ProSadGuru.com

Bezpretensjonalny Chlorophytum jako zielonej „czystsze”

Jednym z najbardziej popularnych mieszkańców wewnętrznych jest Chlorophytum, opieka w domu, bo to jest bardzo proste. Jest wytrzymały, mało wymagająca, szybko rośnie, a zatem pozostaje piękne. Uważany jest za dobry zielony „czystsze”, 3-4 dorosłe rośliny są w stanie doskonale czysty pokój z 10-12 m od różnych brudnych sztuczek. Jeśli dodamy pokój cyprys, firma czyszczenia i dezynfekcji zostaną przeprowadzone doskonale.

warunki uprawy w mieszkaniach miejskich: podstawowe zasady

Dziś jest uważany za najłatwiejszy Chlorophytum opieka w domu, to roślina wybaczyć jego właściciel nie zdobywa większość, choć nie oznacza to, że będzie rosnąć o sobie. Egzotyczne obejmują czubaty najlepiej w temperaturze pokojowej + 18 ° C. Małe różnice mogą trwać nadal, ale jest zbyt wysokie lub zbyt niskie temperatury mogą powodować powstawanie brązowych plam na liściach. Niekoniecznie jest to konieczne, aby chronić go przed przeciągami.

opieka Chlorophytum

Chlorophytum

Najbardziej optymalne położenie obejmuje zachodni, wschodni, południowe okno. Wskazane jest, aby utworzyć ekran tiulu dla ochrony przed bezpośrednimi promieniami słońca. Dekoracyjny mieszkaniec nie jest zalecane, aby utrzymać w stałym cieniu, jako kolor liści straci swoją jasność i atrakcyjność.

Podlewanie jest podzielona przez pory roku: wiosną i jesienią - liczne wilgoci, ale w okresie zimowym, konieczne jest zmniejszenie ilości wody. Opryskiwanie przeprowadza się jedynie w przypadku, że jest stworzenie trwałej wartości w pobliżu przewodu grzejnego. Nadmierna suchość powietrza mu do niczego. Nawożenie odbywa się w ciągu tygodnia lub dwóch od marca do sierpnia.

 • Przesadzanie a następnie reprodukcji

Chlorophytum przesadzane co rok lub dwa, najlepszy czas na to jest uważane za luty i marzec. Transplant trzeba wziąć podłoże składające się z pierwszej części ziemi liści, jedna część humusu, piasku i dwie części SOD ziemi. Transplant konieczne w dużych donicach na spodzie, który zapewnia dobry drenaż jest. Chlorophytum propagowane przez podzielenie dzieci, a jednocześnie dzieci po prostu oddzielone od szypułki i zakorzenienia w zwykłej glebie.

choroby Chlorophytum

Chlorophytum - tworzenie skromny, może również rosnąć w niemal każdym środowisku, dzięki czemu jest dość częstym gościem apartamentów. Doceniają, a pod kątem odporności na różnych chorób i szkodników. Ale to nie znaczy, że pokój kwiatem Chlorophytum nie potrzebują opieki i stałego nadzoru. Należy zwrócić uwagę na niektóre z najczęstszych problemów.

Końcówki liści stają się brązowe z nieprawidłowego i niedostatecznego nawadniania, niewłaściwego żywienia, podczas gwałtownych zmian temperatury w pomieszczeniu, w którym jest on zawarty. W takim przypadku konieczne jest, aby natychmiast znaleźć przyczynę tego stanu, a następnie podjąć odpowiednie działania, na przykład, zapewnienie częstszego podlewania lub zacząć karmić.

Liście mogą nie być tak jasny z brakiem oświetlenia lub doniczki dla roślin zbyt blisko. W takim przypadku zaleca się umieścić garnek na dobrze oświetlonym miejscu. Jeśli to się nie powiedzie, wtedy przesadzić roślinę w garnku.

Film: Lekcja "Mchy - mało wymagające futro koc gleby", część 1

Pale i miękkie liście mogą być nie tylko w braku światła, ale gdy rośnie w bardzo gorącym pomieszczeniu. Czasem nawet zacząć gwałtownie spadać. Zaleca się, aby obniżyć temperaturę i przenieść się do oświetlonego parapecie.

Chlorophytum zima nie potrzebuje obfitego nawadniania, szczególnie w niskich temperaturach. To może być główną przyczyną pojawienia się brązowych plam na liściach.

Chlorophytum, opieki, która jest prosta, może być czasami dotyczy i niektóre gatunki szkodników. Najczęściej jest to skala owady, przędziorków. W wyniku upadku liści rozpocząć do wyschnięcia, a następnie opadają, jak owady żywią się sokiem roślinnym. W tym przypadku konieczne jest zbadanie liści, gąbkę mydłem do usuwania owadów, uchwyt koronę i łodygi insektycydów systemowych.

rosnące bzy lub jakiekolwiek inne rośliny ogrodowe nie są bez szkodników. Jeśli znajdą czas i wydać odpowiednie leczenie, specyficzne uszkodzenia roślin nie będzie. kamień wzrosła w tym względzie jest znacznie wytrzymalszy, że nie boi się szkodniki, suszę i ogrodowe inne przeciwności.

Wskazówki dla początkujących

Chlorophytum roślina wymaga ostrożny i szacunek, ale w tym przypadku będzie można rozkoszować się jej zdrowego i atrakcyjnego wyglądu. Eksperci oferują wiele użytecznych i dość prostych wskazówek, które na pewno pomogą początkujący ogrodnicy dbać o to piękny kwiat:

 • Egzotyczne mogą być uprawiane w wiszących doniczkach, ale konieczne jest, aby upewnić się, że nie było przeciągów i nagłych zmian od temperatur
 • Chlorophytum kręcone

  Chlorophytum kręcone

  roślina nie może być wylewany, jak to jest całkiem mięsiste korzenie, doskonale absorbuje wilgoć i można rozpocząć proces gnieniya- kiedy nadwyżka

 • na liście są jasne, zaleca się stosowanie nawozu dolistnego, doskonały preparat „Bud” -
 • gdyby nie było brązowawe suche końce na liście, sugeruje to, że gleba jest zbyt sucha, roślina nie musi lać, ale też nie overdry podłoża rekomenduetsya-
 • Przeszczep jest wykonywana, gdy system korzeniowy „wypycha” na zewnątrz zakładu, inaczej kwiat może stać nieruchomo w year- pot
 • Nie można używać środków do polerowania liści, ponieważ powodują one liczne poparzenia.

Kwiat Chlorophytum lub aloes, Kalanchoe bardzo dobre warunki uprawy w mieszkaniu, nie są tak wymagający, opiekę nad nimi jest minimalna. Dlatego też ich często zalecane dla początkujących, którzy nie są jeszcze w pełni zaznajomieni ze wszystkimi sekretów i technik Kwiaciarstwa krajowym.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Propagacja Chlorophytum zależnych rozetamiPropagacja Chlorophytum zależnych rozetami
ChlorophytumChlorophytum
Mało wymagająca roślinaMało wymagająca roślina
Mrozoodporna ChlorophytumMrozoodporna Chlorophytum
Mój ulubiony ChlorophytumMój ulubiony Chlorophytum
Bezpretensjonalny Chlorophytum czubatyBezpretensjonalny Chlorophytum czubaty
Szypułek Chlorophytum czubatySzypułek Chlorophytum czubaty
Chlorophytum Dlatego suche końcówki liści?Chlorophytum Dlatego suche końcówki liści?
Chlorophytum roślina i jej uprawaChlorophytum roślina i jej uprawa
Hardy i bezpretensjonalny ChlorophytumHardy i bezpretensjonalny Chlorophytum
» » » Bezpretensjonalny Chlorophytum jako zielonej „czystsze”
© 2022 ProSadGuru.com