ProSadGuru.com

Zephyranthes dorobkiewicz

Video: ziferantes

Dlaczego dorobkiewicz? Wszystko łatwo wytłumaczyć. Charakter tego niezwykłego kwiatu tylko wyskakuje, gdy okres deszczowy ziemi. Na Zephyranthes domowe warunki, opiekę, która jest prosta, lubi również wilgoć, za opiekę nad nim, ze względu na piękne kwiaty. Ta delikatna istota rozwija się niezwykle szybko. Nie masz czasu, aby pojawić się liści, jak już utworzone pierwsze pąki, a po kilku dniach już on w pełnym rozkwicie. nawet wdzięczne hiacynt, w domu uprawiane, nie może pochwalić się takim niekontrolowany wzrost i kwitnienie.

Kwiaciarnie często odnoszą się do tej delikatnej istoty stworzonej domu narcyzów, lilii wodnej, lub nowobogackich. Docenione to dekoracyjny mieszkaniec obfitości delikatnych kwiatów, które w postaci pokrywy utworzona na liście i cienkie pędy.

Przestrzegamy wszystkich zasad

zwalczanie chorób w puli

Śnieżnobiały „dorobkiewicz”

W domu, poziom temperatury nie powinna przekraczać 16-20 ° C Jest to idealne miejsce dla tych wskaźników wzrostu. W okresie zimowym, kiedy nadchodzi czas odpoczynku, temperaturę obniża się do 5-10 ° C +, wystarczy do odpoczynku.

Zephyranthes biały nie jest tak wrażliwy na światło, to zwykle dobrze rośnie w półcieniu. Można go umieścić na parapecie, wychodzą na północ, wschód, zachód i południe stron, nawet przez zapewnienie niezbędnej ochrony przed bezpośrednimi promieniami palącym słońcu. Warto zauważyć, że brak oświetlenia dekoracyjnego jest zmniejszona, Liście są wydłużone i blada. W lecie, najlepszy czas, aby woda kochający utworzenie na balkon.

Podlewanie jest wymagane obfite. Zephyranthes kwiat lubi wodę, ale także jego stagnacja nie powinno być. Podlewanie odbywa się jak suszenie gleby, nawilżanie jest zatrzymany w zimie, aw lutym zacznie stopniowo wzrastać.

Jak zorganizować przeszczep?

Zephyranthes dorobkiewicz przeszczepione każdej wiosny, niezależnie od tego, czy znajduje się w puli miejsce dla niego, czy nie. Cebulki są sadzone w nowej glebie tak, że na zewnątrz było tylko niewielka elita. W jednym garnku, nie można umieścić jeden, a kilka żarówek, ponieważ ich wielkość jest stosunkowo niewielka, a razem będą wyglądały znacznie lepiej, gdy rozwija prawidłowo.

Zfefirantes nie kwitną, jaka jest tego przyczyna? W przypadku braku numeru przeszczep lukovok wzrasta wielokrotnie utworzona dużej masy systemu korzeniowego jest ono szkodliwe dekoracyjnego, kwitnienia nie występuje. Nie zaleca się przyjmowania wysoki i głęboki pojemnik. korzystnie przejmują gliny garnki, szeroki i dość niska.

Podłoże, idealny do sadzenia musi zawierać próchnicy, oczyszczonego piasku gruboziarnistego, torf, kompost ziemi. Przed powlekaniem podłoża należy zadbać o doskonałej warstwie drenażowej, która może składać się z konwencjonalnego glinki i małych kamieni. Jest to warunek konieczny, ponieważ nadmiar wilgoci może powodować gnicie lukovok ulotność.

Jeśli to możliwe, to ma lądowanie w otwartym terenie. W takich okolicznościach, żarówka zaczyna aktywnie rozwijać, to szybko staje się duża, daje piękne i eleganckie kwiaty.

Do wzrostu rośliny, która zazwyczaj występuje po przeszczepie, instalacja wymaga opatrunku. Raz na dwa tygodnie powinny konwencjonalne nawozy złożone, ale można dodawać i nawożenie organiczne, na przykład, znany dziewanny lub kostną.

Propagowane przez nasiona i kopułami zależnych

Zephyranthes w domu można odtworzyć za pomocą lukovok zależnych, które są oddzielone przez dorosłego już rodzica. Należy pamiętać, że przy użyciu tej metody, roślina przejdzie w okresie kwitnienia aż do następnego roku. sam proces jest prosty, młode cebule starannie oddzielone od dorosłych, to najlepiej pokroić ostrym nożem. Miejsca plastry powinny być traktowane ze sproszkowanym węglem, aby zapobiec występowaniu zgnilizny. Młode cebule sadzi się w małych doniczkach, a potem dbać o delikatną „nowobogackich” nie różni się od zwykłej.

opieka Zephyranthes

Zephyranthes w domu

Zephyranthes Robustus mogą rozmnażać się i korzystania z ich nasion. On macranthon i kwitnie zazwyczaj w kwietniu i lipcu. Okres reszta zaczyna spadać. W tym czasie jego zatrzymania podlewania, odciąć wszystkie liście i wysłać doniczkę z rośliną w lodówce na dolnej półce lub w piwnicy. Po ukończeniu reszta wraca do parapetu, wznowić podlewanie. W kwietniu, możemy spodziewać się pierwszych pąków.

Wideo: Kwitnienie Zephyranthes

W warunkach propagacji nasion mieszkanie jest rzadko stosowany, jako plon należy rozpocząć natychmiast po zbiorze. Kiełkowanie traci szybko. Ale jeśli nadal mają odpowiednie nasiona, a następnie powinny być sadzone w zwykłej glebie dla tej rośliny, zachowując odległość 2-3 cm.

konieczne jest pokrycie Następnie z pojemnika sadzenia zwykle folię, umieścić je w nieco cienia, która będzie obserwowana w temperaturze + 22 ° C Gleba powinna być wilgotne, pierwszy rostochku pojawią się w ciągu 3-4 tygodni.

Okres kwitnienia przypada później niż dzieci na reprodukcji. Pierwsze pąki widać dopiero w trzecim roku, więc uzbroić się w cierpliwość w czasie, gdy słodka kochanie dostanie mocniejsze i zdobyć siłę.

zwalczanie chorób roślin różni się delikatne, wyrafinowane piękno. Jest to dość łatwe do uprawy w domu, chociaż istnieją pewne warunki, które muszą być przestrzegane. Jeśli tego nie zrobi, to okres kwitnienia może po prostu nie przyjść. Powielanie jest również bardzo proste, ale w domu najlepiej jest to zrobić za pomocą lukovok dziecięcej.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Kwiaty, kwiaty - kwiaty wokół! Niewielka kontynuacjaKwiaty, kwiaty - kwiaty wokół! Niewielka kontynuacja
Śnieżnobiałe ZephyranthesŚnieżnobiałe Zephyranthes
Zefirantus - łagodny dorobkiewiczZefirantus - łagodny dorobkiewicz
Zephyranthes Białe i pielęgnacjaZephyranthes Białe i pielęgnacja
Zephyranthes - opis rodzajów opiekiZephyranthes - opis rodzajów opieki
Zephyranthes różowy. Charakterystyka uprawyZephyranthes różowy. Charakterystyka uprawy
ZephyranthesZephyranthes
Zephyranthes dorobkiewiczZephyranthes dorobkiewicz
Dorobkiewicz często kwitnie w ogrodzie!Dorobkiewicz często kwitnie w ogrodzie!
Zephyranthes - ZephyranthesZephyranthes - Zephyranthes
» » » Zephyranthes dorobkiewicz
© 2022 ProSadGuru.com