ProSadGuru.com

Sadzenie sadzonek pikantne seler: tajemnice kierowców

W selera wszystkim użyteczny - soczyste i blaty oraz silnych korzeni. Wiadomo niejednego przybysza z odległej Śródziemnym szybko dostosować się do łóżka i zdobył zaszczytne miejsce dzięki pikantnym smaku. Sadzenie sadzonek seler dostępny w lutym w obecności dodatkowego oświetlenia w godzinach wieczornych. Inaczej siewu mądrzej rozpocząć nie wcześniej niż 5 marca, inaczej pędy są cienkie i słabe. Nawet wtedy, gdy dobrze-kwiecień kiełkowania stworzone warunki mogą również spotkać się z rówieśnikami.

seler

przydatna żniwa

Wideo: seler / Lądowanie Seler / chata / Ogród / Ogród / Porady

Używają zielenie może być bardziej zwiększona jako przyprawa, a korzenie na pierwsze, drugie dania, ozdabia. Lekarze uważają, ten produkt jest dietetyczny, a zatem użyteczne. W selera zawiera dużo olejków eterycznych, witamin, witaminy C, magnezu, sodu, żelaza i minerałów. Pomaga radzić sobie z wysokim ciśnieniem krwi, zmaga się z zapaleniem stawów, przyczynia się do zrównoważonego metabolizmu.

Dzięki magnezu - uznanym elementem antystresowy - sok seler może złagodzić niepokój i drażliwość, pomoc w zaburzeniach snu. Ten sam efekt jest sałatki, w którym główny składnik rozdrobnionego selera. On również uspokoić, złagodzić napięcie, pomagają snu.

Rodzaje: seler korzeń, liść lub łodygach?

Dzikich kuzynów śródziemnomorskich były twarde i cienkie korzeń, dzięki pracy hodowlanej udało się uzyskać stopień z pikantnym smaku i przyspieszonego wzrostu. Istnieją trzy rodzaje:

Wideo: Pepper - papryka Sadzenie / domek / Ogród / Ogród / Szklarnia / rozsady / Porady

  • kornevoy-
  • arkusza, która jest ceniona soczyste i liści leczenia jakości-
  • łodygach.

U nasady uprawiane korzeni, rosną o wadze 0,2-1 kg. „Gribovsky”, „jabłko” wśród popularnych odmian i rolników „Albin” z minimum korzeni bocznych. odmiany korzeniowe scharakteryzowane pod koniec dojrzewania 150-190 dni, tylko rosną metodę sadzonek. Jeśli wiesz, jak prowadzić Sadzenie siewek petunia, problemy z uprawy nie jest. Wszystkie szczegóły zostaną podane poniżej dla początkujących ogrodników.

Arkusze hodowane w celu wytwarzania obronny zieleni. Przedstawiciele ci nie mogą pochwalić które opracowało korzeń. Wśród truckers żądać odmian "samuraja", "Spartan", "Sailing", "fit". Pierwszy przedstawiciel atrakcyjnych nawiasy zieleni i odporności na niskie temperatury, suchym okresie letnim. Rosnące sadzonki selera poprzez powinna rozpocząć się w marcu.

Wynikała uprawiane na mięsistych ogonkach, korzenie nie tworzy. Do gotowania i korzystać z łodyg i liści. Popularną odmianą jest „Tango”, jest on w stanie utrzymać przez dłuższy czas, smaku i prezentacji. Można dać pierwszeństwo odmian „Malachit” i „Triumph”.

Szczegóły dotyczące sadzenia seler w filmie.

Co do rozważenia dla początkujących chałupników? Wczesnego dojrzewania różnorodnych dwa ostatnie gatunki mogą być wysiewane bezpośrednio bez wątpienia udział w otwartym terenie (bez siew odbywa się przed 20 kwietnia), pogłębiając sadzenia 0,5 cm. Korzeń i późne odmiany tych gatunków są uprawiane wyłącznie przez sadzonki. Zbiór może być 4-6 miesięcy, licząc od dnia, gdy zaczęły pojawiać się pędów.

Uprawy nasion selera sprawdzoną metodą siewek

Ogrodnicy zaczynają przygotowania nasion w lutym. Po pierwsze trzeba je podgrzać w ciepłą wodę (w temperaturze 38-40 ° C). Czas nagrzewania - 30 minut. To nie znaczy, że nasiona trzeba wypełnić wodą. Ogrzewa je w następujący sposób: wylano do plastikowej miseczce i umieścić je w zwykły pół-litrowym słoiku z krawędzią kubka powinny wystawać ponad szyi. Dalej ten projekt przesłać kranu, a następnie obejmować letnią wodą. Ważne jest to, że woda spadła wyłącznie do słoika i nasion w Pucharze wyschnięcia. W celu regulacji temperatury wody trzeba termometr. Nasiona nie zmoknąć, ale jest doskonale rozgrzana. Przed siewem, są moczone w różowej (słaby) roztworu nadmanganianu potasowego w ciągu 2-3 dni.

Wideo: Uprawa cebuli z nasion: cebuli sadzonek, sadzenie sadzonek w ziemi

Jak rosną sadzonki selera na parapecie? Polubownego pędów nasion zaleca się rozwarstwia. Umieszcza się je na mokro kawałka gazy najpierw utrzymywane 5-7 dni w ogrzewanym pomieszczeniu, a następnie tygodnie w lodówce na dolnej półce. stratyfikacja nasion Powinna ona być przeprowadzona zgodnie z zasadami, i dla każdego okresu kultury inkubacji w chłodnym środowisku będzie inna.

Przed siewem, wskazane jest, aby spojrzeć w kalendarz ogrodnika (kalendarz księżycowy), a następnie wybierz odpowiednią datę. Mogą być wykorzystane do uprawy ziemi, kubki papierowe z góry mają być przetwarzane biologicznych. Glebę można kupić gotowe lub zrobić to w 3 części torfu, humusu, torfu i piasku, wziąć 1 część. Błądzić w każdej filiżance znajduje się co najmniej 2 nasiona. Pogłębienie 0,5 cm.

Po posadzeniu, pojemniki pokryte folią i wysłany do ciepłego miejsca. Ponieważ suszenie gleby zwilżano za pomocą rozpylacza.

Gdy sadzonki pojawiły się odczyty temperatury powinny być zredukowane do kilku tygodni do poziomu 10-14 ° C, w celu umożliwienia kolce, aby uzyskać silniejszy. Następnie temperaturę podnosi się do + 18 ° C sadzonki selera w domu, w takim przypadku, rosną silne i wytrzymałe.

kiełki seler

młodsze sadzonki

Sadząc sadzenia materiału w pojemniku na pick poszczególnych doniczkach przeprowadzonych jak tylko parę prawdziwych liści. Praktyka dowodzi, że metoda kaseta z coraz bardziej odpowiednie, gdyż pozwala zaoszczędzić nasiona, zalewania gleby, zapewniają szybki ukorzenienie po zasadzeniu w łóżkach. Zaleca kasety kupna o wymiarach 40 * 60 cm. W przypadku sadzonki nasion selera się w oddzielnych pojemnikach 1-2 nasion, odbiornika jest zastąpiony przez usunięcie jednego lub więcej słabe przeniesienie zarodka.

Wideo: 04.5.2015. ogrodnicy pamiętnik. Sadzonki pieprz, pomidory, bazylia / domek / ogródek / ogród / Tips and Tricks

Częstotliwość karmienia:

  • Po pierwsze prawdziwe liście zaleca się stosowania leku „Breksa wapnia.” Rozcieńczono w wiadrze wody 15-20 g nawozu ilość ta wystarcza na około 30 kasety.
  • Po 10-14 dniach po pick, zaś następnego karmienia. Ekspertów zaleca się użycie microfertilizer „Plantafol” (8 g na wiadrze cieczy).
  • Podczas formowania 2. pary liści stosuje się nawóz „master” (czerpak 20 g na 10-litr wody).

Jeśli znasz niż karmić sadzonki papryki i pomidora, problemy z selera nie jest. Po nałożeniu lądowania preparaty wylano do zmywania liści roztworem. Kiełki seler w domu reaguje pozytywnie i karmienie dolistne. Zalecane produkty „Humisol” i „Vermistim”. Wiedząc, jak uprawiać kiełki dorasta, nie można się martwić o żniwach, to zapewne ucieszy z wyników.

Lądowanie z selera z otoczenia domu w otwartym terenie

Jeśli pogoda na to pozwala, łóżko do sadzenia mogą być przygotowane już w połowie kwietnia. Preparat składa się z nawadniania ziemi gorącej wody i produktu biologicznego, jak również wprowadzenie drzewnej lub zielnych popiołu (pint na 1 m). Uprawiane sadzonki powinny być sadzone w łóżku na początku maja, stosowany schemat - 35h40. Przed posadzeniem należy przeprowadzić hartowanie. Aby dostosować się do nowych warunków trwa tydzień.

Pierwsze dwa dni wyjąć sadzonki w cieniu w ciągu 2 godzin, a następnie pozostanie w świeżego powietrza wzrasta przez dwie godziny.

Seler jest bardzo skromny i nie wymaga specjalnej opieki. Wszystko, czego potrzebuje - jest prawidłowe nawadnianie. Ogrodnicy, którzy specjalizują się w tej kulturze, zgodził: lądowanie podlewać rzadziej lepiej, ale obfite. Częste, ale skąpe podlewanie negatywny wpływ na jego rozwój. Latem rośliny jak potrzebne zaleca paszy, na przemian z biologicznych rozcieńczone w wodzie z odchodów. To wystarczy, aby nawet małe łóżko był w stanie dostarczyć całą rodzinę z witamin. Gromadzenie zbiorów rozpoczyna się we wrześniu - około 5 th.

Rosnące sadzonki selera nie jest trudniejsze niż papryką lub pomidorem. Jeśli wszystko jest dobrze zrobione, a żniwo będzie zadowolony.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Przydatne niż seler? Chcesz wiedzieć? Odpowiedz!Przydatne niż seler? Chcesz wiedzieć? Odpowiedz!
Tajemnice rosnących siewek seleraTajemnice rosnących siewek selera
Jak rosną selera - powiedzieć wszystkim!Jak rosną selera - powiedzieć wszystkim!
Jak oswoić seler?Jak oswoić seler?
I umieścić seler?I umieścić seler?
Seler korzeniowy - szczególna ostrożnośćSeler korzeniowy - szczególna ostrożność
Odmiany seleraOdmiany selera
Seler uprawy z nasionSeler uprawy z nasion
Celera jako przyprawy oraz przyprawy: Przyprawy - Celera ogroduCelera jako przyprawy oraz przyprawy: Przyprawy - Celera ogrodu
Seler liść rośnie z nasionSeler liść rośnie z nasion
» » » Sadzenie sadzonek pikantne seler: tajemnice kierowców
© 2022 ProSadGuru.com