ProSadGuru.com

Tropical Tillandsia: Opieka w domu

Tillandsia, opieka w domu, za które są stosunkowo proste, dobrze złapany w warunkach apartamentów. Jest to roślina tropikalna, że ​​pochodzi z Ameryki Łacińskiej. Rośnie zazwyczaj przywiązanie powierzchni skały, pni drzew. Długość może osiągać kilka metrów. Obecnie istnieje wiele rodzajów, które różnią się pod względem kształtu, wielkości liści i kwiatów. Dendrobium storczyków, stangopeya, Cymbidium zrobić to epifity kwitnące dobrą konkurencję, zwłaszcza opieki nad nimi są podobne.

zawartość:

  1. Uprawy: epifityczne na słupie lub na Driftwood?
  2. Odpowiednie podlewanie i nawożenie
  3. Przeniesienie z przybyciem sprężyny
Opieka w domu Tillandsia

Tillandsia Anita

Liście tropikalnym dweller zielony jasny, długi rosną do 35 cm w okresie kwitnienia, istnieją niezwykłe atrakcyjne kwiaty, często otoczone kolorowymi wypustkami na kolec. Tillandsia w domu rośnie znacząco w jasnym świetle rozproszonym, a dla niektórych cieniu. Niektóre odmiany nie trzeba nawet doniczek, na tyle, aby umieścić je na epifityczne wsparcia, zapewniając miejsce do wzrastania w dół.

Okres kwitnienia rozpoczyna się Tillandsia lecie, w czasie których ona rzuca duży, wysoki skok w kształcie elipsy, która jest często malowane w jasnym różu. Przylistki kwiaty otaczają gęste, często jednocześnie rozpuszcza co najwyżej dwa. Kolor zależy od gatunków roślin, jak również kształt i wielkość. Niektóre odmiany są duże, niebieski lub fioletowy pritsvetiyami że zaczynają kwitnąć stopniowo od góry.

Uprawy: epifityczne na słupie lub na Driftwood?

Kwiat Tillandsia łatwe do uprawy w domu. Odmiany atmosferyczne, które mają minimalną liczbę korzeni, lepiej umieszczone na słupie lub epifityczne na traktowanej Suszka drewna z resztkami kory. Wilgoć i składniki odżywcze epifit otrzyma z kory i środowiska, nawadnianie w tym przypadku jest zastąpiony przez natrysk.

Aby nabyć kwitnących gatunków ozdobnych, są posadzone w doniczkach tylko. Liście są zwykle długie i wąskie u podstawy, mogą być pomalowane na brązowo różowy, fioletowy odcieniach. Odmiany doniczkowe mogą być uprawiane w południowych okien. Należy stworzyć makijaż cieniu gęstego tiulu, który chroni liście przed szkodliwymi skutkami promieniowania bezpośredniego. Substrat można wytwarzać niezależnie od leczonego frakcji kory 5-10 mm i węgla drzewnego. Jeśli nie ma ochoty wziąć na brudnej pracy, sadzenie lepiej kupić specjalną mieszankę dla bromeliads.

Daylight rośliny potrzebują długa zima powinna zapewnić dodatkowe sztuczne oświetlenie z konwencjonalnymi lampami fluorescencyjnymi.

Optymalna temperatura do hodowli wynosi od 20 do pomieszczenia 24 ° C latem i od 18 do 20 ° C w okresie zimowym. Pomieszczenie musi być emitowany codziennie, Tillandsia roślina potrzebuje stały dopływ świeżego powietrza. Należy chronić przed przeciągami i wszelkiego rodzaju lub nagłe zmiany temperatury. W lecie jest to pożądane, aby garnek na balkonie lub tarasie na świeżym powietrzu, ale wtedy musimy zapewnić odpowiednią ochronę przed deszczem.

Powrót do spisu treści

Odpowiednie podlewanie i nawożenie

Tillandsia, pielęgnacja jest prosta, wymaga przestrzegania zasad nawadniania więcej niż inne bardziej kapryśne rośliny. Wilgotność około musi być wysoka, roślina należy rozpylać ciepłej wody na dzień. Do stosowania nawadniania bronić przed wodą. Tillandsia zimy jest umieszczony w misce, na dole, z których ułożone kamyki lub gliniec. Szalka napełniony wodą, która nawilża ziemi, ale naczynie powinno być nieznacznie powyżej poziomu wody.

Podczas podlewania gleby nie powinny wyschnąć całkowicie, to lepiej, jeśli jest to zawsze nieco wilgotne. Zasada ta powinna być prowadzona w gorące, gleba powinna wyschnąć w zimie inaczej korzenie mogą gnić.

Przed i po kwitnieniu jako top dressing nawóz jest stosowany do storczyków domowych. Wszystkie odmiany zapłodnione metodą dolistnego, czyli opryskiwania. Okres dokonywania karmienia - od marca do września. Jeśli na powierzchni liści pojawiają się plamy lub płytki liściowe są przejrzyste, pilna potrzeba zbadania kwiat dla klęsce, starannie usunąć wszystkie chore części i zmiany warunków przetrzymywania.

Powrót do spisu treści

Przeniesienie z przybyciem sprężyny

kwiat Tillandsia

kwiat Tillandsia

Wszystkie rodzaje tego egzotyczne stworzenia, zwłaszcza Tillandsia Anita potrzebuje przeszczepu mniej więcej raz na dwa lub trzy lata. Zwykle odbywa się to ze względu na fakt, że roślina przestały pojawiać się kwiaty, system korzeniowy zaczyna wystawać z garnka lub garnka sama jest już zbyt mała dla mieszkańca rozwalony. W tym samym czasie, można zaangażować się w uprawie Delphinium z nasion, balsam, róże, gospodarze. Sadzi tylko dla dekoracji, ale jeśli chcesz dostać nawet, a efekt terapeutyczny, warto zwrócić uwagę na wierzba, zioła, Właściwości które są unikatowe. Roślina ta jest dobrym pomysłem korzeń odbioru w ogrodzie.

Szczepienie prowadzi Oplątwa sprężyny, znamienny tym, że starter jest całkowicie aktualizowane. Pot bierze szerokie i niezbyt wysoki. Jako substrat odpowiedniej mieszaniny o składzie: rozdrobnionej kory sosny, torfu ziemi korzenie paproci, Sphagnum, liść formy. Gleba powinna być luźna i przepuszczalna ostrożnie drenażowe obecności węgla drzewnego.

Jak dbać o storczyki Tillandsia i specyficzny, wymaga cierpliwości i umiejętności, ale wszystkie prace zostaną nagrodzone, gdy pokoju Zwierzęta kwitną i zachwycić ich dekorację.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Właściwa pielęgnacja TillandsiaWłaściwa pielęgnacja Tillandsia
Tillandsia Cyanea i pielęgnacjaTillandsia Cyanea i pielęgnacja
Kwiat Tillandsia: niebieski, usneevidnaya pielęgnacja i uprawaKwiat Tillandsia: niebieski, usneevidnaya pielęgnacja i uprawa
TillandsiaTillandsia
Piękno TillandsiaPiękno Tillandsia
Tillandsia Tillandsia - uprawy roślin w powietrzuTillandsia Tillandsia - uprawy roślin w powietrzu
Anioł włosy, broda, stary, hiszpański mech lub Tillandsia usneevidnayaAnioł włosy, broda, stary, hiszpański mech lub Tillandsia usneevidnaya
Storczyk phalaenopsis - opieka w domuStorczyk phalaenopsis - opieka w domu
Opieka i hodowla TillandsiaOpieka i hodowla Tillandsia
Tillandsia kserografika atmosferyczneTillandsia kserografika atmosferyczne
» » » Tropical Tillandsia: Opieka w domu
© 2022 ProSadGuru.com