ProSadGuru.com

Zigokaktus lub niezwykły kwiat Grudniowiec

Uważa się, że wszystko kaktusy, nie lubią nadmiaru wilgoci, a najlepsze miejsce, aby je umieścić to słoneczny parapet. Daleko od niego, kwiat Grudniowiec jest często nazywany Zigokaktus czy Schlumberger, uwielbia wodę, boją się światła słonecznego i nie ma twardych i ostrych kolców. Roślina ta należy do epifitami t. E. Wzrost innych roślin. Jej korzenie rozwijają się w szczelinach kory. Rosną one w cieniu, ukrywając się przed światłem w drzewach.

Zigokaktus

Zigokaktus

Imię to kaktus był znany pod nazwami hodowcy. Sama roślina łączy małe kaktusy z fugowaną łodyg, które są tworzone na czubkach asymetryczne kwiaty jasnych i ciepłych barwach.

System korzeniowy Zigokaktus słaby, szybko gnije, gdy jakiekolwiek naruszenie reżimu. Przyczyny mogą być hipotermia, suszenie, przegrzanie zakwaszenie gleby, szkodniki, nadmiernego nawadniania, oparzenia stężonym nawozu.

Od zapłodnienia do kwitną

Dekabrist pokój wymaga znacznie więcej opieki niż inne kaktusy. Dla prawidłowego rozwoju w domu potrzebuje on luźny, pożywne ziemi, obfitego podlewania, łodygi i korzeni karmienia. Pot powinny być szerokie i płytkie.

Oprócz obfitego podlewania zaleca się umyć i posypać, umiarkowane oświetlenie. Nie należy dopuścić do kwiatka na powierzchni bezpośrednie działanie promieni słonecznych, zwłaszcza południa.

Jeśli zwierzę umieszczone na parapecie, to z pewnością stworzyć bardzo dobrą zasłonę cień, który chroni go przed nadmiernym nasłonecznieniem. Temperatura odpowiednia do pokoju hodowlanego warunki takie może być utrzymane przez cały rok. Zaleca regularne leczenie zapobiegawcze z fungicydów.

Grudniowiec pielęgnacja

Pierwsze pąki

Od września i października do dekabrystów trzeba stworzyć warunki krótki dzień, przygotowuje się do tego małego ekranu. W ciągu pół miesiącach on doskonale do 8 godzin światła dziennego w temperaturze do + 20 ° C Z zastrzeżeniem tego prostego warunku listopada lub na początku grudnia, będzie duża ilość pąków. W okresie wegetacji mieszkaniec domu musi wystarczającą ilość wilgoci i ciepła, natryskiwanie okresowe.

Jeśli nie masz czasu, aby zrobić ekran może zostać wysłany w doniczce września z roślin w pomieszczeniu o temperaturze + 10 ° C Karmienie nie jest prowadzone w tym czasie podlewanie jest zmniejszona o połowę. Na początku listopada Zigokaktus umieścić na parapecie, odnowić stare podlewania zapłodnione. Wkrótce kwiat ucieszy obfite kwitnienie.

Dla pąków ujawnienie jest wymagane 75-90 dni, niektóre z nich mogą odpaść. Jest to zupełnie normalny proces, który wykazuje brak fosforu i potasu w glebie. Można tego uniknąć, jeśli dokonać dodatkowego nawożenia. Odpowiednie uniwersalny nawóz do kwitnienia i kaktusa, dziewanny słabego roztworu. To wystarczy, aby przeprowadzić procedurę 2 razy w miesiącu. Popiół drzewny jako nawóz Jest to również istotne. W celu wyeliminowania nadmiernego rozlewu pąków w roztworze do nawadniania, można dodać trochę fosforu i potasu nawozów. Miesiąc przed kwitnieniem wszystkie reguły karmienia. Jeśli używasz popularne sos do pomidorów i papryki, wiele LO grudniowiec odpowiedni do, na przykład, roztwór drożdży.

Przynęta po kwitnieniu

Dekabrystów po kwitnieniu, co było trochę opieki specyficzny, musi stworzyć specjalne warunki dla dalszego rozwoju. W tym okresie, był zupełnie wyczerpany, więc musi zostać przywrócona.

Zazwyczaj kaktus cięcie, usuwając wszystkie pędy, które były kwiaty. Rośliny przenoszono do większej puli, gleba jest płodna podjęte.

Sama instalacja jest ustawiona na dobrze oświetlonym miejscu, pod warunkiem obfitego podlewania. Wymaga to ciągłego karmienia nawozów azotowych. Jeśli to możliwe, Grudniowiec, opieka w domu, dla których w tym czasie powinien być bardzo ostrożny, można wnieść na otwartym powietrzu, chroniąc ją przed słońcem. Skromny przystojny pogodzić z jego kaprysów i chętnie do nowego miejsca zamieszkania.

opieka sezonowy

W trosce o tym niezwykłym kaktus jest proste, ale bardzo różni się w zależności od sezonu. Jak mógłby zająć się nim w różnych porach roku? Na początku zimy mu się podoba jego właściciel piękne kwiaty, a jej nazwa pochodzi od faktu, że zaczyna kwitnąć w grudniu. Kwiaty wyglądają jak małe dzwony, które wskazał płatków z nietypowym kolorze. Dźwięki mogą być czerwony, różowy, biały.

Od lutego zmniejszyć podlewanie i zmniejszyć możliwość temperatury w pomieszczeniu. Stan spoczynku potrwa do końca marca.

Przeszczepione rośliny są zazwyczaj pod koniec kwietnia lub na początku maja, w tym samym czasie można zacząć rozmnażać przez sadzonki. Ich 2-3 dni suszy do powierzchni szklistej powłoki, a następnie osadzone w żyznej gleby.

Odpowiednia do sadzenia taki skład:

  • z piasku,
  • część sod ziemi,
  • dwie części liści lądowe.

W takiej mieszaninie, to pożądane jest dodanie sproszkowane węgla, a na dnie garnka rozszerzony pakiet gliny żwiru, który będzie doskonałym odwadniania.

kwiat Grudniowiec

Delikatny kwiat Grudniowiec

W miesiącach letnich Zigokaktus czuje wielkie zewnątrz. Jeśli jest to możliwe, może być przyjmowany z ogrodem, tarasem, balkonem. Oświetlenie powinno być rozproszone, więc konieczne jest zapewnienie ekran cieniowania, jak to pasuje napięty tiulu lub papier pergaminowy.

Podlewanie wymaga obfite, woda musi być bronione, miękkie. częstotliwość podlewania zależy wysuszeniu gleby, roślina nie może wypełnić, ponieważ system korzeniowy mogą gnić.

Od września, rośliny są gotowe do kwitnienia. Kaktus umieścić w chłodnym miejscu, temperatura optymalnie około 14 ° C Ilość wody w tym czasie zaczynają ograniczać. Że chłód i brak wody stymuluje wyrzut pąków w grudniu.

Kwiaty rozpoczęcia kształtowania przyszłości w grudniowiec listopada muszą być przesyłane w tym czasie w cieplej, temperatura powinna wynosić od 15 ° C do 20 ° C Podlewanie nieznacznie wzrosnąć. Stopniowo pojawiają się pąki i kwiaty zamienia się w pięknej egzotycznej rośliny.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Kaktusy pokój w KwiaciarstwaKaktusy pokój w Kwiaciarstwa
Powielanie decembrist (Zigokaktus)Powielanie decembrist (Zigokaktus)
Zigokaktus aka decembristZigokaktus aka decembrist
Cactuses rośliny z igłamiCactuses rośliny z igłami
Doniczkowe kaktusy i ich rodzajeDoniczkowe kaktusy i ich rodzaje
Grudniowiec przeszczep lub rozhdestvennikaGrudniowiec przeszczep lub rozhdestvennika
Kaktusy w domu i opiekaKaktusy w domu i opieka
Grudniowiec kaktus kwitnie w grudniuGrudniowiec kaktus kwitnie w grudniu
Dorastałem jako kaktus!Dorastałem jako kaktus!
Zigokaktus aka Grudniowiec - piękne kwiaty w zimieZigokaktus aka Grudniowiec - piękne kwiaty w zimie
» » » Zigokaktus lub niezwykły kwiat Grudniowiec
© 2022 ProSadGuru.com