ProSadGuru.com

Jak rosną ogórki na parapecie w zimie?

W zimie, problem z niedoborem witamin może być rozwiązany poprzez organizowanie uprawy warzyw na własnym parapecie. To nie jest trudne do sadzenia zieleni, zioła, pomidory. Wiedząc, jak uprawiać ogórki na parapecie, można eksperymentować z papryka, truskawki i cytrusy. Homemade cytryna drzewo, palma daktylowa, ananas i inne egzotyczne rośliny łatwo się zakorzenić w każdym opiekuńczy hodowców.

zawartość:

 1. Prace przygotowawcze: wybór nasion i podłoże
 2. Wybór i sadzenia nasion
 3. Zima upraw ogórków z łóżka w domu
 4. To nawożenia krzewów produkować obfite żniwo
ogórki na parapecie

pierwszy zbiór

Tworzenie ogrodu warzyw na parapecie jest lepiej zacząć z zielenią i ogórków. Najlepszym rozwiązaniem dla zakwaterowania - to południowe, parapety południowo-zachodniej i południowo-wschodniej. Jeżeli w miesiącach zimowych zainstalować lampę przedłużenia rośliny lekki dzień, nadaje się do uprawy nawet północnym parapecie. Poza światło zadbać, aby temperatura w miejscu uprawy nie niższej niż 20 ° C, to ważna jest ochrona lądowania od zimnego.

Prace przygotowawcze: wybór nasion i podłoże

Przed sadzeniem, ważne jest, aby wybrać odpowiedni wybór ogórków krajowych, które mogą zapewnić wydajność w zimie:

Wideo: Ogórek na parapecie. Pierwszy jajnik. Ogród zimowy 17.12.15 (2chast)

 1. Onega F1 - wcześnie dojrzewających odmian krótkich ogórków o wysokim poziomie wydajności. Nasiona wysiewa można bezpiecznie nie tylko w otwartym polu, ale również w domu. Owocowania pojawia się około 38 dni po posadzeniu. Konieczne jest, aby rozważyć, jeśli chcę dostać zbiorów w okresie zimowym. Długość każdego z płodów wynosi około 10 cm.
 2. Masza F1 - samopylnego wcześnie hybrydowy, który daje doskonałe zbiory. Soczyste owoce, bez goryczy, sadzenie odporne na zimno, ale wymaga dobrego oświetlenia. Takie ogórki na parapecie zimą daje doskonałe plony ze stosunkowo niewielkim obszarze lądowania. Odmiana ta jest odporna na choroby, mączniaka, bacteriosis.
 3. Connie F1 - samopylnego hybrydowy, odporny na zimno. Daje dobre plony, owoce są soczyste, bez charakterystycznej goryczki. Różnorodność krzaka, wczesne dojrzewanie.
 4. Cud w oknie F1 została uruchomiona specjalnie dla parapetów. Owoce dorastają do 8 cm, mają doskonałe walory smakowe.

Nadaje się do uprawy w domu odmian „Balkon”, „Berendey”, „Odwaga”, „bałagan” i innych. Dobry wynik można otrzymać od „Claudia” hybrydy „Legenda”, „Romans”.

Hodowlę ogórków w domu nie jest bez wyboru odpowiedniej pojemności i gleby do mieszaniny sadzenia. Podłoże można kupić gotowe lub przygotowane z 2 części konwencjonalnej włókno kokosowe i kawałki wermikompost (można je kupić w wyspecjalizowanych ośrodkach nawozem do warzyw). Po wymieszaniu gleby napełnia się doniczki w objętości 3-4 litrów lub w plastikowych kubkach, jeśli masz zamiar śledzić stałą zmianę pojemności. Druga metoda jest lepsza, bo można rozwijać silniejsze rośliny, które dają doskonałe plony.

Wszystkie funkcje doboru i sadzenia powiedział ekspert w filmie.

Powrót do spisu treści

Wybór i sadzenia nasion

Przed sadzeniem ziarno musi być odpowiednio przygotowana:

 • Obniżyć nasiona w nieco ogrzanego roztworu nadmanganianu potasu normalnym przez kilka godzin (światło zielone). Konieczne jest, aby używać tylko tych, które są zatopione na dnie, jak ich kiełkowania jest lepsza.
 • Nasiona nanosi się na odcinek materiału suchego bawełnianego całego nadmiaru cieczy może pochłaniać. Następnie obsadzony w przygotowanych filiżanek lub garnków. Niektórzy ogrodnicy wolą kiełkowania nasion przed sadzeniem w wilgotną gazą.

Już zaprawione nasiona czerwonej lub zielonkawej namoczeniu nie jest wymagane, są sadzone w postaci suchej.

Uprawa ogórków w domu, konieczne jest, aby przestrzegać następujących prostych warunków:

 1. W plastikowych kubkach można sadzić tylko jedno ziarno, pochowano go na kilka centymetrów. Doniczki o średnicy wystarczającej dozwolone obsadzone trzy nasion.
 2. Na zdolność wiązania się otwory odwadniające i warstwa drenażowa, aby wyprowadzać nadmiar cieczy. Jako blok stosować beton, cegła drenaż żwiru, żwiru grubości 2 cm.
 3. Sadzenia na kilogram podłoża dodaje się specjalną mieszaninę odżywczej obejmującej mielona kreda łyżka 1 łyżka superfosfatu i 200 g węglanu drewna.
uprawy ogórków krajowych

stał silne pędy

W razie potrzeby uprawy ogórków na balkonie, lepiej jest używać dużych pól kołkami wysokość 70 cm, aby wspierać młodych roślin. Po rozsadzeniu pojemniki muszą być pokryte folią z tworzywa sztucznego, aż do kiełkowania, optymalnej temperatury dla kiełkowania - 20 ° C ciepła. Po pojawił pędy, ważne jest umieszczenie wentylacji i obniżyć temperaturę do + 16 ° C, trafia nie rozciągnięte.

Powrót do spisu treści

Zima upraw ogórków z łóżka w domu

Podczas zimnej wzrostu roślin spowalnia, warzywa - nie jest wyjątkiem od tej listy. W przypadku materiału rozmnożeniowego zasiane na początku grudnia, pierwsze żniwa można uzyskać pod koniec zimy. Bush będzie musiał zmienić na 3 miesiące po rozpoczęciu owocowania. Podlewania warzyw potrzebnych codziennie, ale mała ilość wody w glebie była zawsze lekko wilgotne. W zimie, ilość wprowadzonego płynu może być ograniczona ze względu na słoneczne dni są rzadkie. Wyjątek zapewnią tylko obszary o nadmiernie suche powietrze i w wysokiej temperaturze.

Aby uniknąć nadmiernej wilgoci i suszenia, jest możliwe ustawienie przepustowości zakładu, w głębokim naczyniu z wodą, a następnie miele sama się niezbędną ilość płynu.

Trzy razy w tygodniu, to jest konieczne, aby delikatnie rozpylania sprayu do lądowania okresowo wlać gleby w doniczkach, gdy pojawia się na powierzchni korzeni. Po uformowaniu na krzaku 5 pełnych arkuszy, ucieczka szczyptę do wzrostu pary krótkich rzęs i silny, a nie jeden długi. Wszystkie jajnika, który jest ukształtowany tak, aby w momencie zgniecenia usunięte. Z wyprzedzeniem jest konieczne, aby zapewnić krata, siatka lub coś innego wsparcia. kręcone doniczkowe też potrzebuje wsparcia, bez nich, szybko tracą efekt dekoracyjny.

Jak rosną ogórki w domu, jeśli wybrałeś klasę pcheloopyljaemogo? zapylanie jest wykonywana ręcznie w następujący sposób: z pojawieniem się kwiatów rano konieczne jest zakłócić męskosterylności kwiat, delikatnie trzymać je na słupków kwiatów żeńskich. Po 2 tygodniach tego zapylania może być pierwszy otrzymywać ogórki.

Powrót do spisu treści

Film: Jak rosną ogórki na parapecie dogodny sposób (można w zimie).

Nawożenia krzewów produkować obfite żniwo

Karmić rośliny powinny być co 2-3 tygodnie. Nie wolno naprzemiennie pomiędzy nawozów mineralnych i organicznych, należy nanoszenie na liście. Pierwsza zorganizowana 2 tygodnie po sadzeniu sadzonek można wlać roztwór „wzrost” (jedna pokrywa na 2 litry płynu). Można zakupić środek „Agrolayf” i używać go zgodnie z instrukcją.

W okresie tworzenia pąków, można zastosować jedną z następujących czynności proponowanego nawożenia:

 • rozpuszcza się w 10 litrach szkła wodnego zoly-
 • rozcieńczono w wiadrze ciekłego 2 superfosfata- łyżki
 • rozpuszcza się w szklance wody z kilkoma kryształami nadmanganianu potasu i kwasu borowego l godz.

W okresie korzenia owocowania i alternatywnego podawania dolistnego. Pasuje do następujących opcji:

 • rozpuszcza się w wiadrze wody, 50 g mocznika lub 2 TSP „gumi” dla jednej rośliny wystarczająco n 0,5
 • rozcieńcza się w 10 litrach wody 20 g siarki, potasu i azotanu amonowego, 40 g superfosfat.
 • gnicie siano domagać 2 dni w wodzie w stosunku 1: 1, a uzyskane kompozycje opryskuje się rośliny raz w tygodniu.

Żniwo jest ważne, aby usunąć w odpowiednim czasie, składników odżywczych i usunięto jajniki. Domowe ogórki w zgodzie ze wszystkimi zasadami są w stanie dać dobre plony - 10-15 owoc z każdej rośliny. Ale trzeba traktować ostrożnie oświetlenie, podlewanie i ochrona przed zimnem, aby poddać się smaczne i zdrowe warzywa podczas mroźnej zimy.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Jako uprawy ogórków na parapecie, aby uczynićJako uprawy ogórków na parapecie, aby uczynić
Nasiona samopylnych ogórków na początku żniwNasiona samopylnych ogórków na początku żniw
Zioła na parapecieZioła na parapecie
Jak daleko sadzić ogórkiJak daleko sadzić ogórki
Witaminy na parapecieWitaminy na parapecie
Czas sadzenia ogórekCzas sadzenia ogórek
Truskawki na parapecie proszę witaminy zimęTruskawki na parapecie proszę witaminy zimę
Jakie warzywa można uprawiać na parapecie?Jakie warzywa można uprawiać na parapecie?
Egzotyki na parapecie - truskawki AleksandriiEgzotyki na parapecie - truskawki Aleksandrii
Pomidory na parapecie - domu cudPomidory na parapecie - domu cud
» » » Jak rosną ogórki na parapecie w zimie?
© 2022 ProSadGuru.com