ProSadGuru.com

Vrieziya z efektownym wypustkami

Vrieziya - efektowna roślina z kwiatostanu, otoczone żółtymi lub czerwonymi wypustkami jasne. Kwiaty nie są bardzo widoczne i znikają szybko, wszystko piękno i urok w wypustkami. Mają kilka miesięcy, co daje już ciekawe ozdobne gatunki egzotyczne zwierzę.

opieka vrieziya

szypuła

Vrieziya, opieka w domu, za które jest dostępne dla każdego, nie pozostawiają nikogo obojętnym. Jej niezwykłe kwiatostan w postaci pióra soczyste nasyconych barw można ozdobić nawet tępych wnętrza. Dlatego jest często wykorzystywany w fitoprojektowanie.

Kwitnienie rozpoczyna się w lecie, ale aby było to możliwe, trzeba stworzyć miejsce dla tego piękna optymalne warunki wzrostu. Vrieziya mix i jego inne formy, podobnie jak inne bromeliads, zaczynają wchodzić w okres kwitnienia, gdy nie jest źródłem etylenu. Aby to zapewnić, trzeba tylko umieścić obok banana lub jabłko i pokrywa całą torbę plastikową, że gaz nie ucieka i pobudzić kwitnienie.

Możemy wybrać temperaturę i oświetlenie

Vrieziya, opieka nie jest tak trudne, nadal wymaga opieki. Rośnie również w temperaturze pokojowej 18-22 ° C. Ale musimy pamiętać, że kwiaty z całej swej miłości do ciepłego klimatu ekstremalnego ciepła mogą zostać utracone. W okresie letnim, gdy maksymalna temperatura może wynosić 27 stopni, poza naczynie powinno być usunięte do chłodniejszego miejsca.

W zimie jest to konieczne, aby obniżyć do 15-16 stopni. Nie zalecamy kupowanie ten jasny coquette zimę, jak jej uzależnienie od nowych warunków mieszkaniowych może wiązać się z pewnymi trudnościami.

Oświetlenie może być również związana z pewnymi trudnościami, ale to można łatwo rozwiązać. Fakt, że vrieziya światła wymagające. Dlatego lepiej jest wybrać miejsce, w którym będzie on otrzymać maksymalną ilość światła. Optymalna lokalizacja na zimę - okna południe, ale w okresie letnim zaleca się zmienić vazonchiki na wschodzie i zachodzie, do bezpośredniego promienie południowego słońca nie są naruszane ten jasny piękno.

Jakie są trudności podczas podlewania?

Czy masz kwiat vrieziya jak dbać o niego, wiesz? Aby rozpocząć, organizowanie regularnego podlewania, to jest inna niektórych szczegółach. Najważniejsze tutaj - to nie tylko nasycenia gleby wodą, w jaki sposób utrzymać ją w gnieździe. Stan nawadniania jest następujący: w lecie musi być obfite, ziemia w doniczce jest zawsze wilgotne, ale nie mokre, aw gnieździe musi być woda.

W czasie kwitnienia, a wręcz przeciwnie, aby utrzymać ciecz w wylocie nie może być, ponieważ roślina szybko gnije. Prawidłowe podlewanie latem - około trzech do czterech razy w tygodniu. Woda wylotowa powinna być zmieniana co trzy dni, delikatnie pocierając ją serwetką.

 

Wideo: nacięcie - rośliny doniczkowe w sklepie internetowym Garden Zoo

W zimie podlewanie jest nieco inna, ziemia pomiędzy nawilżania musi wyschnąć, tylko jeden lub dwa razy w tygodniu. Płyn wylot musi być nie na stałe, ale tylko przez 2-3 godziny dziennie. Do nawadniania zaleca się używać miękkiej wody bez zanieczyszczeń wapiennych. powinien być przechowywany w temperaturze pokojowej.

Ten jasny przedstawiciel bromeliads uwielbia wilgoć, ale również angażować się w nie jest to konieczne, ponieważ roślina może zachorować. Dlatego lepiej jest przeprowadzać regularne spryskiwanie, i postawił garnek na tacy wypełnionej mokrych kamieni lub mchem. Dobra opieka ucieleśnieniem jasny jarzmo jest specjalny nawilżacz powietrza w pomieszczeniu instalacja, która może automatycznie kontrolować warunki wilgotności.

Kolejka opatrunkowe

Vrieziya - Houseplant, która nie jest tak wymagający nawozów, jako drugi. Karmienie zaleca się stosować tylko przed rozpoczęciem kwitnienia, specjalny nawóz powinny być dobre dla storczyki. Ale tutaj są pewne niuanse, o których nie należy zapominać.

Konieczne jest jedynie nawożenia sposób arkusz lub wylot, gleby nie powinno się podawanie. Chodzi o to, że korzenie prawie nie weźmie udziału w moc kwiatów. W związku z tym, wszystkie konieczne nawóz rozcieńcza się wodą, a następnie starannie przygotowana aerozolu liści lub wylewa ostrożnie do gniazdka.

Przesadzanie i reprodukcja

vrieziya w domu

pozostawia vriezii

pokój Flower vrieziya żadnych specjalnych wymagań dla przeszczepu. Dorosłe rośliny doskonale rozwija się u około pięciu lat, ale zaleca się, aby zmienić pulę co dwa lub trzy lata po kwitnieniu. Młode zwierzęta są bardziej wymagający, przed pojawieniem się kwiatostanu najlepiej przeszczepione dwa razy. Do tego celu nadaje się następujący skład gleby:

  • arkusz ziemia - dwie części,
  • torf i darń land - jedna część,
  • Oczyszczony piasek - jedna część.

Wideo: Bougainvillea (Bougainvillea)

Eksperci zalecają, że w chwili przeszczepu dodać pokrojone Sphagnum mech, będzie znacznie poprawić jakość podłoża.

Propagowane vrieziya w domu z pomocą dzieci lub nasion. Korzystanie z nasion jest najbardziej skomplikowany sposób. Jeśli nie masz wystarczająco dużo doświadczenia, to lepiej wybrać pierwszą opcję. Dostać nasiona dobrą jakość w uprawie krytym trudne. Vrieziya kwitną w reprodukcji nasiennej zaczyna późno, po około 5-10 lat.

Dlatego też, najbardziej akceptowalnym sposobem do domu - reprodukcja dzieci. Pojawiają się one po kwitnieniu, ale ich własne korzenie nie zaleca się odczekać około roku, aż do ich starszych do kibicowania było całkowicie i sami młodzi uczniowie doskonale przyzwyczajony. Po separacji, dzieci mają do wyboru procesów, które osiągnęły już wysokość jednej trzeciej rośliny macierzystej. Przeszczepione kwiat powinien być w domu w podłoże o składzie złożonym z trzech części liści ziemi, jedna część kory sosnowej, posiekane jednej strony rafinowanego piasku.

W tym czasie, zaleca się, aby stale utrzymywać temperaturę 23-24 stopni Celsjusza, wilgotność powietrza musi być dość wysokie.

Doniczki powinny być umieszczone w małym teplichku lub pokrycie pojemnik z tworzywa sztucznego dzieci z przezroczystej folii. Takie warunki powinny być przestrzegane około trzech tygodni do 1 miesiąca, po którym można umieścić doniczki na parapecie. Zwierzęta zakwitnie około 4-5 lat.

Vrieziya kochany przez wielu producentów, jest w stanie całkowicie odmienić pomieszczenie, nadając mu słoneczny nastrój. Uprawa w domu nie jest tak trudne, jak reprodukcja jest dostępny, nawet dla początkujących. Dzięki czemu można łatwo nabyć tę elegancką roślinę.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Obchodzi vrieziey - przyjemność dla ogrodnikówObchodzi vrieziey - przyjemność dla ogrodników
Vrieziya - Christmas giftVrieziya - Christmas gift
VrieziyaVrieziya
Novogodnichki 1Novogodnichki 1
Bromelii rośliny: naziemny i epifityBromelii rośliny: naziemny i epifity
VrieziyaVrieziya
Rodzina bromeliadsRodzina bromeliads
Dekoracyjne i liściastych vrieziiDekoracyjne i liściastych vriezii
Vrieziya: opieka w domu, fotografia, reprodukcjiVrieziya: opieka w domu, fotografia, reprodukcji
Vrieziya - opieka, hodowla, ewentualne trudnościVrieziya - opieka, hodowla, ewentualne trudności
» » » Vrieziya z efektownym wypustkami
© 2022 ProSadGuru.com