ProSadGuru.com

Callas w mieszkaniach domowych

Calla - znakomity kwiat, przyszedł do nas z Afryki. Callas w domu łatwe w pielęgnacji, mimo swojej elegancji i piękna. Te kwiaty są uważane za jedne z najpiękniejszych, wyróżnia się unikalnym kształcie i różnych kolorach: zielony, różowy, żółty, fioletowy, pomarańczowy i, oczywiście, biały. pokój Callas świetnie wyglądają w sypialni, salonie, w różnych kompozycji kwiatowych.

Ten kwiat symbolizuje piękno, wdzięk i wyrafinowanie. On jest doskonale połączony z orchidei, atrium. Cokolwiek odcień wybrałeś dla kombinacji, Cullen zawsze wyróżniają się elegancją. Mogą rosnąć w ogrodzie, a na parapecie.

Warunki korzystania z opieki w pierwszych dniach

Callas w domu

ślub Assorted

Przed zakupem jakiegokolwiek Houseplant, trzeba dokładnie zbadać jego naturę. Nie jest wyjątkiem i kalii, opieka powinna być zorganizowana w domu zgodnie z następującymi zasadami:

 • Parapet, gdzie zostanie utworzony w zakładzie, powinien cały dzień w cieniu, i tylko w godzinach wieczornych jest dobrze oświetlone.
 • Ważne jest, aby wybrać odpowiedni donica. Dla młodych roślin w pojemności 2-3 litrów jest w porządku.
 • Może być używany do zasilania nie tylko kwiat specjalistycznego nawozu, ale także improwizowane. Co może być używany? Nadaje się skórki z owoców i nasion łuski. Zasada do nawozów: na krawędzi doniczki w glebie, aby rowki w nich ułożone posiekane skórka z owoców i łuski nasion. Wszystko to jest następnie pokryte ziemią.
 • Woda do podlewania powinna zawsze być temperatura pokojowa. Czasami warto dodać użyć naparu herbaty.
 • Okresowo zastępując gleba bardziej pożywne. Należy to zrobić ostrożnie, tak aby nie uszkodzić korzeni. Jak wynika z tych wykwintnych zwierzętami wyrośnie bez przeszczep dłużej.

Różnorodność odmian: z żarówką do luksusowego kwiat

Te wyjątkowo piękne stworzenia mają charakterystyczny wygląd dla wszystkich klas: kwiaty na długich szypułkach i podstawnych liści. Na bezlistnych łodyg się kwiatostan, składający się z koców i kolb.

Zasłona jest jasne lejek podsadka. Liście są zielone ze srebrnymi plamkami, ma kształt grotu.

Tradycyjnie, lilie calla mogą być klasyfikowane na podstawie koloru:

 • Biały zawsze symbolizuje czystość i elegancję. Mają długie liście, kwitną w maju i czerwcu są one wykorzystywane głównie do dekoracji uroczystości, na przykład, są one idealnym rozwiązaniem dla Twój ślub. U tego gatunku występują praktycznie we wszystkich odcieniach od białego do kremowego.
 • Czerwony symbolizuje pasję i miłość. Roślina ma sercowate liście są ciemno zielone, kwitną aż do połowy lata.
 • Pink - wdzięku piękne kwiaty wykorzystywane do bukietów ślubnych sporządzania i prezentacji matinees dzieci. Różowe odcienie reprezentowane przez szereg odmian od różowego do purpurowego lub wiśni. Gatunek ten ma długie liście, kwitnie od późnej wiosny do połowy czerwca.

 • Żółty symbolizuje szczęście, więc można bezpiecznie robić bukiety dla narzeczonych. Zakład posiada owalne, w kształcie serca liście ciemnozielonym kolorze.
 • Black - rzadkie przypadki, w związku z tym stały się ulubieńcami wielu ogrodników. Są eleganckie i tajemnicze, w tego rodzaju długich spiczastych liściach z woskowej fakturze. Okres kwitnienia czerwiec - lipiec.
 • Purpurowy pokazać wielkość, są kolory królów i królowych. Są one szeroko stosowane do przygotowywania bukietów ślubnych. Roślina ma spiczastą lub sercowate liście są ciemnozielone z woskowej fakturze. Kwitnienie tych przedstawicieli są na początku lata.
 • Niebieski do dekoracji wszystkich świąt. Mają niezwykłą egzotyczną formę, przyciągane przez jego świetności. Z nich zrobić wspaniałe kosze, nietypowe boutonnieres, sprzęgła.

Biały kolor i odmiany różni się nieco w swej treści i opieki.

Troska biały i charakteryzuje obficie temperatura zawartości nawadnianie od + 18 ° C Muszą spryskać codziennie.

Jeśli roślina nie stoi na altanie, a potem musi być chronione przed deszczem i słońcem. Po ottsvetut roślin, podlewanie powinno być zmniejszone.

Propagowane przez nasiona wielu hodowców. Materiał sadzenie rozstawiony natychmiast po pobraniu, lub w czasie, kiełkowanie będzie wiele razy gorzej. Gleba do mieszaniny sadzenia powinien składać się z arkuszy, torf ziemi, niewielką ilość piasku i torfu. W okresie spoczynku roślin rośnie i jej liście nie są zerowane.

Kalii w doniczce

Kalii w doniczce

„Kolorowe” calla czuć się komfortowo w jasnych parapetów. Ale powinniśmy unikać bezpośredniego światła słonecznego. Temperatura powietrza należy dobierać w 22-25 ° C w ciepłej, + 15 ° C - zimy. Podczas natrysku należy upewnić się, że na kwiatowym narzucie nie dostał kroplę wody, w przeciwnym razie będą one plamić.

Te kwiaty są bardzo lubiący wody. Wiele osób zaleca się latem umieścić doniczki na tackach z wodą. Transplant rozpocząć dopiero gdy calla zavetvilis też. Powielanie odmian kolorystycznych wytwarzają bulwy. Rośliny kwitną obficie, ale zrzuca liście na końcu sezonu, w przeciwieństwie do ich białe odpowiedniki. Nie bój się warto, po prostu przychodzi okres spoczynku. Wiosną liście pojawi się ponownie i będzie zadowolić swoje luksusowe piękno.

ciekawostki

Calla - niezwykły kwiat. Ma wiele ciekawych cech charakterystycznych:

 • żarówka z mnogoletnie- roślin
 • kwiat rodzime RPA, rośnie głównie w bagiennych mestnosti-
 • w swoim rodzinnym kraju kalii uważane zachwaszczony rasteniem-
 • korzenie yadovity-
 • Jest uważany za talizman rodziny i symbol małżeńskiej schastya-
 • nalewka z korzeni pomoc dla ukąszenia żmii.

Ten elegancki kwiat jest idealny dla fito Wewnętrznych. Jego luksus i splendor nie przejdzie bez echa, w mieszkaniu w domu będzie wyglądać wspaniale.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Kalie roślin doniczkowychKalie roślin doniczkowych
Callas przeszczep do ogroduCallas przeszczep do ogrodu
Callas w mieszkaniuCallas w mieszkaniu
Calla EtiopiiCalla Etiopii
Houseplant callaHouseplant calla
Kwiaty doniczkowe Callas nie zbyt wybrednaKwiaty doniczkowe Callas nie zbyt wybredna
Kwiaty kalie na zdjęciuKwiaty kalie na zdjęciu
Piękne calla: pielęgnacja roślin w ogrodzie i w pokojuPiękne calla: pielęgnacja roślin w ogrodzie i w pokoju
Jak sadzić i dbać o KalleJak sadzić i dbać o Kalle
Opieka domowa dla CullenOpieka domowa dla Cullen
» » » Callas w mieszkaniach domowych
© 2022 ProSadGuru.com