ProSadGuru.com

Ogród warzywny na parapecie: jak zorganizować swoje ręce?

W domu, możesz rozwijać różnorodnych warzyw, owoców lub ziół. Ogród warzywny na parapecie własnymi rękami mogą tworzyć nikogo. On będzie dostarczać wszystkie witaminy przez cały rok na stole, a atmosfera w domu całkowicie zmieniony. Na przykład, cytrusy nasycić peerless powietrze zapach podczas kwitnienia, liści i odświeżyć atmosferę.

Co można hodować w domu?

Ogród warzywny na parapecie

kompaktowy ogród kuchnia

Video: Lato podlewania podwórko reakcji systemu i ogród DIY własne ręce Dacha Dacha wskazówki sztuczki

Ogród warzywny w oknie mogą być bardzo zróżnicowane. Parapet jest idealny do uprawy różnych warzyw. Dobry połów na słodkie papryki dzwon, pomidory cherry, czosnku lub cebuli. Zioła na parapecie jest uważany za lidera uprawie domowej. Cały rok można dostać zieloną cebulę, koper, tymianek, bazylię. wzrosła również estragon, rozmaryn, lawenda i inne rośliny, które nie wymagają specjalnych warunków.

Domy są dobrze zaaklimatyzować ogórki, papryka, czosnek, cebula. Niektórzy nawet udaje się rozwijać ziemniaki, ale nie jest najlepszym rozwiązaniem dla mieszkania. zielenie domowe i warzywa do dywersyfikacji menu, aby danie jest nie tylko użyteczne, ale również smaczne. Pietruszki, właściwości prawie wszystkie z nich są znane, mogą być wykorzystane do przygotowania balsamy i maski.

Warzywa rosną na balkonie lub parapecie jest znacznie trudniejsze niż zielony. Pierwszeństwo należy do niskich upraw, jak dużo miejsca w mieszkaniu nie zboczy dla nich. Pomidory są najlepiej wybrać karłowatej odmiany najlepszym rozwiązaniem - wiśnia, rosną małe krzewy ozdobne. Warto zwrócić uwagę na hybrydach pomidorów zwanych „cud Balkon” czy „Niagara”. Są nisko rośnie i wcześnie dojrzały, mniej krytyczny wobec braku słońca. Pomidory rosną małe - 10-15 g, ale smakują nie gorzej ziemi.

Jeśli zdecydujesz się rozwijać pieprz, hybrydowe podejście „Sweetie” lub małych owocach odmian. Dla roślin powinny zapewniać światło dzienne w ciągu 14 godzin. Dojrzewanie jest stopniowe. Krzewy z kolorowych papryki będzie wyglądać niezwykle piękne.

Okno jest idealnym miejscem dla miłośników egzotycznych. Na parapetach można zobaczyć dzisiaj ananas, kiwi, mandarynki, cytryny i pomarańcze, banany, nawet doświadczeni hodowcy są w stanie się rozwijać. Oczywiście, konieczne jest, aby stworzyć pewne warunki, rośliny jak jasne światło podlewania. Zanim zdecydujesz się na egzotyczne zwierzęta, trzeba dokładnie przeanalizować wszystkie warunki ich przetrzymywania, a dopiero potem będą zadowoleni z obfitego plonu.

Przydatne sztuczki dla ogrodników domu początkujący

Jak wyposażyć ogród kuchnia na balkonie lub parapecie? Nie należy wybierać wielu kultur, to najlepiej zacząć od bezpretensjonalny. Egzotyczne rośliny lepiej odłożyć na później, kiedy doświadczenie zostało zdobyte. Idealny dla pierwszego sadzenia - zielona cebula, kolendry lub pietruszki, które rosną doskonale praktycznie w każdym środowisku. Można posadzić melisa, mięta, które nie są tak wybredni.

Odmiany powinien być wybrany pochopnie, bo w mieszkaniu ogrodzie rośliny rosną wolniej niż w otwartym polu.

Wiele roślin wymaga jasnego światła i nadmiernej wilgoci, podczas gdy inni wolą chude podlewania. Doniczki z sadzonkami są najlepiej umieścić na oknie wschodnim lub zachodnim. Kompaktowych łóżek w mieszkaniu są odpowiednie i parapety, a półki na kwiaty, i półki, a nawet garnki.

Progi można poszerzyć za pożądane, wzmocnienie zbiorników na specjalnych wspornikach. Na okna i uczynić zawieszonych półkach, wysokość między nimi powinna wynosić co najmniej 50 cm. Doniczki lub pudełka należy również wybrać prawo, jak wiele roślin kochają przestrzeń. Wszystkie pojemniki muszą pasować do wnętrza. Kolorowe garnki i pojemniki są mało prawdopodobne, aby dodać estetykę. Jar spod filiżanek kawy śmietaną i od razu wysłać go do kosza - ta odmiana nie nadaje się do stylowego ogrodu.

Ogród warzywny na parapecie własnymi rękami

Pomidory na parapecie

Aby uprościć opiekę nad zwierzętami, zorganizować system nawadniania. Choć możliwe jest, aby ograniczyć i tradycyjna konewka z długą wylewką. Potrzebujemy coraz zdolności do obrony wody rośliny nie otrzymały dawkę nadmiaru chloru. Mało poręczne grabie, łopaty, to lepiej kupić specjalny zestaw do pielęgnacji sadzonek.

Jest jeden warunek dla wszystkich wyładunków - doskonały drenaż. Do tego celu nadaje się rozszerzony gliny, łamane cegieł, odłamki ceramiki. Nie zapomnij o paletach, będą gromadzić nadmiar wilgoci.

Uprawy warzyw w domu i wymaga uprzedniej poligon. Zakup ziemia jest zalecana w wyspecjalizowanych sklepach, zwłaszcza jeśli jest to pierwsze doświadczenie w organizacji przydomowym ogrodzie. Zakup ziemia zawiera wszystkich wymaganych składników odżywczych, nie zawiera pasożytów i szkodników.

Nawozy stosowane są takie same jak dla bramkowe. Powinny one być używane ściśle według instrukcji.

Wideo: DIY: Pamiętnik z rękami (request) | VeneraDIY

Ostatnim punktem jest przygotowanie - zaprojektować ogród warzywny na parapecie. Wystarczy umieścić garnki i każdy może, dekorowanie nie jest warunkiem koniecznym, ale nie można różnicować tylko wnętrze, ale także uczynić go bardziej przyjemne i komfortowe. Sadzenie zieleni normalnym można włączyć do zabawy i twórczego procesu. Przypraw może tworzyć nietypowych kompozycji. Tworzenie domu ogród warzywny - radość dla dzieci, to będzie interesujące, aby pomóc i dbać o rośliny.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Ogród warzywny haute coutureOgród warzywny haute couture
Przydatne wskazówki, jak zorganizować ogród warzywny na balkoniePrzydatne wskazówki, jak zorganizować ogród warzywny na balkonie
Zioła na parapecieZioła na parapecie
Sałatka ogródSałatka ogród
Jak uprawiać warzywa w doniczkachJak uprawiać warzywa w doniczkach
Jakie warzywa można uprawiać na parapecie?Jakie warzywa można uprawiać na parapecie?
Ogród warzywny na parapecieOgród warzywny na parapecie
Ogród warzywny na balkonieOgród warzywny na balkonie
Domek i wszystko, wszystko, wszystko !!!Domek i wszystko, wszystko, wszystko !!!
Szczypiorek na parapecie, a w ogrodzie - magazyn witaminSzczypiorek na parapecie, a w ogrodzie - magazyn witamin
» » » Ogród warzywny na parapecie: jak zorganizować swoje ręce?
© 2022 ProSadGuru.com