ProSadGuru.com

Trujący przystojny pokoju na parapecie

Nie jest tajemnicą, że wiele doniczkowe są trujące. Grupa ryzyka przedstawicieli wielu dobrze znane. Najczęściej obejmują one kryte rośliny kwitnące, które urzekają oko swym pięknem. Jeśli zdecydujesz się na zakup takiego zwierzaka, musimy pamiętać, że sok lub pyłek i może powodować reakcje alergiczne i ciężkie zatrucie.

Kim oni są - trujące rośliny doniczkowe? Jak uniknąć zatrucia, nie pozbywając się zwierzętami? Eksperci sugerują, aby trzymać się prostych, ale skutecznych porad wysoko.

Wróg musi znać osobiście

trujące rośliny

Rośliny i zwierzęta

Wideo: Najbardziej użyteczne rośliny. Top 7 zdrowie

Przechodzenie do kwiaciarni i dokonać zakupu, nie każdy myśli, jakie rośliny są trujące. Nieszkodliwy kochanie z delikatnych liści i płatków może powodować bóle głowy jego właściciela lub alergii. Czasami początkujący hodowcy nie wiem nawet co do winy swoje małe zielone stworzenia.

Przez śmiertelnie przystojni mężczyźni obejmują następujące przedstawicieli:

 • Euphorbiaceae. to Kwiat Gwiazdy Betlejemskiej, Kroto, pokrzywiec niezwykły kwiatostan, jatrofa z szerokimi liśćmi i piękne, że wilczomlecz.
 • Araliaceae. Te niebezpieczne rośliny doniczkowe obejmują dekoracyjną zespół Fatsa, soczysty tetraplasandra.
 • Araceae. Te przystojni mężczyźni są Monstera, znany Anthurium, Caladium, dekoracyjne Spathiphyllum, anturium. Niebezpieczny kwiat że grupa - wielu znanych Philodendron, które często można znaleźć we wnętrzu. W jakim jest zagrożenie? Na przykład, sok spathiphyllum zawiera kryształów szczawianu wapnia, podczas gdy są one umieszczone w ustach prowadzi do spalania języka, prowadzą do zwiększonego wytwarzania śliny.
 • Jagoda. To jest piękne ozdobnych pieprz, brovaliya delikatnymi pąkami, Brugmansia.
 • Aamarillisovye. To euharis, skromny i kochany przez wielu gippeastrum, gemantos.
 • Innym dość duża rodzina - to kutrovyh. Należą Allamanda, dipladeniyu, oleander kwiat, stylowy Pachypodium. Szczególnie niebezpieczne oleander, to trucizna, raz wewnątrz organizmu, może powodować poważne zakłócenia w działalności serca.

Środki bezpieczeństwa: konieczne jest, aby wiedzieć, jak nowej kwiaciarni?

Jak się chronić? Trujące kwiaty do domu nie może rosnąć w mieszkaniu, ryzyko jest tylko warunkowe. Jeśli nie ma małych dzieci, zwierząt i przestrzegać wszystkich środków bezpieczeństwa, to nie będzie szkoda.

można bezpiecznie rozwijać te zielone zwierzęta, bez obawy o ich zdrowie. Dbając o nich, można stosować rękawice ochronne, upewnij się, że pyłek lub sok nie dostał się na błonach śluzowych w oczach. Jeśli są dzieci w domu, czy zwierzęta, rośliny takich grup powinny być łatwe do wprowadzenia na nieosiągalnej wysokości.

Ale co zrobić, gdy sok dostanie się na skórę lub śluzu? Najważniejsze - nie panikuj. Oto kilka prostych, ale skutecznych technik, które mogą być przydatne dla właściciela takiego piękna:

 • jeśli sok dostaje skórą, należy natychmiast przemyć to miejsce z pomocą bieżącą wodą i myla-
 • Jeśli pyłek lub sok dostanie się do oczu, należy natychmiast umyć pod bieżącą wodą, zazwyczaj jest to wymagane przez długi czas. Lepiej jest, aby skonsultować się z lekarzem, jeśli istnieją jakiekolwiek zaczerwienienie, pieczenie, otek-
 • jeśli dziecko jest brane pod ustnika liścia lub łodygi, należy natychmiast wywołać wymioty, podać mu węgiel aktywowany. Zaleca się, aby obserwować dziecko, jeśli jego stan jest przyczyną lęku, to najlepiej udać się do recepcji, aby vrachu
 • pokój ulubionym trucizna może powodować wiele skutków. To silne lub łagodne zatrucie, ale jeśli w tym ostatnim przypadku, nic strasznego się wydarzy, z silnym zatruciem trzeba wezwać karetkę. Objawy mogą obejmować: drgawki, palpitacje serca, często może to być ciężkie, uporczywe wymioty, utrata przytomności. Po przyszedł lekarz, należy natychmiast określić, które rośliny były przyczyną takiego stanu, aby móc podjąć odpowiednie mery-
 • istnieje inna płyta, która wielu, niestety, zapomniane. Jeśli nastąpiło zatrucie, czyli cząstki są połykane przez rośliny, ludzie często popełnia błąd tylko pogorszyć stan.

Pamiętaj, że nie mogą pić mleka, gdy zatruta. To nie tylko poprawia proces, ale również zakłóca działanie podjęte leków!

Wiele domowych trujące kwiaty rosną w wielkich domów i mieszkań, ale ich właściciele nie są świadomi problemów z nimi. W wielu sytuacjach, te niebezpieczne piękno działać jako skuteczny lek, pomagając w różnych chorobach. Ale powtarzam po raz kolejny, że jest to konieczne do wykonania najbardziej podstawowych środków bezpieczeństwa. Czasami wystarczy, aby umyć ręce po dbanie o kwiaty i żadnego problemu sytuacje powstały.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Konie były zatrute trujące roślinyKonie były zatrute trujące rośliny
Niebezpieczne dla zdrowia Rośliny domoweNiebezpieczne dla zdrowia Rośliny domowe
Piękne, ale zabójcze - rośliny zwykłe mogą być trującePiękne, ale zabójcze - rośliny zwykłe mogą być trujące
Toksyczne rośliny doniczkoweToksyczne rośliny doniczkowe
Uwaga! Euphorbia trucizna!Uwaga! Euphorbia trucizna!
Rośliny doniczkowe, czy są one szkodliwe dla zdrowia?Rośliny doniczkowe, czy są one szkodliwe dla zdrowia?
Euphorbia - trujące zioła w domuEuphorbia - trujące zioła w domu
Jakie rośliny potrzebują wiedzieć wtedy nie być potwornie bolesne?Jakie rośliny potrzebują wiedzieć wtedy nie być potwornie bolesne?
Spójrz trujących roślin doniczkowych na zdjęcie, aby wiedzieć, nie tylko ich nazwaSpójrz trujących roślin doniczkowych na zdjęcie, aby wiedzieć, nie tylko ich nazwa
Toksyczne rośliny doniczkowe i środki ostrożnościToksyczne rośliny doniczkowe i środki ostrożności
» » » Trujący przystojny pokoju na parapecie
© 2022 ProSadGuru.com