ProSadGuru.com

Pomidory na swoim parapecie cały rok

Alternatywą daczy ogród - Miasto parapecie. Na tak małej przestrzeni mogą rosnąć prawie każdy upraw warzywnych. Pomidory na parapecie, cebula, pietruszka i koper zakorzenić nie jest gorszy niż Sadzonki petunii lub jakiekolwiek rośliny domowe. Aby uzyskać obfite żniwo dość terminowe pasynkovaniya, podlewanie i odpowiednie oświetlenie.

Jeśli chcesz wrócić do domu do Nowego Roku wakacje pomidorów, nasiona powinny być zasiane w sierpniu. Przy zakwaterowaniu najlepiej nadaje południowe parapety. Jeśli oświetlenie nie wystarcza, trzeba zorganizować dodatkowego oświetlenia.

zawartość:

 1. wybór odmian
 2. Jak zdobyć silne sadzonki pomidorów krajowych?
 3. Jakie warunki są uważane za idealne?

Do uprawy w pomieszczeniach najlepiej nadają się odmiany karłowate, ponieważ dobrze znosi cień i bezpośrednie działanie promieni słonecznych, rozklejanie z suchym powietrzem, aby odpowiednio reagować na przeciągi i owoców przez cały rok. Masa pomidorów nie więcej niż 50 gram, ale wadą jest to w pełni skompensowana przez obfitości jajników. Krzew rośnie długość od 20 cm do 1 m.

wybór odmian

pomidory na parapecie

domowe pomidory

odmian krajowych pomidorów:

 1. Wśród wspólnych elementów można nazwać „balkon cud”, charakteryzuje się zwartą i dekoracyjne. Gdy osiągnie wysokość około 50 cm, odpowiednio tolerują wahania temperatury nie wymagają ciągłego oświetlenia, a nie chory Phytophthora. Krzewy owocowe 2 razy w sezonie i dać obfite żniwo. Z jednej roślin domowych ogrodnicy zebrano około 2 kg owoców.
 2. pomidor „Bonsai” jest dostosowany do warunków panujących w pomieszczeniu. Jego renoma przyniosła mu fakt, że nie został sporządzony w warunkach słabego oświetlenia. Stam roślin krótkie międzywęźla, osiąga wysokość około 30 cm. Na jednym krzaku daje około 3,5 kg owoców. Od kiełkowania do pierwszego owocowania powinien potrwać około 110 dni. Owoce dojrzewają w synchronizacji, nie może odebrać pełne dojrzewanie.
 3. „Pinokio” - ciepłolubne odmiany, która daje doskonałe zbiory. Na każdy klaster rośnie około 10 owoców, nie każdy o wadze ponad '30
 4. Zdeterminowanym odmiana „Białe nadzienie” nie musi usuwać pędy boczne, nie wymagają obsługi. Przez kilka tygodni owocowania krzewów daje 30% ogólnej uprawy. „Białe wypełnianie” nadaje się do hodowli balkonu i szklarni.
 5. „De Barao” odnosi się do sałatek i konserwacji. Rozwijać go głównie na balkonie lub otwartym terenie. Bush dostaje wysokie, a zatem wymaga stworzenia dodatkowych potrzeb wsparcia w tworzeniu i usuwaniu zbędnych przykanalików.

Na izolowanej balkonu mogą rosnąć pomidory indoor „Zhemchuzhinka” stopnie „koraliki Ash” czy „Złote Grono”. Rośliny będą aktywnie rozwijać i owocować przez około 5 lat, ale wszystkie będą obfite żniwo w ciągu pierwszych 2 lat, więc najlepiej jest ograniczyć ten okres uprawy.

Powrót do spisu treści

Jak zdobyć silne sadzonki pomidorów krajowych?

Do zbiorów w wczesną wiosną, warto pomyśleć o sadzonek w grudniu. Materiał do sadzenia nie powinien być wilgotny i obecność formy. Puste nasiona i wady to lepiej usunąć. W celu ochrony przed chorobą nasion sadzonek moczone przez jeden dzień w ciepłej wodzie z nadmanganianem potasu. Wygodne, aby umieścić je w woreczkach, więc nie trzeba złapać je ze zbiornika.

Pomidory na balkonie, można uzyskać przyzwoitą jakość, jeśli kupisz luźną glebę do sadzenia. Jeśli masz wolny czas, to nie będzie trudne gotować samemu. Jest to możliwe do podjęcia ziemi z ogrodu i wymieszać ją z dodatkowymi składnikami w następujących proporcjach:

 • 10 l płodne Land-
 • 10 l peregnoya-
 • 10 l torfa-
 • 2L peska-
 • 200 ml jesionu.
 • 2-3 łyżki nawozy bogate w fosfor.

Jeśli nie ma wątpliwości co do zmontowanego podłoże może być wstępnie dezynfekcji roztworem manganu i wrzącej wodzie. Nadmanganian potasu można wymienić nadtlenek wodoru. Jak sadzić pomidory, jeśli gleba jest przygotowany? Nasiona wysiewa się w specjalnych pojemnikach lub kasetach, plastikowych zlewki na głębokość 2-3 cm, dopuszczalna odległość między nimi - 2-3 cm Podobnie wzrosła. Pelargonii z nasion.

Wideo: Growing pietruszkę na parapecie cały rok. // Oleg Karpov

Po planowane lądowiska zwilża z atomizerem, a sam pokryty szklany pojemnik lub worek foliowy. Dzienny dom teplichku trzeba wietrzyć przez 2-3 godzin. Optymalna temperatura dla dobrego kiełkowania - 25 ° C, w takich warunkach rostochku pojawiają się po 5 dniach. Gdy film cofa ulotek. Pick prowadzone na etapie 3 prawdziwych liści. Po 5 dniach siewki rosną silniejsze i mogą być przeszczepione do stałej pojemności.

1 lądowanie krzew odpowiedni konwencjonalny objętość doniczka z 4-5 L, są zalecane do ampelnyh klasach wiszących koszy.

Uprawa pomidorów w domu bardziej efektywnie w tworzeniu buszu 2 łodygi. Aby uzyskać taką roślinę, konieczne jest w ramach pierwszego kwiatostanu zostawić pasierba i związać go z podłożem, tak że nie jest złamane, jak rosną. W niewymiarowe okazy można pozostawić i 3 główny trzon. W okresie wegetacji ważne jest, aby nie zapomnieć, aby oderwać stepsons, okresowo pojawiają się w kątach liści. Bez takich tworząc gęsty krzew, odżywki trafi do rozwoju dodatkowych pędów, a to doprowadzi do spadku wydajności.

Pasynky starannie zerwać, zamiast cięcia, może opuścić wysokość kolumny 3 cm. Wymagane usunięcie uschniętych liści żółty i nie tylko zimą, ale przez cały okres wzrostu. Jeśli dzień górne liście są zwinięte, a wraz z nadejściem zmierzchu wyprostować, to nie martw się, jak to jest stan naturalny.

Wideo: Rosną świeżymi ziołami przez cały rok

Powrót do spisu treści

Jakie warunki są uważane za idealne?

sadzonki pomidorów

rosnące sadzonki

Pomidorki na parapecie lub wszelkie odmiany karłowate będzie szybko rosnąć z dobrą wentylacją, pojenia i karmienia. świeże powietrze wymaga 2-3 godzin po regularnym podlewaniu, ważne jest, aby przestrzegać tego warunku w okresie kwitnienia roślin. Podczas cieplejszych miesięcy, zaleca się, aby wysłać pojemniki do lądowania na balkonie, gdzie jest stały świeże powietrze.

Woda pomidorów na parapecie jako górnej warstwy suszenia podłoża. Bronić wody wylany z góry za krzaka, i jest bliżej ściany garnka. Kilka dni po poluzowaniu nawilżania może być ustawione w celu zapewnienia dostępu powietrza do korzeni i zmniejsza odparowanie substancji czynnej. Warto pamiętać, że grudek przyczyniają się do tworzenia nowych korzeni.

Do nawożenia rozwiązanie dziewanny, obornika kurczaka, mocznik, gotową oznacza „Appin” lub wielu słynny „Tsitovit”. Jeśli korzystasz z dziewanny, proporcja powinna wynosić 1: 5. Odstęp pomiędzy opatrunków utrzymanych w 12-14 dni, to rezultativen podczas owocowania. Eksperci zalecają, aby nie tylko nawóz korzeni, ale także pożywki dolistnego. W celu uniknięcia osiadania kwiatów leczonych wzrostu biostimulants roślin.

Przybysze muszą pamiętać, że sztuczne zapylanie krzewy nie są wymagane. tylko nieznaczne drżenie roślin mogą być przeprowadzane do intensywnego owocowego zestawie.

Zaleca Wskaż jeden raz w tygodniu rękę na łodygach, pyłek z kwiatów górnych prysznic na dole. Aby to było ustalone w tłuczek i kiełkujących ważne jest przeprowadzenie natryskiwania po wstrząśnięciu korony wodny roztwór kwasu borowego w ilości od 1 g na litr płynu.

To nie powinno być gorliwi z opatrunków i nawodnienie, ponieważ doprowadzi to jedynie do powstania potężnego buszu, ale jajnik nie wystarczy. Aby zaradzić tej sytuacji, aby wziąć sporo środków nadzwyczajnych:

 • tydzień nie podlewania roślin
 • pilnie poprawić temperaturę w pomieszczeniu na kilka stopnio
 • z wyłączeniem wentylacji na kilka dni-
 • zapylać kwiaty szczotek
 • do rozpylania korony superfosfat (wyznaczone na kubła 3 łyżki).

Uprawy na parapecie będzie skuteczne, jeżeli przed dojrzewania upraw usunąć końcówkę głównej łodygi. Niektórzy ogrodnicy domu klips i kwiatowy szczotka do stymulowania wzrostu i dojrzewania owoców. Proste, ale skuteczne.

Jeśli rośnie kilka krzaków i otrzymać od każdego z 1,5-2 kg upraw, najsmaczniejsze pomidory można korzystać przez cały rok. Powodzenia w domu ogrodnictwo!

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Uprawa pomidorów w domu: ogród na balkonie lub parapecieUprawa pomidorów w domu: ogród na balkonie lub parapecie
Uprawa pomidorów w domuUprawa pomidorów w domu
Uprawa pomidorów w domuUprawa pomidorów w domu
Jakie warzywa można uprawiać na parapecie?Jakie warzywa można uprawiać na parapecie?
Sadzonki pomidorów na parapecie: kilka ważnych wskazówekSadzonki pomidorów na parapecie: kilka ważnych wskazówek
Sadzonki pomidorów: technologia uprawySadzonki pomidorów: technologia uprawy
Jak rosną pomidory pokójJak rosną pomidory pokój
Jak rozwijać dobre sadzonki pomidorów w domu?Jak rozwijać dobre sadzonki pomidorów w domu?
Sadzonki pomidorów w szklarni lądowanieSadzonki pomidorów w szklarni lądowanie
Jak rosną pomidory na parapecie?Jak rosną pomidory na parapecie?
» » » Pomidory na swoim parapecie cały rok
© 2022 ProSadGuru.com