ProSadGuru.com

Yucca dla biur i apartamentów: opieki w domu

Jednym z częstych gości parapety mieszkań i biur jest piękny i bujny juki, opieka w domu, dla których nie jest tak skomplikowane. Ten względny drzewa smoka jest skromny i skutecznie zastępuje każdy w domu drzewo palmowe. Yucca to wiecznie zielone drzewo wieloletnia podobny rodzina agawy. Ona pochodzi z tropików. Wzrost jej powolny, w domu może wzrosnąć do maksymalnie 4 metrów. To wspaniałe uczucie na południowym parapecie, z mało naturalnego światła pędów szybko tracą efekt dekoracyjny.

yucca liście żółkną

Yucca słoniowa

W przeciwieństwie do zwykłego Dracena Ten tropikalny mieszkaniec ma duże i piękne kwiaty, ale w naszym klimacie nie ponosi owoców i kwitnących trudne do osiągnięcia. Pomimo skłonności do jasnego światła, może być długi czas, aby przejść bez podlewania. Zaleca się, aby zwilżyć glebę raz w tygodniu, a zimą to wystarczy do 2 razy w miesiącu.

Dziś wszyscy wiemy, od około 20 gatunków, wśród których są często uprawiane:

 • aloelistnaya-
 • juki nitkowate, ładny, slonovaya-
 • Joshua Tree.

Jak stworzyć komfortowe warunki dla drzew tropikalnych?

Jukka domu uprawiane dość prosta. Jeśli stworzyć odpowiednie warunki to będzie długo proszę Cię o ich atrakcyjny wygląd. Hotel ten utrzymany jest praktycznie odporne na suche powietrze, co odróżnia go od wielu zielonych kuzynów. Jednak nie oznacza to, że wilgoć nie wyczerpuje go w ogóle. Wystarczy zainstalować nawilżacz w sali poświęconej potrzeb w przyjemnej atmosferze.

Niektóre gatunki są wrażliwe na działanie wilgoci, to wskazane jest, aby spryskiwać je w specjalnych tackach żwiru mchu mokro ekspandowana glinka. W gorące i słoneczne dni lata, pożądane jest, aby stworzyć krótki popołudniowy cień, aby nie uszkodzić liści. W lecie powinien stać pod gołym niebem, ale miejsce zakwaterowania nie powinny być spożywane na surowo lub ciemne.

W zimie, trzeba zaopatrzyć się w lampach fluorescencyjnych dodatkowe oświetlenie. Daylight godziny w tym przypadku musi być około 16 godzin. Sami lampa powinna znajdować się w odległości od 30 do 60 cm od rośliny.

Temperatura ciepłej pory zbliża sypialni, około + 25 ° C Z jesień i zima przed końcem powinna wynosić około + 8-12 ° C Jeśli zima nie zapewnia odpowiednich warunków, liście mogą stać się zbyt cienkie, sag, blady. Na osłabione rośliny mogą być, ale często atakują szkodniki błąd drzewo mączne lub pająk, mszyca.

Od marca zakład zasilany z częstotliwością raz na 8 tygodni. Podlewanie - Rich warstwy gleby 1-5 cm między podlewaniem musi wyschnąć. Korona powinna regularnie spryskiwane, zwłaszcza w upalne dni. dla wieloletnich opieki nie jest tak skomplikowane jak się wydaje początkujących hodowców.

Od jesieni, zmniejszają podlewanie dwukrotnie, temperatury powinien być stopniowo opuszczany. Optymalne warunki dla tego okresu - zimnym miejscu, maksimum światła dziennego. Nawożenie nie jest konieczne, jako dodatkowe opryskiwania. Nie jest zalecane, aby umożliwić zmiany temperatury w pomieszczeniu znacznie w tych miesiącach tropikalny gość potrzebuje chłodnym klimacie, co jest całkiem możliwe, aby stworzyć ocieplenia balkon lub werandę.

Kilka metod rozmnażania

Przesadzają pokój kwiat lepiej na wiosnę lub latem, zapewniając jednocześnie doskonałe odprowadzenie. Glebę lepiej dodać gruboziarnisty piasek, gliniec, połamane cegły. Bryła ziemnych wokół korzeni powinno być zachowane. Juki, przy reprodukcji, nie jest problemem, można z nasion, sadzonek górne segmenty macierzystych. Dla młodych pędów światło glinianego mieszaniny, rośliny należy najpierw pokryć szkło.

Jak prawidłowo przeprowadzić ukorzenianie sadzonek wierzchołkowych? Odpowiednie obrabianego wycina za pomocą ostrego noża, plaster posypane węglem aktywnym. Drzewko posadzone w podłożu z torfu i piasku. Można wysłać wstępnej w szklance wrzątku z aktywowanych tabletek węgla drzewnego, aby zapobiec rozwojowi szkodliwych mikroorganizmów. Drzewko posadzone w ziemi, gdy powstały korzenie.

narastający problem

Yucca w domu dość skromny, ale czasami nadal występują pewne problemy z jej uprawy. Rozważmy główne z nich, w tym środków naprawczych:

 1. Zaczynają żółkną i opadają liście w dolnej części rośliny. Powodem tego jest naturalny wzrost, jeśli Twój ulubiony jednocześnie nadal rozwijać się normalnie, wszystkie środki podjęte nie powinno być.
 2. pokój juki

  Yucca we wnętrzu

  Na powierzchni płyt liściowych pojawiają się jasne plamy. Dzieje się tak, gdy stosuje się nadmiar związku, pożądane jest, aby zmienić roślinę półcień, w celu ochrony przed promieniami południowego słońca.

 3. Końce liści brązowieją podczas podlewania jest niewystarczająca, a poziom wilgotności powietrza jest niska. Aby tego uniknąć, konieczne jest częściej podlewać, a także zwiększyć wilgotność wokół.
 4. Liście stają się miękkie i zaczynają się zwijać w niskich temperaturach. Wtedy kwiat lepiej jest wyjąć szybę z zimna, aby zwiększyć temperaturę w pomieszczeniu, w którym roślina zawiera.
 5. Ulotki zaczynają suche, brązowe plamy tworzą się na ich powierzchni, w przypadku gdy podlewanie jest niewielka. Konieczne jest, aby upewnić się, że ziemia w doniczce zawsze była umiarkowanie wilgotne, to można uniknąć.

Jak widać, wiele z problemów są zupełnie rozwiązany, więc nie martw się, jeśli roślina lekko pożółkły - to wszystko można skorygować.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Jak dbać o kwiaty jukiJak dbać o kwiaty juki
Jukka nitkowate w ogrodzie i domuJukka nitkowate w ogrodzie i domu
Jukka nitkowateJukka nitkowate
Zdjęć Indoor rośliny i kwiatyZdjęć Indoor rośliny i kwiaty
Yucca w domu opiekiYucca w domu opieki
Ivory juki i pielęgnacjaIvory juki i pielęgnacja
Co należy zrobić, jeśli liście żółkną yucca?Co należy zrobić, jeśli liście żółkną yucca?
Egzotyczne juki i pielęgnacjaEgzotyczne juki i pielęgnacja
Yucca kwiatYucca kwiat
Yucca ogród i opieki dla niegoYucca ogród i opieki dla niego
» » » Yucca dla biur i apartamentów: opieki w domu
© 2022 ProSadGuru.com