ProSadGuru.com

Uprawa pachnących truskawek w domu

Truskawki - to kultura, która może być uprawiana nie tylko w miejscu kraju, ale również na balkonie. Oczywiście, to nie pasuje do wszystkich odmian, należy preferować ampelnye że doskonale aklimatyzowanego w wiszących koszy na balkonach i w dobrze oświetlonych pomieszczeniach. Ale uprawa truskawek w domu nie jest łatwe, wymaga umiejętności i doświadczenia. Gimennokalis opieki w domu wolą mniej wymagający niż truskawki.

Sadzenie nasion w pojemnikach

Uprawa truskawek

Truskawki na balkonie

Truskawka Dom jest zwykle uprawiane z nasion, można je kupić w spetsmagazine lub przygotować samodzielnie. Z pierwszą opcją wszystko jasne, wystarczy wybrać odmianę, która jest najlepsza dla parapetów. Jeśli daczy uprawy tego owocu, nasiona można przygotować samemu. W tym celu, miąższ owoców jest cięty, a następnie rozłożone na papierze. Gdy miazga jest sucha, należy usunąć go z nasion i przygotować się do lądowania.

Siew powinien rozpocząć się w marcu lub na początku kwietnia, ale jeśli istnieje potrzeba wczesnego zbioru, to najlepiej sadzić nasiona na początku lutego. Start ten warunek, aby wykonać tak samo dobrze jak jak utrzymać odpowiednią temperaturę i oświetlenie jest łatwiejsze niż na otwartym terenie.

Doskonałe dopasowanie, luźny i lekki mieszaninę do sadzenia, są one zmieszane z regularnym piasku. Gleba może być podjęta w kraju, ale zaleca parze przed sadzeniem, aby zabić wszystkie larwy i nasion chwastów. Po 3 tygodniach na ziemi odstawić do przywrócenia ich właściwości. Co dalej?

Nasiona moczy się przez okres kilku dni, po czym rozprasza się na powierzchni przygotowanej gleby posypuje cienką warstwą piasku. Truskawki hoduje na balkonie w pudełkach w temperaturze + 18-20 ° C Gleba jest stale zwilżone, aż do pierwszego rostochku, okno powinno być trzymane pod szkłem i doskonale oświetlone miejsce.

Szkło jest czyszczony po kiełkowaniu, a odbiór jest w posiadaniu poszczególnych doniczkach rośliny pojawiają się po raz pierwszy arkusz 2-4.

Rosną truskawki w domu, będzie musiał dbać o systematycznym podlewaniu. Jest to warunek wstępny dla kiełkowania i ukorzeniania. Wymagane jest, aby upewnić się, że gleba jest wilgotna, ale nie mokre przez, jak sadzenie mogą zostać utracone.

Powielanie wąsy i podzielenie buszu

Najczęściej uprawia się truskawki z nasion na parapecie, ale można użyć i podział buszu, powielanie wąsy. Każdy wybiera najbardziej odpowiednią metodę dla niego. Strawberry domu powodzeniem rozmnażane wąsy, pojawiają się one w okresie kwitnienia kątach liści. Jeśli wylot w kontakcie z glebą, zaczynają się zakorzenić, ale jedzenie do momentu otrzymania od rośliny macierzystej. Jest to najprostszy sposób uprawy, to jest bardziej odpowiednie dla początkujących. Warto zauważyć, że znajomy Adenium nasion rosnąć mocniej.

Wideo: Uprawa truskawek w domu

Nowe przeszczep w doniczkach powinny korzystać z tych placówek, które znajdują się rośliny macierzystej do najbliższego, ponieważ są one najbardziej potężny i silny. Umieszczony wąsy tylko luźne i wilgotne gleby, w przeciwnym razie będą one miały słabo korzeń. W dolnej części gniazda pokrytą zanieczyszczeniem.

Tuleja podział - proces nadaje się do większych odmian truskawek powtarzające nie mając Whisker, lub gdy liczba jest minimalne. Home truskawki na parapecie można odtworzyć za pomocą tej metody w wieku 3, gdy występuje silne rozgałęzienia. Na każdym krzakiem w tej chwili mamy średnio 20-30 młodych pędów, które nadają się do dalszego wzrostu. Te pędy nerki utworzona wylot arkusze ubocznych korzeni, znajdujących się w podstawie. Krzaki są wykopywane z ziemi jesienią lub wczesną wiosną, a następnie muszą być starannie podzielone ręce. Następnie truskawki domu posadzone do przygotowanych pojemników.

Tajemnice dobrych zbiorów jagód na parapecie

dom truskawka

Obchodzi pierwsze pędy

Rośnie piękny i pachnący krzew domu, trzeba mieć dużo cierpliwości, ponieważ roślina jest dość skomplikowany i wymagający. Aby osiągnąć dobre plony, jak to możliwe, stosując się do poniższych sztuczek:

  • Sadzonki zakorzenić szybciej, zaleca się, aby usunąć pierwsze łodygi kwiatowe. Kiedy dorośnie wystarczającą ilość świeżych liści, łodygi kwiatowe mogą być nowe ostavlyat-
  • do szybkiego tworzenia jajników traktowanych krzewów trudne sostavami-
  • okresowo wprowadza się do pojemników z ekstraktów Wermikompost i nie będzie kolidować z nawozami organicznymi. Ale nie przesadzaj, w przeciwnym razie nie będzie wiele liście i jagody będą nisko-
  • Rośliny wymagają nawóz z żelazem. Najlepszym rozwiązaniem - jest kopać w ziemi kilka zardzewiałych gwoździ. Utlenione, dadzą jonów żelaza naziemne.

Wideo: [autorzy zbiorowe] Strawberry - okrągły rok (+ Bonus Growing boczniaki)

W domu można uprawiać rozmaite jagody, ale szczególnie atrakcyjny truskawki. Ta kultura jest kapryśna, dlatego szczególną uwagę należy zwrócić na oświetlenie i nawadniania, do dojrzałych krzewów do owocowania. Jeśli zastosujemy się do wszystkich zasad, wtedy wynik będzie piękny kwiat i soczyste owoce. Pierwsze plony mogą być przez cały rok, jeśli rośliny były właściwie utrzymywane.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Jak przygotować się do łóżka zima truskawekJak przygotować się do łóżka zima truskawek
Truskawki z nasion - i to jest możliweTruskawki z nasion - i to jest możliwe
Jak rosną sadzonki truskawek z nasion?Jak rosną sadzonki truskawek z nasion?
Jak dbać o truskawekJak dbać o truskawek
Kręcone truskawki i jej uprawaKręcone truskawki i jej uprawa
Odmian truskawek i truskawkiOdmian truskawek i truskawki
Wszystkie truskawkiWszystkie truskawki
Hodowli truskawek w domuHodowli truskawek w domu
Hodowli truskawek z nasionHodowli truskawek z nasion
Uprawiamy truskawkiUprawiamy truskawki
» » » Uprawa pachnących truskawek w domu
© 2022 ProSadGuru.com