ProSadGuru.com

Pokój tradescantia - kwiat z dzieciństwa

Tradescantia jest znane wszystkim z dzieciństwa. Można go znaleźć wszędzie: w przedszkolu, w szkole, w prawie każdym domu. Teraz Tradescantia sypialnia coraz rzadziej, ustępując więcej pięknych i egzotycznych gatunków roślin. Ten kwiat jest uprawiane są ludzie, którzy dobrze wiedzą, jak to ma korzystny wpływ na środowisko mieszkania.

tradescantia Anderson

tradescantia Anderson

Spiderwort kwiat należy do rodziny komelinowate i jest na równi z tak znanymi roślinami, jak złote wąsy, albo, na przykład, fragrans callisia. Uznawana za miejsce narodzin tropikalnych Ameryki Południowej i Środkowej.

Kwiat został nazwany na cześć Jana podróżników powiedział John. Lud jest stworzenie jest również nazywany „opowieści starych żon” ze względu na jego powieszenie i splecione łodygi. Zakład spiderwort ma charakterystyczny cecha - trzypłatowego kwiaty, które zostały zebrane na szczycie w pęczkach. Mają ogromny wybór kolorów, od różu do fioletu z odcieniami niebieskiego.

Od belotsvetkovoy się srokaty

W przyrodzie istnieje ponad sto gatunków Tradescantia. Niektóre mogą być uprawiane w otwartym terenie, ale przede wszystkim jest to mieszkańcy ciepłolubne pomieszczenia.

 • Belotsvetkovaya - jest najbardziej powszechne wśród ogrodników wyglądać. Delikatny zielony tworzenie ma pełzania łodygi, liście ostre jajowate o długości 5 cm i szerokości 2,5 cm. Nazwa jest ze względu na kolor płatków.
 • Prirechnaya lub tmirtolistnaya niezwykle podobny do belotsvetkovuyu, ale jaśniejszy. Ma cienkie łodygi, zielone liście na górze i na dole czysty fioletowy. Podczas kwitnienia pojawiają się białe małe kwiaty.
 • Rozłożony ma powieszenie wynika z owalnych listków 5 cm długości. Są zielone z pasków srebra.
 • Virgin ma krótszy fuzji wynika z ich górnych liści. Płatki są malowane w jasnych odcieniach niebieskim i fioletowym. Roślina kwitnie w sposób ciągły.
 • Anderson - skromny obiekt, tak cicho, zakorzenienia w umiarkowanych szerokościach geograficznych. hugest liczba odmian zostały uzyskane z tego gatunku. Różnią się one kolorem jej płatków. Na przykład, odmiany Carnea ma różowe kwiaty, Caerulea - niebieski, Hutchinsonii - jasnoniebieskie, Alba - biały.

  paski tradescantia

  paski tradescantia

 • Blossfeldiana - macrophylla to wieloletnia roślina. Posiada zielono-czerwone pełzanie łodyg i liści podłużny długości 8 cm, szerokość 3 cm. Dolny kolor fioletowy w liściach, a na górze - ciemnozielone.
 • Ohio kwitnie późną wiosną lub wczesnym latem. Kolebką tego typu jest uważany Ohio USA.

Roślin ozdobnych Tradescantia ma wiele odmian, pochodzi z Peru i Meksyku czuć. Należą do nich, a kość wiele ulubionych sillamontana crassifolia. Od kolegów odróżnia je nieco inną opiekę.

Wideo: Tradescantia. Indoor climbing purple roślin

Trzeszczkowej ma grube mięsiste liście, które znajdują się wzdłuż głównej żyły. Dlatego mają one kształt łodzi. Zakład jest w kolorze brązowo-zielony z plamy światła, które dają liście efekt marmuru. Ten typ pokojowej Tradescantia odporna na suszę, dobrze jest używać do tworzenia kolorowych Ampelio na południowym oknie. Dwurzędowe pozostawia zawierać dobry dopływ wilgoci, bardzo szybko płynąć, tak że jest bardziej wymagający niż do podlewania kaktusy.

Sillamontana wyglądające jak pokryte białą filcu, a więc kolor liści jest ledwo widoczna. Gatunek ten jest również nazywany White Velvet - White sztruks.

Zostawia są ułożone spiralnie, mają długość do 7,5 cm. Pędy są wyprostowane, więc instalacja nie jest używana w ampelnyh kompozycje.

Charakteryzuje crassifolia pozostawia długi grubości obrzeża wokół krawędzi. Jest to duży zakład, który szybko rośnie do dużych rozmiarów. W związku z tym, może to być wykorzystywane do celów dekoracyjnych.

Interesujące fakty i odkrycia

Tradescantia, pielęgnacja jest prosta, w naszych czasach staje się coraz rzadsze. Ale prawdziwych koneserów roślin domowych nadal nie zostawiać. Jest to przydatne dla mieszkańca domu, w ślizga ogromna gama składników odżywczych. Wiele rozwijać go jako żywność dla swoich zwierząt. Roślina ta jest przydatna na przykład dla ryb akwariowych. Tradescantia garnek umieścić na szybie akwarium, pędy odrastają w końcu wpaść do wody, tworząc atrakcyjny zielony dywan, a ryby nie mają wstręt do jedzenia jego liści.

Ten zakład jest uważany za odporny na suszę, może przetrwać długo bez wody. Jeśli kwiat nie ma wystarczającej ilości wody, liście są zielone, a roślina wpada w letarg. Po kontakcie z korzeniami nawet kropli wody, pędy ponownie budzi się do życia i zaczynają tworzyć pąki.

Niektórzy ludzie uważają, że jest w stanie nawet do odkażania truciznę. Rzeczywiście, jeśli roślina mieszka w domach, które są zbliżone do tych wielokątów, a następnie podjąć liści jasny kolor różowy. Sugeruje to, że liści jest w stanie nadal pochłaniają promieniowanie.

Inną cechą jest uważana za jego zdolność do pochłaniania promieniowania elektromagnetycznego i poprawy powietrza w pomieszczeniu. Jeśli podziwiać bujną zielenią kwiatem wewnątrz, osoba rozładować napięcie, poprawia oddychanie i podnosi nastrój.

 Jego obecność pomaga w radzeniu sobie ze stresem.

Wskazówki pielęgnacyjne

Virginia spiderwort

przedstawiciel virgin

Tradescantia w domu złapany doskonale. To dobrze, na oknach wschodnich i zachodnich, na południu byłoby wymagać cieniowania. Shade-tolerancyjny uważane belotsvetkovy widzenia, może być uprawiana na werandzie iw ogrodzie, jest on również pacjent usposobienie.

Poziom temperatury latem nie powinna przekraczać + 25 ° C, lepiej niższe zimą do + 12 ° C, ale przy wyższych temperaturach roślin mogą również overwinter. Podlewanie podczas cieplejszych miesięcy powinno być obfite, tylko dwa dni po wyschnięciu warstwy ornej, zima w około 4 dni. Konieczne jest, aby upewnić się, że woda nie stagnacji. W okresie letnim można zorganizować rozpylanie, ale bez tego ozdobnym jarzmo będzie dobrze rosnąć.

Przeszczepione młode osobniki każdego roku, dorosłych - w dwa lata. Glebę można kupić gotowe, drenaż powinien być dobry.

Po pracy z Spiderwort zdecydowanie powinni umyć ręce mydłem i wodą, ponieważ może to spowodować podrażnienie skóry.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Prezentujemy nasze gatunki i odmiany rosną tradescantia w domuPrezentujemy nasze gatunki i odmiany rosną tradescantia w domu
Pokój tradescantiaPokój tradescantia
Tradescantia - podwodny roślina?Tradescantia - podwodny roślina?
Tradescantia belotsvetkovayaTradescantia belotsvetkovaya
Tradescantia w ludziach - opowieści starych żonTradescantia w ludziach - opowieści starych żon
Tradescantia: sadzenie i nawożenieTradescantia: sadzenie i nawożenie
Tradescantia w domuTradescantia w domu
ZebrinaZebrina
Rośliny Ojczyzna TradescantiaRośliny Ojczyzna Tradescantia
Zdjęcia Tradescantia kochać się w tym zakładzieZdjęcia Tradescantia kochać się w tym zakładzie
» » » Pokój tradescantia - kwiat z dzieciństwa
© 2022 ProSadGuru.com