ProSadGuru.com

Problemy uprawy: tradescantia

Tradescantia - piękna roślina, która doskonale złapany w warunkach mieszkania. To nie jest bardzo wymagająca, może rosnąć nawet w łazience lub kuchni, zapewniając minimalny poziom pokrycia. Tradescantia, opieka w domu na stosunkowo skomplikowane, pomimo swojej wytrzymałości, ale wolą komfortowe warunki dla wzrostu.

tajemnice uprawy

opieka tradescantia

rozkwit

sypialnia tradescantia często wykorzystywane do tworzenia pięknych kompozycji. Opcje projektowania można myśleć o ogromnej ilości. Na przykład, Tradescantia w butelce - nietypowa ale piękny kwiatowy kształtów, dla których opieka jest tak proste, jak roślina w doniczce.

Aby korona stała się bardziej gęsta, nie zapomnij o takiej procedury jak ostry. W ten sposób tworzą dekoracyjny kształt, niezależnie od pory roku. Wykonać przycinanie co roku jest to konieczne, ponieważ łodyga obnażył się w czasie. Aby twoja ulubiona zawsze wyglądał prezencji, nie zapomnij o tej procedurze.

spiderwort nowego sadzenia w gruncie odbywa się co roku, odbywa się równocześnie z przycinania. Dla młodszych uczniów, procedura ta powinna być roczna, a dla dorosłych - co dwa lub trzy lata.

Pod warunkiem doskonałą wzrostu - jest właściwym wyborem gleby. Odpowiedni arkusz darni i miele z dodatkiem humus, piasek i torfu. Zaleca się w jednym naczyniu posadzone kilku młodych roślin, biorą ich siedzenia po stają się mocniejsze. Wskutek Crohna jest bardziej bujne i atrakcyjne.

Problemy, które dotykają

opieka i troska tradescantia miłość. Jeśli użytkownik nie zwraca uwagi na liczne problemy są świadczone. Zakład będzie szybko tracą efekt dekoracyjny zostaną utrzymane i słaby. Rozważyć wspólne problemy:

  • Końcówki liści stają się suche, brązowe? Ten problem pojawia się, gdy zbyt suchy klimat w pomieszczeniu. Podobna sytuacja występuje w okresie zimowym, gdy zwierzę jest umieszczony obok akumulatora ogrzewania, kominków elektrycznych. Spróbuj wybrać miejsce z dala od grzejników, ale jeśli nie jest to możliwe, umieścić obok nawilżacza lub misce z wodą.
  • Pędy stać się ospały, a pojawiają się brązowawe plamy liści, żółtawe w przypadku niewystarczające nawadniania. Ten problem może pojawić się z powodu zwilżających zimną wodą też. Staraj się nie zaoszczędzić pieniądze, ale nie należy napełnić roślinę.

  • Zaczynają się rozciągać łodygi, liście są zbyt małe, tracą efekt dekoracyjny. Oglądać go ze słabym oświetleniem, brak nawozu. Przenieść garnek ze swoim psem w oświetlonym miejscu, należy rozpocząć systematyczne podawanie.
  • Jeśli podstawa pnia stał się zbyt miękki, a jego brązowawy odcień, coś się uwilgotnienia gleby. Szczególnie niebezpieczne takiej sytuacji, podczas gdy temperatura jest obniżana. Jeśli choroba nie zniknął, nadal można wyciąć zdrowej części i korzeń to w inny sposób leczenia nie uda.
  • Tradescantia w domu jest dość wymagający na podlewania. kwiat Nolin Aglaonema, aw związku z tym nie są tak wybredni. Ze sporadycznym, wilgocią i peresushke wynika blisko ziemi zacznie wyschnięcia szybko więdną. Jeśli pereuvlazhnyat, będzie wykazywać oznaki zgnilizny. Co do zasady, w tym przypadku, leczenie jest tylko jeden - do cięcia nawet zdrowe części i korzeń.

ochrona przed szkodnikami

Co jeśli trzpień do gołego? Nie martw się - jest to naturalny proces. Wraz z rozwojem liści spaść na dno, ale górna rośnie młody i silny. Często, z powodu szybkiego rozprzestrzeniania zaleca się sadzonki.

tradescantia blossfeldiana

tradescantia blossfeldiana

Tradescantia których powielanie może być przeprowadzona za pomocą tych sadzonki sadzi się najpierw w jednym garnku przynajmniej ukorzenia młode pędy są osadzone na oddzielnych pojemnikach. Młode sadzonki szybko stają się silniejsze, z należytą starannością, są piękne i bujne.

W celu uniknięcia jakichkolwiek problemów, zalecamy regularne liści inspekcji. Wśród bywalców należy zauważyć:

  • Pająk, który pojawia się, gdy zbyt suchy klimat w pomieszczeniu. Owady widzą w szczelinach, w internecie pojawia się tam. Liście stają się wiotkie i opadają w czasie. Jeśli znajdziesz kleszcza, należy traktować liście i łodygi wodą z mydłem, organizowanie ciepły prysznic. Jeżeli tak nie jest, to przeprowadzić natryskiwanie przy użyciu 0,15 procentowego roztworu aktellik (ilość 1-2 ml litrze czystej wody).
  • Skala owady zwykle dot łodygi i liści, wysysając sok. Powierzchnię liścia staje się jasno, wówczas wieniec szybko wysycha. Zwalczać owady skalę jest bardzo prosta: wystarczy zwykle przetwarzanie roztwór mydła.

Z należytą starannością i należy dbać o każdym zakładzie domu będzie wyglądać świetnie. Nie zapomnij tylko w czasie, aby go wodą, aby otoczyć ich uwagę.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Prezentujemy nasze gatunki i odmiany rosną tradescantia w domuPrezentujemy nasze gatunki i odmiany rosną tradescantia w domu
Pokój tradescantiaPokój tradescantia
Tradescantia - podwodny roślina?Tradescantia - podwodny roślina?
Tradescantia belotsvetkovayaTradescantia belotsvetkovaya
Tradescantia w ludziach - opowieści starych żonTradescantia w ludziach - opowieści starych żon
Tradescantia: sadzenie i nawożenieTradescantia: sadzenie i nawożenie
TradescantiaTradescantia
Rośliny Ojczyzna TradescantiaRośliny Ojczyzna Tradescantia
Tradescantia ogródTradescantia ogród
Tradescantia w klombuTradescantia w klombu
» » » Problemy uprawy: tradescantia
© 2022 ProSadGuru.com