ProSadGuru.com

Jak karmić młodszych sadzonki pomidorów i papryki?

Wybierając odpowiedni nawóz do sadzonek, to ważne, aby nie zgubić się wśród różnorodności oferowanych przez producentów jest nowoczesne. Jak prawidłowo wybrać co karmić sadzonki po pick, najlepszy? W handlu znajdują się preparaty z każdej kompleksu mineralnego prześledzić i zawierające azot, potas, fosfor pewne dawki, magnez, żelazo, cynk, itd Musi wybrać, koncentrując się na skład chemiczny, kształt i stężenie emisji.

przyjazne pędy

przyjazne pędy

Mikroelementy chelat postać musi być zamiast siarczanu. Siarczan roztwór w reakcji chemicznej w połączeniu z cząstkami gleby, tak aby został zaabsorbowany gorsze roślin. W miarę upływu czasu, jony metali gromadzą się w glebie i przekształcić trucizny. Chelat rodzaj emisji nie prowadzi do takiego efektu złośliwą. Jeżeli producent nie jest szczególna forma pierwiastków śladowych zostało określone, ważne jest, aby upewnić się, że nie było żadnych instrukcji z formułą więc w końcu.

Zapłodnione sadzonki ogórków w domu, pomidory, papryka? Najwygodniejszym forma uwalniania - ciecz, chociaż niektóre ogrodnicy wolą korzystać z proszków i tabletek. Wybierając nawóz do sadzonek, należy zwrócić uwagę jest wskazany w instrukcji dawkowania. Jeśli producent robi to samo dla roślin domowych i otwartym terenie, to znaczy, że lepiej jest, aby nie ufać.

Oznaki słabych sadzonek

Uważany silne sadzonki z dużych liści, łodyg stabilny bez zginania na szyi korze opałowym. Przedstawiciele determinant Y pomidor szczotka kwiat uformowany w obecności 6-8 liścia mają nieokreślony - po utworzeniu 8-10 th arkuszu. Niska jakość sadzonek wyhodowanych blade zabarwienie wskazuje arkusze tabelarycznych, są mniej odporne, długo macierzystych i podatne na wyleganie.

Oznaki braku pierwiastków śladowych:

  1. Jeżeli dolne liście zaczęły zanikać, roślina nie jest dostatecznie jasny lub konwencjonalne nawozy azotowe. Na pomidory z spodu żył stają się purpurowo-czerwony kolor, łodygi są włókniste. Usunąć sytuacja zapłodnienia rośliny roztworem mocznika lub azotan amonu (10 g dodać wiadro wody).
  2. O braku żelaza będzie zeznawać światła żyły. Podobnie możliwe jest, po zastosowaniu roztworu nadmanganianu potasowego, to przeszkadza absorpcji żelaza. Można skorzystać z kompleksowych nawozów.
  3. Pomidora i pieprzu żebrami blaszek liściowych może uzyskać kolor fioletowy z niedoborem fosforu. Jego wychwyt spowalnia w miarę spadku temperatury. Aby rozpocząć lądowania przegrupowuje się w pomieszczeniu o wskaźniku nie mniej niż + 18 ° C
  4. Jeżeli liści pozostaje słaby nawet po podlaniu, możliwe jest opracowanie gnicie korzeni. Jego wygląd może powodować niedobór miedzi. Problem ten jest charakterystyczny dla roślin, które są uprawiane w glebie torfowej. To przyczynia się do poprawiania miedzi roztwór sadzonka opatrunek sytuacji (1 łyżeczka do ciekłego wiadra). Dzięki procedurze, młode pędy dostanie dodatkową ochronę przeciw zarazie.
nawóz do sadzonekJeśli zastosujemy się do wszystkich zasad wyboru i dawkowania nawozu, to nie będzie trudne do uzyskania obfitych plonów pysznych pomidorów, oberżyny, papryki i innych warzyw.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Żółte sadzonki pomidorówŻółte sadzonki pomidorów
Nawozy mineralneNawozy mineralne
Zapłodnione kwiatyZapłodnione kwiaty
Na nowych nawozówNa nowych nawozów
Jak karmić sadzonki pomidorów po pick?Jak karmić sadzonki pomidorów po pick?
Co do paszy Sadzonki bakłażana Po zebraniu?Co do paszy Sadzonki bakłażana Po zebraniu?
Nawożenie sadzonek popiołu pomidorów i paprykiNawożenie sadzonek popiołu pomidorów i papryki
Nawóz do nawożenia sadzonkiNawóz do nawożenia sadzonki
Wiosna nawożenia drzew i krzewów owocowychWiosna nawożenia drzew i krzewów owocowych
Rainbow Garden Wonderland dla roślin wewnątrz pomieszczeńRainbow Garden Wonderland dla roślin wewnątrz pomieszczeń
» » » Jak karmić młodszych sadzonki pomidorów i papryki?
© 2022 ProSadGuru.com