ProSadGuru.com

Rosnące obfity plon z nasion truskawki

W domu, można rozwijać wiele upraw ogrodniczych, jeden z nich jest truskawka. Jest w stanie, gdy jest właściwie zorganizowany ostrożność, aby dać obfity plon w okresie letnim, rozkoszując soczyste jagody. Uprawy truskawek z nasion w domu - nie jest łatwym zadaniem, wymaga szczególnej uwagi i cierpliwości. Jest to niezbędne i odpowiednie odmiany do sadzenia sadzonki kiełkują wybrać i prawidłowo, i dbać o młodego pokolenia sadzonek prawidłowo zorganizować.

Z pąka do jagód: uprawy truskawek domowej

Hodowli truskawek z nasion

pachnące owoce

Sadzenie sadzonek truskawek - to nie jest dla początkujących, jak roślina jest dość kapryśna. To wymaga wstępnej obróbki gleby, parowanie, przytrzymaj przez trzy tygodnie. Jeśli wiesz, jak wybrać grunt dla Adenium, petunie i cytrusy, to nie problem. Musimy dbać o inokulum. Nasiona dziś można kupić w workach, t. E. gotowe do sadzenia, ale bardziej interesująca, aby przygotować własną rękę. Jak to zrobić poprawnie?

Kupić truskawki od prywatnych właścicieli lub zadać kilka jagód i znajomych. Zacier miąższ łyżeczką, a nasiona są rozłożone na papierze i suche. Masę dniach wystarcza do mielenia na dłonie i materiałów siewnych gotowy. To mogą być przechowywane tylko w szklanym pojemniku. 3 miesięcy przed sadzeniem prowadzi do nagromadzenia się procedury, tj Nasiona umieszcza się w warunkach niskiej temperatury do 4 ° C, Wody dodawano okresowo, tak, że ziarno nie wyschły. Przed siewem, są one suszone.

Wideo: Seminarium: Uprawa truskawki z nasion

Jak rosną smaczne truskawki z prawej nasion jakich warunkach jest to wymagane? Proces przebiega następująco:

 • Najpierw są rozmieszczone równomiernie na powierzchni gleby (korzystnie na powierzchni ze śniegiem wylano do 1 cm). Wydajność wzrosła szkła i wystawiono na działanie światła i ciepła. Doskonały w tym przypadku południowej podokonnik-
 • codziennie nadające wentylowane, nawilżane z pulverizatora-
 • Kiedy nasiona kiełkują, należy usunąć z szyby
 • po pierwszych liści sadzonek nurkowania na poszczególnych doniczkach.

Wideo: 2_Posev truskawki. Wszystko o uprawy truskawek. część 2

Dla rośliny potrzebują dobre światło i ciepło, zimne przeciągi nie są dozwolone.

Roślina jest ciepło i światło wymagające, konieczne jest, aby wybrać najbardziej oświetlone obszary dla niego. W tym przypadku, truskawki w pełni objawi wszystkie swoje piękno, a korzyści z doskonałego zbioru. Temperatura w czasie tworzenia się pierwszych pąków powinna być 18-20 ° C i w tworzeniu jagód - 22-25 ° C W nocy, należy zmniejszyć do 3-5 ° C i więcej. Aby uzyskać więcej dekoracji można zrobić mulczowania z kolorowym trociny.

Podlewanie jest również ważne dla prawidłowego wzrostu. Susza jest niemożliwe, aby zorganizować, zrobić wodę często i dużo, braku nie doprowadziły do ​​wysychają. Ale to stagnacja wody nie powinno być, zwłaszcza w okresie owocowania.

Co do stosowania nawozów?

Rosną sadzonki na parapecie silnym truskawek, należy zadbać o opatrunku, który zapewni sadzonki rosną wszystko, czego potrzebujesz. Karmienie odbywa się co 2 tygodnie, ale trzeba pamiętać, że ich nadmiar prowadzi do tego, że początek jest zbyt silny rozwój liści masy, ale kosztem owocowania. Duża dawka składników odżywczych prowadzi do proliferacji szkodników, szarej pleśni i innych chorób grzybiczych.

Należy zachować szczególną ostrożność, aby radzić sobie z opatrunkami azotu. W domu, zaleca się dodatkowo użyć specjalnych nawozów płynnych dla ozdobnych roślin doniczkowych kwitnienia. Dobre dla truskawek działających dolistne. W tym celu, są następujące preparaty na podstawie obliczenia dla 10 litrach wody:

 • superfosfat - 180 g-
 • Znany azotan amonu - 30 g-
 • Siarczan potasu - 40 g-
 • trochę nadmanganian potasu - MG-20
 • Kwas borowy - 40 Mg
 • siarczan miedzi - 1 mg.

Można używać nie tylko gotowe kompozycje, ale także do organizowania nawożenie sadzonki środków ludowej. W celu przygotowania roztworów odpowiednie dziewanny, ziela pokrzywy, odchody kurczaka. Wiadra 10 litrów wody ma dwa kubki dziewanny, nalegają 2-3 godzin zawartość. Dorosłych może podawać tuleje skoku surowicy, 10 L wody dodano 1 litr surowicy i 1 popiołu drzewnego łyżki.

Najlepsze odmiany roślin na parapecie

Przy podejmowaniu decyzji, jak uprawiać sadzonki truskawek w domu, będą musieli zwrócić szczególną uwagę na dobór odmian. Istnieją specjalne przedmioty dla tego rozcieńczenia, nie są one tak kapryśny i kapryśna, ale daje doskonałe i obfite plony. Popularny na parapety holenderskich odmian, które różnią się nawet dekoracyjny. Zostały one specjalnie hodowane do uprawy w donicach, wiszące doniczki.

 1. Tristan F1 - popularne hybrydowy, dotyczy wczesnego kwitnienia roślin kompaktowych. Jest często używane nie tyle do produkcji upraw, ale dla celów dekoracyjnych. Charakteryzuje się piękne i duże kwiaty ciemnoróżowe, wielkości jagód - średnia. Kwiaty takie truskawka obficie przez cały rok daje owoce. Usov Odmiana ta jest bardzo mała.
 2. Gazan F1 - to rodzaj jagód, co daje w kwitnieniu jasne różowe kwiaty. Owocniki długi, trwa od wiosny do jesieni. Zewnętrznie ta odmiana jest podobny do poprzedniego, może być uprawiana w wiszących koszy.
 3. Uprawa truskawek w domu

  Truskawki na parapecie

  Wideo: Uprawa truskawek (truskawka) z nasion. Sadzenie sadzonek w ściółce

  Roman F1 - hybrydowy odporny, że różni się od innych odmian obecnością dekoracyjnych pędów powieszenie, co sprawia, że ​​ideał rosnące w doniczkach wiszących. Strawberry kwiaty blady kolor różowy, często określane specjalistów takich jak sygnał „kolor jabłek”, jak kwitną pąki jest silnie przypominający drzewo. Owoce są średniej wielkości, ich jasny kolor czerwony, smak i zapach - silnie wyrażane. Owocniki ciągu 3 miesięcy letnich. Sadzonki truskawek z nasion tej odmiany ma silny i szybki wzrost, dbać o to nie jest tak trudne.

 4. Beltran F1 został zaprojektowany specjalnie do wiszących koszy i uprawę w warunkach mieszkania. Roślina tworzy długie i piękne pędy. Truskawki mają na wczesnych etapach kwitnienia, owocowania trwa przez całe lato. Kwiaty są czysty biały kolor, jagody - średniej wielkości i w kształcie stożka.
 5. Rosnące odmiany truskawek domowe Toskania prostsze i bardziej wydajne. Dała kwitną jasne różowe pąki i pachnące owoce, będą one ozdobić każde pomieszczenie. Ten hybrydowy w latach 2011-2012 był zwycięzcą jednej z najbardziej prestiżowych nagród Fleuroselect konferencji w Holandii. Hybryda ma berry rzeźbiona kształt, przypominający regularnego stożka. Sadzonki daje dużych i silnych pędów. Kwitnienie rozpoczyna się w pierwszych miesiącach wiosny, a następnie w dalszym ciągu aktywnie tworzą nową wąsy.

Do uprawy truskawek w domu od tradycyjnych nasion potrzeba cierpliwości. Kultura to kapryśny, uwielbia dokładnie przestrzegane są wszystkie warunki. Dziś istnieją specjalne hybrydy, które zostały wyhodowane hodować je specjalnie do warunków zamkniętym terenie, tj. E. W mieszkaniu lub w oranżerii. Takie hybrydy zapewnić dobre plony, nie są one tak kapryśny jak innych odmian.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
TruskawkiTruskawki
Jak rosną sadzonki truskawek z nasion?Jak rosną sadzonki truskawek z nasion?
Truskawka technologia uprawy domów całorocznychTruskawka technologia uprawy domów całorocznych
Uprawy truskawek w workach - dochodowy biznesUprawy truskawek w workach - dochodowy biznes
Jak dbać o truskawekJak dbać o truskawek
Odmian truskawek i truskawkiOdmian truskawek i truskawki
Wszystkie truskawkiWszystkie truskawki
Sposób sadzenia truskawek 4Sposób sadzenia truskawek 4
Hodowli truskawek z nasionHodowli truskawek z nasion
Schemat truskawki sadzeniaSchemat truskawki sadzenia
» » » Rosnące obfity plon z nasion truskawki
© 2022 ProSadGuru.com