ProSadGuru.com

Murayya jako lekarz i ozdobnym kwiatem

pokój Murayya ma jakieś spektakularne widoki. Panikulata, wiechowaty, Koenig - wszyscy przedstawiciele niezwykłej rośliny należące do rodziny Rutaceae. To aromatyczne flirt rośnie w tropikalnych lasów i górskich regionach Indii, Java, Indochinach. Z liści roślin w Azji zrobić przyprawy, które są następnie dodawane do mięsa i warzyw, dań. Mówimy o przyprawy, jak curry, bez których kuchnia narodowa Indii jest po prostu nie do pomyślenia.

pokój Murraya

okres kwitnienia

Film: mostków zawinie dom folią

Ten tropikalny przedstawiciel - kuzyn jest dobrze znany i ukochany cytrusowych. Dlatego możemy śmiało powiedzieć, że Mandarin i domowy drzewo cytryna - jej bezpośredni krewni.

Murayya, że ​​opieka jest specyficzne, łatwo się zakorzenić w domu. Najczęściej uprawiane wiechowaty, lub pomarańczowym jaśmin, znany dekoracyjny ich liście, kwiaty i owoce.

Murayya, opieka w domu, który jest dostępny dla wszystkich, uwielbia jasne rozproszone światło, obfitego podlewania. Wydać jak suszenie gleby w doniczce. Przesycenie wilgoć niekorzystnie wpływa na rozwój roślin do tego powinny być starannie monitorowane.

Obchodzi górskim mieszkańca

Murayya wiechowaty, który jest często uprawiane w domu, ma swoją nazwę od słynnego botanika 18. wieku, D. Murray, który dał nam wiele cennych informacji na temat egzotycznych roślin, często znajdując się na parapetach dzisiaj.

Ten tropikalny mieszkaniec jest kompaktowy, nawet w swoim naturalnym środowisku rzadko osiąga wysokość 3 m. Domy to samo niskie drzewa należący do rodziny Rutaceae. góra roślina, więc cieszy się świeżym powietrzem, ale nadmierne ciepło, wilgoć w glebie nie do jego upodobań. Lepiej wybrać miejsce niezbyt gorąco, ale dobrze oświetlony. uprawa garnek powinien być mały, dość obfite podlewanie jest zalecane, ale rzadko.

potrzebny jest przeszczep czy korzenie silnie wzrosła, ale duże garnki nie biorą, nie wymagają szczególnej opieki tutaj. Rosnąca góra mieszkaniec szybko, w ciągu około trzech do czterech miesięcy po posadzeniu, że jest gotowy, aby utworzyć pączki.

Specyficzną cechą tej rośliny jest to, że może on być zaangażowany w samym formowanie. W domu, to zawsze wygląda atrakcyjnie ze względu na fakt, że wzrost pędów z pąkami zatrzymuje dopóki nowy oddział nie osiągnie pożądaną długość.

Kiedy rośnie kwiat w domu, można zapomnieć o tworzących parę nożyczek.

Do sadzenia jest doskonałym podkładem z kompozycją dwóch kawałków ogrodzie luźnej ziemi, jedna część torfu i przemywa dużą piasku rzecznego. Ale jest pewien wyjątek - murayya odnosi się do roślin-ascetów, takich jak kwiaty górskich nie bardzo lubią zbyt żyznej gleby.

Powielanie zalecany do przechowywania nasion. Wysiewane na głębokość około 5 mm, kiełkują w 30-40 dni.

Zastosowanie tradycyjnej medycynie

Jest to znane kokietka i jej właściwości lecznicze. Łagodzi ból, do leczenia pewnych schorzeń jamy ustnej, przydatnych do chorych na serce. Kiedy zimno zaleca się stosować wywar z liści. Kiedy ustnej trzeba żuć liście, a następnie szybko goić rany, ból nie przeszkadza.

zworki izolacji i mostki cieplne w domu energii skuteczności działania: Wideo

kwiat domu od dawna w medycynie tybetańskiej, prawie tak samo jak żeń-szenia. Jego właściwości są wyjątkowe, jest to świetny lekarz, który zawsze dbać o swoje zdrowie. Obecnie medycyna zwrócił także uwagę na tego niezwykłego kwiatu, który często można znaleźć na parapecie. Rozważmy niesamowite właściwości lecznicze tropikalnych szczegółowo jarzma:

  • Murraya paniculata

    owoc

    Cierpiących na choroby serca zaleca się zapach kwiatów, jest szczególnie przydatny do uderzeń. Badania wykazały, że murayi zapach pomaga zmniejszyć częstotliwość i nasilenie ataków o około 60%.

  • Liście mogą być stosowane jako skuteczny środek przeciwbólowy, który jest w stanie usunąć silne bóle głowy, ból zęba, skurcze w angina, zapalenie pęcherzyka żółciowego, zapalenie błony śluzowej żołądka, wrzody. Lekarze zalecają napary z liści do leczenia owrzodzenia w jamie ustnej, zapalenie jamy ustnej.

Wideo: Montaż efektywności energetycznej brigada1.lv pochyłości okiennych

Kwiat murayya wykorzystane w następujący sposób:

  • Liście parzonej wrzącej wodzie (w szkle wrzącej wodzie należy przyjmować jedną całość arkusza). Po wlewie w ciągu 2 godzin, nie było możliwe primenyat-
  • Liście można żuć i połykać, smak z nich, oczywiście, pozostawia wiele do życzenia, ale to nie każdy lek ma przyjemny posmak - główny efekt i bezpieczeństwo!

Wideo: Beton Roboty w zakresie efektywności energetycznej domu

Murayya - roślina atrakcyjny i aromatyczne, można łatwo złapać w wewnętrznych warunków klimatycznych, nie wymagając wiele od jego właściciela. Nie zapomnij wody i nawozić kwiat, zapewnić mu odpowiednie warunki oświetleniowe i będzie można rozkoszować się pięknym kwitnieniem i staną się niezastąpione jako lekarz Kalanchoe.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
MurrayaMurraya
Wszystko z najbardziej popularnych rodzajów roślin „murayya (Murraya…Wszystko z najbardziej popularnych rodzajów roślin „murayya (Murraya…
Murraya domMurraya dom
EPIPREMNUM (epipremnumosobennosti pielęgnacja i konserwacjaEPIPREMNUM (epipremnumosobennosti pielęgnacja i konserwacja
Piękno MurrayaPiękno Murraya
Egzotyczne houseplantEgzotyczne houseplant
Załóżmy, że chcesz murayyuZałóżmy, że chcesz murayyu
Murayya Indian uzdrowicielMurayya Indian uzdrowiciel
Jak rosną z nasion murayyuJak rosną z nasion murayyu
Kwiat murayya - niezwykły mieszkaniec w domuKwiat murayya - niezwykły mieszkaniec w domu
» » » Murayya jako lekarz i ozdobnym kwiatem
© 2022 ProSadGuru.com