ProSadGuru.com

Sadzenie nasion truskawki domu: wybór pojemników substratu

Wielu ludzi dzisiaj wolą na balkonach i parapetach pielęgnować swój ogród, który obejmuje nie tylko piękne kwiaty, ale także użyteczne jagody. Najczęściej sadzone truskawki, jak to jest w stanie produkować obfite plony nawet w małych nadaje się do jej domu. Sadzenie nasion truskawki - opcja dla doświadczonych początkujących lepiej kupić tylko gotowe sadzonki. Ale jeśli masz cierpliwość i chęć eksperymentowania, to dlaczego nie kupić pakiety nasion. Truskawki z nasion okazuje smaczne i użyteczne. Można kupić dodatkowe zioła rosną koper na parapecie, pietruszki lub bazylia.

zawartość:

  1. Wybór podłoża i uprawa sadzonek
  2. Krok po kroku
  3. Catering dla truskawek
  4. poprawne hibernacji

Wybór podłoża i uprawa sadzonek

nasiona sadzenie truskawek

Home truskawki

Wideo: Kwiat gospodarz - opieka i sadzenie, nasiona przyjmującego

Przed sadzić nasiona truskawki, należy określić klasę. Najlepiej jest wybrać powtarzające się przypadki, gdy plony mają jedną z najlepszych. To właśnie te odmiany uprawiane są łatwiejsze w domu, wydajność uzyskana obfite i smaczne. Każda partia nasion może wynosić do 10 sztuk.

Dziś na sprzedaż istnieje duża liczba odmian brody powtarzające które zadowolą jagody, począwszy od czerwca, a kończąc na pierwszym mrozem. Wśród nich m.in. Bordurellu, Rimon, Marallu. Istnieją odmiany, które tworzą wąsy i owoców wraz z krzaka dominującej - kardynał, Ostara, Genewa.

Niezwykle wygląda w wiszących donicach i pojemnikach ampelnoe klasy Frapendula, kwiaty i owoce ją nieprzerwanie od wiosny do jesieni. Macrocarpa neytralnodnevnaya truskawek może być w temperaturze w zakresie od 2 do 30 ° C, niezależnie od długości światła. Ale bez regularnego nawożenia dobrą wydajność będzie.

czas sadzenia

Truskawki, siewem nasion, z których zachęca się do organizowania w marcu, rośnie wystarczająco szybko. termin siewu najlepiej jest wybrać wcześnie, aby mieć czas rośnie sadzonki. Wcześniejsza uprawa jest produkowany, obfitsze żniwo wyjdzie.

W późniejszym sadzeniem pierwsza uprawa jest zwykle skąpe, ponieważ roślina nie udało się zdobyć wystarczająco dużo siły i składników odżywczych.

Aktywny wzrost truskawek uprawianych w domu, ogrodzie lub warunków, zwykle zaczyna się około połowy maja, ale na balkonie wciąż może być chłodno. Jeśli kultura jest przeprowadzane w strefie klimatycznej, gdzie w tej chwili nie są jeszcze zimne, to najlepiej, aby rozpocząć sadzenie nie w marcu, aw połowie kwietnia.

Powrót do spisu treści

Krok po kroku

Rośnie najlepiej domowej roboty berry w podłożu torfu, która ma charakterystyczny kolor czerwonawy. może być mieszany z torfu nawozu próchnicy w stosunku jeden do jednego. Więc to nie stagnacja wody po podlaniu, zaleca się, aby dodać trochę piasku. Na dole okna powinny być wykonane otwory odpływowe, położyć warstwę keramzytu.

Do siewu zaleca się używać przezroczystych pojemników, które mają dogodną osłonę. Mogą one być łatwo umieszczone na balkonach lub parapetach, na dnie i zazwyczaj mają już otwory odpływowe. Jeśli nie ma pokrywy, można wziąć zwykły przezroczystą folię, a będzie ona obejmować sadzenia. Skrzynki wypełnionych glebą z krawędzie powinny być pozostawione 2-2,5 cm. Jeżeli podłoże jest suchy, jest konieczne, aby zwilżyć, a nie wody. Pomoże to w butelce ze sprayem. Pojemnik należy wstrząsnąć do ziemi nie okazało się zbyt zagęszczony.

Jak siać i organizować rośnie? Nasiona na sadzenia nie może wpaść w glebie, ponieważ nie będą kiełkować. Powinny one rozprowadzać równomiernie posypać gleba nie powinno być. Pudełko jest zamknięte pokrywką lub folii, a następnie umieszcza się na dolnej półce w lodówce. Tutaj konieczne jest utrzymanie sadzenia 2 tygodnie po można je umieścić na balkonie lub parapecie, w zależności od przyszłego miejsca uprawy. Jeśli oświetlenie wyraźnie nie wystarczy, trzeba użyć fitolampy. Podlewanie nie jest jeszcze konieczne, ale jeśli gleba wysycha szybko, konieczne jest, aby zwilżyć opryskiwacza.

Pierwsze pędy pojawią się dopiero po 10-15 dniach, ale niektóre odmiany wymagają 3-4 tygodnie, więc trzeba przejść dokładnie przeanalizować warunki wzrostu.

Lądowanie wentylowana nasadka nie jest usuwany, tak długo jak nie będzie pędy. Jeśli są grube, powinny one być rozcieńczona się. Po utworzeniu pierwszych trzech liści siewek zanurzyć stałej pojemności, a następnie obficie podlewane. Jeżeli sadzonki nie są budowane, a następnie można poczekać trochę dłużej.

Dla stałych truskawek posadzonych około 1,5-2 miesięcy. Pojemność objętości powinien wynosić co najmniej 3 litrów na jednym bawełnę. Jeśli zdecydujesz się wybrać kontener, odległość między sadzeniem powinno być 20-25 cm. W przypadku dużych pojemników w 10-14 l trzeba wziąć 3-4 roślin. Zbiorniki muszą posiadać specjalne otwory odpływowe nie tylko w dzień, ale również po bokach pojemnika. Stojak na kwiaty i zębatka nie będzie zbędne. Mogą one pomieścić lądowania zwiększając powierzchnię uprawy roślin.

Powrót do spisu treści

Catering dla truskawek

truskawki na balkonie

pojemniki do sadzenia truskawek

Wideo: Truskawka Truskawka ocena 26/03/2016 Mr.

Jak sadzić truskawki oraz dostarczyć wszystkich niezbędnych składników odżywczych? Niektórzy uważają, że kultura wymagająca, ale jeśli ustawisz harmonogram podlewania i nawożenia, nie pojawią się trudności. Nawozy są pierwszy raz na dwa tygodnie, a następnie zmniejszyć ich częstotliwość. Jako stosowanych minerałów nawożenie, wielkiego Kemira Suite.

Częstotliwość podlewania zależy również od tego, czy podłoże zostało wybrane. Jeśli użyto konia i słabo rozłożony torf, a następnie określić obfite podlewanie łatwe. Jest to całkowicie przepuszczalnych nadmiar wody przenikać również przez to, swobodnie uchodzić na zewnątrz przez otwory odwadniające usług. Stojąca woda nie występuje, tak obfite podlewanie powinno odbywać się tylko wtedy, gdy schnie gleba. Jeśli wykorzystywane do sadzenia nizinne torfu z dodatkiem próchnicy należy podlewać ostrożnie, ponieważ może być zagrożeniem dla przepełnić. W każdym przypadku jest konieczne, aby zapewnić dobry drenaż glinki.

Z torfu, również może powodować problemy. Jeśli podlewanie nie jest wystarczająca, nie jest łatwo wysychają. Woda mokro tylko powierzchnię, ale w środku nie wnikają w odpowiedniej ilości. Roślina zacznie cierpieć z powodu braku wilgoci, nie rosną.

Aby zapobiec sytuacji, pojemnik wystarczająco nasadzenia delikatnie opuszczone do zbiornika z wodą w celu zanurzenia wilgotność gleby może. Konwencjonalne wymagało około dwie godziny do zakończenia nasycenia.

Jeśli truskawki są uprawiane na słonecznych tarasach na świeżym powietrzu w okresie letnim, to jest zobowiązany do rozpylać 2-3 razy w tygodniu. W rezultacie, jagody podejmie właściwą formę, staną się najbardziej soczyste i duże. W przeciwnym razie, dobre zbiory nie mogą czekać.

Powrót do spisu treści

poprawne hibernacji

Home grown truskawki na balkonie i zimą, ale ważne jest, aby zorganizować opiekę w tych zimnych miesięcy. Grunt przed polach są pokryte szronem trociny. Temperatura takiego schronu, nie powinna być niższa od 5 ° C Nie obchodzi mnie już nie trebuetsya.S początek odwilży, sadzenie można rozpocząć wietrzenie. W marcu, zakład zwolniony ze schroniska. Ponownie wlać trociny konieczne tylko wtedy, gdy temperatura spada poniżej 8 ° C

nasiona roślin truskawek w domu nie jest tak trudne, ale wymaga stałej opieki. Dotyczy to nie tylko nawadniania i nawozów, ale także stworzenie optymalnych warunków, od tej kultury ogrodzie i nie bardzo nadaje się do domu.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Jak rosną sadzonki truskawek z nasion?Jak rosną sadzonki truskawek z nasion?
Truskawki na parapecie proszę witaminy zimęTruskawki na parapecie proszę witaminy zimę
Propagowane przez nasiona truskawki powtarzającePropagowane przez nasiona truskawki powtarzające
Egzotyki na parapecie - truskawki AleksandriiEgzotyki na parapecie - truskawki Aleksandrii
Kręcone truskawki i jej uprawaKręcone truskawki i jej uprawa
Jak sadzić truskawki z nasionJak sadzić truskawki z nasion
Powtarzające truskawkiPowtarzające truskawki
Siewem nasiona truskawekSiewem nasiona truskawek
Truskawki przeszczepów i ich uprawaTruskawki przeszczepów i ich uprawa
Sposób sadzenia truskawek 4Sposób sadzenia truskawek 4
» » » Sadzenie nasion truskawki domu: wybór pojemników substratu
© 2022 ProSadGuru.com