ProSadGuru.com

Rozwarstwienie dużych i małych nasion: w jaki sposób przyspieszyć proces kiełkowania?

Stratyfikacja - symulacja warunków zimowych, jest to konieczne do materiału siewnego w długim okresie spoczynku. Metoda ta pozwala przyspieszyć kiełkowanie i roślin kiełkuje. Stratyfikacja nasion w domu może trwać 1-6 miesiące lub dłużej, w zależności od kultury. Informacja ta wskazuje, większość producentów w torbie z materiału rozmnożeniowego. Jeśli wiesz, jak się rozwijać Lawenda w domu lub ogród, trudności z stratyfikacji nie powstaje. W razie potrzeby, przy takiej pracy i zarządzania początkujący, najważniejsze w tym przypadku - po prostu przestrzegać zasad opracowanych.

zawartość:

 1. Jakie są sposoby, aby skorzystać z stratyfikacji?
 2. Co i jak rozwarstwia?
 3. Jak przyspieszyć proces kiełkowania?
stratyfikacja nasion

Sadzonki po stratyfikacji

Jaki jest stratyfikacja nasion i dlaczego jest to konieczne? Dosłownie termin ten oznacza interbedded podczas sadzenia materiału na przemian z mokrym mchu, piasku, torfu, włókna kokosowe, tkaniny lub innego podłoża i jest przechowywana w określonej temperaturze. Od dawna praktykowane, czyli upraw podzimny tworząc naturalne warunki do kiełkowania. Prawie nie rośnie bez obni? Enie temperatury nasienny grupę piwonii, Powojnik, kochany przez wielu buttercups i lawendy.

Jakie są sposoby, aby skorzystać z stratyfikacji?

Specjaliści są zalecane ciepłej i zimnej stratyfikacji metody. Każda metoda wymaga spełnienia szczególnych wymagań:

Film: Jak zasadzić drzewo jabłko z nasion

 1. Ciepły sposób nasion stosuje się do grupy o słabo rozwiniętej zarodka (jeżowca, trawy cytrynowej). temperatura moczenia powinien mieścić się w 10-30 ° C +
 2. metoda ekspozycji na zimno wymaga zakładania nasiąknięty materiał o niskiej temperaturze poniżej + 1 ° C lub 5 ° C Ta opcja jest odpowiednia dla roślin rosnących w miejscach, gdzie nie jest zima. Niektóre nasiona i kiełki mogą dać żadnej zawartości w niskich temperaturach, ale kiełkowanie będzie gorzej. Grupa ta obejmuje zebranie nasion truskawki, wiciokrzewu. Po pobycie będzie znacznie lepiej przy minimalnych temperaturach powyżej zera dniach 20-30 kiełkowania. Sposób ten jest szybki kiełkowania nadaje powojnika, dzwonki hellebore, piwonii. Krótki okres zatrzymania przy minimalnej powiększonej wydajności w 30-50 dni będzie wystarczająca do wiśni, bez, goryczki, gospodarze, Apple Nedzvedtskogo.
 3. Do wzrostu niektórych roślin wymaga stopniowego rozwarstwienie nasion na przemian się ekspozycji na ciepło i niskie temperatury. Ten przykład wykonania jest to konieczne w przypadku nasion trudnoprorastayuschih np głogu. metoda dopuszczalna głównie dla mieszkańców substropikov, gdzie sezon zimowy nie jest jasno określone. Materiał do sadzenia po moczeniu w ciepłych warunków obejmują 1-2 miesięcy, to jest sztucznie naśladować zmiany pory roku, obniżania temperatury. Poza tym grupy głogu zawierać niektórych klonów, cis, Holly.

Przed wyborem konkretnej metody powinien zbadać warunki i czas kiełkowania wybranej kultury. To producenci informacje umieścić na tylnej stronie opakowania lub można znaleźć w podręcznikach. Dla każdego materiału siewnego jest zawartość obowiązkowe w wilgotnym środowisku ze stałym dostępem powietrza.

Wszystkich zasad i sposobów, aby powiedzieć eksperta w filmie.

Film: Jak sadzić małe nasiona? istnieje rozwiązanie. // Oleg Karpov

Powrót do spisu treści

Co i jak rozwarstwia?

Natura ma to kiełkowanie następuje po zimie, gdy gleba jest wystarczająco ciepło i mokro. Nasiona hugest grupa roślin nie są zdolne do tworzenia pędów po zbiorze, w tym okresie, zarodki są w stanie spoczynku. Jeśli kiełkowania było wtedy możliwe po rzuca, sadzonki umrze w pierwszym mrozem. Spoczywała stanu jest zapewnione przez obecność w specjalnych substancji, utrudniając rozwój zarodków. Nazwa wzrostu blokery - inhibitory.

Pod wpływem niskich temperatur przez pewien okres czasu zawartości inhibitorów jest zredukowane do minimum, zajmują miejsce stymulatorów wzrostu.

Co się dzieje na terenie ogrodu? kolekcja nasienie większości kwiatów, krzewów i innych roślin po pobraniu próbki są przechowywane w domu i nie przechodzi do właściwego okresu przygotowawczego. Sadząc do kiełkowania gleby byłyby minimalne lub wręcz niemożliwe, ponieważ inhibitory nie są zniszczone.

Co nasiona stratyfikacji w domu? Taka procedura jest poddawany zasadniczo cała grupa nasion roślin wieloletnich kwiatów. Niesamowite kiełkowania po ekspozycji przy minimalnych temperaturach powyżej zera można zobaczyć w:

 • ostróżka, pierwiosnek, Orlik, Globe, tojad, astry, chryzantemy, niektóre floksov-
 • jałowiec, sosna, świerk, jodła, kedra-
 • głóg, dereń, orzech szary, las bukowy, jabłko, orzech, bereskleta-
 • tymianek, melisa.

Stworzenie warunków niezbędnych na kilka sposobów. Wybór odpowiedniej metody zależy od liczby nasion i możliwości. Jako podstawę możemy podjąć piasek rzeczny, bawełny, trociny, znanym wermikulit roślin, można dodać mech torfowiec do dezynfekcji i poprawić wentylację.

Przygotowanie nasion do siewu

Przetwarzanie materiałów siewnych

Podłoże powinno być dopasowane umiarkowanie nawilżyć i wymieszać przed sadzeniem, trawione w roztworze środków grzybobójczych w stosunku 1: 4. Treść może być umieszczona w plastikowym pojemniku i przykryć polietylenu. Mały materiał roślinny nie zaleca się wymieszać i posypać na powierzchni wilgotnym piasku, nawilżają następuje tylko z tryskacza.

Jak stratyfikacji nasion, które są zgodne z wymaganiami? Dzień 3 zdolność przetrzymywania w temperaturze pokojowej, a następnie przesyłane do lodówki. Wietrzenie przez kilka minut raz w tygodniu. Jeżeli podłoże suszy się, może być lekko nawilżyć i wymieszać jego zawartość. W tworzeniu rozdmuchiwania przeprowadza się z roztworem 1% manganu. Kiedy sadzonki od wysiewu nie marudzić.

Melkosemennyh zbieranie pierwiosnki, poziomka i lawendy będzie łatwiej umieścić na wilgotne płatki kosmetyczne, rozłożone w małych saszetkach.

Powrót do spisu treści

Jak przyspieszyć proces kiełkowania?

W niektórych przypadkach, w celu utrzymania materiału do sadzenia w określonych warunkach termicznych, nie zawsze jest możliwe. Dlatego eksperci opracowali znaczące rozwarstwienie technik przyspieszenia. Jednym z nich jest oparta na zastosowaniu gibereliny. Początkowo przygotowane podłoże (piasek, trociny lub tkaniny) zwilża się roztworem leku.

Przepis jest następujący:

 • gibereliny - 1 r-
 • tarcie alkohol - 5 ml-
 • rozmieszczone woda - 1 l.

Jak stratyfikacji nasion tej metody? Po pierwsze, lek rozpuszcza się w alkoholu, a następnie dodano wodę. Powstała kompozycja zwilża fundacja rozplanowany nasion, a następnie wszyscy iść do lodówki na tydzień. Postępując zgodnie z procedurą, przejdź do kiełkowania.

Zasady szybkiego kiełkowania

 1. Piasek lub trociny wykorzystywane przed naprzemiennie na parze przez około godzinę, pokryte pergamin.
 2. Materiał do sadzenia przed stratyfikacji zaleca moczyć przez 6-12 godzin.
 3. Przed siewem wymaganego przetwarzania w ciemnego roztworu nadmanganianu potasu (20-30 minut), a następnie przemywanie.
 4. Sadzenie odbywa się na głębokości równej wielkości nasion.
 5. Jeżeli sadzonki pojawiły się, zanim zostaną one wysłane do chłodnym miejscu, aby zahamować wzrost.

Jeśli wykonane prawidłowo, sadzonki będą polubownie, a sadzonki zadowoli jego wytrzymałość. Takie doświadczenie jest przydatna więcej niż jeden raz w okresie wzrostu kwiatów i krajobrazu strefie podmiejskiej.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Drzewa i krzewy z nasionDrzewa i krzewy z nasion
Wytwarzanie nasiona do sadzeniaWytwarzanie nasiona do sadzenia
Udekorować witryny Kraj: jak uprawiać z nasion róży?Udekorować witryny Kraj: jak uprawiać z nasion róży?
Jak przyspieszyć kiełkowanie nasion PassifloraJak przyspieszyć kiełkowanie nasion Passiflora
Żurawiny: reprodukcjiŻurawiny: reprodukcji
Rosnące lawendowy z nasionRosnące lawendowy z nasion
Stratyfikacja nasionStratyfikacja nasion
Jak poprawić zdolność kiełkowania nasion i druzhnostJak poprawić zdolność kiełkowania nasion i druzhnost
Metody kiełkowaniaMetody kiełkowania
Stratyfikacja nasionStratyfikacja nasion
» » » Rozwarstwienie dużych i małych nasion: w jaki sposób przyspieszyć proces kiełkowania?
© 2022 ProSadGuru.com