, stopniowo zapaść się pod ziemię, aby dać im odpowiednią wilgotność. Skrzynki z lądowań zamknąć kawałek szkła, a następnie umieścić w dobrze oświetlonym parapecie. Codziennie szkła podnosi się do wentylacji, odpowiednio, starter jest rozpylany z pistoletu natryskowego.

Sadzonki potrzebują dużo światła. W cieplejsze i dłuższe godziny letni będzie, tym szybciej będzie się silniejszy sadzonki. Można to osiągnąć za pomocą specjalnej fitolamp które są instalowane bezpośrednio na pudełka z lądowania.

Szermierka jest produkowany, gdy pojawiły się pierwsze rośliny 2-3 liści. Zbyt długie korzenie delikatnie zaleca szczypać. Tuleje zanurzyć się w małych pojemnikach, których wielkość wynosi 9 * 9 cm, mogą być używane do tego celu, skrzynki drewniane, etap sadzenia powinna wynosić 8 cm. Po wybrać rośliny nawadniano ostrożnie.

Wideo: truskawki z semyan- (opieka)

Do ich stałego miejsca truskawek posadzonych około 1,5-2 miesięcy po pierwsze pędy pojawiły. Wstępnie roślin powinny być hartowane. Jak to zrobić poprawnie? Pierwszy pojemnik z nasadzeń są narażone na balkon w cieniu, a następnie stopniowo przyzwyczajony do jaskrawego słońca. Lądowanie w stałych polach zaleca się rozpocząć mniej więcej na początku czerwca. Jeśli balkon nie ma wystarczająco dużo miejsca, to można bezpiecznie wyjąć część sadzonek letniskowych do sadzenia w otwartym terenie.

Powrót do spisu treści

Jak dbać o truskawek w domu?

Aby uzyskać owoce w domu, konieczne jest zapewnienie odpowiedniej opieki. Skrzynki lub doniczki z sadzonkami należy położyć na dobrze oświetlonych parapety, sadzenie powinni otrzymać wystarczającą ilość światła i ciepła. To najlepiej jest najpierw strzela, aby umieścić go na parapecie, a nie na balkonach jak zimne przeciągi i pierwszych przymrozków są przeciwwskazane. Należy pamiętać, że truskawki - duża Sissy kochają ciepło i opiekę.

Siewu truskawki - to ekscytujące, ale kłopotliwe. Aby uzyskać dobry plon, zaleca się, aby stosować się do następujących wskazówek:

 • najpierw trzeba dokładnie usunąć łodygi kwiatowe. Zostaw je tam, gdzie krzewy już nabyć wystarczającą liczbę tych listev-
 • do szybkiego powstania jajników krzewy trzeba przetworzyć za pomocą specjalnych zachęt preparatami-
 • w pojemniki powinny być w gotowane lub ekstrakcję gotową ciecz składająca nawozu organicznego i Wermikompost. Leki te można kupić w każdym spetsmagazine. Ale z opatrunki trzeba być ostrożnym, ponieważ zbyt duża liczba z nich będzie przyczyną bujną koronę, ale zbiory będą bardzo skudnym-
 • sadzonki truskawek

  Truskawki po picking

  na parapecie do jagód normalnie rozwinięte, konieczne jest dodanie do gleby niewielką ilość żelaza. Wielu popełnia błąd rozpoczęciem użytkowania opatrunek z dużą zawartością żelaza. Wystarczy do ziemi na płytkiej głębokości tylko wykopać kilka zardzewiałych gwoździ, które będą stopniowo utlenionych, uwalniając jony żelaza konieczne

 • dla niektórych odmian zapylanie jest ważna, należy zwrócić uwagę na to przy zakupie nasion. Do zapylania w domu z powodzeniem używać miękkiej szczotki do malowania. Szczotka powinna być delikatnie dotykając każdy kwiat, przenosząc pyłek. Wielu ekspertów zaleca, aby specjalny kalendarz, w którym będą wyświetlane wszystkie prace potrzebne do opieki domowej yagodkoy-
 • krzewy wymagają regularnego sprayu, woda. wyładunek wody podaje się jako górna warstwa gleby suszenia. Nie dopuścić suszenie.

Dlaczego nie owocowania truskawek?

Jeśli parapecie nie jagody, potem nie rozpaczaj. Musimy znaleźć i rozwiązać problem - to następnym roku będzie wielkim żniwa.

 1. Roślina zakwitła, ale owoce nie są dokręcone. Ten brak pylenia. Zakupili zapylanych odmian, jak również w domu nie ma pszczoły, to trzeba to zrobić. Wystarczy użyć zwykłego pędzla do rysowania i posiadają swoje własne zapylenie, niosąc pyłek z kwiatka na kwiatek.
 2. Pąki więdną i opadają. Zakłócony rozkład temperatur, konieczne jest rozważenie okresowość wilgoci.
 3. Liście duże i małe jagody. Roślina jest nadmierną prędkością nawozem azotowym. Wystarczy, aby nakarmić tylko 3-4 razy w sezonie - to wczesną wiosną, przed utworzeniem łodyg i owocowania, można karmić trochę, a po niej.

Truskawki - smaczne i bardzo popularne berry, który jest często uprawiany w chatach. Ale w domu może dać dość obfity plon, jeśli zorganizować właściwego sadzenia i pielęgnacji. Rosnące udane i pyszne jagody!

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Jak zebrać dobry plon truskawek!Jak zebrać dobry plon truskawek!
Jak rosną sadzonki truskawek z nasion?Jak rosną sadzonki truskawek z nasion?
Uprawa truskawek przemysłowychUprawa truskawek przemysłowych
Jak rosną truskawki z nasion?Jak rosną truskawki z nasion?
Jak dbać o truskawekJak dbać o truskawek
Jak uprawiać własne sadzonki truskawek z nasion?Jak uprawiać własne sadzonki truskawek z nasion?
Kręcone truskawki i jej uprawaKręcone truskawki i jej uprawa
Odmian truskawek i truskawkiOdmian truskawek i truskawki
Powtarzające truskawkiPowtarzające truskawki
Rosnących siewek truskawek z nasionRosnących siewek truskawek z nasion
» » » Uprawa pyszne truskawki z nasion: pierwsze wysiłki
© 2022 ProSadGuru.com