ProSadGuru.com

Rośnie w siłę i utwardzone sadzonki pomidorów

Wideo: 7 Przepisy rosnące sadzonki SUPER. Wytrzymałe i silne sadzonki !!!

Rosnące sadzonki pomidorów nie zawsze przebiega sprawnie. Początkujący istnieją pewne trudności, błędy trywialne nie daje obfity plon i cieszyć się własnymi sukcesami. Często początkujący ogrodnicy w tym i kończy się odnosząc się do złej glebie, jałowe lata i brak częstych deszczach. Należy zapewnić, że to dobry plon pomidorów mogą być produkowane rocznie, niezależnie od kaprysów pogody. I musimy zacząć z właściwymi sadzonek sadzenia. W tym samym czasie, można zorganizować uprawy petunii z nasion, begonie, Coleus, cebulki i innych kwiatów ogrodowych.

zawartość:

 1. Jaka powinna być gleby do sadzenia nasion?
 2. Jak przygotować nasiona i kiedy je sadzić?
 3. Jak sadzić sadzonki z kolejnym nurkowaniu bez niego?
 4. Jak często karmić sadzonki?

Dla wielu, nie jest tajemnicą, że pomidory na walorach smakowych zajmują wiodącą pozycję wśród wielu upraw roślinnych. Przyczyniają się one do poprawy układu pokarmowego, aby pozbyć się anemia, normalizuje przemianę materii. Zaleca się jeść warzywa świeże, w sałatkach, ubrany z oliwy z oliwek lub warzywnego.

Jaka powinna być gleby do sadzenia nasion?

uprawa pomidorów

Pyszne i zdrowe pomidor

Jak rosną sadzonki pomidorów i silnej odporności na choroby? Należy rozpocząć od przygotowania gleby. Doświadczeni ogrodnicy zalecane od jesieni, aby przygotować odpowiednią ilość ziemi sod, piasku rzecznego, torfu, jesionu i niedojrzałego kompostu. Jeśli nie jesteś w stanie przygotować kompost, może być zastąpiony humusu z drobnych trocin, liści, pomiotu kurzego w równych częściach.

Wskazane jest, aby przygotować zielone posiekane zioła. Ona wypełniona nylon 1/3 worki i wysłał do ciepłego miejsca do dojrzewania. Do czasu sadzenia zbierane ziołowej mieszanki pozwoliłoby doskonały kompost z optymalną wilgotność.

popiół z drewna mogą być wykonane tylko na jesieni do wiosny, nie miała czasu, aby być zneutralizowane, a korzenie sadzonek nie sparzyć. Jeśli zapomniała dodać, że wiosną możemy ograniczyć wyciąg z popiołów (1 szklanych wiadro). Wlew jest wymagana przed nawilżania przesączono przez 4 warstwy gazy.

Niezależnie przygotowane podłoże nie popłynął sprężynę przed sadzeniem.

To może być opróżniony do pojemnika metalowego, wlać gorącą wodę, umieścić w piecu przez pół godziny i zapalone. Metoda ta nie jest powszechnie przyjęty przez ogrodników ze względu na fakt, że wiele organizmów ginie. Agronomów polecić bardziej delikatny sposób - na parze w kąpieli wodnej. Jak prawidłowo przygotować glebę do sadzenia w ten sposób?

W dużej wiadra lub ocynkowanej emaliowany zbiornik jest umieszczony w dolnej części 1-2 cegieł, wylano około 5-7 cm wody. Wstępnie otworach pojemnika stare Ziemią napełnia 2/3, że umieszcza się w kuble zamknięcia lub wierzchu zbiornika całą dużą pokrywę i parownika w niskiej temperaturze w ciągu około 2 godzin. Wydajność może być zastąpiony przez worka tkaniny i siatki, umieszczoną powyżej poziomu wody 5 cm. W ten sposób, grunt na parze przez około 45 minut.

Jeżeli gleba zalewania nie jest w stanie przygotować, możliwe jest przygotowanie gleby do sadzenia własnymi rękami z gotowej mieszanki uniwersalnej zakupionego w sklepie. Jest oferowany już na parze i traktowane przez nicienie, więc przed posadzeniem podłoże jest niezbędne, aby ożywić koncentratu „uh-Bokashi”, co nie jest trudne do kupienia w sklepie. Szkło zatęża do 5 litrów na tyle pochvosmesi. Wszystkie składniki dokładnie wymieszać w opakowaniu podłoża i lekko zwilżone, następnie polietylen zamknięte i umieścić w ciepłym miejscu na kilka tygodni.

sadzonki pomidorów

rosnące sadzonki

przygotowanie gleby do sadzenia pomidorów mogą być organizowane w prostszy sposób. Wystarczy zakupić mieszankę gleby z piasku rzecznego w stosunku 1: 1. Również podłoże można wytwarzać kostki torfu w domu. W tym celu, jednorazowe kubki lub specjalny taśma jest umieszczona mieszanki torfu, trocin małej, dziewanny, nie będzie zbędna, aby dodać trochę kompostu.

Mieszanina gleba powinna być dobrze nawilżają i poczekać aż wyschnie całkowicie. Sprężyna wykonana z kostek torfowych może się umieścić w pojemniku z wodą, więc namoczone, a nasiona mogą być sadzone. Sadzonki pomidorów w domu w taki sposób lądowania wzrośnie silny, bez stresu o transplantacji wtórnym.

Powrót do spisu treści

Jak przygotować nasiona i kiedy je sadzić?

Wybrany materiał rozmnożeniowy obrabiany przez 15-20 minut w roztworze mangan (1 g rozpuszcza w 200 ml wody), a następnie płukano. Korzystnym zastosowaniem tego woreczka tkaniny. Takie leczenie będzie promować powstawanie siewek polubownych i chronić je przed chorobami wirusowymi. Wskazane jest przeprowadzenie twardnienie materiału rozmnożeniowego. Umieszczono ją w lodówce, w której utrzymuje się temperaturę 2-3 ° C ciepła i pozostawiono tam przez okres kilku dni. Do toreb nie wyschły, są spryskiwane wodą okresowo. Po utwardzanie będzie szybka i przyjazna pędy.

Terminy sadzenia będzie zależeć od warunków wzrostu i odmian:

 • kolejna uprawa cieplarnianych nasiona wysiewa się od połowy lutego do 10 marca, z uwzględnieniem przedwczesnym sorta-
 • jeśli dalsze krzewy znajdują się w otwartym polu z tymczasową filmu powlekania materiał reprodukcyjny jest obsadzone od początku do 20 marca numerami
 • krzewy do sadzenia w otwartym terenie bez schronienia zasiały dla sadzonek w środku i pod koniec marca.

długoterminowego rozwoju pędów przeciętnie 55-60 dni. Zalecana gleby sadzenia, gdy gleba ogrzewa się do około 10 cm do + 10 ° C W centralnej Rosji tym razem znajduje się w połowie maja.

Tajemnice wyborze plonu nasion wykazano w filmie.

Film: Moje silne sadzonki tomatov.Podrosshaya

Powrót do spisu treści

Jak sadzić sadzonki z kolejnym nurkowaniu bez niego?

Jeśli przygotowanie do siewu nasion pomidora jest udany, to jest rozsądne, aby rozpocząć sadzenie. Możliwość nurkowania bardziej odpowiednie dla wysokich odmian. Aby to zrobić, kupić niskie pojemników lub odebrać inne improwizowane pojemników, wypełnić je przygotował grunt, tworząc przestrzeń od obręczy 1,5 cm. Dla wygody nie zapobiec raschertit wykałaczkę na powierzchni gleby siatki, a na przecięciu linii leżał na nasiona słonecznika. Materiał do sadzenia dokładnie przykrywa ziemią i lekko zagęszczony.

Niski rosnące odmiany zaleca się sadzić bezpośrednio do dużej pojemności bez nurkowania w każdym stos 2 nasion. Następnie usuwa się słaby kiełków, pozostawiając tylko w naczyniu.

Pojemnik ukrywanie plastikową torbę i wysyłana do ciemnym miejscu. Kiedy utworzą rostochku, pojemność znosić podświetlana parapet, pakiet jest usuwany. Jeśli sadzenia sadzonki pomidorów powiedzie się, to nie jest daleko szermierki. Odbywa się to wtedy, gdy tworzą dwa ulotki. Dzieje się kilka tygodni po urodzeniu pierwszych sadzonek.

Jak Sadzonki pomidorów nurkowania, gdy przyszedł czas na:

 • gleby w pojemniku obficie uvlazhnyaetsya-
 • podjęte kubki lub butelki jednorazowego użytku z tworzywa sztucznego docięte do objętości 0,5 litra, wypełnione zemley-
 • w dolnej części pojemnika mieści się drenaż mchu, lub gliniec penoplasta-
 • Ręka jest pogłębienie i jest umieszczony otwór sadzonka podlewane, pokryte ziemią.

Podlewanie po nurkowaniu należy zrobić w ciągu tygodnia. Wizualnie widać proces kompletacji i jego sztuczki w filmie.

Powrót do spisu treści

Jak często karmić sadzonki?

Sadzonka pomidor wymaga okresowej karmienia. To sprawia, że ​​jest to możliwe, gdy pierwszy prawdziwy liść. W celu przyspieszenia rozwoju odpowiednich ciekłych systemu korzeniowego koncentratu „Agricola do przodu” (1 łyżeczka na litr wody). W tworzące trzeci arkusz będzie zbędny przytrzymywać drugą opatrunku.

Na tym etapie zaleca lek „Effekton” (1 łyżka stołowa na litr wody). W następstwie podawania prowadzi się 12 dni po podniesieniu. Po kilku tygodniach po transplantacji do poszczególnych pojemników organizować regularne sadzonki nawozowe. Podobna procedura jest powtarzana co 14 dni.

W przypadku organizacji odpowiednich opatrunków i roztworów organicznych w domu:

 • 300 g zawiesiny 10 l wodę
 • Wiadro 100 g nawozu kurczaka.

Każde z rozwiązań musiałaby nalegać dzień, a następnie odcedzić. W przypadku braku tych elementów może ograniczać próchnicy lub odprowadzania kompostu. W wiadrze rozpuszcza 500 g mieszaniny. Miłośnicy eksperymentów może spróbować zorganizować drożdże karmienie roślin.

Sadzonki pomidorów w domu będzie trudniejsze, jeżeli organizować to hartowane. Przez 10 dni, lub trochę wcześniej Sadzonki znosić codziennie na ulicy. Po pierwsze, na utwardzonych tyle godzin, a następnie zwiększenie długości pobytu. Jeśli pogoda jest słoneczna, było pierwotnie sadzenie pojemnik zaleca się umieścić w zacienionym miejscu na liście nie spalić. W ostatnich dniach, krzewy są pozostawione przez cały dzień na ulicy. Po tych prostych procedur sadzonki pomidorów domowej roboty stają się silniejsze i będą gotowe do wysadzenia na pobyt stały w otwartym polu lub w szklarni.

Sadzonki pomidorów rosną w domu nie jest tak trudne, jeśli podejść do tego procesu z pełną odpowiedzialnością. Dzięki wytrwałości i wypielęgnowanych krzewów można uzyskać doskonały żniwa dla siebie i sprzedaży.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Pomidor siewPomidor siew
Jak rosną sadzonki pomidorówJak rosną sadzonki pomidorów
Zarośnięte sadzonki pomidorów: co robić?Zarośnięte sadzonki pomidorów: co robić?
Aby dowiedzieć się jak sadzić pomidoryAby dowiedzieć się jak sadzić pomidory
Żółte sadzonki pomidorówŻółte sadzonki pomidorów
Sadzonki pomidorów: technologia uprawySadzonki pomidorów: technologia uprawy
Jak sadzić sadzonki pomidorów w prawo?Jak sadzić sadzonki pomidorów w prawo?
Rosnące sadzonki pomidorów na balkonieRosnące sadzonki pomidorów na balkonie
Jak rozwijać dobre sadzonki pomidorów w domu?Jak rozwijać dobre sadzonki pomidorów w domu?
Rosnące sadzonki pomidorówRosnące sadzonki pomidorów
» » » Rośnie w siłę i utwardzone sadzonki pomidorów
© 2022 ProSadGuru.com