ProSadGuru.com

Chryzantema: wdzięku kwiat symbolizm

Wideo: Chryzantemy. nastrój

Chryzantema rozpoczął hodowli przez długi czas. Nadal twierdzą, że Japonia i Chiny są jej ojczyzną. Ten kwiat niesie całą mądrość i spokój Wschodu. Nic więc dziwnego, Chryzantema - symbol obfitości, szczęścia i długowieczności. Przeciwstawiając jej zbyt dużo - krokus kwiat, lilie, hiacynty wdzięczne, Callas.

Legendy i mity

chryzantema symbol

Chiński chryzantema

Mniej więcej w tym luksusowym i łagodnym powstania wielu legend zebranych. Według jednej z nich, dawno temu w Chinach żyłem złego i okrutnego cesarza, który bardzo chciał stać się nieśmiertelnym. Pewnego dnia zdarzyło mu się wiedzieć, że gdzieś na wyspach rosną kwiaty, z których można dokonać magiczny eliksir życia. Głównym warunkiem było to, że kwiat musi zakłócać osoba z czystego i dobrego serca.

Oczywiście, cesarz nie mógł zrobić to sam. W związku z tym, za radą mędrców na wyspy trzysta młodych mężczyzn i kobiet. Nie patrzeć na kwiaty dla cesarza, i osiadł na wyspie, gdzie założył nowe państwo. Pomimo faktu, że eliksir nie był przygotowany, chryzantemy stały się swego rodzaju magiczną mocą.

Dla Japończyków jest łagodna istota ma również pewną wartość. Chryzantemy i Sun. - dwa nierozłączne pojęcia dla nich. Te dwa słowa są wyznaczone przez hieroglify i nawet brzmią tak samo - „Kiku”. Według japońskiej legendy, to właśnie z chryzantema ma długą historię całej Japonii.

W symbolice stanu japońskiej kwiaty chryzantemy zajmują bardzo zaszczytne miejsce. Czerpiąc z tych roślin z VII wieku, jest ozdobiony herbem cesarzy.

Podobnie jak w Chinach, Japończycy świętują święto, poświęcone tej zaskakująco łagodnymi stworzeniami. Tylko w tym kraju, chryzantema jest kwiat listopadzie. Ta uroczystość kiedyś zaproszony do wizyty pałacowego, pili wino z tych kolorów, słuchałem muzyki i pisał wiersze. Obecnie lalki kwiatowe są główne atrybuty wakacje. Podziwiam ich podróżowanie ludzi z całego świata. Tych kwiatów flirtuje stworzył naturalnej wielkości postacie prawdziwych postaci historycznych i legend bohaterów.

W wielu krajach europejskich, to łagodne stworzenie jest symbolem żałoby. Na przykład, we Włoszech, w dniu pogrzebu w odzieży męskiej butonierce można znaleźć białe chryzantemy.

Video: Kwiaty hrizontemy- symbol długowieczności

Kolejny mit związany z chryzantemy, łzy matki. Letnia kobieta ubrana tylko kwiaty na grobie syna. Po nadejściem zimy, wszystko wyblakłe i schował się pod śniegiem. Wtedy biedna kobieta cierpiała bukiet na grobie starych kwiatów sztucznych. Szła wzdłuż drogi i gorzko zapłakał. A w miejscu, gdzie łzy spadły, róży białej hrizantemki.

kwiat asortyment

kwiaty chryzantemy

odmiana krzew

Chryzantemy zaczynają kwitnąć, gdy noc staje się dłużej niż dzień. Jest to niezwykle piękny roślina ma ogromną różnorodność kształtów i kolorów. Najbardziej popularne są koreański (melkotsvetkovaya) indyjskie, chińskie (grandiflora).

instancje ball brane również swoje honorowe miejsce. Roślina ta otrzymała nazwę z powodu krzewu, który ma kształt kulisty. Znaczące miejsce w projekcie bierze przedstawiciela Busha. Z różnych gatunków tego rodzaju jest szeroko stosowany do Twój ślub, rocznice. Sypialnia chryzantema jest wspaniałą ozdobą każdego domu. W domu, głównie uprawiane odmiany chińskiej i krzewów.

Jak utrzymać cięcia hrizantemki w wazonie?

Wszyscy, oczywiście, chciałabym codziennie w domu, aby mieć świeże kwiaty. Z należytą starannością wyciąć bukiet hrizantemok mogą stać w wazonie nie krótszym niż 2 tygodnie. W temperaturze + 4 ° C jarzmo się bardzo dobrze. Jeżeli zastosujemy się do tych warunków, może stać bukiet w wazonie na dłużej niż trzy tygodnie. Inna ważna jest wysoka wilgotność.

Aby kwiaty nie zwiędły podczas transportu, muszą być podlewane wcześniej. Lepiej jest używać wody + 5 ° C, w celu zmniejszenia temperatury lodu mogą być stosowane. I dobrze, jeśli końcówki macierzyste są oczyszczone z liści i rozdrobnione.

Więc oni dłużej stały w wazonie, trzeba wykonać nacięcie w końcówce trzpienia z nożem i szlifować go z meczu. Z powodu manipulacji dokonywanych przez rośliny absorbują wodę lepiej. Dobry bukiet będą przechowywane w wodzie z aspiryną. W tym celu, trzy litry czystej wody trzeba dodać jedną tabletkę aspiryny. Może być stosowany zamiast węgla, amoniak lub jedną łyżeczkę soli.

Chłód i przycinanie - zachowanie zastaw bukiet

Cięte chryzantemy miłość cool. Dlatego wazon nie powinien być umieszczony w pobliżu akumulatora. Należy zadbać, aby na bukiet nie narażonym na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Nie zaleca się przechowywać kwiaty w pobliżu owoców, uwalniają gaz etylenowy.

Raz dziennie trzeba przycinać końce łodyg, cięte na ukos, aby lepiej. Przed wyjęciem wynika z wody, konieczne jest zaciśnięcie końcówki każdego palca. Jeśli tego nie zrobi, to nie ma kieszeni powietrznej, która kwiaty traktowane bardzo bolesne.

Kolejny warunek dłuższego przechowywania jest codzienna zmiana wody w wazonie. To może być spadające liście, prowadzi do pogorszenia stanu wody, po czym kwiaty więdną szybciej.

Wody w wazonie należy dodać, że staje się to konieczne. Jeśli możesz, to w nocy kwiaty można umieścić w łazience z wodą. Jeśli obserwować dokładnie wszystkie te warunki, wówczas może hrizantemki zachwyci cię przez trzy tygodnie lub dłużej.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
ChryzantemaChryzantema
Jeszcze nie zniknął chryzantemyJeszcze nie zniknął chryzantemy
Jak dbać o chryzantemy w domuJak dbać o chryzantemy w domu
Kwitną chryzantemyKwitną chryzantemy
Cesarz kwiatCesarz kwiat
Nikitsky Ogród Botaniczny wybrany kwiat Królowa „Chryzantema Ball”Nikitsky Ogród Botaniczny wybrany kwiat Królowa „Chryzantema Ball”
Chryzantemy - królowa ogrodzie kwiatowymChryzantemy - królowa ogrodzie kwiatowym
Jak rosną chryzantemyJak rosną chryzantemy
Przycinanie chryzantemyPrzycinanie chryzantemy
Legenda o chryzantemyLegenda o chryzantemy
» » » Chryzantema: wdzięku kwiat symbolizm
© 2022 ProSadGuru.com