ProSadGuru.com

Japońskie tłuszcze z rodziny Araliaceae

Japoński Fatsa należy do rodziny Araliaceae. Ta roślina jest już ponad dwieście lat, jest jednym z najbardziej popularnych roślin w pomieszczeniach. Tłuszcze - szybko rośnie zimozielony, że może osiągnąć w warunkach pokojowych aż do sześciu metrów wysokości. W warunkach naturalnych, na przykład, gdy rośnie w ogrodzie, często ten krzew dorasta do trzech lub czterech metrów.

Macierzystych z tej japońskiej księżniczki subramose liści - bardzo duże i atrakcyjne, podzielonych na 5-9 szeroko lancetowate listki. Crohna jest wiązką liści zbieranych na piękny balon.

warunki uprawy

japoński Fatsa

japoński Fatsa

Fatsa rosnąć z jednej strony dość łatwe, ponieważ nie jest tak wymagająca roślina, z drugiej strony - istnieje szereg niektóre z trudności związanych z nawadnianiem. Jeśli nie przestrzegać odpowiedniego trybu, roślina traci dobrego wyglądu, a jego korona będzie słaby i ukłonił się. W okresie aktywnego wzrostu wymaga dużo wody, ale nie może zapobiec uwilgotnienia, zmniejszyć ilość wody w zimie.

Roślina najlepiej czuje półcień w temperaturze do 30 stopni, z gorącym potrzeby mikroklimat kwiatowe natryskiwania. W lecie i jesienią Fatsa Rośnie dobrze w otwartych balkonów, gdzie jest stały dopływ świeżego powietrza.

Tłuszcze są uprawiane z nasion rzadko, najczęściej używany do tego warstw powietrza i wierzchołkowych sadzonek. Konieczne jest, aby zaszczepić w warunkach wysokiej wilgotności w bardzo wilgotnym podłożu. Pożądane jest, aby stworzyć warunki miniaturowe szklarni, obejmujące naczynie folią i szkłem. Nasiona są używane do hodowli tylko te rośliny, które są zielone odmiany, reszta zmniejszonej wspomnianej metody.

Choroby roślin i potencjalne problemy w coraz

Tłuszcze Aralia w niewłaściwej konserwacji mogą być dotknięte takimi szkodnikami jak mszyce, wycieczka, mączlika, przędziorka, Skala Jose. Owady te zazwyczaj osiadają na liściach po obu stronach. Jednocześnie dość znacznie pogarsza jakość dekoracyjny kwiat: wzrost jest powolny lub nawet zatrzyma, liście żółkną, zwijają, zaczyna spadać. Sama roślina umrze, jeśli czas nie podejmować żadnych działań, aby go zapisać.

Tłuszcze powinny być regularnie sprawdzane. W przypadku stwierdzenia pasożytów, należy je usunąć za pomocą wilgotnej szmatki, która jest zwilżoną wodą z mydłem lub alkoholem (może być z powodzeniem zastąpione piwo).

Jeśli jest to stworzenie zielonej ucierpiały, konieczne jest, aby przetworzyć aktellik karbofosom lub w proporcji piętnastu do dwudziestu kropel na litr wody.

Tłuszcze w ogrodzie

Tłuszcze w ogrodzie

Większość problemów w uprawie przynosi szara pleśń lub Botrytis. Choroba ta objawia się w przypadku, gdy roślina jest zawarta w zimnym, wilgotnym miejscu. Jeżeli istnieją oznaki zgnilizny na łodygi rośliny, konieczne jest, aby dokładnie usunąć uszkodzone obszary i przeszczepione roślin. Podlewanie jest ograniczony w tym czasie, pożądane jest, aby ustawić doniczkę w miejscu z rozproszonym oświetleniu.

Również, gdy rośnie ewentualnych problemów, takich jak:

  • Fatsa kwiat zaczyna tracić swoje liście, najpierw należy je żółty, a następnie zacznie spadać stopniowo. Wynika to z faktu, że występuje nadmierne podlewanie i uwilgotnienia gleby. W tym przypadku ilość wody znacznie zmniejszyć zaleca zrobić dobry drenaż.
  • Końcówki liści rośliny stają się suche i brązowe. Przyczyną tego zjawiska jest zbyt suche powietrze. Tłuszcze Jeśli utrzymuje się w pomieszczeniu o temperaturze osiemnastu stopni, niezbędnej regularnych oprysku lub inne metody nawilżania około kwiatu.

Wideo: (. Łaciński Aralia elata) Jak Aralia elata

Często zdarza się tak, że luksusowe liście rośliny zaczynają żółkną. Dzieje się tak ze względu na brak nawadniania, z suszeniem w ziemi w doniczce. Po tym raczej trudno go odzyskać delikatne stworzenie w dawnej zdrowego stanu. Ogólnie zaleca się, aby związać się na liście w pozycji poziomej na specjalnych rekwizytów, regularnie podlewane. Najczęściej Fatsa powraca do swojego pierwotnego wyglądu, ale nie zawsze tak jest.

Więc być uprzejmy dla swoich roślin doniczkowych i nie pozostawiać ich bez odpowiedniego nadzoru.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Japoński Aucuba variegataJapoński Aucuba variegata
Japoński AucubaJapoński Aucuba
Dekoracyjny roślin - FatsaDekoracyjny roślin - Fatsa
Keriya japońskiKeriya japoński
Japoński olchaJapoński olcha
Kriptoteniya japońskiKriptoteniya japoński
FatsaFatsa
Fancy Fatsa: pielęgnacja i opieka w domuFancy Fatsa: pielęgnacja i opieka w domu
Zdjęć Indoor rośliny i kwiatyZdjęć Indoor rośliny i kwiaty
Tłuszcze - Powielanie pielęgnacji, choroby i szkodnikiTłuszcze - Powielanie pielęgnacji, choroby i szkodniki
» » » Japońskie tłuszcze z rodziny Araliaceae
© 2022 ProSadGuru.com