ProSadGuru.com

Hoya z jasnych gwiazd: pielęgnacji i rozmnażania

Wideo: KWIATY STRONA: HOYA. hoya kwiat

Hoya, opieki, która jest dostępna, nawet dla początkujących, jest stworzenie elastyczne. Jest doskonale nadaje się do uprawy w mieszkaniach nowoczesnych i przestronnych biurach. Zapach kwitną kiedy ma przyjemny i niezwykle delikatny, wypełniający świeżość powietrza i cienkie kwiatowe nuty.

Jeśli zdecydujesz się rozwijać go w domu, żadnych skomplikowanych warunków create nie trzeba, po prostu trzeba pamiętać, aby zwrócić uwagę na nią. Hoya pokoju, opieka w domu, bo to jest proste, jak dużo światła, ciepło i świeże powietrze. Ona przynosi wielką nadmierną suchość atmosfery w mieszkaniu, ale uwielbia ciepłą duszę, która pomaga mu pozbyć się kurzu na liściach. kręcone doniczkowe, do którego odnosi się do liczby, mnożenie łatwo. Aby to zrobić, należy dopasować nie tylko łodygi, ale także nasiona, liście, nawet zwykle doskonale zakorzenione w glebie.

Wideo: drobnolistna HOYA - HOYA BELLA

Wybieramy idealne miejsce

Hoya Gummingiana

Hoya Gummingiana

Hoya sypialnia jest rośliną skromny, ale na ich miejsce zamieszkania reaguje natychmiast. Jeśli jej nie odpowiadał, okres kwitnienia nie może dziać. Dlatego szczególną wagę należy przywiązywać do miejsca, gdzie dokładnie zostały rozliczone swojego zwierzaka.

Nadaje mu dobrze oświetlone miejsca, ponieważ jest to światło jest niezbędne do tworzenia pąków kwiatowych. Ale jest to niezbędne do ochrony przed słońcem promieni bezpośrednie liści. Z nadmiarem promieniowania ultrafioletowego, zaczynają żółkną, pąki latać. Idealne miejsce na garnku jest wschód lub zachód okna, a Hoya mogą być uprawiane w zimie w świetle fluorescencyjnym, który odnosi kwiat bardzo pozytywny.

Hoya w domu preferują godzinach dziennych o czasie trwania 14-16 godzin w lecie i brak naturalnego światła, ale w zimie potrzebują więcej światła.

dla trybu domowych Zielony: temperatury i pojenia

Hoya - wosk kosmetyczny, to jest dobrze przystosowana do stosunkowo suchego powietrza w pomieszczeniach z naszych apartamentów miejskich. Jego gęste liście nie cierpią z powodu tego, muszą rozpylanie rzadko, zazwyczaj tylko w gorące letnie dni, ale wymagają regularnego podlewania.

Podczas aktywnej wegetacji, konieczne jest, aby nawilżać tak że ziemnych pokój był zawsze wilgotne. Wiosną i latem potrzebują podlewania obfite, jak górna warstwa gleby wysycha. W zimie, zmniejszyć częstotliwość nawilżania, szczególnie gdy powietrze jest zimne.

Wideo: Scheffler z czystych zielonych liści. Scheffler - łatwe w pielęgnacji roślin. Kropelki wody w Schefflera

Zalecana temperatura utrzymuje się w temperaturze 22-25 ° C jest niezbędne, aby wentylować od zastoju powietrza nie będzie używany w tym samym miejscu. Stać w chłodnym miejscu, też jest niemożliwe, ponieważ liści żółknie w takich warunkach. Hoya lubi ciepły klimat, nawet w zimie temperatura nie powinna spadać poniżej poziomu + 12-15 ° C. Takie warunki wymagają i juki. Liście żółkną Czasem z tego samego powodu, więc należy być ostrożnym ze swoimi zwierzętami.

Jednym z warunków uprawy jest regularny prysznic, roślina bardzo lubi pływać. Liście w tym czasie powinny być czyszczone z miękkiej gąbki po zabiegu, aby usunąć wszystkie wysuszone gałązki. Nie zapomnij o tym, po prostu wykąpać swoje kwitnących zielony „baby”, aw wdzięczności będzie można rozkoszować się jej kwiat gwiazdy.

zasady hodowlane

pokój Hoya nadaje się bardziej do odtworzenia jesienią i wiosną. To odróżnia go od innych roślin doniczkowych. Używany do pędów taka procedura zeszłorocznych, z których każdy ma już 2 pary liści i więcej niż 2 węzłów. Z takiego młodych roślin sadzonki podjąć szybko korzeń.

Cięcia cięcia powinny być wykonywane ostrożnie, poniżej węzła, a nie tylko na jego podstawie, ponieważ korzenie będzie stanowić co śródmiąższowej. Lepiej zakorzenienia w piasek, czystą wodą lub specjalnym podłożu, który jest wykonany z torfu i piasku. Temperatura zawartość powinna być mniejsza niż 20 ° C ciepła. Po przecięciu zakorzenione, konieczne jest, aby przeszczepić ją w stałej puli. Jeśli mnoży kilku procesów, w jednym garnku można sadzić przez 2-3 sztuk.

Hoya odchodzi

Hoya w okresie kwitnienia

Podczas mnożenia pierwszego miesiąca wiosny, można użyć sadzonek lub liście, są one również dobrze zakorzenione w glebie. Nadaje się do tego celu i nasiona, ale muszą być świeże. Pielęgnacja w tym przypadku jest nieco bardziej skomplikowane niż przy użyciu sadzonek.

Nasiona wysiewa się w glebie po suszy się nieco, kiełki się szybko. Zazwyczaj jest to bardzo krótki trzon i dwa małe liście, które są nadal dość miękkie. W tym czasie, musimy spojrzeć na rośliny, aby zapobiec przepełnieniu lub przesuszeniu. Gleba powinna być lekko wilgotne, to nie powinno być wylana.

A to wymaga dużo światła, ciepła. Około 3 miesięcy opieki nie zmienia. Po pojawieniu się kilka par liści tworzy dobry system korzeniowy, zwierzę może zostać przeniesiona w osobnej puli, gdzie będzie nadal rosnąć.

Wiele pytań od początkujących oraz powoduję przeszczepu. Każdego roku, nie jest konieczne do przeprowadzenia, to najlepiej organizować raz na trzy lata, gdy roślina jest dość stary. Nowa pula powinna być nieco większa niż stary, gleba nie ulega zmianie.

Zbyt długie pędy do przeszczepu są krótko obcięte gałęzie należy pozostawić jak to będą pąki. Podczas kwitnienia powinien utworzyć aktywne podawanie.

Pokój Hoya - jest delikatna i piękna istota, których uprawa jest inna swobodnie. Nawet początkujący mogą z łatwością poradzić sobie z tym zadaniem, uważając, dzień po dniu w swoim nowym ozdobnym mieszkańca. Jeśli będziesz obserwować przynajmniej najbardziej podstawowe pojęcia, problemy z uprawą nie powstaje.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
My Fair HoyaMy Fair Hoya
Hoya - szczególna ostrożnośćHoya - szczególna ostrożność
Hoya bella, wosk cudHoya bella, wosk cud
Och, te Hoya prześladuje mnieOch, te Hoya prześladuje mnie
ZdjęcieZdjęcie
Hoya pierwszy kwitnieniaHoya pierwszy kwitnienia
Hoya kwiatyHoya kwiaty
Uprawa HoyaUprawa Hoya
Uroczy Hoya Artur KarnozaUroczy Hoya Artur Karnoza
Hoya kwiat rośnie domHoya kwiat rośnie dom
» » » Hoya z jasnych gwiazd: pielęgnacji i rozmnażania
© 2022 ProSadGuru.com