ProSadGuru.com

Podlewanie Phalaenopsis - szybko!

Światło podlewanie PhalaenopsisSadzenia, przesadzania, nawożenie, regularne podlewanie - wszystkie te wysiłki zazwyczaj sprawiać przyjemność entuzjastyczne kwiaciarni. Jednakże, jeżeli liczba roślin w mieszkaniu przekracza wszelkie granice, takie jak racjonalne radości komunii z zielonymi zwierząt stopniowo erozji.

Nie przeszedł ten kielich, i ja. Gdy liczba moich ulubionych storczyk, phalaenopsis, zatwierdzono do 20, ich podlewanie tradycyjną metodą (kąpieli w zbiornikach wody) zaczęła zajmować znacznie więcej czasu, niż mogłem sobie pozwolić, i zamieniła się w prawdziwy tortur ...

Przypomnijmy sobie, jak to zwykle bywa storczyki Podlewanie:

  • Rośliny usunięto z parapetów okiennych i przeciągnięty do zbiornika z pewną ilością wody ciepłej;
  • garnki odmówić zanurzony w wodzie, ich heroiczne wysiłki podejmowane są do zlewu;
  • Podłoże stara się iść na długą podróż z żyjących w nim Phalaenopsis;
  • pół godziny później połączyła się nadmiaru wody, wszystkie kwiaty wrócić na pobyt stały;
  • wycierane liczne kałuże po nawadniania ...

Duża liczba roślin, w połączeniu z brakiem wolnego czasu i moją niecierpliwą naturę równać częste peresushke tych storczyków. Są one na ogół nie jest szczególnie narzekali, ale rozkwitła sporadycznie i okresowo zasushivat gotowy do kwitną pąki.

Podczas następnego podlewania, potykając się o psa i wylewa jej dobrą wodę poltaza, zdałem sobie sprawę, że bardziej nie można kontynuować - orchidee na mnie, a ja dla nich?
I wtedy mój wzrok padł na stos garnki, kupiony dawno temu w pewnym sprzedaży i pylivshihsya na półce od kilku lat. Decyzja przyszła szybko ...

Od tamtej pory moja Phalaenopsis nie mają problemy z kwitnieniem. Umieścić w garnku, już nie opuścić swoje parapety i nie cierpi z powodu pragnienia i pojenia każdy zakład zajmuje mi nie więcej niż pięć sekund!

Teraz moje storczyki podlewać co 5-10 dni, średnia pula zajmuje około 100 ml. Woda nie wylać doniczek, obejmuje jego spód o około 1-1,5 cm, stopniowo nasyca wilgotności podłoża. Torfowiec, zawarte w kompozycji, występuje w postaci tamponu, wody zasilającej do górnych warstw kory korzenia rośliny.

Korzenie storczyka w wodziePo takim nawadniania woda może pozostać w doniczkach 3-4 dni (w zależności od ilości napełnionego cieczą i temperatury otoczenia). Jak widać, korzenie są absolutnie nie wpływa, będąc w wodzie przez dłuższy czas.

Wideo: Pierwsze kroki po posadzeniu storczyki! Pierwszy podlewania!

Chciałbym zwrócić Państwa uwagę na fakt, że w takim Podlewanie jest bardzo ważne, aby zapewnić bardzo dobrą wentylację systemu korzeniowego. Jak mógłbym rozwiązać ten problem?

  • Cała moja Phalaenopsis po zakupie został całkowicie zastąpiony podłoża. Zamiast gnić, składające się z torfu, trocin, gumy piankowej, zgniłe kory drzew liściastych i niektórych innych składników roślinnych nieprzekonujące otrzymanych kawałków kory sosnowej z odrobiną mchu Sphagnum. Ie w porównaniu ze sklepu mój podłoże wysycha mniej vlagoemok dlatego się znacznie szybciej.
  • Moje rośliny sadzone są w specjalnych doniczkach - są przejrzyste i mają nogi. Ścianki takich doniczkach przechodzi do korzeni światła wymaganych dla orchidei fotosyntezy w tym procesie, a nogi zapewniają dopływ powietrza do korzeni umieszczonych w dnie.
  • W ścianach rozżarzonym doniczkach wkrętaków wykonane duża liczba otworów godnej średnicy dla lepszej cyrkulacji powietrza. (Zdjęcie 1)
  • Dla dobra wentylacja jest również, że średnica doniczkach, w którym umieszczone jest storczyk wynosiła co najmniej 3 cm większa niż średnica jej puli. Warunek ten będzie zapewnić dostęp światła do korzeni. (Zdjęcie 2)

Kora doniczkowe pół-close-Sphagnum warstwę mchu. Mokro pomaga zatrzymać wilgoć falenopsisa- schnie około górnych korzeni staje się jakby „pokrycie” i ponownie zmniejsza parowanie. (Zdjęcie 3)

Garnek do storczykówDoniczki dla storczykówmech torfowiec
zdjęcie 1zdjęcie 2zdjęcie 3

Jeśli nie masz odpowiednich wielkości garnków, problem pomoże rozwiązać głębokie tace. Jednak opcja ta ma pewne wady w porównaniu do „kashposhnym”:

  • Jeśli zauważysz, i wlać wodę do garnka trochę więcej, niż może pomieścić paletę, konieczne jest, aby wytrzeć parapet;
  • miska z woda paruje znacznie szybciej niż z doniczek;
  • w doniczkach letnich mur chroni korzenie przed bezpośrednim światłem słonecznym i chroni przed przegrzaniem, a zimą - uratuje przed zimnymi przeciągami.

Ważne jest, aby: w zimie na zimnym parapecie takie nawadnianie nie jest to bezwzględnie konieczne, ale ... wszyscy wiemy, że w ogóle nie mogą zawierać Phalaenopsis na zimnych okien ... Nie zapominajmy, że dla większości hybrydowych temperaturze 16 ° C jest już krytyczny!

Żałuję, że rośliny tylko przyniesie radość! Łatwy i cieszyć się podlewania!

Autor artykułu i zdjęć Natalia Musatov

Wideo: Podlewanie storczyków gdy jest ich wiele

16.01.2012

© HomeFlowers.ru. Wszelkie prawa zastrzeżone. Przedruk i wszelkie zmiany tego materiału bez uprzedniej pisemnej zgody ze strony zakazane!

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Phalaenopsis - Orchidea dla początkującychPhalaenopsis - Orchidea dla początkujących
Phalaenopsis orchidea przeszczepPhalaenopsis orchidea przeszczep
Jak uprawiać PhalaenopsisJak uprawiać Phalaenopsis
Uprawa Phalaenopsis tajemnicUprawa Phalaenopsis tajemnic
W trosce o PhalaenopsisW trosce o Phalaenopsis
Wymiany doświadczeń storczykWymiany doświadczeń storczyk
Phalaenopsis OrchideaPhalaenopsis Orchidea
Phalaenopsis. przeszczepPhalaenopsis. przeszczep
Mój Phalaenopsis orchideaMój Phalaenopsis orchidea
Troska po kwitnieniu PhalaenopsisTroska po kwitnieniu Phalaenopsis
» » » Podlewanie Phalaenopsis - szybko!
© 2022 ProSadGuru.com