ProSadGuru.com

Rosnące sadzonki papryki na parapecie

Wideo: Pieprz się 26 kwietnia / strong sadzonki / rozważane szczegółowo na parapecie i podłodze

Peretz - źródło jodu, mistrz w obecności witaminy C i innych mikroelementów. On, w przeciwieństwie do swoich odpowiedników nie narażone na Phytophthora. Sadzonki uprawy papryki, które mogą być powierzone początkujących, z należytą starannością gwałtownie przybiera na sile. Z zebranego w jednym zakładzie średnio 30 owoców.

zawartość:

 1. Wybór i przygotowanie gleby do sadzenia nasion
 2. Sadzenia i pielęgnacji sadzonek
 3. Jakie błędy nie mogą być tolerowane?
Sadzonki pieprz rośnie

sadzonki pieprz

Do przygotowania sałatek i zup letnich najlepiej kupić grubościenne odmiany, które zadowolą duże owoce. Dla utrzymania odpowiednich niewielkich rozmiarów próbek, dając plonem. Na cały rok uprawy na parapecie wybierać odmiany kompaktowe, które można dostosować do warunków apartamentów. Ostre owoce o różnych kolorach i formach można otrzymać przez hodowanie „Constellation” stopnie „Carmen”, „The Bride”. Wśród wczesnego dojrzewania słodki m.in. „The Gingerbread Man” Karzeł „” szybki”.

Wybór i przygotowanie gleby do sadzenia nasion

Jak rosną papryki na parapecie, gdy może on zostać przeniesiony do ziemi? Są to bardzo ważne zagadnienia, zwłaszcza dla początkujących, ponieważ pieprz żąda kultury. Jeśli wybierzesz niewłaściwy skład gleby lub do zapewnienia odpowiedniego oświetlenia, sadzenie może umrzeć lub wydajność będzie niska.

Najpierw trzeba zdecydować, kiedy sadzić sadzonki papryki? Należy to zrobić do końca lutego: 20 lutego - to dobry okres do końca dojrzewania aż do 10 marca - w przypadku odmian wczesnych dojrzewania. Okres ten jest odpowiedni do uprawy petunie z nasion. Jeżeli zostanie podjęta decyzja, kiedy sadzić sadzonki papryki, nie należy zapominać o lądowaniu z podstawowych zasad. Gleba w tym czasie muszą mieć czas, aby ogrzała się do 10 cm do 15 ° C temperatury. Warunek ten jest ważne, aby rozważyć podniesienie jednej lub innej odmiany do uprawy w swoim regionie. Więcej niż 60 dni nie zaleca się przechowywać pędów domowych.

Gleby przed sadzeniem musi obficie wlać gorącą wodę (nie wrzącej) wody, aby lepiej pasować przyzwyczajony.

Konieczne jest, aby odpowiednio przygotować ziarno, oto kilka sposobów:

 • Stosowanie 2% roztworu nadmanganianu potasu (przetwarzanie prowadzi się przez 20 minut, a następnie 2 dni, jakie muszą wytrzymać topniejący w wodzie, zmieniając go kilka razy dziennie) -
 • Trawienie przez samym układzie, ale moczenie prowadzi się przez 18 godzin w specjalnym roztworze cyrkonu (300 ml wody potrzebna 1 kropla) -
 • Moczenie wykonuje się po wytrawieniu roztwór Epin przez 18 godzin (szkła wodnego 2 krople).

Video: Sadzonki papryka, pomidor, bakłażan ogórka 20 kwietnia 2016 roku na wakacje wideo pamiętnik

Jak rosną papryki z nasion wysoko wydajnych? Ponieważ pieprz dotyczy ciepłolubne rośliny, nasiona nie przeszkodzi twardnienie. Są one zawarte pomiędzy warstwami gazy 3, dzień przechowywane w pomieszczeniu, a nocą wysłać w lodówce. Utwardzanie odbywa się 7-10 dni.

Jeśli kupiłeś gotową kompozycję przed sadzeniem dodaje się w stosunku 1 IT przesianej piasek rzeczny: 3. Niezależnie mieszaninę wytwarza się z następujących składników:

 • Obie części próchnicy (co jest dopuszczalne, aby zastąpić zgnił kompostu) -
 • dwa torfa-
 • Część piasek płukany.

Przed użyciem należy traktować mieszankę gleby w podwójnej kotła lub pieca przez jedną godzinę. Można wlać gorący roztwór nadmanganianu potasu, jeśli nie można inaczej parze. W ten sam sposób przygotowano grunt pod uprawę pomidor na parapecie.

Pomaga zneutralizować kwasowość, popiół drzewny tyle wziąć pół szklanki wiadro z gleby. Wskazane jest, aby nawóz. 10 l pochvosmesi wymagają 1 łyżka superfosfatu i 1 łyżeczka mocznik i siarczan potasu.

Powrót do spisu treści

Sadzenia i pielęgnacji sadzonek

Jak rosną sadzonki pieprzu nie są gorsze od tych doświadczonych kierowców? Jeżeli gleba i nasiona są przygotowywane, a następnie w lewo, aby podnieść pojemnik. Można wybrać pojemniki, garnki torf lub indywidualnych okularów. Napełnianie pojemnika torfowego mieszaniny do brzegi nie wypełnia się 2-3 cm. Przed sadzeniem grunt zwilża i pozostawiono do odstania przez około 2 godziny. Nasiona umieszcza się nie większa niż 1 cm, poza sadzonki będzie słaba. Materiał sadzenie posypane na wierzchu ziemi. Tak, że wilgoć nie wyparuje, pojemnik pokryty plastikowej torbie i umieścić w ciepłym miejscu. Jeśli nasiona kiełkują, sadzonki pojawiają się po 7 dniach.

sadzonki pieprz

Rosnące w kubeczkach

Wymagają one temperaturę w 25-28 ° C, po ich pojawił się przez 2-3 dni zmniejszyło się do 20 ° C, a następnie powrotu do wcześniejszego trybu. W przypadku złamania tej zasady, to będzie słaba kiełkowanie, siewki rosną powoli. Przez konewka rozpocząć 4-5 dni po kiełkowania. Zwilżyć gleby oraz suszenie warstwy górnej. Tak, że gleba nie jest ubity, a młodzi korzenie otrzymały odpowiednią ilość tlenu okresowo Zaleca spulchnie-.

Pierwszy karmienie zorganizować wygląd 2-3 lisci. Nawozy sztuczne może być wybrane ptasie odchody, że ostrożnie rozcieńcza się w gorącej cieczy, w proporcji 1:20. Jeżeli sadzonki rosną powoli, a następnie poprawić sytuację pomoże napar z liści herbaty. Szkło może pomieścić duże liściach herbaty wlać trzy litra wrzącej wody i twierdzą, 5 dni, po czym przesączono i użyto do nawadniania.

Powrót do spisu treści

Jakie błędy nie mogą być tolerowane?

Początkujący ogrodnicy często przyznają wiele błędów, w wyniku pieprz sadzonek umrzeć. Aby tego uniknąć, ważne jest, aby wiedzieć, kiedy sadzić, jak przeprowadzić przetwarzanie i zasiały:

 • Do uprawy nie może być używany z pochvosmesi łóżka lub tych, które są już uprawiane warzywa. Primer pieprz musi zawierać część divot wieloletnich ziół, humus.
 • Wszystkie odmiany wczesne dojrzewanie powinno być zasiane 65 dni przed przesadzania do stałego miejsca, późnego dojrzewania - w 75 dni.
 • rozgrywki roślina toleruje bardzo źle, system korzeniowy powoli wychodzi. Taka procedura opóźnia rozwój roślin przez 10 dni. O wybranie między wczasowiczów debaty są nadal wielu odrzuca je całkowicie.
 • Bare przez podlewanie korzeni trzeba posypać ziemię, tak że sadzonki nie są rozciągnięte.
 • Jeśli sadzenia sadzonki papryki, ważne jest, aby pamiętać, że jest to wielkie światło, w przeciwnym razie wydajność będzie niska. Należy zauważyć, że pieprz odnosi się do roślin krótkiego dnia, więc oświetlenie musi być doskonały.

 • 3-4 dni przed sadzeniem w szklarni w rosnących krzakach usunięcie dolnych liści, pozostawiając tylko te, które tworzą ponad widelcem macierzystych. również wymaga leczenia za pomocą kwasu borowego (1 łyżeczka na litr wody).

Jeśli wszystko zostało wykonane prawidłowo, przed sadzeniem w otwartych zakładach naziemnych będzie miał ciemnozieloną barwę liści, łodyg 5 mm, a wysokość 20-25 mm, uformowanych pąków.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Papryki habanero: zwłaszcza odmiany, porady na temat uprawyPapryki habanero: zwłaszcza odmiany, porady na temat uprawy
Jak wyhodować nasiona pieprzJak wyhodować nasiona pieprz
Peppers California Wonder "Peppers California Wonder "
Papryki rosnącePapryki rosnące
Ozdobne pieprzOzdobne pieprz
Mam złe rosnące sadzonki papryki, co robić?Mam złe rosnące sadzonki papryki, co robić?
Odmian paprykiOdmian papryki
Grubościenne odmian papryki słodkiej ze zdjęciami i opisemGrubościenne odmian papryki słodkiej ze zdjęciami i opisem
Uprawy papryki w doniczkachUprawy papryki w doniczkach
Pieprz przetarguPieprz przetargu
» » » Rosnące sadzonki papryki na parapecie
© 2022 ProSadGuru.com