ProSadGuru.com

Właściwe przygotowanie nasion do sadzenia - zastaw silnych sadzonek

Współczesny rynek oferuje swoim klientom szeroką gamę nasion. Większość z nich przed wypełnieniem ulega specjalnego traktowania. Preparat do sadzenia nasion siewki zakończeniu bez użycia specjalnych leków, przyspieszanie kiełkowania materiału rozmnożeniowego i zapewnia ochronę przeciwko chorobie. Jeśli jesteś zaznajomiony szkodniki roślin doniczkowych, to nie jesteś przekonany, jak wiele szkód, które wyrządzają zielonej masy i jak trudno jest czasami do radzenia sobie z nimi. Dlatego nie powinniśmy się spieszyć, aby uzyskać dopasowanie i pojemniki, działania przygotowawcze zajmie co najmniej 3 dni, aw niektórych przypadkach nawet więcej. Jeśli materiał roślinny lub sadzenie kwiatów zebranych z własnego ogrodu, to żaden z etapów przygotowań nie powinny być wykluczone.

zawartość:

Wideo: Uprawa sadzonek. 1 (3)

 1. Kalibracja i dezynfekcja
 2. W niektórych przypadkach stratyfikacji?
 3. Wzbogacanie pierwiastków śladowych w celu stymulowania wzrostu
 4. Hartowanie i późniejsze kiełkowanie
Przygotowanie nasion do siewu

Przetwarzanie materiałów siewnych

Sadzonki były do ​​polubownego oraz wysoką wydajność, konieczne jest, aby trzymać się kolejny zestaw prac:

 • kalibrovka-
 • -conveyor
 • w niektórych przypadkach, stratifikatsiya-
 • mikroelementami- wzbogacenie
 • zakalivanie-
 • kiełkowanie.

Sekwencja technik mogą różnić się w zależności od warunków hodowli. Można zacząć od kalibracji i mety kiełkowania.

Kalibracja i dezynfekcja

Przed posadzeniem sadzonki i materiały sadzenia zakup domu są sortowane, wybierając tylko te duże nasiona i wyważony. Mają taką samą podaży składników odżywczych, następnie sadzonki pojawią się razem. Należy zauważyć, że małe i średnie nasiona mogą być również używane, ale powinny one być zasiane w oddzielnych pojemnikach.

Kalibracja nasienie będzie wymagało znacznie mniej czasu, jeśli używamy solanki. W 100 ml ciepłej wody jest konieczne, dodać 5 g chlorku sodu. Ciecz miesza się dokładnie w celu całkowitego rozpuszczenia wszystkich kryształów, a następnie mieszaninę wylewa się materiału rozmnożeniowego przez 30 minut. Lekkie i wyskakuje małe i nadaje się do sadzenia będą osiadać na dnie. Ważne jest, aby pamiętać, aby ją umyć, bo obecność soli może zmniejszyć zdolność kiełkowania.

Dla takich małych zaszczepiono uprawach, takich jak petunia, sposób ten nie jest odpowiedni. Sortuj dogodnie przeprowadza się przy użyciu plastikowego kija. Na białej kartce papieru w rozprzestrzenianiu się cienka warstwa rozstawione zbierania, a następnie na wysokości 1-2 cm pręta przeprowadzonego przez przeszkolony lekko wbity wełnianej tkaniny. Na to będzie przyciągał wszystkie puste i nie nadaje się do sadzenia nasion.

Wideo: Uprawa sadzonek. 3 (3)

Zapobiec rozwojowi różnych chorób przyczyni się do dezynfekcji, może to być:

 • hydrotermalnych,
 • opiera się na zastosowaniu leków chemicznych.
przyjazne pędy

przyjazne pędy

Pierwszy sposób zmniejsza się do kolejnych gorących i zimnych temperatur. Pierwszy zbiór nasion inkubuje się 20-30 minut w kąpieli wodnej o temperaturze + 48-50 ° C, a następnie zanurza się w chłodnym przez 2-3 minuty. Alternation powinny być przeprowadzane dwa razy. Jeśli sposób ten jest problematyczny, może to być tkanina torby z materiału roślinnego, w celu rozłożenia na grzejniki. W przypadku pomidorów i ogórkach dopuszczalne wskaźniki ciepła - 48-50 ° C ciepła wspornik 3 dni. Zestawy cebula wystarczająco ciepły 10 godzin w 2 tygodnie przed sadzeniem. Chłodzenie odbywa się nie więcej niż trzy minuty w wodzie.

Amatorskie ogrodnicy używać technik i bardziej zaradni. Na dnie małych zamontowany czerpak żarówki żarowe, umieszczone powyżej poprzeczki z cienkiej siatki oraz termometr. Pojemność blisko durszlak i ciepły szalik. O temperatura godzin podnosi się w wiadrze, stosując żarówka moc 25 W, a następne dwie godziny - 60 watów.

Niektórzy ogrodnicy dezynfekcji nasion w domu odbywa się metodą chemiczną. Procedura ta jest niezbędna do ochrony przed infekcjami i różnych bakterii patogennych. Łatwiejsze w użyciu kompozycji 1% nadmanganianu potasu (1 g odbioru płynne szkło). Trawienie prowadzono przez 20 minut, następnie przemycie w wodzie. Metoda ta nie jest odpowiednia tylko dla pomidorów, papryki i ogórków krzywy, ale również squash, dynie i kwiaty. Oznacza to traktowane zbiory nasion pomidorów, papryki i ogórków nie przechowywać dłużej niż 24 godziny, tak aby nie zaburzać zdolność kiełkowania.

Niektórzy ogrodnicy wyryte opłaty nasienne sok z aloesu (24 h) do prania w tym przypadku może być wyeliminowana. Aby efekt był lepiej trzymane liści aloe 5 dni w lodówce w temperaturze od + 2 ° C, W tym przypadku, przygotowanie nasion do sadzonek będzie bardziej skuteczne, pędy zaczynają szybko rosnąć.

Powrót do spisu treści

W niektórych przypadkach stratyfikacji?

Rozwarstwia tylko nasiona, które jest charakterystyczne dla długim okresie kiełkowania. Okres czasu procedura opiera się na kulturze, może to trwać 30 dni lub 3 miesiące. Jak jest stratyfikacja nasion w domu? Po pierwsze, są nasączone i obrzęk, a następnie przemywa się i miesza się ze zwilżonym piaskiem w stosunku 1: 3. Otrzymaną mieszaninę wylewa się do pojemników w warstwie 17 cm i wysyłane do piwnicy, gdzie temperatura jest utrzymywana od 0 ° C do 5 ° C, Kompozycja powinna być od czasu do czasu, aby mieszać trochę i nawilżania. Sow warstwowe nasiona mogą być używane razem z piasku, o wszystkie szczegóły opisane w filmie.

Ta procedura jest niezbędne do:

 • piwonie, lawenda, pierwiosnek, gloxinia, moroznika-
 • estragon, melisa, timyana-
 • jabłko, boyaryshnika-
 • świerk, tui, cedr, sosna.

Warunki kiełkowania musi odpowiadać dokładnie, inaczej sadzonki będą musieli długo czekać.

Powrót do spisu treści

Wzbogacanie pierwiastków śladowych w celu stymulowania wzrostu

Aby poprawić stabilność kiełkowania, warzyw i kwiatów roślin na niekorzystne czynniki, pierwiastki śladowe odbywa się przetwarzanie. Specjalistyczne mieszanki dostępne w sklepach, można użyć zamiast popiołu drzewnego. Zapewnienie 1 łyżeczka do 250 ml wody i twierdzą dni. Ładunek nasion wytwarza się roztwór utrzymywano przez 5 godzin, po czym przemywa się dokładnie i suszy. moczenia pojemności za pomocą szkła lub ceramiki, roztwór należy stosować 8-10 razy więcej zbierania nasion. Kwas borowy (2 g na litr wody), cebula, pomidory, ogórki, marchew i pietruszki.

mieszkańcy letnie czasami używać, a stymulatorów wzrostu, nadające się do użytku domowego „Appin-Extra” lub dobrze znany „Cyrkon”. Jeśli zdecydujesz się korzystać z „Appin-Extra”, sekwencja przetwarzania jest następująca:

 • Kilka kropli rozpuszcza się w 100 ml wody, do wytwarzania gazy wysłanego z sadzenia do 20 godzin.

Przetwarzanie wybranego leku zaleca się przeprowadzać po dezynfekcji. Ważne jest, aby pamiętać, że jeśli poziom jest niższy niż + 20 ° C Procedura zmniejsza wydajność.

Przegląd korzyści i specjalnych przypadków wykorzystania ludowej i stymulatorów wzrostu chemicznych podane do eksperta w filmie.

Powrót do spisu treści

Hartowanie i późniejsze kiełkowanie

Aby poprawić wytrzymałość roślin na nagłe zmiany temperatury powinny być organizowane odpuszczania nasiona. Po pierwsze zostały wytrawione potraktowano wybranego mikroelementu, przechowywana w wilgotnym x / bawełny lub trociny przebić w ciągu wskaźników temperaturze + 20-25 ° C Ogórków wystarczającej liczby dni dla pomidorów - 3 dni.

Czas trwania kąpieli:

 • dla dynia, kapusta, fasola wystarczy 16-20 Godziny-
 • dla Solanaceae i astrowatych - 24-40 Godziny-
 • cebuli i selera - 50-70 godzin.

Następnie przez noc w pojemniku chłodziarki wysłanego z ujemnej temperatury -1-3 ° C, możliwe jest, aby zagłębić się na śniegu. Utwardzanie przeprowadza się przez 3-5 dni. Otrzymane w ten sposób siewki można zasiane w otwartej przestrzeni lub w folię powłoki 7-12 dni wcześniej niż zwykle, bez obawy, na obniżenie temperatury.

Sposoby wytwarzania materiału siewnego nie kończą. Obowiązkowa krok w uprawie sadzonek - kiełkowanie. Zbiór nasion rośliny odporne na zimno wymaga stosowania specjalnych warunków temperaturowych w + 18-20 ° C, ciepłolubne kultur - + 25 ° C W tym celu wymaga dwa razy więcej czasu niż zwykły moczenia.

Zapnij sadzenie, typowe dla dyni, fasola, kukurydza, zaleca się kiełkować w oczyszczonym, przesiewa i dokładnie zwilżone piasku.

Uprawa sadzonek papryki przeprowadzone zgodnie z innymi przepisami. Kiełkowanie zbierania nasion pomidorów, papryki wykorzystywać gazy lub dowolną tkaninę bawełnianą całkowicie nasączone wodą. Pojemnik jest umieszczony nad nim tkaninę rozprowadzania nasion, a następnie pokrywa się wilgotną ściereczką z polietylenu. Ważne jest, aby kontrolować wilgotność i zapobiega tkanina do suszenia. Jak tylko połowa siewek, kiełkujących nasion na wykończenie domu. Nasienie jest uważany za gotowy do siewu, gdy długość siewek stała się równa wielkości nasion. Sadzenie kiełkujących wysiano bezpośrednio umiarkowanie wilgotnej ziemi.

Wideo: Silne sadzonki

Po wykonanej pracy przygotowuje sadzonki będą polubownie, sadzonki, gdy prawidłowo stworzone warunki będą rosnąć silny i odporny na choroby, a uprawiane krzewy będą mieli duże i smaczne owoce.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Ziemniaki: Jak wybrać materiały sadzeniaZiemniaki: Jak wybrać materiały sadzenia
Rododendrony z nasion, dbać o sadzonkiRododendrony z nasion, dbać o sadzonki
Jak uprawiać własne sadzonki truskawek z nasion?Jak uprawiać własne sadzonki truskawek z nasion?
Jakie czynniki wpływają na uprawę sadzonek ogórka?Jakie czynniki wpływają na uprawę sadzonek ogórka?
Przygotowanie nasion do siewu ogórkaPrzygotowanie nasion do siewu ogórka
Traktowanie nasion przed wysiewem nadtlenku wodoruTraktowanie nasion przed wysiewem nadtlenku wodoru
Uprawa cebuli z nasion: zalecenia ogrodnicyUprawa cebuli z nasion: zalecenia ogrodnicy
Uprawa ziemniaków z nasionUprawa ziemniaków z nasion
Prawidłowe przygotowanie nasion papryki do siewuPrawidłowe przygotowanie nasion papryki do siewu
Prawidłowe sadzenie sadzonek ogórkaPrawidłowe sadzenie sadzonek ogórka
» » » Właściwe przygotowanie nasion do sadzenia - zastaw silnych sadzonek
© 2022 ProSadGuru.com